Πρώτη εξεταστική

Πρώτη εξεταστική

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 184)
  • Ναι φοβάμαι :( Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα μακάρι να τα περάσω τουλάχιστον με 5

    Ψήφοι: 18 9.8%
  • Όχι δε φοβάμαι Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα αλλά δε με νοιάζει

    Ψήφοι: 7 3.8%
  • Πιστεύω ότι θα περάσω μερικά και θα μείνω σε άλλα

    Ψήφοι: 86 46.7%
  • Δε θα περάσω τίποτα αλλά το επόμενο εξάμηνο θα διαβάζω και θα τα περάσω

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Όχι μόνο θα τα περάσω αλλά θα βάλω ρήτρα πάνω από 8 για να έχουμε και ένα καλό βαθμό πτυχίου

    Ψήφοι: 22 12.0%
  • Άλλο: Πείτε το άλλο

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Δεν είμαι φοιτητής πρώτου έτους

    Ψήφοι: 35 19.0%

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Ανάλογα τη σχολή. Θα σας το έλεγαν αν ήθελαν (νομίζω). Στο φυσικό απθ πάντως παίρνεις από το σπίτι σου εδώ και χρόνια.
Θάλεια πώς ήταν πέρυσι η πρώτη εξεταστική; Έχω άγχος....:worry::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Θάλεια πώς ήταν πέρυσι η πρώτη εξεταστική; Έχω άγχος....:worry::/:
Η πρωτη εξεταστικη θα ειναι λιγο χειροτερη απο τις πανελληνιες.Φυσικα αυτο εξαρταται απο το πως βιωσες τις πανελληνιες σαν ατομο.Σκεψου το σαν ξεπαρθενιασμα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Η πρωτη εξεταστικη θα ειναι λιγο χειροτερη απο τις πανελληνιες.Φυσικα αυτο εξαρταται απο το πως βιωσες τις πανελληνιες σαν ατομο.Σκεψου το σαν ξεπαρθενιασμα...:hmm:


Σύμφωνα με το σκεπτικό σου,οι αιώνιοι φοιτητές είναι μεγάλες πουτάνες δηλαδή.Fuck Logic. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Η πρωτη εξεταστικη θα ειναι λιγο χειροτερη απο τις πανελληνιες.Φυσικα αυτο εξαρταται απο το πως βιωσες τις πανελληνιες σαν ατομο.Σκεψου το σαν ξεπαρθενιασμα...:hmm:
Ξεπαρθένιασμα οι πανελλήνιες ή η πρώτη εξεταστική;:redface: Λίγο χειρότερη γιατί; Το θέμα είναι ότι όταν ξεκίνησε το εξάμηνο πίστευα ότι σαν πρώτο εξάμηνο τα μαθήματα θα ήταν εύκολα σχετικά και θα μπορούσα να ανταπεξέρθω με λίγες ώρες διάβασμα(σε σχέση με τη γ λυκείου πάντα) γιατί είχα και το άλλο θέμα τρεις μήνες της προσαρμογής που όσο να πείτε, αν τα περάσατε, σου τρώει πολύ μα πάρα πάρα πάρα πολύ χρόνο για να γνωρίσεις τις καινούριες σου παρέες, την καινούρια πόλη-μέχρι να χαθείς δυο τρεις φορές, τις αποστάσεις κου λου που. Κι έτσι ο χρόνος 3 μήνες "έφυγε" χωρίς να το καταλάβω, και το θέμα είναι ότι από τον Δεκέμβριο και μετά συνειδητοποίησα που βρίσκομαι και τι κάτω πόσο μάλλον τι μέλει γενέσθαι.,....και με τα μαθήματα ΚΥΡΙΩΣ-που κατάλαβα ότι θέλει πολύ περισσότερο διάβασμα από τη γ λυκείου για να τα περάσω και με καλό βαθμό που ήθελα- και με τις παρέες και με την πόλη:((που είναι η Θεσσαλονίκη μου;;;;;;; <3....) και με τα παλιοαστικά που χάνω τον χρόνο τις ζωής μου και με τις αποστάσεις, και με τα πανεπιστήμια....Και τώρα έρχεται η πρώτη εξεταστική και συνειδητοποιώ ότι δεν θα τα καταφέρω:(:(:( ενώ πίστευα στην αρχή πως θα περνούσα όλα τα μαθήματα και με καλό βαθμό τώρα καταλαβαίνω πως αυτό δεν πρόκειται να γίνει(ακόμα και που στρώνομαι τώρα τα Χριστούγεννα για να κερδίσω τον χαμένο τον χρόνο)γιατί τα πράγματα δεν ήταν τοσο εύκολα από όσο τα περίμενα. Ελπίζω όμως ότι από το δεύτερο εξάμηνο-που επιτέλους η περίοδος της προσαρμογής θα χει λήξει-θα στρωθώ για τα καλά....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Η πρωτη εξεταστικη θα ειναι λιγο χειροτερη απο τις πανελληνιες.Φυσικα αυτο εξαρταται απο το πως βιωσες τις πανελληνιες σαν ατομο.Σκεψου το σαν ξεπαρθενιασμα...:hmm:

Καμία εξεταστική δεν είναι χειρότερη απ' τις πανελήνιες μη τρομάζετε τα παιδιά χωρίς λόγο. Τώρα αν ο κάθε πρωτοετής ακούει ότι παπαριά του λένε οι μάγκες φίλοι του και πάει να γράψει τουρίστας δε φταίει το πανεπιστήμιο. Από πλευρά άγχους δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης. Από πλευρά όγκου δουλειάς δε θα πρεπε να σας νοιάζει απ' τη στιγμή που κάνατε σωστή επιλογή. Προσωπικά 1000 φορές θα γούσταρα να φάω 2 νύχτες για μια άσκηση της σχολής παρά να κάτσω 1-2 ώρες να γράψω έκθεση πανελληνίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ξεπαρθένιασμα οι πανελλήνιες ή η πρώτη εξεταστική;:redface: Λίγο χειρότερη γιατί; Το θέμα είναι ότι όταν ξεκίνησε το εξάμηνο πίστευα ότι σαν πρώτο εξάμηνο τα μαθήματα θα ήταν εύκολα σχετικά και θα μπορούσα να ανταπεξέρθω με λίγες ώρες διάβασμα(σε σχέση με τη γ λυκείου πάντα) γιατί είχα και το άλλο θέμα τρεις μήνες της προσαρμογής που όσο να πείτε, αν τα περάσατε, σου τρώει πολύ μα πάρα πάρα πάρα πολύ χρόνο για να γνωρίσεις τις καινούριες σου παρέες, την καινούρια πόλη-μέχρι να χαθείς δυο τρεις φορές, τις αποστάσεις κου λου που. Κι έτσι ο χρόνος 3 μήνες "έφυγε" χωρίς να το καταλάβω, και το θέμα είναι ότι από τον Δεκέμβριο και μετά συνειδητοποίησα που βρίσκομαι και τι κάτω πόσο μάλλον τι μέλει γενέσθαι.,....και με τα μαθήματα ΚΥΡΙΩΣ-που κατάλαβα ότι θέλει πολύ περισσότερο διάβασμα από τη γ λυκείου για να τα περάσω και με καλό βαθμό που ήθελα- και με τις παρέες και με την πόλη:((που είναι η Θεσσαλονίκη μου;;;;;;; <3....) και με τα παλιοαστικά που χάνω τον χρόνο τις ζωής μου και με τις αποστάσεις, και με τα πανεπιστήμια....Και τώρα έρχεται η πρώτη εξεταστική και συνειδητοποιώ ότι δεν θα τα καταφέρω:(:(:( ενώ πίστευα στην αρχή πως θα περνούσα όλα τα μαθήματα και με καλό βαθμό τώρα καταλαβαίνω πως αυτό δεν πρόκειται να γίνει(ακόμα και που στρώνομαι τώρα τα Χριστούγεννα για να κερδίσω τον χαμένο τον χρόνο)γιατί τα πράγματα δεν ήταν τοσο εύκολα από όσο τα περίμενα. Ελπίζω όμως ότι από το δεύτερο εξάμηνο-που επιτέλους η περίοδος της προσαρμογής θα χει λήξει-θα στρωθώ για τα καλά....:/:
Βλεπεις λοιπον ποσο ηλιθιες ειναι τα στερεοτυπα που κυκλοφορουν κυριως στα μαθητικα θρανια , οτι ο φοιτητης ειναι μονο καφε και ταβλι. Ποσο ουτοπικο ειναι το περνα απο τις Πανελληνιες και μετα ολα ευκολα και καποτε θα παρεις πτυχιο. Το φοιτητιλικι εχει και τα χαλαρωματα και ολα αυτα, αλλα σε καποιο βαθμο.

Τωρα, ως προς τα μαθηματα σου. Πιστευω οτι θα δεις και εσυ οτι ηταν ευκολα. ευκολα ομως ως προς το προγραμμα σπουδων που ακολουθει κι οχι ως προς τα μαθηματα του Λυκειου. Αυτο εχει καποια σημασια!

Οπως και να εχει, δεν εχεις και λιγο χρονο για να χτηπυσεις πιστευω εναν αξιοπρεπη βαθμο.
Καλη επιτυχια στην πρωτη εξεταστικη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Βλεπεις λοιπον ποσο ηλιθιες ειναι τα στερεοτυπα που κυκλοφορουν κυριως στα μαθητικα θρανια , οτι ο φοιτητης ειναι μονο καφε και ταβλι. Ποσο ουτοπικο ειναι το περνα απο τις Πανελληνιες και μετα ολα ευκολα και καποτε θα παρεις πτυχιο. Το φοιτητιλικι εχει και τα χαλαρωματα και ολα αυτα, αλλα σε καποιο βαθμο.


Πόσο δίκιο μπορεί να έχεις!!!!!!!!!Και να φανταστείς πως δεν είμαι και από αυτούς που είπαν ότι από τη στιγμή που πήραν τον τίτλο του φοιτητή θα χαλαρώσουν, αλλά προσπάθησα να κρατήσω τις ισορροπίες-στο βαθμό που και αυτές μου το επέτρεπαν βέβαια-γιατί δεν ξέρω για τους υπόλοιπους-αλλά μου ήταν πολύ δύσκολο από τον ένα χρόνο υπερβολικής υπερπροστασίας από γονεις κου λου που λόγω Γ Λυκείου να προσαρμοστώ σε μια τελείως διαφορετική ζωή, χωρίς κανέναν δίπλα μου!!!

Τωρα, ως προς τα μαθηματα σου. Πιστευω οτι θα δεις και εσυ οτι ηταν ευκολα. ευκολα ομως ως προς το προγραμμα σπουδων που ακολουθει κι οχι ως προς τα μαθηματα του Λυκειου. Αυτο εχει καποια σημασια!
Αυτό πως το εννοείς;

Οπως και να εχει, δεν εχεις και λιγο χρονο για να χτηπυσεις πιστευω εναν αξιοπρεπη βαθμο.

Σίγουρα;

Καλη επιτυχια στην πρωτη εξεταστικη :)
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εννοω οτι τα μαθηματα που κανεις στο πρωτο εξαμηνο ειναι εκ των πραγματων γενικης (βασικες γνωσεις) και οχι και τα πιο δυσκολα. Δεν γνωριζω τι γινεται στη σχολη σου και ποσο ευκολα ή δυσκολα ειναι τα μαθηματατου 1ου εξαμηνου. Ωστοσο ειμαι σχεδον σιγουρος οτι τα δυσκολα μαθηματα της σχολης θα ειναι αποκλειστικα πανω στο κομματι της Φυσικης επιστημης και θα απαιτουν γνωσεις οι οποιες δεν παρεχονται απο τη δευτεροβαθμια. Με αλλα λογια δεν θα βρισκονται στο 1ο εξαμηνο. :) Αυτο εννοω!

Οπως για ολους μας πιστευω, η 1η εξεταστικη ηταν περιεργη και τρομαζε στο ακουσμα της. Δεν ειναι τιποτα το τρομερο ομως και θα το δεις οταν θα εχεις δωσει κανα δυο μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Το ελπίζω...να παν όλα καλά δηλαδή γιατί έχω απογοητευτεί λιγάκι περί δικού μου προγραμματισμού-διαβάσματος-προσαρμογής και επικείμενης εξεταστικής έως πολύ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Καμία εξεταστική δεν είναι χειρότερη απ' τις πανελήνιες μη τρομάζετε τα παιδιά χωρίς λόγο. Τώρα αν ο κάθε πρωτοετής ακούει ότι παπαριά του λένε οι μάγκες φίλοι του και πάει να γράψει τουρίστας δε φταίει το πανεπιστήμιο. Από πλευρά άγχους δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης. Από πλευρά όγκου δουλειάς δε θα πρεπε να σας νοιάζει απ' τη στιγμή που κάνατε σωστή επιλογή. Προσωπικά 1000 φορές θα γούσταρα να φάω 2 νύχτες για μια άσκηση της σχολής παρά να κάτσω 1-2 ώρες να γράψω έκθεση πανελληνίων.

Εγώ πάντως δικαιούμαι να πάω τουρίστας. Το' χει η σχολή μου :P
(Πλάκα κάνω εεε μη δαγκώνετε :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως έχω κατά αγχωθεί :(
Πήγαινα σε όλες τις παραδόσεις, κάθε μέρα, παρολο που πρέπει να σηκώνομαι κάθε μέρα στις 5 το πρωί, δεν χάνω τις παραδόσεις,
εκτός από ένα μάθημα που ο καθηγητής δεν άξιζε ήταν σκέτο χάσιμο χρόνου... ε φοβάμαι πολύ σε αυτό γιατί ακόμα δεν έχω στρωθεί να το διαβάσω... +λένε πως τους πρωτοετείς έτσι και αλλιώς δεν τους περνά >_<


Επίσης έχουμε πάρα πολλά μαθηματικά τώρα στο 1ο εξάμηνο... Γραμμική Άλγεβρα, Μαθηματική Ανάλυση 1 και Πιθανότητες ΟΛΑ αυτά στο 1ο εξάμηνο... μου φαίνεται πάρα πολύ μεγάλη ύλη :( :( και όσο να'ναι είναι Μαθηματικά ρε γμτ! Δεν τα έχω χωνέψει και θέλω το χρόνο μου για τόσα πολλά πράγματα μαζί.
τις τελευταίες 2 βδομάδες έχω ένα τεράστιο κενό στο κεφάλι μου... τη μια βδομάδα ήμουν άρρωστη και την άλλη απλά κουρασμένη και δεν άντεχα να διαβάσω , παρακολουθούσα με ανοιχτά τα μάτια, ούτε που καταλάβαινα τι μου γίνεται xD (την βδομάδα πριν τις διακοπες).... και νιώθω τώρα να έχω χάσει τελείως αυτά τα μαθήματα.

Τώρα που είναι γιορτές κάθισα λίγο να ξεκουραστώ... και τώρα σκέφτομαι να ξεκινήσω αλλά πολύ φοβάμαι πως δε προλαβαίνω xD

Στα άλλα 3 Προγραμματισμός C, Αρχιτεκτονικές Υπολογιστών και Διδακτική μεθοδολογία είμαι κομπλέ... έχω πάρει και έξτρα μονάδες από εργασίες και πρoόδους...πιστεύω θα περάσω και με καλό βαθμό :/


4/7 αν κοπώ... θα είναι too much... :(

edit: Υπάρχει κάποιο όριο για το πόσες φορές μπορείς να δώσεις ένα μάθημα; Κάπου είχα δει να λένε πως μπορείς να δώσεις μέχρι 3 φορές ένα μάθημα... αληθεύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
αντε να δουμε τι θα περασουμε και μεις...5 μαθηματα εχω το ενα το εργαστηριο εννοειται οτι θα το περασω κ με βαθμο, μια χημεια πιστευω πως θα την περασω(παλι καλα που ημουν θετικη)τα αλλα δυο θα τα παλεψω(εχω βαλει στοιχημα κιολας για το ενα:P)...και ενα δεν ξερω αν θα το δωσω καν μιας και δεν πατουσα στο εξαμηνο,εχω αρχισει και διαβαζω κανα διωρο την μερα μες στις γιορτες(σκοπευω να το αυξησω) γτ μεχρι τωρα τπτ...ενα ταλιρακι ρε παιδια θελω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Δεν χρειαζεται να αγχωνεστε.Υπαρχει και ο Σεπτεμβριος.Βεβαια θα ειναι δυσκολο να διαβαζεις τομους βιβλιων μεσα στον Αυγουστο,αλλα τουλαχιστον μας παρηγορει το γεγονος οτι αποκταμε γνωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω φοιτητές που σπουδάζουν σε θεωρητικές σχολές (ιστορικό-φιλολογία κτλ).
Αυτά που διαβάζετε τα μαθαίνετε παπαγαλία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Αν πας να περάσεις μαθήματα με παπαγαλία - σε τέτοιες σχολές, χάθηκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
φέτος θα είναι η πρώτη μου εξεταστική -και για πολλούς άλλους-και έχω κατααγχωθεί σήμερα εβγαλα τα δυο πρωτα κεφαλαια απο δυο διαφορετικα μαθηματα αλλα και παλι ο ογκος της υλης-το οτι δεν ξερω πως να το διαβασω και τι ειδους θα ειναι οι ερωτησεις περιπου με αγχωνουν τοσο πολύ! :(

γενικα δεν χανω παραδοσεις και διαβαζα απο την αρχη αλλα ουτε κατα διανοια οσο θα ηθελα.

εχετε τιποτα συμβουλες;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
φέτος θα είναι η πρώτη μου εξεταστική -και για πολλούς άλλους-και έχω κατααγχωθεί σήμερα εβγαλα τα δυο πρωτα κεφαλαια απο δυο διαφορετικα μαθηματα αλλα και παλι ο ογκος της υλης-το οτι δεν ξερω πως να το διαβασω και τι ειδους θα ειναι οι ερωτησεις περιπου με αγχωνουν τοσο πολύ! :(

γενικα δεν χανω παραδοσεις και διαβαζα απο την αρχη αλλα ουτε κατα διανοια οσο θα ηθελα.

εχετε τιποτα συμβουλες;;;

Μην αγχώνεσαι... εγώ μία ανάγνωση έχω κάνει μόνο σε μερικά μαθήματα...:P
Εξάλλου από όλους τους μεγαλύτερους ακούω να είμαι πιο χαλαρή τον πρώτο χρόνο γιατί μετά έρχονται τα δύσκολα....
Εγώ προσωπικά αφού κατανοώ αυτά που κάνουμε στις διαλέξεις δεν πολυδιαβάζω στο σπίτι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Εμ, τι παίζει με την εξεταστική; Έχουμε βέβαια 1,5 μήνα μέχρι να αρχίσει αλλά πραγματικά δεν έχω ιδέα τι παίζει με το σύστημα. Διαβάζεις από βιβλίο, από σημειώσεις, από επιτομή (σήμερα έμαθα τι είναι :P), δε διαβάζεις, αν ναι πόσο διαβάζεις, πώς διαβάζεις, θέλει κάτι αποστήθιση; οεο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

art1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Εμ, τι παίζει με την εξεταστική; Έχουμε βέβαια 1,5 μήνα μέχρι να αρχίσει αλλά πραγματικά δεν έχω ιδέα τι παίζει με το σύστημα. Διαβάζεις από βιβλίο, από σημειώσεις, από επιτομή (σήμερα έμαθα τι είναι :P), δε διαβάζεις, αν ναι πόσο διαβάζεις, πώς διαβάζεις, θέλει κάτι αποστήθιση; οεο :P
αναλογα τ μαθημα κ τν καθηγητη...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Εμ, τι παίζει με την εξεταστική; Έχουμε βέβαια 1,5 μήνα μέχρι να αρχίσει αλλά πραγματικά δεν έχω ιδέα τι παίζει με το σύστημα. Διαβάζεις από βιβλίο, από σημειώσεις, από επιτομή (σήμερα έμαθα τι είναι :P), δε διαβάζεις, αν ναι πόσο διαβάζεις, πώς διαβάζεις, θέλει κάτι αποστήθιση; οεο :P
Καμιά άλλη ερώτηση ή μόνο αυτές;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top