Πρώτη εξεταστική

Πρώτη εξεταστική

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 184)
  • Ναι φοβάμαι :( Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα μακάρι να τα περάσω τουλάχιστον με 5

    Ψήφοι: 18 9.8%
  • Όχι δε φοβάμαι Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα αλλά δε με νοιάζει

    Ψήφοι: 7 3.8%
  • Πιστεύω ότι θα περάσω μερικά και θα μείνω σε άλλα

    Ψήφοι: 86 46.7%
  • Δε θα περάσω τίποτα αλλά το επόμενο εξάμηνο θα διαβάζω και θα τα περάσω

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Όχι μόνο θα τα περάσω αλλά θα βάλω ρήτρα πάνω από 8 για να έχουμε και ένα καλό βαθμό πτυχίου

    Ψήφοι: 22 12.0%
  • Άλλο: Πείτε το άλλο

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Δεν είμαι φοιτητής πρώτου έτους

    Ψήφοι: 35 19.0%

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αχ τι ωραία που ήταν η πρώτη εξεταστική. Χαλαρά τελείως. :P
Τώρα να μας δω.

Δίνω 7 μαθήματα. Η εξεταστική διαρκεί 50 μέρες παρακαλώ. Είπατε κάτι;

ωχ... Να τολμήσω να ρωτήσω ποια και γιατί έχετε ενισχυμένη εξεταστική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
8 Φεβρουαρίου -> Προφορικά πτώμα
22 Φεβρουαρίου -> Φυσιολογία
8 Μαρτίου -> Νευροανατομία
18 Μαρτίου -> Ιστολογία Εμβρυολογία
27 Μαρτίου -> Βιοχημεία

Και κάπου εκεί μέσα θα χωθεί και το (ακούστε όνομα)

Κλινικοπαθολογοανατομική προσέγγιση των συχνότερων κακόηθων νεοπλασμάτων του ανθρώπου.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτά είναι. Θα έχει ξεκινήσει το επόμενο εξάμηνο και θα δίνετε μαθήματα του προηγούμενου. Λόγω καταλήψεων γίνεται αυτό;
Ωραία μαθήματα και πολύ ενδιαφέροντα έχεις και μη λες τίποτα. Όχι σαν αυτά του πρώτου εξαμήνου... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
To εαρινό ξεκινάει 18 Φεβρουαρίου. Και πέρυσι έτσι έγινε, μάθημα το πρωί και εξέταση το απόγευμα. :P
Ήταν καλούληδες όμως, μας δίνανε χρόνο να φάμε μεσημεριανό :confused:

Το πρόγραμμα το ψηφίζουμε εμείς και σαν γνωστοί σαδομαζοχιστές γουστάρουμε να διαβάζουμε 15 μέρες για τα νεύρα (βλ. νευροανατομία).:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Απ'αυτά ποια θεωρούνται ως δύσκολα;
Σχέδιο,Φυσική Ι, Διακριτά μαθηματικα και Εξισώσεις Διαφορών

Καλύτερα που ξεκινάτε στις 9. 8 είναι πολύ νωρίς.

Καλή δύναμη και καλό διάβασμα! :) Έχεις κι εσύ να διαβάσεις ουκ ολίγα!
Σε ευχαριστώ πολύ και σε εσενα επισης καλό διάβασμα!:)

μονο δυο βδομαδες και κατι εμεις 4 βδομαδες γραφουμε 16 ιανουαριου-8 φεβρουαριου.σχεδιο 6 ωρες?εμας η εξεταση ολων των μαθηματων ειανι 2 ωρες
ναι σχέδιο γράφουμε 6 ώρες και τα υπόλοιπα ο χρόνος εξέτασης είναι 3 ώρες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
To εαρινό ξεκινάει 18 Φεβρουαρίου. Και πέρυσι έτσι έγινε, μάθημα το πρωί και εξέταση το απόγευμα. :P
Ήταν καλούληδες όμως, μας δίνανε χρόνο να φάμε μεσημεριανό :confused:

Το πρόγραμμα το ψηφίζουμε εμείς και σαν γνωστοί σαδομαζοχιστές γουστάρουμε να διαβάζουμε 15 μέρες για τα νεύρα (βλ. νευροανατομία).:P

Άχου τους, σας αφήνανε να φάτε. :angel: :|

Και καλά, αυτό δε σας έχει σπάσει τα νεύρα; Τα συγχαρητήριά μου για τις επιλογές σας! :P

@dimitris001 Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Eρώτηση προς μεγαλύτερους ή συμπάσχοντες:

Συνδυαστικά διαβάζατε στις εξεταστικές; Π.χ. γράφεις σε 5 μέρες το Χ μάθημα, και σε 6 το Ψ. Τι κάνεις; Διαβάζεις πρωί το Χ και απόγευμα το Ψ, ή αφοσιώνεσαι στο πρώτο μόνο; Σάς βοήθησε αυτή η μέθοδος; (Βέβαια, αν σάς τύχει το ανωτέρω, αναγκαστικά γίνεται συνδυαστικά, υποθέτω. Έτυχε φέτος και σε εμένα κάτι αντίστοιχο, και έχουν πέσει σερί τα 2 από τα 3 δυσκολότερα του εξαμήνου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Έχουμε διαβάσει από την αρχή του εξαμήνου. :P

Παίρνω την πρώτη επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Eρώτηση προς μεγαλύτερους ή συμπάσχοντες:

Συνδυαστικά διαβάζατε στις εξεταστικές; Π.χ. γράφεις σε 5 μέρες το Χ μάθημα, και σε 6 το Ψ. Τι κάνεις; Διαβάζεις πρωί το Χ και απόγευμα το Ψ, ή αφοσιώνεσαι στο πρώτο μόνο; Σάς βοήθησε αυτή η μέθοδος; (Βέβαια, αν σάς τύχει το ανωτέρω, αναγκαστικά γίνεται συνδυαστικά, υποθέτω. Έτυχε φέτος και σε εμένα κάτι αντίστοιχο, και έχουν πέσει σερί τα 2 από τα 3 δυσκολότερα του εξαμήνου).

Εγώ προσωπικά δε βάζω πρόγραμμα, το πάω ανάλογα με την όρεξή μου.
Πχ μπορεί να διαβάσω πολλές ώρες νευροανατομία που είναι παλούκι και να την αφήσω το απόγευμα και να πιάσω εμβρυολογία που είναι πιο light πεθαίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά αγχώνομαι γιατί είναι και η πρώτη μου εξεταστική, όπως και να το κάνουμε :/: Στο 1ο εξάμηνο έχουμε 6 μαθήματα (εκ των οποίων τα 3 είναι Θεωρία / Εργαστήριο). Πιστεύω ότι τα 4 περνιούνται, το 1 παίζεται και στο άλλο θα κοπώ σίγουρα :P Δεν πειράζει... Υπάρχει και η 2η εξεταστική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Προς το παρόν 3 στην πρώτη, 2 στη δεύτερη αλλά τελικά δεν είχα κάνει δήλωση μαθημάτων. Σεπτέμβριο δεν πέρασα τίποτα αλλά τώρα στοχεύω τα 8 και με βαθμό. Αν μου κάτσει καλά μετά ποιος με πιάνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Eρώτηση προς μεγαλύτερους ή συμπάσχοντες:

Συνδυαστικά διαβάζατε στις εξεταστικές; Π.χ. γράφεις σε 5 μέρες το Χ μάθημα, και σε 6 το Ψ. Τι κάνεις; Διαβάζεις πρωί το Χ και απόγευμα το Ψ, ή αφοσιώνεσαι στο πρώτο μόνο; Σάς βοήθησε αυτή η μέθοδος; (Βέβαια, αν σάς τύχει το ανωτέρω, αναγκαστικά γίνεται συνδυαστικά, υποθέτω. Έτυχε φέτος και σε εμένα κάτι αντίστοιχο, και έχουν πέσει σερί τα 2 από τα 3 δυσκολότερα του εξαμήνου).
Συνδυαστικα διαβαζεις σε τετοιες περιπτωσεις:P

Έχουμε διαβάσει από την αρχή του εξαμήνου. :P
Γκουχ,γκουχ,πλακωσε κρυο και την αρπαξαμε:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pseutiko_fili

Νεοφερμένος

Η pseutiko_fili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Eρώτηση προς μεγαλύτερους ή συμπάσχοντες:

Συνδυαστικά διαβάζατε στις εξεταστικές; Π.χ. γράφεις σε 5 μέρες το Χ μάθημα, και σε 6 το Ψ. Τι κάνεις; Διαβάζεις πρωί το Χ και απόγευμα το Ψ, ή αφοσιώνεσαι στο πρώτο μόνο; Σάς βοήθησε αυτή η μέθοδος; (Βέβαια, αν σάς τύχει το ανωτέρω, αναγκαστικά γίνεται συνδυαστικά, υποθέτω. Έτυχε φέτος και σε εμένα κάτι αντίστοιχο, και έχουν πέσει σερί τα 2 από τα 3 δυσκολότερα του εξαμήνου).
χμμ εννοεις την εγκληματολογια και το αστικο?γραφουμε κατι αλλο εμεις συνεχομενο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
χμμ εννοεις την εγκληματολογια και το αστικο?γραφουμε κατι αλλο εμεις συνεχομενο?

Εννοώ την Διπλωματική Ιστορία και την αμέσως επόμενη ημέρα το Συνταγματικό. Μακάρι να έγραφα κι εγώ Αστικό μετά την Διπλωματική. Δεν καταλαβαίνω με ποια λογική μας έβαλαν τα μαθήματα με αυτή τη σειρά, ενώ έχουμε τόμους και για τα 2.:warn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Δεν το λες και τόμο το βιβλίο της διπλωματικής ιστορίας. :P Κατά τα άλλα για διπλωματική ιστορία και συνταγματικό σας αφήνουν μια ολόκληρη εβδομάδα, ενώ εμάς για εγκληματολογία και αστικό 2-3 μέρες, άρα υπάρχουν και χειρότερα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Δεν το λες και τόμο το βιβλίο της διπλωματικής ιστορίας. :P Κατά τα άλλα για διπλωματική ιστορία και συνταγματικό σας αφήνουν μια ολόκληρη εβδομάδα, ενώ εμάς για εγκληματολογία και αστικό 2-3 μέρες, άρα υπάρχουν και χειρότερα.:P

Φίλτατη, το Αστικό, τουλάχιστον ως προς το θεωρητικό κομμάτι του, βγαίνει και σε μία ήμερα. Στη Διπλωματική Ιστορία έχουμε 300 σελίδες ύλη με γεγονότα και πρόσωπα, και την αμέσως επόμενη ημέρα το πρόγραμμα ορίζει πως γράφουμε Συνταγματικό.

**Γράφοντας «τόμο» εννοούσα ότι δεν είναι όπως το Εμπορικό ή το Αστικό για παράδειγμα, που η ύλη τους είναι πολύ πιο μικρή και πιο ευνόητη απ' ό,τι των άλλων 2.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Βασικά νομίζω πως όλα τα μαθήματα, και κυρίως αυτά με την μικρή ύλη, απαιτούν πολλές επαναλήψεις και κατ'αυτό τον τρόπο κάμπτεται η "ευκολία" τους. :P Επιπροσθέτως, μόνο αν είχα τάσεις αυτοκτονίας θα διάβαζα το αστικό μία ολόκληρη μέρα. :D

Don't worry, be happy!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Κάποιοι από πάνω, μην υποτιμάτε κάποια εκ των μαθημάτων. Είναι ύπουλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Μέρες τώρα σκέφτομαι την εξεταστική..! Όχι πως την φοβάμαι, απλά ψάχνομαι γενικά με το όλο θέμα..
Δεν θέλω ούτε να μείνω αιώνια φοιτήτρια (που πρακτικά κιόλας δεν γίνεται με το νόμο του 2009..!) αλλά ούτε θέλω να περνάω τα μαθήματα κ με 5..
Σίγουρα υπάρχουν κάποια που λες "ας το περάσω το ριμάδι και ας είναι και με 5...!" εκεί οκ..αλλά είναι και μαθήματα που είναι δεν είναι δύσκολο να γράψεις καλό βαθμό..!
Εγώ προσωπικά έχω 6 μαθήματα για το 1 εξάμηνο εκ των οποίων το 1 έχει και θεωρία και εργαστήριο..Με τα 3 απ'αυτά έχω σκοπό να ασχοληθώ περισσότερο για να πάρω και καλούς βαθμούς, με το 4 το εργαστήριο τα πάω πολύ καλά μέχρι στιγμής οπότε νομίζω πως το έχω (στην πρόοδο έγραψα 9.5!) το 5 είναι μαθηματικά και πραγματικά είναι πάρα μα πάρα μα πάρα πολύ δύσκολο οπότε εκεί θα βάλω απλά τα δυνατά μου και ότι γίνει έγινε..και για το 6 πραγματικά δεν έχω ιδέα τι λέει..εκεί θέλει καθαρή παπαγαλία οπότε ας είναι καλά το βιβλιοπολείο με τις σμικρύνσεις..!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Κάποιοι από πάνω, μην υποτιμάτε κάποια εκ των μαθημάτων. Είναι ύπουλα.

Γράφεις σφυρίζοντας αδιάφορα;:P

Δεν υποτιμώ κανένα από τα μαθήματα. Απλώς, αντικειμενικά άλλο χρόνο απαιτούν οι Χ σελίδες και άλλο χρόνο οι 2Χ - πολλώ δε μάλλον όταν είναι από κοινού πυκνογραμμένες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top