Πρώτη εξεταστική

Πρώτη εξεταστική

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 184)
  • Ναι φοβάμαι :( Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα μακάρι να τα περάσω τουλάχιστον με 5

    Ψήφοι: 18 9.8%
  • Όχι δε φοβάμαι Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα αλλά δε με νοιάζει

    Ψήφοι: 7 3.8%
  • Πιστεύω ότι θα περάσω μερικά και θα μείνω σε άλλα

    Ψήφοι: 86 46.7%
  • Δε θα περάσω τίποτα αλλά το επόμενο εξάμηνο θα διαβάζω και θα τα περάσω

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Όχι μόνο θα τα περάσω αλλά θα βάλω ρήτρα πάνω από 8 για να έχουμε και ένα καλό βαθμό πτυχίου

    Ψήφοι: 22 12.0%
  • Άλλο: Πείτε το άλλο

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Δεν είμαι φοιτητής πρώτου έτους

    Ψήφοι: 35 19.0%

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Στην περίπτωση μου μάλλον ισχύει το "πρόσεχε τι εύχεσαι" !!πριν αρχίσει η εξεταστική είχα δει το φόρουμ και είχα ψηφίσει
""Ναι φοβάμαι Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα μακάρι να τα περάσω τουλάχιστον με 5""
Ε ! πέρασα 5/5 μαθήματα αλλά τα τρία τα πέρασα με πέντε και μου κακοφάνηκε πολύ!!! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Φοβος οχι, αγχος ναι και λογικο ειναι για εμας του 1ου ετους κυριως εφοσον δεν εχουμε ξαναπερασει απο αυτην την διαδικασια... πολλοι απο εμας θα αναρωτιουντε και προσπαθουν να την παρομοιωσουν με τις πανελληνιες,οπως και εγω ,κατι τετοιο εχω στο μυαλο μου..
nvm,παμε με στοχο για 6/6 (λεμε τωρα) και η τυχη βοηθος ;)

p.s
Εξεταστικη-Ο Αλγοριθμος της αφαιρεσης
365 -8 ώρες ύπνου τη μέρα = 121 μέρες
244 -2 ώρες να πιούμε ένα καφέ και να ξυπνήσουμε = 30 μέρες
214 -2 ώρες να φάμε και να πλύνουμε τα πιάτα = 30 μέρες
184 -2 ώρες ο χρόνος να πάμε στη σχολή να περιμένουμε το λεωφορειο κτλ = 30 μέρες
154 -2 ώρες τη μέρα να χαλαρώσουμε, να διασκεδάσουμε, να βγούμε μια βόλτα = 30 μέρες
124 -4 ώρες τη μέρα μάθημα + αυτά που χρωστάμε = 60 μέρες
64 -2 ώρες που περιμένουμε στις γραμματείες = 30 μέρες -1 ώρα να συνεννοηθούμε πού θα πάμε για καφέ = 15 μέρες
19 μέρες -3 μέρες που είμαστε άρρωστοι
16 -1 ώρα τη μέρα να τα πούμε στο msn και να γραφούμε τέτοιες μαλακίες = 15 μέρες
1 μέρα
Ε, αυτή η μέρα είναι τα γενέθλια σου, σπίτι θα τη περάσεις;
Και δεν βάλαμε μέσα: Τελικό CL, UEFA,μπασκετ (τo sex μπαίνει στις ώρες ύπνου), Ονομαστική Εορτή, γενέθλια κολλητών, πρωτοχρονιά, Κυριακή του Πάσχα, κτλ. κτλ.
Συμπέρασμα,
τον πούλο και φετος...


καλο κουραγιο συναδελφοι :p

χαχαχαχα....καλοοο....

Αν και δεν είναι η πρώτη μου, εξακολουθώ να έχω άγχος καθώς θέλω να τα περάσω όλα. :spasiklas:
και εγω μια απο τα ιδια...:spasiklas::smartass::book:

Στην περίπτωση μου μάλλον ισχύει το "πρόσεχε τι εύχεσαι" !!πριν αρχίσει η εξεταστική είχα δει το φόρουμ και είχα ψηφίσει
""Ναι φοβάμαι Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα μακάρι να τα περάσω τουλάχιστον με 5""
Ε ! πέρασα 5/5 μαθήματα αλλά τα τρία τα πέρασα με πέντε και μου κακοφάνηκε πολύ!!! :hmm:
αφου :book: και:spasiklas: well done:thumbsup: ,mpavo:thumbup: σοβαρολογω:yes:,:smartass:, μια χαρα τα πηγες..:yahoo::alljumpy:καλη ξεκουραση:popcorn: .......... καλο :book: να εχουμε για την επομενη εξεταστικη.....;);););):thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

^EctiMel^

Νεοφερμένος

Ο ^EctiMel^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Σήμερα πρώτη μέρα εξεταστική με μαθηματικά... τελείως ξενερωμένος αφού και βλαμμένα λάθη έκανα τα οποία σε αντίθεση με τις πανελληνιες δεν τα συγχωρεί και κάποια στανταράκια απο προηγούμενες χρονιές (στανταρ ασκήσεις) ήταν αρκετά πιο δύσκολα... τεσπα μαζι με ενα συντελεστη απο κατι τεστ περναω με 6-7 αλλά σκέφτομαι να το κόψω.. ήθελα πάνω απο 8-8.5.. πιστευετε αξιζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Σήμερα πρώτη μέρα εξεταστική με μαθηματικά... τελείως ξενερωμένος αφού και βλαμμένα λάθη έκανα τα οποία σε αντίθεση με τις πανελληνιες δεν τα συγχωρεί και κάποια στανταράκια απο προηγούμενες χρονιές (στανταρ ασκήσεις) ήταν αρκετά πιο δύσκολα... τεσπα μαζι με ενα συντελεστη απο κατι τεστ περναω με 6-7 αλλά σκέφτομαι να το κόψω.. ήθελα πάνω απο 8-8.5.. πιστευετε αξιζει?
Το μάθημα θεωρείται γενικά δύσκολο; δηλαδή βάζει καλούς βαθμούς ο καθηγητής ή όχι; Μη θεωρείς πάντως ότι το 7 στα Μαθηματικά είναι άσχημο.:hmm:
Σε περίπτωση που το περάσεις, αν πιστεύεις ότι μπορείς να καταφέρεις πολύ καλύτερο βαθμό, δώσ' το ξανά. It's your choice. Εγώ πάντως θα σου πρότεινα κάτι άλλο: πείσμωσε και γράψε άριστα στα μαθηματικά 2.:)
Προσωπικά, το θεωρώ αχρείαστο να κάτσεις να διαβάσεις το καλοκαίρι Μαθηματικά. Δεν είναι και μάθημα ιδιαίτερης βαρύτητας στην τελική. Θα συναντήσεις πιο απαιτητικά μαθήματα από αυτό στο 2ο εξάμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^EctiMel^

Νεοφερμένος

Ο ^EctiMel^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Και ο καθηγητης μας ειπε οτι τα μαθηματικα 2 είναι και πιο δύσκολο αλλα και πολυ πιο χρήσιμο και ότι χρειάζεται μεγαλύτερη προσοχή.. απλά αυτό ακριβώς ότι μπορούσα να γράψω και καλύτερα απ'όσο πιστεύω ότι έχω γράψει και είχα διαβάσει αρκετά καλά... θα δω βασικά πως θα τα πάω και στα υπόλοιπα και ανάλογα.. :) ευχαριστώ για την απάντηση και όντως γενικότερα έχω πεισμώσει και θέλω στα επόμενα να τα πάω πολύ καλύτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Και ο καθηγητης μας ειπε οτι τα μαθηματικα 2 είναι και πιο δύσκολο αλλα και πολυ πιο χρήσιμο και ότι χρειάζεται μεγαλύτερη προσοχή.. απλά αυτό ακριβώς ότι μπορούσα να γράψω και καλύτερα απ'όσο πιστεύω ότι έχω γράψει και είχα διαβάσει αρκετά καλά... θα δω βασικά πως θα τα πάω και στα υπόλοιπα και ανάλογα.. :) ευχαριστώ για την απάντηση και όντως γενικότερα έχω πεισμώσει και θέλω στα επόμενα να τα πάω πολύ καλύτερα
Δεν ξέρω πώς οργανώνεις το διάβασμά σου, δεν με αφορά άλλωστε, αλλά όσον αφορά στην εξεταστική, είναι σημαντικό να αποβάλεις όσο το δυνατόν πιο γρήγορα τη νοοτροπία αποστήθισης που κουβαλάς από το Λύκειο και να μάθεις να κάνεις επιλεκτικό διάβασμα. Πρόσεξε, όχι πασαλείμματα, αλλά να επικεντρώνεις τη μελέτη σου στα σημεία που έχει επισημάνει ο καθηγητής αφού προηγουμένως έχεις αποκτήσει μια ολοκληρωμένη εικόνα για το περίγραμμα του μαθήματος μέσω παρακολούθησης των διαλέξεων και προσωπικού διαβάσματος πριν την εξεταστική. Είναι εξαντλητικό να διαβάζεις ολόκληρο το σύγγραμμα (και μη αποδοτικό υπό την πίεση του χρόνου) και αδύνατο να γίνεται αυτό σε όλα τα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
μπορω να πω πως εχω αρκετα αγχος..αλλα ενταξει εχω παρει αποφαση πως πρεπει να διαβασω γιατι αμα μεινουν 2 μαθηματα απο 1ο εξαμηνο θα ειναι μεγαλη μου βλακεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Έχω ήδη 2 μαθήματα για Σεπτέμβρη και δεν έχει τελειώσει καν η εξεταστική (ζώα που τα άφησα μόνος μου και φυσική σήμερα, μάλλον, δεν ξέρω).

Δε θέλει άγχος, ήρεμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
άντε να πούμε και καμιά χαζομάρα :P
https://www.edu4u.gr/Comments.aspx?qId=9343
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
υπήρχε άγχος πέρσι, γιατί είχα 9 μαθήματα, και αρκετά ήταν βαρβάτα τότε, πλέον τα βλέπω πιο εύκολα..
τελικά πέρασε πιο γρήγορα απόσο περίμενα, με μέτρια αποτελέσματα(έδωσα 8, πέρασα τα 5, άρα μου έμενα 4 για σεπτέμβρη) το οποίο όμως μαζεύτηκε σχετικά εύκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
παιδιά πως τα πάτε? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Πω αισθάνομαι τεμπέλης που όλοι γράφετε και εγώ ξεκινάω στις 8. :P
Βέβαια εγώ θα γράφω μέχρι 19 Μαρτίου αλλά δε βαριέσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Όντως, δε βαριέσαι, 19 Μαρτίου θα 'χουμε ξεκινήσει κι οι υπόλοιποι την επόμενη εξεταστική so..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δεν είδα ποιος άνοιξε το θρεντ, αλλά κάτι μου λέει ότι το poll είναι made by fockos. :P

Καλά τα πάμε ζωή να 'χουμε. Βέβαια δεν έβαλα ρήτρα σε ένα - δυο μαθήματα που ήθελα, αλλά έχουμε πολλά ακόμα μπροστά μας, δεν αγχώνομαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
On a side note εσείς οι τέσσερις,



ο chris, οι python, demlogic, bemanos, η χριστιάννα κι ο jimmakos όταν θυμάμαι ότι ζουν και η katara είστε τα άτομα που υποσυνείδητα έχω συνδυάσει με το έτος μου στο site.

Συνάδελφοι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
On a side note εσείς οι τέσσερις,



ο chris, οι python, demlogic, bemanos, η χριστιάννα κι ο jimmakos όταν θυμάμαι ότι ζουν και η katara είστε τα άτομα που υποσυνείδητα έχω συνδυάσει με το έτος μου στο site.

Συνάδελφοι.

χαχα μα τι ευγενικος:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Όταν θέλω γίνομαι άλλος άνθρωπος σου λέω.

Όταν θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δίνω το εργαστήριο της γενικής χημείας την πέμπτη που μας έρχεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
οχι,δεν εχουμε ρητρα...τι να πεις...ειμαστε περιφρονημενοι....
ειναι καλη η ρητρα.εκτος απο το αντικτυπο που εχει στο πτυχιο(δεν το 'χω ψαξει ετσι κι αλλιως),αλλα δειχνεις περιπου αν ξερεις τι αξιζεις.
εχω ακουσει περιστατικο απο κοπελα στη νομικη του απθ που εβαλε ρητρα 10(πού πας κοπελα μου με ρητρα 10 στο συνταγματικο δικαιο??!!) και ο καθηγητης της εβαλε 0!!! αυτα ειναι!!!

Τη ρήτρα δεν την "έχει" ένα τμήμα, είναι σαν δικαίωμα του φοιτητή ας πούμε. Το ότι μερικοί καθηγητές δεν τη δέχονται είναι γεγονός, αλλά γενικά δεν σου κόβουν και το κεφάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top