Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Το αποφάσισα,ρίχνω ΠΑΣΟΚ φέτος,είναι ο μοναδικός τρόπος να ρίξω αρνητική στους ΔΑΠίτες απ'τη σχολή που μας τ@ χουν πρήξει κυριολεκτικά...Έλεος δηλαδή:P
Ελπιζω να μη μιλας σοβαρα,γιατι αυτος δεν ειναι λογος για να ψηφισεις ενα κομμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ενώ όταν ψηφίζεις παπάρα Τρεμόπουλο με αυτό το σκεπτικό είναι πολύ σοβαρός λόγος να ψηφίσεις το κόμμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ενώ όταν ψηφίζεις παπάρα Τρεμόπουλο με αυτό το σκεπτικό είναι πολύ σοβαρός λόγος να ψηφίσεις το κόμμα...
Δεν ειπα πως ειναι.Το να ψηφιζεις βεβαια ΠΑΣΟΚ για να βολευτεις καπου εσυ το θεωρεις αξιοπρεπη λογο ομως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Δεν είναι λόγος το ότι δεν θέλω να ξαναβγεί η Νέα Δημοκρατία? Στο κάτω κάτω ένας απ'τους 2 θα βγει οπότε οτι μπορείτε κάντε.Πολύ πάνω τους το χει πάρει η ΔΑΠ το θέμα και θα ευχαριστηθώ πολύ αν φάνε τα μούτρα τους...Γιατί- σε μας τουλάχιστον η ΔΑΠ είναι οι πιο φανατικοί,οι άλλοι δεν στην πέφτουν τόσο άγρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δεν είναι λόγος το ότι δεν θέλω να ξαναβγεί η Νέα Δημοκρατία? Στο κάτω κάτω ένας απ'τους 2 θα βγει οπότε οτι μπορείτε κάντε.Πολύ πάνω τους το χει πάρει η ΔΑΠ το θέμα και θα ευχαριστηθώ πολύ αν φάνε τα μούτρα τους...Γιατί- σε μας τουλάχιστον η ΔΑΠ είναι οι πιο φανατικοί,οι άλλοι δεν στην πέφτουν τόσο άγρια
Συμφωνεις ομως με τις θεσεις του ΠΑΣΟΚ η θα το ψηφισεις απλα απο αντιδραση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Συμφωνεις ομως με τις θεσεις του ΠΑΣΟΚ η θα το ψηφισεις απλα απο αντιδραση;

Αυτή η μειοψηφία που θα πάει να ψηφίσει την άλλη Κυριακή θα ψηφίσει αντιδραστικά. Το δίλλημα που θέτεις θα είχε ισχύ με σε μια πιο ομαλή περίοδο, με ουσιαστικότερο πολιτικό διάλογο, αλλά ανέκαθεν και σε όλη τη Ευρώπη οι πολίτες τις Ευρωεκλογές τις έχουν χεσμένες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αυτή η μειοψηφία που θα πάει να ψηφίσει την άλλη Κυριακή θα ψηφίσει αντιδραστικά. Το δίλλημα που θέτεις θα είχε ισχύ με σε μια πιο ομαλή περίοδο, με ουσιαστικότερο πολιτικό διάλογο, αλλά ανέκαθεν και σε όλη τη Ευρώπη οι πολίτες τις Ευρωεκλογές τις έχουν χεσμένες.
Αν το ιδιο ελεγα σε καποιον που ηθελε να ψηφισει αλλο κομμα θα συμφωνουσες μαζι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xαρά

Νεοφερμένος

Η xαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Εντάξει, τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται. ΠΑΣΟΚ με την προυπόθεση ο Πρόεδρος να το ανανεώσει και να βγάλει τους καρεκλωμένους απο μέσα, όπως ακριβώς έκανε με την κίνησή του να αποκλείσει πρωην κυβερνητικούς από το ανώτατο καθοδηγητικό όργανο του κόμματος που δεν θυμάμαι ποιο είναι. Το ΕΣ ?
Νομίζω οτι έχει ακόμη να κάνει βήματα προς τη νεολαία και να διαφοροποιηθεί από τις συντεχνίες των συνδικαλιστών που με τη βοήθεια των εργατοπατέρων (πχ. Πολυζωγόπουλος) πουλούσαν και πουλάνε φούμαρα στους εργαζόμενους. Στο συγκεκριμένο τομέα είμαι αντίθετος κάθετα. Δεν μπορώ να ανεχτώ κατεστημένα 30 ετών καλυμμένα με το προσωπείο του Συνδικαλισμού. Παρ'ολα αυτά συνεχίζω να υποστηρίζω το κόμμα γιατί πιστεύω οτι κάτι θα αλλάξει. Ακόμη ένα αίτημα που θα είχα από το ΠΑΣΟΚ θα ήταν να υπερασπίζεται με περισσότερη δυναμική και πατριωτισμό θέματα όπως η εξωτερική πολιτική, η οικονομία και η διαβίωση των χαμηλών κοινωνικών τάξεων και ακόμη να λαμβάνει σοβαρά υπ'οψιν και τις απόψεις των "Βενιζελικών" που, απ'οσο βλέπω εγώ, προσπαθούν να κάνουν μια ανατροπή. Προς ποια κατεύθυνση δεν ξέρω, πάντως προσπαθούν να κάνουν μια ανατροπή.



PS: Η μία ψήφος στη ΝΔ ποιανού κερατά είναι;;;:P Εντάξει όχι. Δημοκράτης άνθρωπος είμαι. Όποιος θέλει να φάει την κεφάλα του έχει το ελεύθερο να το κάνει...

ψψψ μη δογματικε οι ψηφοι στη ΝΔ εχουν φτασει στις 46
αν και πρωτη φορα συμφωνω μαζι σου...
κουνια που μας κουναγε...
και μονο οτι τοσα παιδια θα ψηφιζουν "κληρονομικα"(γτ αλλο λογο δεν βρισκω)
ειναι μεγαλο πληγμα


[τους 13 του λαος δεν σχολιαζω καν]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν το ιδιο ελεγα σε καποιον που ηθελε να ψηφισει αλλο κομμα θα συμφωνουσες μαζι μου.

Ναι. Ούτως ή άλλως δεν σκοπεύω να ψηφίσω ΠΑΣΟΚ, ούτε με ενδιαφέρει και πολύ ποιος θα βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ναι. Ούτως ή άλλως δεν σκοπεύω να ψηφίσω ΠΑΣΟΚ, ούτε με ενδιαφέρει και πολύ ποιος θα βγει.

Δώστε την ευκαιρία στο Γιωργάκη:D

Πάντως πέρα από την πλάκα, πιο πολύ προεκλογική περίοδος για βουλευτικές εκλογές μου φαίνεται... και έτσι θέλουν να το κάνουν να φαίνεται, θεωρώ. Εξάλλου, το είπε και ο ίδιος ο Παπανδρέου: "Οι ευρωεκλογές θα είναι ένα είδος δημοψηφίσματος"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ναι. Ούτως ή άλλως δεν σκοπεύω να ψηφίσω ΠΑΣΟΚ, ούτε με ενδιαφέρει και πολύ ποιος θα βγει.
Aυτο τωρα αν θελουμε το πιστευουμε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γιατί να σου πω ψέμματα; Στην τελική δεν χρειάζεται να πω και τίποτα, δικό μου θέμα είναι η ψήφος νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
και μονο οτι τοσα παιδια θα ψηφιζουν "κληρονομικα"(γτ αλλο λογο δεν βρισκω)
ειναι μεγαλο πληγμα
Δηλαδή ο μόνος λόγος για να ψηφίσεις ΝΔ είναι η ''κληρονομικότητα";
Ενώ δηλαδή όταν ψηφίζεις αριστερά κόμματα που έχουν ρημάξει την Ελλάδα εδώ και 20 χρόνια οι λόγοι είναι μόνο ιδεολογικοί;
-----------------------------------------
Υπονοεις πως η εφυια ειναι αναλογη με την προτιμιση καποιου προς τη δεξια;
Εχμμμ μπορεί.(:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δηλαδή ο μόνος λόγος για να ψηφίσεις ΝΔ είναι η ''κληρονομικότητα";
Ενώ δηλαδή όταν ψηφίζεις αριστερά κόμματα που έχουν ρημάξει την Ελλάδα εδώ και 20 χρόνια οι λόγοι είναι μόνο ιδεολογικοί;
Ακομα δεν μπορω να καταλαβω τι ζορι τραβας εσυ με την αριστερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Συμφωνεις ομως με τις θεσεις του ΠΑΣΟΚ η θα το ψηφισεις απλα απο αντιδραση;
Και ποιος καθορίζει με ποια κριτήρια πρέπει να ψηφίζει ο καθένας αν όχι εμείς οι ίδιοι? Ναι αντιδραστικά ψηφίζω ΠΑΣΟΚ και λοιπόν τι? Ψήφισε εσύ με οποιανού τις πολιτικές θέσεις συμφωνείς στην τελική,γιατί εγώ δεν συμφωνώ με κανενών,πόσο μάλλον με των δεξιών κομμάτων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Και ποιος καθορίζει με ποια κριτήρια πρέπει να ψηφίζει ο καθένας αν όχι εμείς οι ίδιοι? Ναι αντιδραστικά ψηφίζω ΠΑΣΟΚ και λοιπόν τι? Ψήφισε εσύ με οποιανού τις πολιτικές θέσεις συμφωνείς στην τελική,γιατί εγώ δεν συμφωνώ με κανενών,πόσο μάλλον με των δεξιών κομμάτων...
Δικαιωμα σου ειναι να ψηφισεις με οποιο κριτηριο θελεις,απλα τι νομιζεις πως θα αλλαξει με το ΠΑΣΟΚ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xαρά

Νεοφερμένος

Η xαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Δηλαδή ο μόνος λόγος για να ψηφίσεις ΝΔ είναι η ''κληρονομικότητα";
Ενώ δηλαδή όταν ψηφίζεις αριστερά κόμματα που έχουν ρημάξει την Ελλάδα εδώ και 20 χρόνια οι λόγοι είναι μόνο ιδεολογικοί;

ε για τη ΝΔ ναι,πιστευω οτι η νεα γενια βλεπει στην καθημερινοτητα της τι συνεπειες εχει η διακυβενηση της ΝΔ,ενω του ΠΑΣΟΚ την εβλεπαν οι προηγουμενοι...και οταν λες αριστερα κοματα εννοεις το ΠΑΣΟΚ?δεν ειναι αριστερα ακριβως πλεον,ειναι ενα κεντροσοσιαλιστικο κομα...προσωπικα εχω προβλημα με τη δεξια,και μαλλον θα ψηφιζα συριζα η εναντια αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Δικαιωμα σου ειναι να ψηφισεις με οποιο κριτηριο θελεις,απλα τι νομιζεις πως θα αλλαξει με το ΠΑΣΟΚ;
Δεν ξέρω αν θα υπάρξει αλλαγή προς το καλύτερο,πάντως χειρότερα απ'ότι είμαστε δεν θα είναι γιατί κατά γενική ομολογία έχουμε πιάσει πάτο.Καλό είναι να υπάρχει μια κάποια εναλλαγή κυβερνήσεων μπας και δει καλό και αυτή η χώρα πριν μεταναστεύσουμε όλοι...Δεν είμαι φανατική με την πολιτική αλλά φέτος το ρίχνω ΠΑΣΟΚ και είδωμεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δηλαδή ο μόνος λόγος για να ψηφίσεις ΝΔ είναι η ''κληρονομικότητα";
Ενώ δηλαδή όταν ψηφίζεις αριστερά κόμματα που έχουν ρημάξει την Ελλάδα εδώ και 20 χρόνια οι λόγοι είναι μόνο ιδεολογικοί;
-----------------------------------------

Εχμμμ μπορεί.(:P)
Δηλαδη ο Λιαπης ειναι πιο εξυπνος απο τον Γλεζο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
ε για τη ΝΔ ναι,πιστευω οτι η νεα γενια βλεπει στην καθημερινοτητα της τι συνεπειες εχει η διακυβενηση της ΝΔ,ενω του ΠΑΣΟΚ την εβλεπαν οι προηγουμενοι
Τα αποτελέσματα της διακυβέρνησης του ΠΑΣΟΚ εδώ και 20 χρόνια τα βλέπουμε και σήμερα.Μεγάλα προβλήματα της σημερινής εποχής στην Ελλάδα είναι αποτελέσματα της κακής διακυβέρνησης του ΠΑΣΟΚ την 20ετία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top