Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Εννοώ ότι σαν καλός επιχειρηματίας θα κοιτάξει πρώτα το συμφέρον του και μετά το συμφέρον της χώρας.

Άσχετο. Ο πατέρας σου τι δουλεία κάνει? Στείλε πμ αν δεν θες να το ποστάρεις στο φόρουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν έχει ανάγκη την πολιτική εξουσία για να κερδοφορήσουν τα οινοποιεία του.
Δεν σε αφορούν τα προσωπικά δεδομένα της οικογενείας μου, αν μου επιτρέπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Δεν μιλάω για τα οινοποίεια του. Λες ότι θα εμπιστευόσουν ένα ικάνο επιχειρηματία για την διακυβέρνηση του κράτους και εγώ σου λέω ότι για να είναι ικανός ο επιχειρηματίας πρέπει πρώτα από όλα να κοιτάει το συμφέρων του αλλίως δεν θα ήταν τόσο επιτυχημένος. Κοιτώντας το συμφέρον του δεν υπηρετεί όμως τους πολίτες υπηρετεί τον εαυτό του. Τι δεν καταλαβαίνεις?

Σου επιτρέπω. Ρώτησα γιατί ένα τέτοιο στοιχείο θα βοηθούσε στην σκιαγράφηση του χαρακτήρα σου, κάτι που κάνω αυθόρμητα κάθε φορά που διαβάζω τις σκέψεις και τις ιδέες κάποιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δε μπήκε στην πολιτική για να στηρίξει τις επιχειρήσεις του, μην τρελαθούμε εντελώς. 50 χρόνια κερδοφόρα επιχείρηση, δεν υπάρχει τέτοια υπόνοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Ναι. Ένας άνθρωπος που διοικεί μια κερδοφόρα επιχείρηση σημαίνει ότι έχει την ικανότητα να κάνει ρεαλιστικές προτάσεις για τη διοίκηση του κράτους. Θα είχα περισσότερη εμπιστοσύνη στην κρατική διοίκηση αν την ασκούσαν managers και τεχνοκράτες. Οι πολυλογάδες ανήκουν σε εποχές που πέρασαν ανεπιστρεπτί.

Δε μπήκε στην πολιτική για να στηρίξει τις επιχειρήσεις του, μην τρελαθούμε εντελώς. 50 χρόνια κερδοφόρα επιχείρηση, δεν υπάρχει τέτοια υπόνοια.

Για τον Θέο εν λέω αυτό. Δεν θα επαναλάβω τι εννοώ, το έχω γράψει σε 3 πόστ ήδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

444ever

Νεοφερμένος

Ο 444ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
αν και ακομα δεν ειμαι ανω των 18 λατρευω ΣΥΡΙΖΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εμενα παντως ο Μπουταρης μου ειναι συμπαθης,αν και δεν συμφωνω με τη συμμετοχη του στο κομμα του Μανου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Είχα πάει στα περίπτερα των κωμμάτων να μαζέψω αφίσες για κάτι φίλους του μεγάλου μου αδερφού (ΣΥΡΡΙΖΑ ο ένας, ΚΚΕ η άλλη, Οικολόγος ο αδερφός μου).
Και πάω στο ΚΚΕ, ζητάω μια αφίσα και η απάντηση ήταν:
Τι τι θέλεις εσύ την αφίσα, ψηφίζεις; Δεν ψηφίζεις! (μου την έδωσε τέλος πάντων...)
Πάω ΣΥΡΡΙΖΑ, ζητάω την αφίσα, και μου κάνει:
Τι να τη κάνεις κορίτσι μου την αφίσα; Τέλος πάντων δώσε μια αφίσα στη κοπέλα...
Και στους Οικολόγους:
Μας έχουν τελειώσει οι μεσαίες, μήπως θες μια μεγάλη;;;
Τα συμπεράσματα δικά σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αμφιβαλλω οτι οι Οικολογοι Πρασινοι θα μπορεσουν να σταθουν ως κομμα στην (ευρω)βουλη. Δε γινεται ενα κομμα να εχει ως κυριο μελημα το περιβαλλον γιατι η εκμεταλλευση του ειναι συνηφασμενη με το εκαστοτε οικονομικο συστημα. Δε γινεται να αγνοουν το γεγονος οτι οι καπιταλιστες εκμεταλλευονται το περιβαλλον. Απλα εχουν ως κυριο "στοχο" τα περιβαλλοντικα θεματα αλλα δε γινεται χωρις συνολικο πολιτικο προσανατολισμο να σταθουν. Τι θα ψηφιζουν κ τι θα προτεινουν στα υπολοιπα θεματα;Λενε ενα δυο πιασαρικα πραγματα στο σάιτ κ στις προεκλογικες αφισουλες τους, οπως δωρεαν παιδεια, καταργηση πανελλαδικων και τετοια αλλα αμφιβαλλω οτι εχουν συγκεκριμενο προσανατολισμο. Και τωρα εχουν κερδισει πολυ κοσμο γιατι ολοι οι απογοητευμενοι(και με το δικιο τους) που δεν ειναι αρκετα ψαγμενοι ομως με τα (υπολοιπα) κομματα βρηκαν καποιο κομμα που φαινεται να προσφερει κατι, αλλα τουλαχιστον εγω δε βλεπω να προσφερει τιποτα. Εξαλλου ο,τι λενε πολιτικα μοιαζει τρομαχτικα με αυτα που λεει το ΠΑΣΟΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Εσύ προς τα πού συγκλίνεις αν επιτρέπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
αν κ δεν δηλωνω κομμουνιστρια γιατι ειμαι στο ψαξιμο ακομα το ψηνω για ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α, γιατι συμφωνω σε αρκετα κ ως αντιδραση στα μεγαλα (και διαφημιζομενα) κομματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Oι ψήφοι στη δεξιά είναι γύρω στις 60.Χμμ ωραία...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Oι ψήφοι στη δεξιά είναι γύρω στις 60.Χμμ ωραία...........
Γυρω στους 95 ειναι.Δεν μετρησες τις ψηφους του ΠΑΣΟΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Το ΠΑΣΟΚ τυπικά τουλάχιστον δεν είναι δεξιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Το ΠΑΣΟΚ τυπικά τουλάχιστον δεν είναι δεξιά.
Και ο Παπαθεμελης τυπικα ειναι κεντρωος.:P
Ουσιαστικα δεξιο κομμα ειναι το ΠΑΣΟΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Μπα ΠΑΣΟΚ ΝΔ δεν ανήκουν σε κάποια κατηγορία πραγματικά. Οι ενναλάξ κυβερνήτες της χώρας είναι. Οι ιδεολογίες είναι για τους ρομαντικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
η ΝΔ μια χαρα δηλωμενοι καπιταλιστες ειναι, το ΠΑΣΟΚ το παει λιγο προς το σοσιαλισμο αλλα δεν τα καταφερνει και πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Μπα ΠΑΣΟΚ ΝΔ δεν ανήκουν σε κάποια κατηγορία πραγματικά. Οι ενναλάξ κυβερνήτες της χώρας είναι. Οι ιδεολογίες είναι για τους ρομαντικούς.
Ε οχι και δεν ανηκουν πουθενα.Δεξια κομματα ειναι.
ΟΚ,στο ΠΑΣΟΚ υπαρχουν αριστερα στελεχη αλλα ειναι η μειοψηφια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Μπα ΠΑΣΟΚ ΝΔ δεν ανήκουν σε κάποια κατηγορία πραγματικά
Κοίτα για το ΠΑΣΟΚ δεν είμαι σίγουρος σε ποιο ιδεολογικό χώρο ανήκει αλλά η ΝΔ είναι σίγουρα κεντροδεξιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Κοίτα για το ΠΑΣΟΚ δεν είμαι σίγουρος σε ποιο ιδεολογικό χώρο ανήκει αλλά η ΝΔ είναι σίγουρα κεντροδεξιά.
Υποτιθεται.Βασικα τεινει προς την ακροδεξια πλεον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top