Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
για κομματόζωα δεν ξέρω.. αλλά ότι η πλειοψηφία τουλάχιστον σε παμακ και απθ κάπου γράφεται αυτό ισχύει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Καλά οι νεολαίες το έχουνε παρα... να μην πω καλύτερα.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,421 μηνύματα.
Καλά οι νεολαίες το έχουνε παρα... να μην πω καλύτερα.:mad:

Παραχέσει! Εκφράσου ελεύθερα :P

Οι νεολαίες είναι ο προθάλαμος για την είσοδο στα πολιτικά τεκταινόμενα του κάθε κόμματος. Αν πρωταγωνιστείς σε αυτές, μετά έχεις μεγάλες ελπίδες για να σου δωθούν σημαντικές θέσεις στο κόμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Παραχέσει! Εκφράσου ελεύθερα :P

Οι νεολαίες είναι ο προθάλαμος για την είσοδο στα πολιτικά τεκταινόμενα του κάθε κόμματος. Αν πρωταγωνιστείς σε αυτές, μετά έχεις μεγάλες ελπίδες για να σου δωθούν σημαντικές θέσεις στο κόμμα.
Και τι να τις κανει καποιος τις θεσεις σε ενα κομμα?Τι παραπανω θα του προσφέρουν απο το να γινει περισσοτερο προβατο και τσιρακι των αλλων?Ενα ατομο χωρις ουσιαστικη ελευθερια θα ειναι οπου θα τρεχει πισω απο καθε ηλιθια διαδηλωση του κομματος του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
βγαζουμε τον συριζα κυβερνηση τι ωραια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,421 μηνύματα.
Και τι να τις κανει καποιος τις θεσεις σε ενα κομμα?Τι παραπανω θα του προσφέρουν απο το να γινει περισσοτερο προβατο και τσιρακι των αλλων?Ενα ατομο χωρις ουσιαστικη ελευθερια θα ειναι οπου θα τρεχει πισω απο καθε ηλιθια διαδηλωση του κομματος του..

Τι τι να τις κάνουν? Μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοώ. Ας πούμε, στην ΝΔ Μειμαράκης και ο Στυλιανίδης ήταν σημαντικά στελέχη στην νεολαία και έτσι μπόρεσαν να κάνουν το βήμα παραπέρα και να αποκτήσουν και υπουργικές θέσεις.
Εγώ δεν είπα ότι είναι καλό να οργανώνεσαι σε αυτές. Ίσα ίσα που την άποψη μου για την πολιτική στην χώρα μας την έχω εκφράσει ουκ ολίγες φορές εδώ μέσα (βλέπε το topic με τα πολιτικά κόμματα στα πανεπιστήμια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Τι τι να τις κάνουν? Μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοώ. Ας πούμε, στην ΝΔ Μειμαράκης και ο Στυλιανίδης ήταν σημαντικά στελέχη στην νεολαία και έτσι μπόρεσαν να κάνουν το βήμα παραπέρα και να αποκτήσουν και υπουργικές θέσεις.
Εγώ δεν είπα ότι είναι καλό να οργανώνεσαι σε αυτές. Ίσα ίσα που την άποψη μου για την πολιτική στην χώρα μας την έχω εκφράσει ουκ ολίγες φορές εδώ μέσα (βλέπε το topic με τα πολιτικά κόμματα στα πανεπιστήμια).
οκ...αλλα ειδα τι υποληψη εχουν στην κοινωνια....βρε δεν παν να σε οτι θες αν εχεις λερωμενη την φωλια και δεν "παιζεις"τιμια καλη τυχη δεν θα χεις....Οι υπουργικες θεσεις δεν μου λενε τπτ (δεν απευθυνομαι προσωπικα σε σενα γενικα μιλαω..)αντιθετως σε προδιαθετουν αρνητικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
*πετάγομαι*

Ένα έχω να πω: Μακριά από την Χυρσή Αυγή και το ΚΚΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το ΠΑΣΟΚ πάντως, αν όντως πραγματοποιήσει την απειλή του και του χρόνου το Μάρτιο δεν στηρίξει επανεκλογή Παπούλια στο αξίωμα του Προέδρου, προκειμένου να επωφεληθεί και να πάει σε εκλογές, θα είναι μεγάλοι αλήτες και προσωπικά δεν σκοπεύω σε τέτοια περίπτωση να τους ψηφίσω ούτε σε 100 χρόνια. Σαφώς έχει δίκιο (αν και για τους δικούς του λόγους) ο Καραμανλής όταν λέει ότι ο Γιωργάκης παίζει με τους θεσμούς και ειδικά αν ρίξει τον Παπούλια νομίζω ότι όλοι πρέπει να κάνουμε κάτι ώστε το κόμμα αυτό να μην εκλεγεί ποτέ ξανά στο μέλλον κυβέρνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Το ΠΑΣΟΚ πάντως, αν όντως πραγματοποιήσει την απειλή του και του χρόνου το Μάρτιο δεν στηρίξει επανεκλογή Παπούλια στο αξίωμα του Προέδρου, προκειμένου να επωφεληθεί και να πάει σε εκλογές, θα είναι μεγάλοι αλήτες και προσωπικά δεν σκοπεύω σε τέτοια περίπτωση να τους ψηφίσω ούτε σε 100 χρόνια. Σαφώς έχει δίκιο (αν και για τους δικούς του λόγους) ο Καραμανλής όταν λέει ότι ο Γιωργάκης παίζει με τους θεσμούς και ειδικά αν ρίξει τον Παπούλια νομίζω ότι όλοι πρέπει να κάνουμε κάτι ώστε το κόμμα αυτό να μην εκλεγεί ποτέ ξανά στο μέλλον κυβέρνηση.
Για το ΠΑΣΟΚ λες να μην ξαναβγεί ή την ΝΔ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Προς το παρόν για το ΠΑΣΟΚ.
Και γιατί αν πραγματοποιηθεί το τελεσίγραφο η χώρα θα χάσει έναν ηθικό και άμεμπτο Πρόεδρο και γιατί αν έτσι το ΠΑΣΟΚ ξέρει να ξεπληρώνει τον Παπούλια και το κάθε άλλο ιστορικό στέλεχος, δε νομίζω ότι διαθέτει το δέον πολιτικό ήθος να κυβερνήσει και γιατί αποδεικνύει ότι σημαντικότερο είναι να επωφεληθεί από τα γκάλοπ του τριμήνου παρά η χώρα να έχει τον Παπούλια Πρόεδρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Να μην στηρίξουν τον Παπούλια αποκλείεται να συμβεί.Άλλωστε άκουσα τον Γ.Παπανδρέου στην συνέντευξη τύπου να λέει ότι έτσι και αλλιώς θα υποστηρίξουν τον Παπούλια στην περίπτωση που είναι ξανά υποψήφιος.Αυτό το ενδεχόμενο να μην τον στηρίξουν το ακούω μόνο από δεξιά στόματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν ξέρω από ποια στόματα το ακούς, αλλά το ουσιώδες είναι να μη γίνει. Άλλωστε το πρόβλημα σε αυτή τη χώρα είναι πως ακούμε κάτι μόνο αφού κοιτάξουμε το στόμα που το λέει. Κι αυτό είναι πρόβλημα, δε νομίζεις;
Αν δεν στηρίξει Παπούλια για να συρθεί η χώρα σε εκλογές, από μένα και αυτούς που επηρεάζω δεν πρόκειται να πάρει ούτε μία ψήφο για τα επόμενα 100 χρόνια ο κ. Παπανδρέου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Εντάξει απλώς δεν νομίζω εφόσον το άκουσα δια στόματος ενός προέδρου να μην γίνει κιόλας για ένα ζωτικό θέμα για την δημοκρατία.Δεν το αποκλείω να συμβεί βέβαια αλλά η άποψή μου είναι ότι πιθανότατα δεν πρόκειται.Αν γίνει βέβαια και θα χάσει το κόμμα τις εκλογές αλλά θα τους αξίζει.Απλώς τι διαφορά έχει ένας χρόνος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
μια περιποιημενη μουτζα αφιερωμενη μαζι με ενα αποσπασμα απο Καρυωτακη:
"Κανάγιες!
Το ψωμί της εξορίας με τρέφει. Κουρούνες χτυπούν τα τζάμια της κάμαρας μου. Και σε βασανισμένα στήθη χωρικών βλέπω να δυναμώνει η πνοή που θα σας σαρώσει."

περα απο αυτο ισως να ψηφιζα οικολογους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
μια περιποιημενη μουτζα αφιερωμενη μαζι με ενα αποσπασμα απο Καρυωτακη:
"Κανάγιες!
Το ψωμί της εξορίας με τρέφει. Κουρούνες χτυπούν τα τζάμια της κάμαρας μου. Και σε βασανισμένα στήθη χωρικών βλέπω να δυναμώνει η πνοή που θα σας σαρώσει."

περα απο αυτο ισως να ψηφιζα οικολογους
Οι οικολόγοι έχουν αρχηγό?Δεν έχω προσέξει.:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
περα απο αυτο ισως να ψηφιζα οικολογους
Mακρια απο τους οικολογους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Γιατί αυτό?Το θεωρώ ενδιαφέρον ένα κόμμα να έχει ιδεολογία υπέρ του περιβάλλοντος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top