Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Με βλέπεις να έχω όρεξη να τσακωθώ? Καλά, άστο φίλε. Το έχεις στο αίμα σου φαίνεται από μικρή ηλικία το κομματικό... Παραδέχεσαι ότι είναι λαμόγια όμως πας και τους ψηφίζεις. Με γεια σου με χαρά σου. Αυτό θα πει πολιτική συνείδηση. Και δεν είναι ένα λαμόγιο. Όλοι είναι. Το πόσο γελοίο είναι το επιχείρημά μου θα το διαπιστώσεις σε λίγα χρονάκια.
Κι εγώ δεν γράφτηκα στο ischool για να μιλώ με κομματικά φανατισμένους, οπότε bb.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Zebdlue, πολιτική συνείδηση, επίσης, δεν είναι το κατινίστικο ένας ******* μου πες, του πα, του πανε και το μαθα ότι ο Παπανδρέου έπαιζε τέτρις στο υπουργικό συμβούλιο, όπως επίσης μια δήλωση δύο λέξεων (Αισθάνομαι Αμερικάνος) με πλήρη προσήλωση εις τας λέξεις και άνευ αναζήτησης της πραγματικής βουλήσεως, όπως θα έλεγε και κάποιος νομικός.
Ούτε εγώ σκοπεύω να ψηφίσω ΠΑΣΟΚ αλλά το γιατί μπορώ, αν μου ζητηθεί ή πολύ απλά αν το θελήσω, να το δικαιολογήσω με επιχειρήματα που αφορούν την πραγματική πολιτική. Αυτά που λες, χωρίς να εννοώ ότι δεν έχεις και πολιτικά σοβαρό λόγο να υποστηρίζεις ή όχι, κάποια παράταξη, κινούνται εξ'ολοκλήρου στη σφαίρα του λαικισμού.
-----------------------------------------
Crookshanks, δεν προσέβαλα κανέναν, τρόπος του λέγειν ήταν, έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Το ποιος είναι πολιτικά φανατισμένος είναι προφανές διότι εγώ δεν όρμησα να σε κατασπαράξω μόλις είπες την άποψή σου και εφόσον δεν είσαι αμερόληπτος άμεσα φαίνεται οτι είσαι και φανατισμένος όσο και όπως προσπαθείς να επιβάλλεις την άποψη σου.Εγώ είπα οτι παντού υπάρχουν λαμόγια.Διάβασε καλύτερα τι είπα.Όσο για την πολιτική μου συνείδηση δεν με ξέρεις καν αλλά πιστεύω πως από τα επιχειρήματά μου φαίνεται.Παρόλα αυτά ακόμα συνεχίζεις τις προσβολές σπέρνοντας έριδες.Μόνο από τις πράξεις σου φαίνεσαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ναι, αγόρι μου... Μόνο που άλλο άποψη, άλλο ψηφίζω το τάδε κόμμα επειδή μου αρέσουν οι πολιτικές ιδέες του ιδρυτή του (που είναι και συγχωρεμένος). Και εσύ προκαλείς όταν λέω ότι με τις δηλώσεις του είχε νομιμοποιήσει ουσιαστικά τις αρπαχτές και ως απάντηση γελάς.
Πιστεύω ότι θα σας φανεί περίεργο πως υποστηρίζω το ΠΑΣΟΚ(φανατικά:D)
Ναι, εγώ είμαι ο φανατισμένος.

Πάω να ιδρύσω κόμμα που θα το ονομάσω "Περικλής". Ψηφίστε το όλοι να ξαναζήσουμε τον 'Χρυσό Αιώνα'. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
+1 ZedBlue
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Ε ωραιά.Εγώ έχω τα κότσια να το παραδεχτώ.Εσύ όμως κρύβεσαι πίσω από το δάχτυλό σου.Και φαίνεται πόσο οπισθοδρομικός είσαι από το οτι κοπανάς συνέχεια οτι ο Αντρέας πέθανε.Το ξέρουμε.Οι άνθρωποι φεύγουν οι ιδεές μένουν.Μην το υπενθυμίζεις συνέχεια στον εαυτό σου.Και είναι αναμενόμενο να γελάω με τα επιχειρήματα που αποθέτεις.Αν αυτά είναι επιχειρήματα...
-----------------------------------------
Βαριόμουν να απαντήσω τότε, δεν πειράζει το κάνω τώρα.
Να προσέχεις τι λες. Να μην αφήνεις να εννοηθεί ότι έχω πει εγώ κάτι τέτοιο (βλέπε bold), επειδή σου'ρθε εσένα να πεις κάτι για να εντυπωσιάσεις.
Άτομα σαν εσένα που ψηφίζουν το τάδε κόμμα για λόγους σαν τους δικούς σου (ο Ανδρέας ήταν καλός και με όραμα και εκπλήρωνε τις υποσχέσεις του και παρλαπίπες) είναι γενικά επικίνδυνα. Δε θα σταθώ άλλο στο τι έκανε ο Ανδρέας, αλλά στο τι κάνουν σήμερα.
Σήμερα λοιπόν, το ΠΑΣΟΚ διοικείται φαινομενικά από τον Γιωργάκη (ουσιαστικά από άλλους, βλέπε Λαλιώτη). Αυτό σημαίνει ότι πιθανή νίκη σε εκλογές τον χρίζει και πρωθυπουργό. Ο Γιωργάκης, λοιπόν, κατά την ταπεινή σου άποψη είναι ικανός για πρωθυπουργός (αφού υποστηρίζεις ΠΑΣΟΚ και αφού είναι γιος του Ανδρέα, έτσι θα πιστεύεις -εσύ και χιλιάδες ακόμα τύποι που τον έβγαλαν πρόεδρο του κόμματος).
Επειδή τυγχάνει να έχουμε στενή φιλία με άνθρωπο που έχει κερδίσει εκλογές για το ΠΑΣΟΚ με τις ενέργείες του (τόσο βλάκας που είχε ξοδέψει όλη του την περιουσία για το κόμμα και μετά τον πούλησαν) και ξέρει τα πράματα από μέσα, μας έχει πει ότι ο Γιωργάκης όταν ήταν υπουργός (Παιδείας? Δεν θυμάμαι...) στα υπουργικά συμβούλια πήγαινε με το laptop του, καθόταν σ'ένα σημείο και έπαιζε Tetris, αντί να συμμετέχει στο συμβούλιο.
Λοιπόν, αν δεν σου αρκεί ούτε αυτό και σε κάνει πάλι να γελάσεις, μπορώ να σου παραθέσω κι άλλα παραδείγματα που θα σε κάνουν να κλάψεις για τα χάλια τους. Εγώ προσπαθώ να σου δώσω να καταλάβεις πόσο λάθος κάνεις που υποστηρίζεις τέτοια κόμματα, προτού να είναι αργά...
__________________
Εάν αυτό δεν είναι φανατισμός τότε τι είναι??????Αμεροληψία μήπως????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Στο κοπανάω γιατί δεν ζει για να τις εφαρμόσει ρε καημένε. Όχι ότι θα το έκανε αλλά λέμε τώρα. Με τις ιδέες μένετε όλοι. Χ3σμ3ν3ς τις έχουν τις ιδεολογίες στα κόμματα, ΞΥΠΝΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Άντε, καλό βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Εγώ ξύπνιος είμαι.Εσύ προφανώς κοιμάσαι.Και μάζεψε το στόμα σου και την φρασεολογία σου.Για μια ακόμη φορά φαίνεται ο φανατισμός σου.Μήπως αυτό είναι άλλο ένα από τα τρανά σου επιχειρήματα οτι δεν ζει ο Αντρέας???Και επειδή εσύ ακόμα δεν έχεις ανακαλύψει που ανήκεις σημαίνει ότι τα κόμματα δεν έχουν ιδεολογία?Άλλο ένα επιχείρημα από τον ZedBlue(μήπως το χρώμα στο όνομά σου σημαίνει κάτι?).:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
(μήπως το χρώμα στο όνομά σου σημαίνει κάτι?).:jumpy:

Σημαίνει ότι το αγαπημένο μου χρώμα είναι το μπλε. Μήπως όσοι υποστηρίζουν τον Ολυμπιακό και φοράνε κόκκινες φανέλες είναι ΚΚΕ?

Εγώ ξύπνιος είμαι.Εσύ προφανώς κοιμάσαι.Και μάζεψε το στόμα σου και την φρασεολογία σου.Για μια ακόμη φορά φαίνεται ο φανατισμός σου.Μήπως αυτό είναι άλλο ένα από τα τρανά σου επιχειρήματα οτι δεν ζει ο Αντρέας???Και επειδή εσύ ακόμα δεν έχεις ανακαλύψει που ανήκεις σημαίνει ότι τα κόμματα δεν έχουν ιδεολογία?Άλλο ένα επιχείρημα από τον ZedBlue
,

Ειλικρινά, όποιος μου εξηγήσει τα παραπάνω από πού προκύπτουν, έχει κέρασμα. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Στο κοπανάω γιατί δεν ζει για να τις εφαρμόσει ρε καημένε.
Ωραία φρασεολογία...Και όσον αφορά το χρώμα χωρίς πλάκα όσους ολυμπιακούς ξέρω είναι ΚΚΕ:jumpy:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ωραία φρασεολογία...

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=JN64GXEyEs8&feature=related"]Ναι, όντως δεν είναι επιπέδου όπως αυτή[/ame]

Και όσον αφορά το χρώμα χωρίς πλάκα όσους ολυμπιακούς ξέρω είναι ΚΚΕ:jumpy:.

:lol::lol::lol: Κερνάω εσένα γιατί μ'έκανες και γέλασα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Καλά.Σ αυτό θα συμφωνήσω.Αλλά όλες οι νεολαίες είναι έτσι.Νομίζω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Τώρα ασχολείστε με πολιτική.... Έχει τόσο ενδιαφέρον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τώρα ασχολείστε με πολιτική.... Έχει τόσο ενδιαφέρον?



δεν ειμαι απο τους ανθρωπους που ασχολουνται επισταμενα.. αλλα θα επρεπε να ασχολουμαστε εμεις που ειμαστε απο 14 και πανω εστω και λιγο οχι πολυ απλα για να εχουμε μια ιδεα για το τι γινεται στη χωρα μας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=VFHe2ykLL-Y[/ame] Νομίζω οτι αποτυπώνει τέλεια την Ελλάδα την τελευταία δεκατία.Δείτε το.Αξίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Ε ωραιά.Εγώ έχω τα κότσια να το παραδεχτώ.Εσύ όμως κρύβεσαι πίσω από το δάχτυλό σου.Και φαίνεται πόσο οπισθοδρομικός είσαι από το οτι κοπανάς συνέχεια οτι ο Αντρέας πέθανε.Το ξέρουμε.Οι άνθρωποι φεύγουν οι ιδεές μένουν.Μην το υπενθυμίζεις συνέχεια στον εαυτό σου.Και είναι αναμενόμενο να γελάω με τα επιχειρήματα που αποθέτεις.Αν αυτά είναι επιχειρήματα...
-----------------------------------------
Εάν αυτό δεν είναι φανατισμός τότε τι είναι??????Αμεροληψία μήπως????

και ποιος ενσαρκωνει αυτες τις ιδεες τωρα στο πασοκ? γιατι οι ιδεες (τελεια) μπορει να ναι καλες και χρυσες αλλα ειναι αφηρημενες αν δεν βρεθει καποιος να τις κανει πραγματικοτητα ή τουλαχιστον να πεισει οτι μπορει να το κανει.

συμφωνω και γω με τον ζεντ οτι ουδεμια σχεση υπαρχει αναμεσα στις ιδεολογιες και τα κομματα. αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη. στα πλαισια του κομματος γκρεμιζεται καθε ιχνος κριτικης ικανοτητας και ιδανικων ,δεν ειναι μυστικο αυτο αλλα αντιθετα η ιστορια το επιβεβαιωνει πανηγυρικα.

αφου ειναι προσωπικη σου επιλογη να υποστηριζεις αυτο το κομμα θα το σεβαστω. θα μου επιτρεψεις ομως να σου πω τη διαπιστωση μου..αυτην τη φανατικη υποστηριξη δεν ειδα μεχρι τωρα να την στηριζεις καπου..δηλωνεις με περηφανια (!!) πως εισαι με το πασοκ αλλα ενα ουσιαστικο ποιντ στο γιατι το κανεις δεν μας εχεις δωσει. οταν θα κληθεις βεβαια να ριξεις το δελτιο στην καλπη κανεις δεν θα σε ρωτησει τι και γιατι και καλως θα γινει ετσι γιατι στη δημοκρατια δεν χωρανε αυτα. ειναι επιλογη σου ,τελος, ειτε μας αρεσει ειτε οχι. προσεξε ομως γιατι την ερωτηση αυτη θα πρεπε να σου την εχει ηδη απευθυνει η (πολιτικη) συνειδηση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Η πολιτικοποίηση του καθενός κρίνει άμεσα και τον χαρακτήρα του.Είτε το θέλουμε είτε όχι οι πολιτκοί είναι οι σημαντικότεροι άνθρωποι σε όλες τις χώρες παγκοσμίως.Αλλά δυστυχώς όπως είπες και εσύ οι ιδέες του αείμνηστου έχουν ξεχαστεί από το ίδιο του το κόμμα που όταν ένιωσε την αδυναμία του ηγέτη του την εκμεταλλεύτηκε.Μπορώ αν θέλεις να σου την απαντήσω αυτή την ερώτηση καθώς την έχω απαντήση αμέτρητες φορές.Εάν νομίζετε ότι ξύπνησα μια μέρα και είπα θα γίνω ΠΑΣΟΚτζής είστε γελασμένοι.Έχω διαβάσει αρκετά βιβλία πολιτικά και ιστορικά έτσι να διαμορφώσω μια κριτική σκέψη.Και είναι επόμενο να μην υπάρχουν ιδεολογίες στα κόμματα εφόσον δεν υπάρχουν και στους ψηφοφόρους διότι όποιον ρωτήσεις θα σου απαντήσει ότι ψηφίζει για το συμφέρον του.Εγώ δεν θα απαντήσω κάτι τέτοιο.Και το τι ψηφίζει ο καθένας ή υποστηρίζει δεν χρειάζεται πιστοποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
δεν απαντας ουσιαστικα σε αυτο που ζητησα (δεν ειναι και υποχρεωση σου βεβαια:Pειπαμε ο καθενας κανει ο,τι θεωρει καλυτερο) παρα μονο παραδεχεσαι οτι εχεις καποιο συμφερον και στηριζεις (ή καλυτερα θα στηριξεις) το εν λογω κομμα αφου αυτο κανουν οι ψηφοφοροι (αρα και εσυ).

ή τουλαχιστον αυτο καταλαβα εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Δεν είμαι ακόμα ψηφοφόρος για να στηρίξω αυτό το κόμμα.Στο ΠΑΣΟΚ ενσαρκώνονται όλες οι ελπίδες μου.Έχω μελετήσει το πρόγραμμα του ΠΑΣΟΚ και απόσο έχω συζητήσει με άλλους είναι εφικτό να γίνει.Δεν είνα ούτε το παλιό ΠΑΣΟΚ,ούτε το ΠΑΣΟΚ του Σημίτη.Είναι κάτι καινούριο.Δεν θέλω να λέω όπως οι συνομήλικοί μου ότι έιναι όλοι ίδιοι και τέλος.Η ιστορία έχει δείξει και αποδείξει ότι έχουν υπάρξει άνθρωποι που ο λόγος τους έγινε πραγματικότητα.Μετριούνται στα δάχτυλα βέβαια αλλά υπήρξαν.Είναι επειδή θέλω να στηρίξω κάπου τις ελπίδες μου.Εάν όμως το ΠΑΣΟΚ με απογοητεύσει τότε θα το παρατήσω...Αυτή είναι η άποψη μου.Δεν έχω σκοπό να δημαγωγήσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Δεν είμαι ακόμα ψηφοφόρος για να στηρίξω αυτό το κόμμα.Στο ΠΑΣΟΚ ενσαρκώνονται όλες οι ελπίδες μου.Έχω μελετήσει το πρόγραμμα του ΠΑΣΟΚ και απόσο έχω συζητήσει με άλλους είναι εφικτό να γίνει.Δεν είνα ούτε το παλιό ΠΑΣΟΚ,ούτε το ΠΑΣΟΚ του Σημίτη.Είναι κάτι καινούριο.Δεν θέλω να λέω όπως οι συνομήλικοί μου ότι έιναι όλοι ίδιοι και τέλος.Η ιστορία έχει δείξει και αποδείξει ότι έχουν υπάρξει άνθρωποι που ο λόγος τους έγινε πραγματικότητα.Μετριούνται στα δάχτυλα βέβαια αλλά υπήρξαν.Είναι επειδή θέλω να στηρίξω κάπου τις ελπίδες μου.Εάν όμως το ΠΑΣΟΚ με απογοητεύσει τότε θα το παρατήσω...Αυτή είναι η άποψη μου.Δεν έχω σκοπό να δημαγωγήσω...

που επι του παροντος ειναι ...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top