Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
τοτε ισχυει το προηγουμενο που ειπα. Δεν ασχολουμαι με πραγματα ασχετα με την πολιτικη εκτος αν αυτη τη βιλλα την απεκτησε με δολιο τροπο ληστευοντας το δημοσιο χρημα κατι που προφανως δεν εγινε.
και πώς το ξερεις αυτο αν δεν εισαι μες στο κομμα;
ενα 70% του κομματος τον επελεξε για προεδρο αρα δεν ισχυει αυτο που λες.

ειναι ο,τι πιο ελεινο το επιχειρημα του στυλ "αφου δεν εισαι στο κομμα μη μιλας". δυστυχως, η νοοτροπια του "αν δεν ανηκεις σε μια φαμιλια τοτε δεν εχεις δικαιωμα να εκφραζεις την αποψη σου για αυτη" ζει και βασιλευει στις μερες μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
ειναι ο,τι πιο ελεινο το επιχειρημα του στυλ "αφου δεν εισαι στο κομμα μη μιλας". δυστυχως, η νοοτροπια του "αν δεν ανηκεις σε μια φαμιλια τοτε δεν εχεις δικαιωμα να εκφραζεις την αποψη σου για αυτη" ζει και βασιλευει στις μερες μας


Πολλες φορες οι γνωμες των απεξω μετρανε περισσοτερο διοτι ειναι και πιο δικαιες και αμεροληπτες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δεν ειναι εκει το ζητημα. ειναι ανοητο να μη μπορεις να δεχεσαι κριτικη απο ατομα που δεν ανηκουν στην ομαδα σου, αλλα να ανηκουν στην κοινωνια που η ομαδα σου δρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
ειναι ο,τι πιο ελεινο το επιχειρημα του στυλ "αφου δεν εισαι στο κομμα μη μιλας". δυστυχως, η νοοτροπια του "αν δεν ανηκεις σε μια φαμιλια τοτε δεν εχεις δικαιωμα να εκφραζεις την αποψη σου για αυτη" ζει και βασιλευει στις μερες μας
να με συμπαθας,δεν εννοω αυτο!
Εκφραζει αποψη για το τι πιστευουν μεσα στο κομμα, το συριζα, για το Τσιπρα χωρις να ειναι μες στο κομμα. Δεν ειναι παραλογο;
Προφανως η κριτικη ειναι ευπροσδεκτη και εποικοδομητικη εφοσον γινεται καλοπροαιρετα και δεν ειναι συκοφαντικη. Ειδικα μετα απο αυτη την ηττα στο συριζα ακουνε και αποψεις απο μη συριζιτες -ας το πω- για να ερμηνευσουν το αποτελεσμα,και δεν βαζουν το κεφαλι κατω απτην αμμο-βλεπε νδ-.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
το ξέρω οτι δέν έπρεπε να το βάλω,, αλλα δέν κρατήθηκα άλλο.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=n6ezg84HZk0&feature=channel_page[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αν γινομαι κουραστικος τοτε η εξοδος ειναι ακριβως πανω,εγω θα συνεχιζω να λεω αυτο που νομιζω.
Προφανως εαν ακους τα κορακια των media που το τοσο το κανουν τοσο,λογικο να σχηματιζεις λαθος αποψεις. Για τοσο ηλιθιο τον εχεις τον κοσμο της αριστερας; Ο Τσιπρας κριθηκε και απο την ομιλια του εκεινη την ημερα αλλα και απο τη πορεια του με την ανοιχτη πολη. Και ειναι γεγονος οτι ειναι ενας πανεξυπνος ανθρωπος,τελειωσε πολιτικος μηχανικος νομιζω-δεν περνας τοσο ευκολα εκει- και απο τις ολες συνεντευξεις του εμενα μου φαινεται πολυ συμπαθητικος. Εσυ εχεις αλλη γνωμη,δε σημαινει οτι τη συμμεριζονται ολοι. Σου συνιστω να διεκδικεις το δικαιωμα στο λαθος.
Οσον αφορα το debate ορισμενα στελεχη προεβλεπαν το χαμηλο αποτελεσμα και ΕΦΟΣΟΝ ο Αλεκος τα ειχε παει θαυμασια στο προηγουμενο debate θεωρησαν οτι θα μπορουσε να επαναλαβει αυτο το θριαμβο. Προσωπικα νομιζω ηταν λαθος-ο Τσιπρας θα εδινε εναν τονο αλλαγης,οχι ολο οι ιδιοι και οι ιδιοι- και ολη η φασαρια τελικα στοιχησε.
Αχ αχ αχ , εδω δεν εχω τηλεοραση καταρχας , εσυ εισαι ερμαιο τον media αναμφιβολα , των media του συριζα , σου εξηγησα πριν σε ποια ατομα απευθυνονται και πως στηριζομενοι στην αγνοια του κοσμου.
Προφανως και η ομιλια επαιξε καποιο ρολο και η πορεια , εδειξε οτι ο κοσμος τον θελει εξαιτιας της νιοτης του, αυτο λοιπον του δωσανε του κοσμακι.
Το πανεξυπνος ειναι καθαρα προιον της φαντασιας σου , δεν το εχεις στηριξει , εγω πριν ειπα για τις βλακειες που ελεγε περι μαρξισμου , αλληλεγυης , μαοισμου κτλ , εσυ προφανως δεν ξερεις τι ειναι αυτα , οπως και ο κοσμος που τον στηριζει , για αυτο διατεινεσαι πως δεν λεει βλακειες.
Προφανως δεν ξερεις επισης οτι εβγαλε την σχολη πολιτικων μηχανικων με σκονακια , ο ιδιος το δηλωσε.Το εκανε προφανως για να δειξει οτι ειναι ρεαλιστης και κοντα στην νεα γενια , ομως ειναι τοσο βλακας για να δει τις γενικοτερες συνεπειες.
Μα και εσυ ο ιδιος γραφεις πως ο αλαβανος πηγε για να επαναλαβει τον θρυαμβο , συμφωνω , γι αυτο και πηγε αυτος και οχι ο τσιπρας.
το ξέρω οτι δέν έπρεπε να το βάλω,, αλλα δέν κρατήθηκα άλλο.
δεν μου αρεσει αυτο το βιντεο , τον κανει να φαινεται πιο σοβαρος απο οτι ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Αχ αχ αχ , εδω δεν εχω τηλεοραση καταρχας , εσυ εισαι ερμαιο τον media αναμφιβολα , των media του συριζα , σου εξηγησα πριν σε ποια ατομα απευθυνονται και πως στηριζομενοι στην αγνοια του κοσμου.
Προφανως και η ομιλια επαιξε καποιο ρολο και η πορεια , εδειξε οτι ο κοσμος τον θελει εξαιτιας της νιοτης του, αυτο λοιπον του δωσανε του κοσμακι.
Το πανεξυπνος ειναι καθαρα προιον της φαντασιας σου , δεν το εχεις στηριξει , εγω πριν ειπα για τις βλακειες που ελεγε περι μαρξισμου , αλληλεγυης , μαοισμου κτλ , εσυ προφανως δεν ξερεις τι ειναι αυτα , οπως και ο κοσμος που τον στηριζει , για αυτο διατεινεσαι πως δεν λεει βλακειες.
Προφανως δεν ξερεις επισης οτι εβγαλε την σχολη πολιτικων μηχανικων με σκονακια , ο ιδιος το δηλωσε.Το εκανε προφανως για να δειξει οτι ειναι ρεαλιστης και κοντα στην νεα γενια , ομως ειναι τοσο βλακας για να δει τις γενικοτερες συνεπειες.
Μα και εσυ ο ιδιος γραφεις πως ο αλαβανος πηγε για να επαναλαβει τον θρυαμβο , συμφωνω , γι αυτο και πηγε αυτος και οχι ο τσιπρας.
δεν μου αρεσει αυτο το βιντεο , τον κανει να φαινεται πιο σοβαρος απο οτι ειναι
Ποια media του συριζα; σχημα οξυμωρο: Εινια το μοναδικο κομμα που δεν εχει δικο του σταθμο. (ΚΚΕ-->902,ΤηλεΑστυ-->ΛΑΟΣ,κρατικη--->Κυβερνηση, ορισμενα ιδιωτικα---> ΠΑΣΟΚ)
Τελος παντων,για να μπει σημαινει οτι εχει μυαλο,τωρα αν εκανε και κανα σκονακι δε χαθηκε ο κοσμος-εχω αλλωστε πει τη θεση μου σαυτο το site για τα σκονακια απο πριν- Παντως, η ειλικρινεια του ειναι σπανια για πολιτικο.
(Συνεντευξη του τσιπρα στη ΝΕΤ:https://www.vimeo.com/4996996)
Αν εχεις ορεξη,κανε κριτικη συγκεκριμενα,γιατι τα περι μαοισμου δεν τα χω ακουσει.
Οικονομολογος Πάνος Τριγάζης:https://www.syriza.eu/index.php?pathID=1_997_1499_1533&aid=3132 (τοσο βλακας ειναι;)
Μετα ,γιατι τετοια εμπαθεια (τον κανει φαινεται πιο σοβαρος...);
Λογικο ειναι λογω της απειριας του να προτιμησουν τον Αλεκο-και αυτος αρχηγος της κοιν. ομαδας του Συριζα ηταν- αν και εγω θεωρω οτι και ο Αλεξης θα πηγαινε ακομη καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δυστυχως εκτος απο την φυση του συριζα και τα μυαλα του αλεξη πρεπει να σου μαθω τι σημαινει σχημα οξυμωρο.Ειναι ενα σχημα του λογο κατα το οποιο δυο εννοιες φαινομενικα αποκλειουν η μια την αλλη ενω εκφραζουν κατι το αληθινο.
Media = μεσα μαζικης επικοινωνιας , στα οποια περιλαμβανονται οι εφημεριδες , ομιλοι , εταιριες , ραδιαφωνο κτλ
Δεν ειναι οποιος μπαινει Πολιτικων Μηχανικων ΕΜΠ μυαλωμενος.
Οτι ειναι ειλικρινης συμφωνω , δεν του βγαινει ομως σε καλο διοτι φαινεται ποσο χαζουλης ειναι.
Την συνεντευξη με τοσες αοριστολογιες και γενικευσεις δεν μπορεσα να την παρακολουθησω , εχει και τον Τσε γκε Βάρα πισω , που το μονο που εκανε ηταν να αντικαταστήσει μια δικτατορια με μια χειροτερη , εχει διαβασει αραγε ο "κυριος" Τσιπρας τα αποφθεγματα του τσε για το οτι ενας επαναστατης πρεπει να ειναι μια ψυχρη μηχανη θανατου?
Θαυμαζει και την σκεψη του Μαο εξαιτιας της οποιας πεθαναν περισσοτεροι απο οσους εφαγε ο χιτλερ , ομως διατεινεται πως τα 38 εκατομμυρια δεν ειναι αποδεδειγμενα , ενταξει κυριε τσιπρα εφοσον μπορει να ηταν και 30εκατ. χαλαλι.
:hmm: σαν να μου φαινεται οτι ειδε καπου αυτα το ονοματα και ειπε να τα χρησιμοποιησει για ψηφοθηρια.
Φυσικα και ειναι λογικο να στειλουν τον αλαβανο , εδω δεν διαφωνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Λογικο ειναι λογω της απειριας του να προτιμησουν τον Αλεκο-και αυτος αρχηγος της κοιν. ομαδας του Συριζα ηταν-
Μπαααααα λιγος μου φαινεται ο Αλαβανος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Δυστυχως εκτος απο την φυση του συριζα και τα μυαλα του αλεξη πρεπει να σου μαθω τι σημαινει σχημα οξυμωρο.Ειναι ενα σχημα του λογο κατα το οποιο δυο εννοιες φαινομενικα αποκλειουν η μια την αλλη ενω εκφραζουν κατι το αληθινο.
Media = μεσα μαζικης επικοινωνιας , στα οποια περιλαμβανονται οι εφημεριδες , ομιλοι , εταιριες , ραδιαφωνο κτλ
Δεν ειναι οποιος μπαινει Πολιτικων Μηχανικων ΕΜΠ μυαλωμενος.
Οτι ειναι ειλικρινης συμφωνω , δεν του βγαινει ομως σε καλο διοτι φαινεται ποσο χαζουλης ειναι.
Την συνεντευξη με τοσες αοριστολογιες και γενικευσεις δεν μπορεσα να την παρακολουθησω , εχει και τον Τσε γκε Βάρα πισω , που το μονο που εκανε ηταν να αντικαταστήσει μια δικτατορια με μια χειροτερη , εχει διαβασει αραγε ο "κυριος" Τσιπρας τα αποφθεγματα του τσε για το οτι ενας επαναστατης πρεπει να ειναι μια ψυχρη μηχανη θανατου?
Θαυμαζει και την σκεψη του Μαο εξαιτιας της οποιας πεθαναν περισσοτεροι απο οσους εφαγε ο χιτλερ , ομως διατεινεται πως τα 38 εκατομμυρια δεν ειναι αποδεδειγμενα , ενταξει κυριε τσιπρα εφοσον μπορει να ηταν και 30εκατ. χαλαλι.
:hmm: σαν να μου φαινεται οτι ειδε καπου αυτα το ονοματα και ειπε να τα χρησιμοποιησει για ψηφοθηρια.
Φυσικα και ειναι λογικο να στειλουν τον αλαβανο , εδω δεν διαφωνω.
Μα νομιζω δεν καταλαβες. εσυ μιλας για τα "media του συριζα". Και σου λεω: ειναι σχημα οξυμωρο εφοσον ο συριζα ειναι το μοναδικο κοινοβουλευτικο κομμα που δεν εχει τηλεοπτικο σταθμο. Το αντιληφθηκες τωρα ή να το εξηγησω ξανα;Ας σημειωσω δε οτι το πιο ισχυρο μεσο ειναι η τηλεοραση.
εσυ αοριστολογεις. σου ειπα συγκεκριμενα: αν θες να κανουμε διαλογο παραθετω μαι συνεντευξη και σου ζητω να μου πεις συγκεκριμενα που φαινεται η "χαζομαρα" του.Εσυ αρνεισαι-δικαιωμα σου- και επανερχεσαι σε γενικολογα που δεν ξερω καν που τα βρηκες.
Ας αναλαβει ο δικηγορος του Τσιπρα τις συκοφαντιες,εγω κατι τετοιο δεν ειμαι.
-----------------------------------------
Μπαααααα λιγος μου φαινεται ο Αλαβανος...
Και γω αυτο πιστευω.Οτι ειχε το δωσε στο προηγουμενο debate -ειχε κανει τη διοφορα-.Στο προσφατο δεν επαναληφθηκε.
Τωρα αν ειναι λιγος πολιτικα θα διαφωνησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Σου εξηγησα με τον ορισμο που παραθεσα οτι δεν ισχυει αυτο για το οποιο με κατηγορεις , μα καλα δεν το ειδες.
Ειναι ενα σχημα του λογο κατα το οποιο δυο εννοιες φαινομενικα αποκλειουν η μια την αλλη ενω εκφραζουν κατι το αληθινο
Σου εγραψα επισης οτι οταν κανουμε λογο για media δεν εννοουμε μονο τηλεοπτικους σταθμους και αυτο δεν ειδες.
Μιλησα επισης συγκεκριμενα , ουτε αυτο ειδες.
Επιπλεον δεν μιλησες ποτε για οτι θες να κανουμε διαλογο πανω στην συνεντευξη, απλα την παραθεσες χωρις σχολιο.
Το οτι δεν ξερεις καν που τα βρηκα αυτα για τα οποια μιλαω μονο την δικη σου αγνοια δειχνει περι της καταστασης.
Καμια συκοφαντια δεν εκανα , μην λες ανακριβειες.
Ξαναγραφω επισης οτι την συνεντευξη δεν την παρακολουθησα διοτι ηταν πολυ γενικη και βαρετη , τοποθετηθηκα επι αλλων θεσεων του τσιπρα , που ομως ειπες και εσυ δεν γνωριζεις , ποιος φταιει , μονο εσυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Χριστιανε μου εκτος απο φρενοβλαβης εισαι και στραβος ?
Σου εξηγησα με τον ορισμο που παραθεσα οτι δεν ισχυει αυτο για το οποιο με κατηγορεις , μα καλα δεν το ειδες.
Ειναι ενα σχημα του λογο κατα το οποιο δυο εννοιες φαινομενικα αποκλειουν η μια την αλλη ενω εκφραζουν κατι το αληθινο
Σου εγραψα επισης οτι οταν κανουμε λογο για media δεν εννοουμε μονο τηλεοπτικους σταθμους και αυτο δεν ειδες.
Μιλησα επισης συγκεκριμενα , ουτε αυτο ειδες.
Επιπλεον δεν μιλησες ποτε για οτι θες να κανουμε διαλογο πανω στην συνεντευξη, απλα την παραθεσες χωρις σχολιο.
Το οτι δεν ξερεις καν που ταΦκαταστασης.
Καμια συκοφαντια δεν εκανα , μην λες ανακριβειες.
Ξαναγραφω επισης οτι την συνεντευξη δεν την παρακολουθησα διοτι ηταν πολυ γενικη και βαρετη , τοποθετηθηκα επι αλλων θεσεων του τσιπρα , που ομως ειπες και εσυ δεν γνωριζεις , ποιος φταιει , μονο εσυ.
i say:
(Συνεντευξη του τσιπρα στη ΝΕΤ:https://www.vimeo.com/4996996)
Αν εχεις ορεξη,κανε κριτικη συγκεκριμενα,γιατι τα περι μαοισμου δεν τα χω ακουσει.


u say:Επιπλεον δεν μιλησες ποτε για οτι θες να κανουμε διαλογο πανω στην συνεντευξη, απλα την παραθεσες χωρις σχολιο.
(με τι σου μοιαζει αυτο; εμενα με σχολιο)
εισαι στα καλα σου;
i say: Ας σημειωσω δε οτι το πιο ισχυρο μεσο ειναι η τηλεοραση.
u say:Σου εγραψα επισης οτι οταν κανουμε λογο για media δεν εννοουμε μονο τηλεοπτικους σταθμους και αυτο δεν ειδες.
εισαι στα καλα σου;
Σχετικα με το σχημα οξυμωρο ίσως κανω λαθος. Φαινεται οτι παροτι ημουν αριστος μαθητης, αυτο το σχολειο απετυχε να μου μαθει τα βασικα. Γενικα εχω την εντυπωση οτι με τον ορο σχημα οξυμωρο εχει επικρατησει να εννοουμε απλως μια φραση που περιεχει λεξεις που η μια αποκλειει την αλλη πχ Ελεύθεροι Πολιορκημένοι,καθομαι ορθιος, media του ΣΥΡΙΖΑ κλπ.
-----------------------------------------
Χριστιανε μου εκτος απο φρενοβλαβης εισαι και στραβος ?
Σου εξηγησα με τον ορισμο που παραθεσα οτι δεν ισχυει αυτο για το οποιο με κατηγορεις , μα καλα δεν το ειδες.
Ειναι ενα σχημα του λογο κατα το οποιο δυο εννοιες φαινομενικα αποκλειουν η μια την αλλη ενω εκφραζουν κατι το αληθινο
Σου εγραψα επισης οτι οταν κανουμε λογο για media δεν εννοουμε μονο τηλεοπτικους σταθμους και αυτο δεν ειδες.
Μιλησα επισης συγκεκριμενα , ουτε αυτο ειδες.
Επιπλεον δεν μιλησες ποτε για οτι θες να κανουμε διαλογο πανω στην συνεντευξη, απλα την παραθεσες χωρις σχολιο.
Το οτι δεν ξερεις καν που τα βρηκα αυτα για τα οποια μιλαω μονο την δικη σου αγνοια δειχνει περι της καταστασης.
Καμια συκοφαντια δεν εκανα , μην λες ανακριβειες.
Ξαναγραφω επισης οτι την συνεντευξη δεν την παρακολουθησα διοτι ηταν πολυ γενικη και βαρετη , τοποθετηθηκα επι αλλων θεσεων του τσιπρα , που ομως ειπες και εσυ δεν γνωριζεις , ποιος φταιει , μονο εσυ.
μετα απο συντομη συζητηση με φιλολογο ο ορισμος που παρεθεσες ειναι λανθασμενος και το παραδειγμα μου στεκει απολυτως. Ελεος.
An oxymoron (plural oxymora (greek plural) or, more often, oxymorons) is a figure of speech that combines two normally contradictory terms
WIKIPEDIA
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Βαλτο επιτελους στο μυαλο σου , αν μπορεις , οτι στα media (μεσα μαζικης επικοινωνιας) περιλαμβανονται και τα γραφεια τυπου και τα site στο ιντερνετ τα οποια εχει ο συριζα.
Ο ορισμος του οξυμωρου σχηματος ειναι αυτος που παρεθεσα ,γιατι επειδη εσυ δεν προσεχες οταν το ελεγε ο καθηγητης εγω να το πληρωνω με τις δικες σου κατηγοριες.
Μου ζητησες να τοποθετηθω περι μαοισμου και οταν το εκανα με κατηγορησες για αοριστολογιες , διοτι εφοσον διαχωρησεις την συνεντευξη με παρενθεση με το "Αν εχεις ορεξη,κανε κριτικη συγκεκριμενα,γιατι τα περι μαοισμου δεν τα χω ακουσει" υπεθεσα πως θα ηθελες να απλωσω την μομφη για το συγκεκριμενο θεμα.Ουτε που μου περασε απο το μυαλο οτι θα μου ζηταγες να δω για μια ωρα τον τσιπρα μονο και μονο για μιλησω για το τι δεν μου αρεσει στις αποψεις του , αυτο το τεκμηριωνω (και το τεκμηριωσα) χωρις το λινκ.
"u say:Σου εγραψα επισης οτι οταν κανουμε λογο για media δεν εννοουμε μονο τηλεοπτικους σταθμους και αυτο δεν ειδες.
εισαι στα καλα σου;" -- > Το ιδιο εγραψα εγω , ακομα πιο πριν αλλα επειδη συνεχιζεις να με κατηγορεις οτι λεω ανυποστατα πραγματα , το ξαναειπα , εαν φυσικα βρισκεται πισω απο αυτο που εγραψες τοσο το οι μομφες σου αυτοκαταρριπτονται.
Το μονο που ειναι στο μυαλο σου ειναι να μου επιτηθεσαι με ορους που δεν ξερεις τι σημαινουν , εαν ησουν πιο ενημερωμενος τοτε ισως να αγγιζες τις αληθειες για ορισμενα οικονομικα συστηματα και προσωπικοτητες για τα οποια μιλησα.Για αυτο αποφευγω τον Συριζα διοτι με τις δημαγωγικες του διαφημισεις στρατολογει ατομα σαν και εσενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Βαλτο επιτελους στο μυαλο σου , αν μπορεις , οτι στα media (μεσα μαζικης επικοινωνιας) περιλαμβανονται και τα γραφεια τυπου και τα site στο ιντερνετ τα οποια εχει ο συριζα.
Ο ορισμος του οξυμωρου σχηματος ειναι αυτος που παρεθεσα ,γιατι επειδη εσυ δεν προσεχες οταν το ελεγε ο καθηγητης εγω να το πληρωνω με τις δικες σου κατηγοριες.
Μου ζητησες να τοποθετηθω περι μαοισμου και οταν το εκανα με κατηγορησες για αοριστολογιες , διοτι εφοσον διαχωρησεις την συνεντευξη με παρενθεση με το "Αν εχεις ορεξη,κανε κριτικη συγκεκριμενα,γιατι τα περι μαοισμου δεν τα χω ακουσει" υπεθεσα πως θα ηθελες να απλωσω την μομφη για το συγκεκριμενο θεμα.Ουτε που μου περασε απο το μυαλο οτι θα μου ζηταγες να δω για μια ωρα τον τσιπρα μονο και μονο για μιλησω για το τι δεν μου αρεσει στις αποψεις του , αυτο το τεκμηριωνω (και το τεκμηριωσα) χωρις το λινκ.
"u say:Σου εγραψα επισης οτι οταν κανουμε λογο για media δεν εννοουμε μονο τηλεοπτικους σταθμους και αυτο δεν ειδες.
εισαι στα καλα σου;" -- > Το ιδιο εγραψα εγω , ακομα πιο πριν αλλα επειδη συνεχιζεις να με κατηγορεις οτι λεω ανυποστατα πραγματα , το ξαναειπα , εαν φυσικα βρισκεται πισω απο αυτο που εγραψες τοσο το οι μομφες σου αυτοκαταρριπτονται.
Το μονο που ειναι στο μυαλο σου ειναι να μου επιτηθεσαι με ορους που δεν ξερεις τι σημαινουν , εαν ησουν πιο ενημερωμενος τοτε ισως να αγγιζες τις αληθειες για ορισμενα οικονομικα συστηματα και προσωπικοτητες για τα οποια μιλησα.Για αυτο αποφευγω τον Συριζα διοτι με τις δημαγωγικες του διαφημισεις στρατολογει ατομα σαν και εσενα.
δεν παραθετεις την πηγη σου.
εγω παρεθεσα τη wikipedia.Συμφωνα με αυτον τον ορισμο,αυτο που ειπα στεκει απολυτως ως σχημα οξυμωρο.Τωρα τι λες εσυ δεν καταλαβαινω: φαινομενικα, αληθινα και μπρικια.
Αυτο που ειναι φανερο ειναι το εξης:Αρνεισαι να δεις την πραγματικοτητα ακομα και για αυταποδεικτες αληθειες.
Αντι να επιτιθεσαι στο Συριζα και το Τσιπρα σου συνιστω να μην εισαι τοσο κοντοφθαλμος και να δεις εκεινους που χρονια τωρα βυθιζουν αυτη τη χωρα στο βαλτο.
Σταματαω καπου εδω γιατι γινομαστε κουραστικοι για τους υπολοιπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
μετα απο συντομη συζητηση με φιλολογο ο ορισμος που παρεθεσες ειναι λανθασμενος και το παραδειγμα μου στεκει απολυτως. Ελεος.
An oxymoron (plural oxymora (greek plural) or, more often, oxymorons) is a figure of speech that combines two normally contradictory terms
WIKIPEDIA
Ακομα και ειναι λανθασμενος ο ορισμος που εδωσα το παραδειγμα σου δεν στεκει.
Ομως με μια προχειρη ματια βλεπω πως η βικιπαιδεια εχει του 90 τον ορισμο του Lederer , εγω ομως θα συνιστουσα να κοιταξεις και εσυ και ο/η φιλολογος σου τον πιο εδραιωμενο ορισμο του 1920 απο τον Herbert απο τις εκδοσεις του harvard
δεν παραθετεις την πηγη σου.
εγω παρεθεσα τη wikipedia.Συμφωνα με αυτον τον ορισμο,αυτο που ειπα στεκει απολυτως ως σχημα οξυμωρο.Τωρα τι μ...ς λες εσυ δεν καταλαβαινω: φαινομενικα, αληθινα και μπρικια.
Αυτο που ειναι φανερο ειναι το εξης:Αρνεισαι να δεις την πραγματικοτητα ακομα και για αυταποδεικτες αληθειες.
Αντι να επιτιθεσαι στο Συριζα και το Τσιπρα σου συνιστω να μην εισαι τοσο κοντοφθαλμος και να δεις εκεινους που χρονια τωρα βυθιζουν αυτη τη χωρα στο βαλτο.
Σταματαω καπου εδω γιατι γινομαστε κουραστικοι για τους υπολοιπους.
Εκμεταλευεσαι τον ορισμο της βικιπαδειας μονο και μονο για μην απαντησεις στα επιχειρημα που παρεθεσα κατα του τσιπρα , αλλωστε οπως εγραψα στην αρχη , και παλι δεν απαντησες (το συνηθιζεις) , "Βαλτο επιτελους στο μυαλο σου , αν μπορεις , οτι στα media (μεσα μαζικης επικοινωνιας) περιλαμβανονται και τα γραφεια τυπου και τα site στο ιντερνετ τα οποια εχει ο συριζα." , αρα δεν ειπα τιποτα που να ειναι λανθασμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Ακομα και ειναι λανθασμενος ο ορισμος που εδωσα το παραδειγμα σου δεν στεκει.
Ομως με μια προχειρη ματια βλεπω πως η βικιπαιδεια εχει του 90 τον ορισμο του Lederer , εγω ομως θα συνιστουσα να κοιταξεις και εσυ και ο/η φιλολογος σου τον πιο εδραιωμενο ορισμο του 1920 απο τον Herbert απο τις εκδοσεις του harvard
Εκμεταλευεσαι τον ορισμο της βικιπαδειας μονο και μονο για μην απαντησεις στα επιχειρημα που παρεθεσα κατα του τσιπρα , αλλωστε οπως εγραψα στην αρχη , και παλι δεν απαντησες (το συνηθιζεις) , "Βαλτο επιτελους στο μυαλο σου , αν μπορεις , οτι στα media (μεσα μαζικης επικοινωνιας) περιλαμβανονται και τα γραφεια τυπου και τα site στο ιντερνετ τα οποια εχει ο συριζα." , αρα δεν ειπα τιποτα που ειναι λανθασμενο
και ξαναλεω οτι το πιο ισχυρο μεσο ειναι η τηλεοραση
φαντασου μια τηλεοραση που απτο πρωι μεχρι το βραδυ εξυμνει το Συριζα και βριζει ολους τους αλλους. Ε δε θα ειχε 50%;
Δες τη σημερινη τηλεοραση που επιτιθεται φανερα οσο μπορει στο συριζα.
Αλλωστε ποσο % των ανθρωπων ενημερωνεται απο τα μη συμβατικα μεσα;
Και αυτοι ειναι συνηθως οι "ψαγμενοι" στους οποιους ουτως η αλλως εχουν μεγαλο ποσοστο τα αριστερα κομματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alchemia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alchemia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Εγω θα ψηφιζα συριζα η κανα κκε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the mage

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέα Αλικαρνασσός (Ηράκλειο). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Εγω τελικα ψηφισα Δραση :P λιγο τα σποτακια στο youtube, λιγο οι θεσεις (;) τους και τελος λιγο το υπολοιπο σκηνικο εκει με οδηγισαν.
Απο ΣΥΡΙΖΑ (λογω σουξου μουξου και περα δοθε) πηγαινα για Οικ-Πρασινους αλλα οι "εθνικες" θεσεις που πηραν το αυτι μου του τρεμοπουλου με εβγαλαν παλι στο ψαξιμο...
Μεχρι τελευταια στιγμη δεν ειχα αποφασισει...
Παντως για να επιλεξω πεταξα ολα τα ασχετα (αφου τα ειχα δει πρωτα) και ειχα καταληξει σε αυτα :
ΠΑΣΟΚ
ΣΥΡΙΖΑ
ΚΚΕ
ΑΝΤΑΡΣΥΑ
ΛΑΟΣ
Δραση

ισως να φαινεται περιεργος ο συνδιασμος αλλα σε αυτα ειχα καταληξει...
Ενα ενα επειτα τα εβγαζα μεχρι που ψηφισα...
Για να δουμε πως θα εξεληχθουν τα πραγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
ΠΑ.ΣΟ.Κ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Μου φαίνεται λίγο "κουλό" που είναι πρώτος ο Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς (ΣΥ.ΡΙΖ.Α),,,:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top