Πρόγραμμα EUROSCOLA

danae97

Νεοφερμένος

Η danae97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
τοτε εχεις περισσοτερες πιθανοτητες! :)

Μόλις έμαθα ότι δυστυχώς δεν με πήρανε αλλά εύχομαι καλή επιτυχία σε όσους θα πάνε!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mandy96

Νεοφερμένος

Η mandy96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγω θα παω τελικα!! Δεν πειραζει μπορεις να προσπαθησεις του χρονου φιλη μου!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia.Mag

Νεοφερμένος

Η Sofia.Mag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά καλησπέρα σε όλους! Είμαι από τη Θεσσαλονίκη και είμαι Β' Λυκείου... Δίνω για το euroscola στις 14 Οκτωβρίου και έχω αγχωθεί λίγο.. έχω προφίσενσι στα αγγλικά και B1 στα γερμανικά (αλλα μάλλον αυτό δεν μετράει) όσον αφορα τον περσινο γμο μου ήταν 18,9/10... έχω πιθανότητες πιστευετε??? και τελικά αξιζει η εμπειρία???:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danae97

Νεοφερμένος

Η danae97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αν και δεν πέρασα υπάρχει τρόπος να μάθω τη βαθμολογία μου;;;;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Matthaios

Νεοφερμένος

Ο Matthaios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Θα συμμετάσχει κανείς φέτος, ή μόνο εγώ έχω σοκαριστεί από το θέμα; Κυριολεκτικά, όμως, σοκαριστεί. :verymad:

Το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο μετά την Συνθήκη της Λισαβόνας έχει πιο ενισχυμένο ρόλο στην διαμόρφωση της Ευρώπης. Ποιος είναι ο ρόλος του Ευρωπαίου πολίτη και πως μπορεί να ακουστεί δυνατότερα η φωνή του στην Ευρώπη, ενόψει και των Ευρωπαϊκών Εκλογών του Μαΐου 2014;

Είναι δυνατόν να μπορέσει κανείς να γράψει κάτι γι' αυτό; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Άλλαξε το θέμα? Wow! Πιό πολύ μου αρέσει αυτό, at least είναι σαφές ως προς τα ζητούμενα και επίκαιρο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Όπα...

Εμείς χτες (περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας) γράψαμε έκθεση με θέμα: "Η Συμβολή του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη μείωση του δημοκρατικού ελλείμματος στην Ευρωπαϊκή Ενωση".

Εσάς ποιος σας το έδωσε αυτό το θέμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Matthaios

Νεοφερμένος

Ο Matthaios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Βασικά, φοβόμουν πως έχασα το φετινό διαγωνισμό!

Μετά, έψαξα και βρήκα αυτή την ανακοίνωση από τις 11 Οκτωβρίου που ανακοίνωνε επίσημα το διαγωνισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Όπα...

Εμείς χτες (περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας) γράψαμε έκθεση με θέμα: "Η Συμβολή του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη μείωση του δημοκρατικού ελλείμματος στην Ευρωπαϊκή Ενωση".

Εσάς ποιος σας το έδωσε αυτό το θέμα;
Καλα καθε χρονο αυτο θα βαζουν? Ημαρτον κι εγω προπερσι αυτο ειχα γραψει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και εγώ συμμετέχω φέτος με το ίδιο θέμα. Να φανταστώ ότι μένεις Ανατολική Μακεδονία και Θράκη, γιατί για εκεί είναι αυτό το θέμα. Πάντως ότι να 'ναι θέμα. Τι να γράψεις; Ότι δεν μπορεί ο πολίτης να κάνει τίποτε επειδή 28 ανίκανοι αποφασίζουν σε μεγάλο βαθμό για το πώς θα ζει, χωρίς να είναι εκλεγμένοι; Να το βράσω το ότι μόνο ο Πρόεδρος της Επιτροπής εκλέγεται από το Κοινοβούλιο(θα είναι και υποψήφιος ο Τσίπρας, φτου φτου φτου). Που την είδαν την δημοκρατική ένωση; Η Ευρώπη χρειάζεται ΡΙΖΙΚΕΣ αλλαγές και όχι μία συνθήκη κάθε 10 χρόνια στην οποία δεν υπάρχουν ουσιαστικές αλλαγές. Το παρατράβηξα το θέμα αλλά νομίζω ότι αξίζει. Αυτά από εμένα.

Βαγγέλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα Γρ.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα Γρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Και εγώ πάντως που είμαι Πάτρα το ίδιο θέμα θα γράψω και έχω γυρίσει ανάποδα το διαδίκτυο για πληροφορίες και ιδέες...!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Που μπορούμε να απευθυνθούμε για να πάρουμε μέρος στο euroscola?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα Γρ.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα Γρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Που μπορούμε να απευθυνθούμε για να πάρουμε μέρος στο euroscola?

Εμάς μας το ανακοίνωσαν στο σχολείο για όποιον ενδιαφέρεται.
Αλλά νομίζω ότι η υποβολή αιτήσεων ήταν μέχρι την Παρασκευή 25/10...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Και εγώ πάντως που είμαι Πάτρα το ίδιο θέμα θα γράψω και έχω γυρίσει ανάποδα το διαδίκτυο για πληροφορίες και ιδέες...!:/:
Αμα ψάξετε θα βρείτε άπειρο υλικό! Εγώ είχα βρει μέχρι και πτυχιακή εργασία ενός φοιτητή που πραγματεύονταν παρόμοιο αντικείμενο και με βοήθησε πολύ! ;)
Που μπορούμε να απευθυνθούμε για να πάρουμε μέρος στο euroscola?

Νομίζω κάθε μήνα πηγαίνουν μαθητές από διαφορετική περιφέρεια. Εδώ στα δεξιά έχει εναν σύνδεσμο που λέει το πρόγραμμα για το 2013. Λογικά όταν είναι να πάει η περιφέρεια σου, θα σας ενημερώσουν από το σχολείο για να γράψετε την έκθεση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μήπως μπόρεσε να βρει κάποιος τίποτε περισσότερο εκτός από αυτά που μας δίνουν ως πληροφορίες για την έκθεση;

Βαγγέλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλησπέρααα!!

Δήλωσα κι εγώ μέρος φέτος :redface:. Από την Δυτική Πελοπόννησο θα πάρουν 24 άτομα, για να δούμε τι θα κάνουμε! :D Το θέμα μου φαίνεται αρκετά δύσκολο, ξεκινάω σιγά σιγά να ψάχνω ιδέες. Γνωρίζουμε πότε θα γίνει ο διαγωνισμός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Καλησπέρααα!!

Δήλωσα κι εγώ μέρος φέτος :redface:. Από την Δυτική Πελοπόννησο θα πάρουν 24 άτομα, για να δούμε τι θα κάνουμε! :D Το θέμα μου φαίνεται αρκετά δύσκολο, ξεκινάω σιγά σιγά να ψάχνω ιδέες. Γνωρίζουμε πότε θα γίνει ο διαγωνισμός;
Από τη περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας, actually:P :spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Από τη περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας, actually:P :spasiklas:

Εμάς έτσι μας είπαν :). Τέλος πάντων, λόγω κατάληψης δεν έστειλαν τις αιτήσεις μας, χάθηκε η προθεσμία... Κρίμα και είχα χαρεί :(.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εμάς έτσι μας είπαν :). Τέλος πάντων, λόγω κατάληψης δεν έστειλαν τις αιτήσεις μας, χάθηκε η προθεσμία... Κρίμα και είχα χαρεί :(.

Ελα μωρέ,λες και τι έχασες.Κάτι παιδάκια επισημα ντυμένα θα έβλεπες,σαν μικρομεγαλοι,που εκφωνουν ξυλινους λογους,απειρου καλλους, οφειλω να ομολογησω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ελα μωρέ,λες και τι έχασες.Κάτι παιδάκια επισημα ντυμένα θα έβλεπες,σαν μικρομεγαλοι,που εκφωνουν ξυλινους λογους,απειρου καλλους, οφειλω να ομολογησω :P

Ήθελα πάραυτα να έχω αυτήν την εμπειρία, το βλέπω σαν μια πολύ όμορφη ευκαιρία!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top