Πρόγραμμα EUROSCOLA

Stacy_pizza

Νεοφερμένος

Η Souki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
και εγω :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 565231

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγχαρητηρια!απο ποιο νομο εισαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stacy_pizza

Νεοφερμένος

Η Souki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Συγχαρητηρια!απο ποιο νομο εισαι;

εγω? νομο πελοποννησου αλλα δεν εχουν βγει τα αποτελεσματα οποτε δεν ξερω αν εχω περασει...:P :P :P (αποκλειεται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Χαχα!!ισχύει!!άσχετο που δεν πήγαμε ποτέ...:P

Τσ Τσ Τσ, γτ βρε παιδιά; Δεν άφηναν να φανταστώ; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Τσ Τσ Τσ, γτ βρε παιδιά; Δεν άφηναν να φανταστώ; :redface:
Όχι.Αντιθέτως οι καθηγητές που μας συνόδευαν ήταν τόσο χαλαροί που ουσιαστικά ήταν σαν να είχαμε πάει μόνοι μας το ταξίδι.Απλώς είχε μαζευτεί πάρα πολύς κόσμος εκεί και δε θα χωρούσαμε + είχε απίστευτο κρύο(-20 βαθμούς περίπου) και στα μισά της διαδρομής είχαμε γίνει όλοι παγωτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gtaivpc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Xen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Βγήκαν τα αποτελέσματα για πελοπόννησο μόλις τώρα! Είμαι μέσα:) Εαν βλέπει κάποιος το όνομά του στη λίστα, cu there :)
Τα αποτελέσματα Περιφέρειας Πελοποννήσου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stacy_pizza

Νεοφερμένος

Η Souki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Βγήκαν τα αποτελέσματα για πελοπόννησο μόλις τώρα! Είμαι μέσα:) Εαν βλέπει κάποιος το όνομά του στη λίστα, cu there :)
Τα αποτελέσματα Περιφέρειας Πελοποννήσου

Κριμα... δεν ειναι κανεις απο το σχολειο μου στη λιστα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faith7

Νεοφερμένος

Η Faith7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
:(Κρίμα....Μπορώ να δω ξέρετε πόσο ακριβώς ήταν η μοριοδότηση ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faith7

Νεοφερμένος

Η Faith7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Υπάρχει τρόπος να βρω τη βαθμολογία μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Nα ρωτήσω. Κάθε χρόνο μαθητές μονάχα απο μια περιφέρεια δεν επιλέγουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Όχι.Αντιθέτως οι καθηγητές που μας συνόδευαν ήταν τόσο χαλαροί που ουσιαστικά ήταν σαν να είχαμε πάει μόνοι μας το ταξίδι.Απλώς είχε μαζευτεί πάρα πολύς κόσμος εκεί και δε θα χωρούσαμε + είχε απίστευτο κρύο(-20 βαθμούς περίπου) και στα μισά της διαδρομής είχαμε γίνει όλοι παγωτά :P
Ακριβως...και τελικα καταληξαμε να λεμε μπλε ιστοριες και μετα να παιζουμε παντομιμα στο ξενοδοχειο μεχρι τις 4 το πρωι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 565231

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οχι απο καμια 10αρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 565231

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου ειπαν στο σχολειο οτι το προγραμμα το βγαζουν οι δυο καθηγητες-συνοδοι που θα παρουν την προσφορα απο τα πρακτορια.αρα εκεινοι θα καθορισους τις ποσες διανυκτερευσεις,σωστα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Πωω καλά, αν δηλώσω εγώ συμμετοχή του χρόνου σίγουρα θα πάω. Από τώρα ανυπομονώ! Τόσα χρόνια μαθαίνω γαλλικά, επιτέλους θα μου χρειαστούν και στην πραγματική ζωή!! Στρασβούργοοοοοοοοοοοοοο!! :inlove: :inlove:

Τώρα δήλωσα συμμετοχή σε ένα άλλο πρόγραμμα και αν βγω στην κλήρωση (δυστυχώς αυτό είναι με κλήρωση) θα πάω 4-5 μέρες δωρεάν Ιταλία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Γεια σας και χαρά σας. Θα γράψω και εγώ στις 15 Δεκέμβρη για το νομό Θεσσαλίας. Κατέχω C2 στα αγγλικά και C1 στα γαλλικά.
Είδα ότι λέει ότι πιάνεται και ο γ.μ.ο του σχολείου. 'Εβγαλα 18,2 πέρυσι και το χαρτι λέει ''άριστα''.
Η ερώτηση μου είναι εαν ας πουμε 2 εκθέσεις έχουν πάρει παραπλήσιο βαθμό θα περάσει ας πουμε το παιδι που θα έχει μεγαλύτερο γ.μ.ο απο μένα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Γεια σας και χαρά σας. Θα γράψω και εγώ στις 15 Δεκέμβρη για το νομό Θεσσαλίας. Κατέχω C2 στα αγγλικά και C1 στα γαλλικά.
Είδα ότι λέει ότι πιάνεται και ο γ.μ.ο του σχολείου. 'Εβγαλα 18,2 πέρυσι και το χαρτι λέει ''άριστα''.
Η ερώτηση μου είναι εαν ας πουμε 2 εκθέσεις έχουν πάρει παραπλήσιο βαθμό θα περάσει ας πουμε το παιδι που θα έχει μεγαλύτερο γ.μ.ο απο μένα; :hmm:
Δεν είναι απαραίτητο αυτό.
Εγώ είχα γράψει λίγο χειρότερη έκθεση από μια (πρώην) φίλη μου αλλά επειδή είχα μεγαλύτερο βαθμό πέρασα και εκείνη όχι. Ξέρω γω βγήκε 11η ενώ πήγαν 10 άτομα από το νομό μας, κάτι τέτοιο.
Μπορεί να συμβεί και το αντίθετο. Πάντως έχεις καλό βαθμό και το c2 σου εξασφαλίζει όλο το ποσοστό των ξένων γλωσσών ( 20% αν θυμάμαι καλα).
Κοινώς με μια καλή έκθεση έχεις πολλές πιθανότητες να πας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Εντελώς λάθος το γεγονός πως αν έχεις C2 αγγλικά και Α1 γαλλικά παίρνεις τον ίδιο βαθμό στις ξένες γλώσσες με κάποιον που να έχει C2 στα αγγλικά και C2 στα γαλλικά. Επίσης, θα έπρεπε να μετράει ο συνολικός βαθμός που έγραψες μόνο στις εξετάσεις και καθόλου ο προφορικός. Αν γράφανε και σε άγνωστο θέμα ακόμα καλύτερα. Έτσι θα ήταν πιο δίκαια τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Κι εμάς μας το είπαν σήμερα. 31 Ιανουρίου γράφουμε και πρέπει να δηλώσουμε συμμετοχή μεσ τη βδομάδα. Έχω Γ2 αγγλικά αλλά κανένα πτυχίο στα γαλλικα. Εντάξει έχουμε χρόνο ακόμα θα δούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εντελώς λάθος το γεγονός πως αν έχεις C2 αγγλικά και Α1 γαλλικά παίρνεις τον ίδιο βαθμό στις ξένες γλώσσες με κάποιον που να έχει C2 στα αγγλικά και C2 στα γαλλικά. Επίσης, θα έπρεπε να μετράει ο συνολικός βαθμός που έγραψες μόνο στις εξετάσεις και καθόλου ο προφορικός. Αν γράφανε και σε άγνωστο θέμα ακόμα καλύτερα. Έτσι θα ήταν πιο δίκαια τα πράγματα.
Τι λες καλέ...
Δηλαδή μια χρονιά πας στο σχολείο για να γράψεις ένα βαθμό στις εξετάσεις ε?
Και να σου πω αμα για χ, ψ λόγους κάποιος δεν γράψει καλά σε 3-4 μαθήματα ενώ είναι πολύ καλός μαθητής και γενικά πληροί όλες τις προυποθέσεις για να πάει πρέπει να χάσει την ευκαιρία αυτή γιατί κάποιος άλλος έγραψε καλύτερους βαθμούς?
Αγνωστο θέμα γράφεις στις πανελλήνιες. Είναι λογικό να συμμετέχεις σε πρόγραμμα της ΕΕ και να γρ'αφεις πχ για το περιβάλλον και την αξία της επιστήμης? Μια χαρά είναι το θέμα και είναι και δυσκολούτσικο όπως πρέπει.
Αυτό που θα πρέπει να γίνει είναι να γίνεται σε όλα τα σχολεία η εξέταση επι ισοις όροις. ;)

Για τα πτυχία συμφωνώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Τι λες καλέ...
Δηλαδή μια χρονιά πας στο σχολείο για να γράψεις ένα βαθμό στις εξετάσεις ε?
Και να σου πω αμα για χ, ψ λόγους κάποιος δεν γράψει καλά σε 3-4 μαθήματα ενώ είναι πολύ καλός μαθητής και γενικά πληροί όλες τις προυποθέσεις για να πάει πρέπει να χάσει την ευκαιρία αυτή γιατί κάποιος άλλος έγραψε καλύτερους βαθμούς?
Αγνωστο θέμα γράφεις στις πανελλήνιες. Είναι λογικό να συμμετέχεις σε πρόγραμμα της ΕΕ και να γρ'αφεις πχ για το περιβάλλον και την αξία της επιστήμης? Μια χαρά είναι το θέμα και είναι και δυσκολούτσικο όπως πρέπει.
Αυτό που θα πρέπει να γίνει είναι να γίνεται σε όλα τα σχολεία η εξέταση επι ισοις όροις. ;)

Για τα πτυχία συμφωνώ. :)

Μα αν είσαι καλός μαθητής και διάβαζες όλη την χρονιά, το σίγουρο είναι πως θα γράψεις καλά στις εξετάσεις. Και σιγά τα πολύ δύσκολα θέματα που βάζουν στο τέλος και υπάρχει η πιθανότητα να μην γράψεις καλά. Έτσι όπως είναι, δλδ που μετράνε οι προφορικοί βαθμοί όλου έχουν γμο 20 και 19. Κάποιος μαθητής που άξιζε για 15 και κάποιος που άξιζε για 19 παίρνουν στο τέλος και οι δύο 19. Έτσι φουσκώνει ο γμο. Αν μετρούσαν μόνο τους βαθμούς των εξετάσεων ο τελικός βαθμός θα ήταν πιο αντικειμενικός.

Τώρα όσον αφορά το άγνωστο θέμα, κατά την γνώμη μου ναι θα έπρεπε να μπαίνει άγνωστο θέμα για να φανεί ποιος αξίζει. Έτσι όπως το έχουνε κάνει οποιοσδήποτε μπορεί να προετοιμαστεί μαθαίνοντας την έκθεση απ'έξω και να πάει να την γράψει. Και στις ενδοσχολικές σε άγνωστο θέμα γράφεις, όχι μόνο στις πανελλήνιες. Αλλά η σύγκριση δεν έχει κανένα νόημα, εφόσον είναι εντελώς άσχετα μεταξύ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top