Πρόγραμμα EUROSCOLA

GeorgeSlayer

Νεοφερμένος

Ο GeorgeSlayer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Τρίτη, γι'αυτό και δεν είχα πολύ χρόνο να διαθέσω για το διαγωνισμό λόγω διαβάσματος. Και εγώ από Αιτωλοακαρνανία είμαι. Ξέρεις μήπως πώς μπορούμε να μάθουμε αναλυτικά τη βαθμολογία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Όχι δυστυχώς δεν ξέρω. Αλλά μέτρησαν στα 20 οι γλώσσες, στα 20 οι βαθμοί στο σχολείο και στα 60 ο βαθμός της έκθεσης. Πόσα παιδιά συμμετείχαν από το σχολείο σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeSlayer

Νεοφερμένος

Ο GeorgeSlayer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
15 άτομα γράψαμε αν και είχαν δηλώσει περίπου 18. Πρώτος απ'το σχολείο μου εγώ και ο μόνος που επιλέχθηκα τελικά στην 24αδα. Το αστείο είναι ότι υπήρχαν άτομα που είχαν αποστηθίσει κατεβατά και συνθήκες ενώ εγώ είχα διαβάσει μόνο το θέμα εδώ στο site και το ένα φυλλάδιο που μας έδωσαν απ'το σχολείο (είχε και κάτι λινκς στις υπόλοιπες σελίδες που δεν έκανα τον κόπο να διαβάσω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Ίσως μέτρησαν οι γλώσσες και οι βαθμοί. Μπράβο πάντως!!! :)

Σε 1 μήνα φεύγουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!! :jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeSlayer

Νεοφερμένος

Ο GeorgeSlayer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Βαθμό είχα από πέρσι 19.9, και μου έβαλαν 19.5/20 στην έκθεση σύμφωνα με την καθηγήτρια που πέρασε τη βαθμολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korineto9487

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδιά, στην αίτηση συμμετοχής έπρεπε να συμπληρώσουμε τα πιστοποοητικά αγγλικών / γαλλικών. Δηλαδή για να πας είναι απαραίτητο να γνωρίζεις γαλλικά ή απλά προεραιτικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γαλλικά όχι. Αλλά σε εμάς αν δεν είχες πτυχίο αγγλικών δεν έμπαινες καθώς έχανες πολλούς πόντους στην βαθμολογία. Εγώ έγραψα έναν από τους καλύτερους βαθμούς στην έκθεση και είχα αγγλικά proficiency αλλά επειδή δεν είχα γαλλικά (για κάποιο λόγο στην περιφέρεια μου είχαν βάλει βαρύτητα στα γαλλικά...) δεν πέρασα για 10 άτομα νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Λογικά τα γαλλικά σου δίνουν έξτρα πόντους αλλά δεν είναι υποχρεωτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathrinJo

Νεοφερμένος

Η kathrinJo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδια,επειδη ενημερωθηκαμε καθυστερημενα για το προγραμμα και δε μας απομενουν παρα λιγες μερες περιθωριο,μπορει καποιος να μου πει τι θα μπορουσα να γραψω ή που θα μπορουσα να βρω χρησιμες πληροφοριες?εχω ηδη υλικο αλλα τα αναφερει τοσο πολυπλοκα που εχω μπερδευτει...το θεμα ειναι το γνωστο για το δημοκρατικο ελλειμμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Καταρχάς καλή επιτυχία! :) Εύχομαι να περάσεις!

Από ποια περιφέρεια είσαι και για ποια ημερομηνία είναι η Ημερίδα;

Για το θέμα μπορείς να δεις εδώ κάποιες πληροφορίες αν και είναι λίγο δυσνόητα με ορολογία κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathrinJo

Νεοφερμένος

Η kathrinJo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστω:).Ειμαι στην Περιφερεια κεντρικης Μακεδονιας και η γραπτη διαδικασια ειναι στις 15/12..Γ αυτο εχω αγχωθει πολυ,μας φορτωνουν και στο σχολειο και δεν ειμαι σιγουρη αν θα μπορεσω να προετοιμαστω καλα...Το εχω διαβασει ηδη αυτο που μου εστειλες.Ειναι μεν περιπλοκο αλλα εχει μερικα χρησιμα στοιχεια..Χρειαζεται να γραψει κανεις τοσο επισημα και περιπλοκα για να περασει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Προσωπικά δεν μου φάνηκε πολύ δίκαιη η διαδικασία ανάδειξης των νικητών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Χρειαζεται να γραψει κανεις τοσο επισημα και περιπλοκα για να περασει?

Δεν νομίζω. Δηλαδή, απευθύνεται σε μαθητές και όχι σε ευρωβουλευτές. Το γνωρίζουν κι αυτοί που διορθώνουν, φαντάζομαι :PΠάντως πιστεύω ότι αν υπάρχει μια αξιοπρεπής έκθεση θα ενισχυθεί πολύ ο βαθμός με τις δυο γλώσσες και τη βαθμολογία στο σχολείο. ;)

Απλά να προσπαθήσεις να αναλύσεις την κάθε παράμετρο του θέματος με ορισμένους άξονες:

πχ Τι είναι δημοκρατικό έλλειμμα; Αίτια; Αποτελέσματα; Τρόποι αντιμετώπισης; Ποιες είναι οι λειτουργίες του Ευρωκοινοβουλίου; Πόσο ενισχύουν την δημοκρατία;

Ελπίζω να βοήθησα :)

Υ.Γ. Εμείς φεύγουμε την άλλη Πεμπτη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Nαι orgazer. Ήμουν ο λιγνός σχετικά ψηλός τύπος που καμπούριαζε ελαφρώς και φορούσε γυαλιά.

χχα0χα00αχ0α ωραιες περιγραφες δινεις ρε..τωρα θα καταλαβε ποιος εισαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GeorgeSlayer

Νεοφερμένος

Ο GeorgeSlayer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Άκουσα πως πριν μερικές μέρες πήγαν Στρασβούργο παιδιά από Κορινθία και φάγανε κράξιμο από τα παιδιά των άλλων χωρών, έχει ακούσει κανείς τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathrinJo

Νεοφερμένος

Η kathrinJo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε ευχαριστω.Κατι θα βρω να γραψω και γω :PΣυγχαρητηρια παντως και καλα να περασεις !!!Σιγουρα θα ειναι αξεχαστη εμπειρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SilverLining

Νεοφερμένος

Η SilverLining αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Θα δώσει κανένας από Αττική?
Πέρσι έβγαλα 19.1 και έχω prof του Cambridge και του Michigan και Β1 γαλλικών. Λέτε να έχω ελπίδες? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έχεις μερικές. Ανάλογα την έκθεση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickp

Νεοφερμένος

Ο nickp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σας. θα ηθελα να ρωτήσω τί περίπου πρεπει να γραψουμε στην εκθεση, και πόσο????(πόσες σελίδες σας πήρε εσάς!!??)

Γράφω το Σάββατοοο!! Πλιζζζ χέλπππππ!!!:/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antreas ACE

Νεοφερμένος

Ο Antreas ACE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια ειμαι νεο μελος και μπηκα για να ρωτησω μερικα πραγματα σχετικα με το euroscola!!!

δηλωσα συμμετοχη αλλα δε μας εχουν πει ακομα ποτε θα διαγωνιστουμε...

εχω proficiency και τελειωσα την πρωτη λυκειου με 17,7 (οχι και τοσο καλος βαθμος) !!!!

εχω διαβασει το ενημερωτικο υλικο και εχω παρει γνωμες καθηγητων μου σχετικα με το θεμα... φυδικα θα γραψω και μονος μου στο σπιτι μια εκθεση για να προετοιμαστω καλυτερα!!!! χρειαζεται καποια αλλη προετοιμασια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top