Πρόγραμμα EUROSCOLA

nisha

Νεοφερμένος

Η nisha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αχ, τι τυχερός που είσαι... Εμείς τώρα θα γράψουμε αυτή την έκθεση...Είμαι και από γειτονικό νομό..από Καστορία, και φέτος θα πάνε 25 παιδιά από όλη την Δ.Μακεδονία. Σε παρακαλώ, μπορείς να μου στείλεις στο περίπου τι έγραψες σε αυτή την Έκθεση; Είμαι πολύ αγχωμένη γιατί θέλω να πάω. Έχω proficency στα Αγγλικά και C1 στα Γαλλικά, αλλά επειδή Φυσική-Χημεία είμαι στόκος και έγραψα χάλια εξετάσεις είχα γενικό 17,9. Αλλά Εκθέσεις γράφω καλές... Λες να με διαλέξουν;

Thanx εκ των προτέρων για τις ιδέες (αν μου στείλεις) :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
"Το μέλλον της Ευρώπης"
...τι θα πρέπει να συμπεριλάβω στην έκθεσή μου.


Σκίτσα από τσιμεντένια τείχη, με προβολείς και πολυβόλα,
έξω από τα οποία
ζουν ψάχνοντας τα σκουπίδια
ορδές μελαμψών ανθρώπων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nisha

Νεοφερμένος

Η nisha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εμείς γράψαμε την Δευτέρα 21-02-11 την έκθεση.. έγραψα πολύ καλά γιατί με βοήθησε άτομο που πήγε ήδη Στρασβούργο αλλά θεώρησα πολύ άδικο ότι κάποια παιδιά με μεγαλύτερα αδέρφια που πήγαν επίσης αντέγραψαν ακριβώς την έκθεση. Ειλικρινά θέλω σαν τρελή να πάω. Δυνατή έκθεση γ1 γαλλικά γ2 αγγλικά αλλά μόνο από φυσική και γεωμετρία που δεν τα πάω καλά ο γενικός έχει μια πτώση. Εμάς δεν ξέρω γιατί μας ζήτησαν τον βαθμό του πρώτου τετραμήνου της φετινής χρονιάς... Από Καστοριά έγραψαν κάπου στα 30 κάτι άτομα αλλά γύρω στους 10 έχουν το πολύ β2 αγγλικά μέτριες εκθέσεις και κάτι γενικούς........... 13.. Λέτε να έχω πιθανότητες?? Το τετράμηνο με φοβίζει.. κ ας πιάνει μόνο 20 %:redface: :confused::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vangogh689

Νεοφερμένος

Ο vangogh689 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα, έγραψα τη συγκεκριμένη έκθεση τη δεύτερα 28-2-11. το κοίταξε η καθηγήτρια μου και μου είπε οτι είναι αρκετό καλό και οτι διαφέρει απο τα αλλά. μια άλλη καθηγήτρια που το κοίταξε μου είπε οτι αν ήταν στην επιτροπή διόρθωσης θα με περνούσε μόνο απο τον επίλογο που έγραψα. τα λόγια αυτά μου ήταν πολύ ευχάριστα και χάρηκα! ο βαθμός μου πέρυσι δύστυχος ήταν 15,5 και στισ ξένες γλώσσες δεν τα πάω καλά οπότε χαρτί ξενων γλωσσών δεν υπάρχει. μπορεί αυτό να με χαντακώσει? αν και πιστεύω οτι η έκθεση έπρεπε να μετράει 100% και ουτε ο βαθμός ούτε οι ξένες γλώσσες. πιστεύω οτι με αυτό το τρόπω υποτιμάμε το ελληνικό σχολειό και την ελληνική γλώσσα! ελπίζω να περάσω αν και με φοβίζει το γεγονός οτι δεν έχω χαρτί ξένης γλώσσας! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κέιττυ

Νεοφερμένος

Η κέιττυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά, με επέλεξαν!! πάω στρασβούργο σε 2 εβδομάδες!!!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nisha

Νεοφερμένος

Η nisha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Συγχαρητήρια!!!! Η δική μας ημερίδα είναι 31/03. και αποτελέσματα δεν γνωρίζουμε ακόμα.. :-/ Αχ μακάρι να με διαλέξουν.. Τι πτυχία έχεις και από ποια πόλη είσαι αν επιτρέπεται???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κέιττυ

Νεοφερμένος

Η κέιττυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
είμαι ιεράπετρα κρήτης και έχω proficiency :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nisha

Νεοφερμένος

Η nisha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Κρήτη... τι μου θύμησες τώρα... !!!! άσχετο βέβαια. Τότε σίγουρα έχουμε διαφορετική ημερίδα.. καλό ταξίδι να έχεις και μόλις επιστρέψεις να μας πεις τα νέα σου από εκεί !!!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jasmine_K

Νεοφερμένος

Η Jasmine_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά!
Εμείς την έκθεση θα την γράψουμε την ερχόμενη Δευτέρα 21/03 και θέλω πολύ να επιλεγώ!!! Έχω Proficiency και περυσινή βαθμολογία 19.3 και πιστεύω ότι με μια καλή έκθεση έχω πιθανότητες...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
παιδιά γράφω αύριο και δεν έχω διαβάσει σχεδόν τίποτα. Κάτι κουτσά διαβάζω τώρα στο διαδίκτυο... ελπίζω να περάσω.

εσείς που έχετε πάει μπορείτε να μας πείτε τι γίνεται με τα οικονομικά. (Δεν νομίζω να περάσω αλλά στην περίπτωση που περάσω 25ος ας πούμε :P να ξέρω τι γίνεται). Δίνεται ένα ποσό αλλά οι μαθητές πρέπει να συμπληρώσουν τίποτα απο την τσέπη τους στην στέγαση, μεταφορά κλπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mariadel

Νεοφερμένος

Η mariadel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
περασα στο διαγωνισμο της euroscola αλλα πρεπει να ασχοληθω με το θεμα : ελευθερη ενημερωση και αγωγη του πολιτη
please....χρειαζομαι βοηθεια...
εχει να κανει με τις τεχνολογιες επικοινωνιων και πληροφοριας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
παιδιά από οικονομική βοήθεια τι παίζει? Πόσα ήταν τα χρήματα που έπρεπε να πληρώσετε? Μπήκα στον διαγωνισμό, έγραψα σήμερα! Απλα σε περίπτωση που περάσω να ξέρω περίπου πόσα χρήματα θα χρειαστώ. Ελπίζω να περάσω πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadel

Νεοφερμένος

Η mariadel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
περασα και εγω φετος στη euroscola!!!!
το κοστος ειναι 90 ευρω επειδη θα μεινουμε εκει 3 διανυκτερευσεις αντι για 2....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
οκ, ευχαριστώ. περιμένω τα αποτελέσματά μου! μετά απο πόσες μέρες έμαθες ότι πέρασες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadel

Νεοφερμένος

Η mariadel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
σχεδον μετα απο 2 εβδομαδες

καλη επιτυχια!!!!
ολοι λενε οτι ειναι τελεια εμπειρια!!!
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ευχαριστώ! πότε θα πάτε εσείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taksa

Νεοφερμένος

Η taksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Στην έκθεση θα πρέπει να προτείνουμε τρόπους με τους οποίους το κοινοβούλιο συμβάλλει στη μείωση του ελλείμματος, έτσι δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadel

Νεοφερμένος

Η mariadel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
θα παμε 30-2 Μαρτιου

ναι αλλα χρειαζεται να γραψεις και αλλα οπως τι ειναι το κοινοβουλιο τι ειναι το δημοκρατικο ελλειμα παραδειγματα δημοκρατικου ελλειματος και μετα τους τροπους....μας ειχαν μοιρασει φυλλαδια με τους αξονες της εκθεσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

taksa

Νεοφερμένος

Η taksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Α ωραία κατάλαβα! Σε ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skyblue

Νεοφερμένος

Η skyblue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
λοιπόν εγω εδωσα πτυχιο αγγλικων proficiency και ευτυχως το περασα,ομως δεν εχει σταλθει ακομα το χαρτι επιβεβαιωσης οτι εχω γνωσεις αγγλικων επιπεδου proficiency!!!
και θελω πολυ να παω...!!
επισης ο βαθμος του μεσου ορου ειναι γυρω στο 17...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top