Προτείνετε ταινίες

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Kαλημέρα κι από εμένα... Ψάχνω να δω ταινίες διάφορες, αλλά κυρίως τρόμου.

Προτιμώ τις ταινίες πριν το 2000... Mερικές τρόμου που έχω δει (και παλιές και νέες) είναι:

Halloween (όλα)
A nightmare on Elm street (και το παλιό και το νέο)
Sleepy Hollow (για τρόμου μου το πούλησαν... Έσχος!)
The Omen
The Shining
The Orphan
The Exorcist (ναι, έκανα τη βλακεία και την είδα...)
Sweeney Todd (εντάξει, δεν είναι τρόμου, απλά λένε ότι είναι τρόμου)

Και πολλές άλλες που δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή...

Λοιπόν, τι λέτε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenifc

Νεοφερμένος

Η elenifc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Kαλημέρα κι από εμένα... Ψάχνω να δω ταινίες διάφορες, αλλά κυρίως τρόμου.

Προτιμώ τις ταινίες πριν το 2000... Mερικές τρόμου που έχω δει (και παλιές και νέες) είναι:

Halloween (όλα)
A nightmare on Elm street (και το παλιό και το νέο)
Sleepy Hollow (για τρόμου μου το πούλησαν... Έσχος!)
The Omen
The Shining
The Orphan
The Exorcist (ναι, έκανα τη βλακεία και την είδα...)
Sweeney Todd (εντάξει, δεν είναι τρόμου, απλά λένε ότι είναι τρόμου)

Και πολλές άλλες που δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή...
Λοιπόν, τι λέτε; :hmm:

το the exorcist ειναι ωραιο? θελω κι εγω να το δω αλλα μου λενε διαφορα :/: τι λες?
και το the omen τι υποθεση εχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
το the exorcist ειναι ωραιο? θελω κι εγω να το δω αλλα μου λενε διαφορα :/: τι λες?

εγω που το ειχα δει παντως δεν μου πολυαρεσε.Ουτε τοσο τρομακτικο ηταν και σιγα την πλοκη.Επισης,για τα δικα μου γουστα και για αυτο που περιμενα να δω ηταν παρα πολυ αργη η ταινια,ειχα κοψει φλεβες...(δεν ξερω αν εχει βγει καινουρια ταινια,εγω αναφερομαι σε αυτη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Παιδιά μπορείτε να μου προτείνετε μία ταινία τρόμου..... όμως να είναι πολύ τρομακτική ..... (όχι exorcist)
αα και να μην έχει αίματα (διότι με αίματα δεν είναι θρίλερ είναι αηδία) . Να είναι πάρτε π.χ σαν την Κατάρα (απ'ότι θυμάμαι δεν είχε και πολλά αίματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
το the exorcist ειναι ωραιο? θελω κι εγω να το δω αλλα μου λενε διαφορα :/: τι λες?
και το the omen τι υποθεση εχει?

Κοίτα, το The Exorcist εμένα μ' άρεσε πάρα πολύ σαν ταινία. Βασικά, ο μισός κόσμος που το έχει δει το θεωρεί από τα πιο τρομακτικά, ενώ ο άλλος μισός κόσμος λέει πως είναι μια αηδία και μισή, με καθόλου τρόμο.

Εγώ προσωπικά, το βρήκα τρομακτικό, ειδικά σε κάτι σκηνές που γυρνάει η δαιμονισμένη το κεφάλι της γύρω γύρω και φυσικά με το λεγόμενο spiderwalk το οποίο δεν υπάρχει στην κομμένη έκδοση της ταινίας.
Θα σου πρότεινα να την δεις την ταινία, ειδικά αν δεν τρομάζεις εύκολα ;).

Όσο για το The Omen, έχει να κάνει με έναν Άγγλο ή Αμερικανό (δεν θυμάμαι καλά) αξιωματούχο, ο οποίος έχασε το πρώτο του παιδί πάνω στη γέννα (η γυναίκα του γεννούσε και το παιδί πέθανε) και έτσι αποφασίζει να υιοθετήσει ένα παιδί... Μετά από κάποια γεγονότα που συμβαίνουν, ανακαλύπτει ότι το παιδί έχει κάποιου είδους εσωτερικές δαιμονικές δυνάμεις που το μετουσιώνουν στον Αντίχριστο... Πολύ δυνατή ταινία, αξίζει να τη δεις :)


Παιδιά μπορείτε να μου προτείνετε μία ταινία τρόμου..... όμως να είναι πολύ τρομακτική ..... (όχι exorcist)
αα και να μην έχει αίματα (διότι με αίματα δεν είναι θρίλερ είναι αηδία) . Να είναι πάρτε π.χ σαν την Κατάρα (απ'ότι θυμάμαι δεν είχε και πολλά αίματα)

Χμ, την Κατάρα δεν την έχω δει... Ποιος είναι ο original τίτλος; Και τι υπόθεση έχει;

Εγώ θυμάμαι είχα τρομάξει με τα Halloween, ειδικά με το πρώτο... Δηλαδή, περιμένεις να πεταχτεί ο serial killer, αλλά δεν πετάγεται, έρχεται εκεί που δεν το περιμένεις! Έχει πολλούς θανάτους, αλλά δεν δείχνει ούτε μια σταγόνα αίμα, οι σκηνές είναι πολύ καλογυρισμένες και οι θάνατοι εμφανίζονται από τη μεριά του θύματος... Βέβαια δεν είναι τόοοοσο τρομακτική, αλλά ok...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
@Πουλάκι: The grudge, όπως είπα παραπάνω... Το Ιαπωνικό (που είναι και η original ταινία) είναι κλάσεις πιο τρομακτικό:cold:

Νομίζω σε αυτό αναφερόμαστε ως "η Κατάρα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
@Πουλάκι: The grudge, όπως είπα παραπάνω... Το Ιαπωνικό (που είναι και η original ταινία) είναι κλάσεις πιο τρομακτικό:cold:

Νομίζω σε αυτό αναφερόμαστε ως "η Κατάρα".

Oh la la! Το The grudge είναι "Η κατάρα"; Μαμά :cold:
Έχω ακούσει ότι είναι πολύ τρομακτικό, και όπως είπες εσύ, ιδίως η Ιαπωνική έκδοση της ταινίας... Τώρα που θα έρθει το Πάσχα και θα έχω χρόνο θα τη δω :).
__________________________

Γενικά μια πολύ ωραία (κατα τη γνώμη μου) ταινία: "Σκοτεινός Κώδικας" (original title: "Knowing"). Τη συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Harry Brown (2009)
https://www.imdb.com/title/tt1289406/

πολυ καλη ταινια δειτε την αξιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ελεος ρε με τις ταινιες τρομου

Αντε πειτε καμια καλη προσφταη κωμωδια και αφηστε τις βλακειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Ελεος ρε με τις ταινιες τρομου

Αντε πειτε καμια καλη προσφταη κωμωδια και αφηστε τις βλακειες

φλώρεεεεε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Ελεος ρε με τις ταινιες τρομου

Αντε πειτε καμια καλη προσφταη κωμωδια και αφηστε τις βλακειες

φοβόμαστε? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Battle in Seattle (2007)

Real Story















Ταινιαρα,πολυ δυναμικη,γεματη ενταση που μεταφερεται ανετα στο θεατη...ειδικα αμα εχετε και home cinema ειναι σαν πεδιο μαχης...πιο επικαιρη απο ποτε...μπορουμε να πουμε οτι παρουσιαζει και την σημερινη κοινωνικοπολιτικη κατασταση με τις εξεγερσεις λαου και γουρουνοδυναμεων,τον τροπο σκεψης αλλα και τον τροπο δρασης και απο τις δυο μεριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ένας φίλος μου ψάχνει ταινίες με δεινοσαύρους.
Μήπως έχει κάποιος να μου προτείνει καμία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Ένας φίλος μου ψάχνει ταινίες με δεινοσαύρους.
Μήπως έχει κάποιος να μου προτείνει καμία;

Το θεωρώ απίθανο να μην το έχει δει αλλά τι πιο γνωστό από το Jurassic Park...https://www.imdb.com/title/tt0107290/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ναι, το έχει δει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Πσσσ πάρα πολλές! ο.Ο
Ευχαριστώ πολύ. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,002 μηνύματα.
Εν όψει της Μ.Εβδομάδας..μην παραλείψετε να δείτε τις κλασικές κινηματογραφικές ταινίες εποχής όπως:

Quo Vantis
Μπεν Χούρ
Σπάρτακος
Ιησούς από τη Ναζαρέτ
Δέκα Εντολές
Η χώρα των Φαραώ
Βασιλεύς των Βασιλέων
Βασιλιάς Δαυίδ

Από τις κλασικές κινηματογραφικές ταινίες εποχής (που δεν ταιριάζει με το πνεύμα των ημερών) ξεχωρίζει η ταινία ΟΙ ΑΘΛΙΟΙ του Βίκτωρος Ουγκώ, με τους ηθοποιους Ζεράρ Ντεπαρτιέ και Τζών Μάλκοβιτς να δίνουν ρεσιτάλ ερμηνείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,103 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
πραγματικά πολύ καλή ταινία το the hunger games αλλά και μια άλλη πολύ καλή ταινία είναι το the help
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top