Προτείνετε ταινίες

TaSsa

Νεοφερμένος

Η TaSsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Αν και εχω δει πααρα πολλες ταινιες θα προτεινω καποιες για οσους ειναι πιο ευαισθητες ψυχες
shawshank redemption (απο τις καλυτερες!θα το δειτε και στη βαθμολογια του imdb) https://www.imdb.com/title/tt0111161/
my life without me https://www.imdb.com/title/tt0314412/
the boy in the striped pyjamas https://www.imdb.com/title/tt0914798/
into the wild https://www.imdb.com/title/tt0758758/
the desert flower https://www.imdb.com/title/tt1054580/
επισης προτεινω Aronofsky και Tarantino (!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis dog

Νεοφερμένος

Ο giannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
ειδα τα στρουμφακια και ηταν πολυ καλη ταινια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
το In time και το abduction
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
αμελι

σιγουρα το καλυτερο soundtrack ταινιας που εχω ακουσει στην ζωη μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
πωπω κατι ακυρα που διαβασα..μονο λιγοι απο εδω προτειναν καλες ταινιες..λοιπον αν και επρεπε να μας πεις τι ειδους προτιμας εγω θα σου προτεινω καποιες ταινιες απο καποια ειδη.
ΔΡΑΜΑΤΑ
In america , breaking the waves
MYSICAL
the phantom of the opera
WAR MOVIES
braveheart,apokalypse now,saving private ryan.the patriot
ΤΗΡΙΛΕΡΣ(ολα τα ειδη και οτι μου ερχεται στο μυαλο)
ο εξορκιστης(το παλιο),the orphan,seven,το κυνηγι του δολοφονου,das experiment(δεν γραφω αλλες επειδη βαριεμαι)
ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ
εγκλημα στο νειλο.εγκλημα στο orient express,the usual suspects
ΚΩΜΩΔΙΕΣ
50 first dates , the 3 idiots ,american psycho(πολυ μαυρη κωμωδια)
τωρα αν σου αρεσει οτιδηποτε μη ποιοτικο προτεινω ολες τις sexocomedies(american pie κλπ) και ολα τα scary movies
ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΕΣ-ΚΛΑΣΙΚΕΣ
στη φωλια του κουκου,forrest gump,a beautiful mind,the sixth sense,independence day,the warrior(2011)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
αμελι

σιγουρα το καλυτερο soundtrack ταινιας που εχω ακουσει στην ζωη μου....

Για την ταινία δεν ξέρω γιατί δεν την έχω δει αλλά το soundtrack όντως πολύ καλό.

πωπω κατι ακυρα που διαβασα..μονο λιγοι απο εδω προτειναν καλες ταινιες..
Μιλάμε για προσωπικό γούστο.
saving private ryan
Πολύ καλή ταινία μέχρι το τελευταίο πεντάλεπτο όπου άρχισε να ανεμίζει η αμερικάνικη σημαία... I was like "wtf is this shit".
ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ
εγκλημα στο νειλο.εγκλημα στο royal express,the usual suspects
Έχεις χάσει αρκετές ταινίες, το the usual suspects άρεσε και σε εμένα.
ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΕΣ-ΚΛΑΣΙΚΕΣ
independence day
Νικάμε τους εξωγήινους βάζοντας έναν ιό στο σκάφος τους... ΕΝΑΝ ΙΟ. Δεν νομίζω να αξίζει να αναφερθεί στις καλές ταινίες, και φυσικά όχι στις διαχρονικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
δν ειναι διαχρονικες αλλα διαχρονικοτατες..και δν παιζει να εχω χασει πολλες ταινιες..απλα αυτες που μου εμειναν προτεινα..και το independence day μια χαρα κλασικη ταινια με aliens ειναι..η καλυτερη σιγουρα στο ειδος...και δες τι σημαινει διαχρονικο στο λεξικο για να καταλαβεις γιατι προτεινα τις ταινιες αυτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
δν ειναι διαχρονικες αλλα διαχρονικοτατες..και δν παιζει να εχω χασει πολλες ταινιες..απλα αυτες που μου εμειναν προτεινα..και το independence day μια χαρα κλασικη ταινια με aliens ειναι..η καλυτερη σιγουρα στο ειδος...και δες τι σημαινει διαχρονικο στο λεξικο για να καταλαβεις γιατι προτεινα τις ταινιες αυτες

Αν θες να ξέρεις διαχρονικές μπορούν να ονομαστούν ταινίες σαν τον Νονο (The Godfather) και το Shawshank Redemption.

Μου φέρνεις τη αμερικανιά και έναν πανέξυπνο Αμερικανό (εντελώς τυχαίο) ο οποίος νικάει μια στρατιά από εξωγήινους ρίχνοντας έναν ιό ο οποίος φτιάχτηκε πάνω σε ανθρώπινες γλώσσες προγραμματισμού στο εξωγήινο σκάφος. Καλή ταινία αλλά όχι διαχρονική.

Δεν λέω ότι δεν σε ψυχαγωγεί (όπως μια ταινία πρέπει να κάνει) αλλά διαχρονικές είναι οι ταινίες που μετά από 50 χρόνια να την δει κάποιος, θα του αρέσει ή που έχουν να περάσουν κάποιο νόημα. Η άποψή μου είναι ότι "η ημέρα ανεξαρτησίας" είναι μια full προπαγανδιστική πατάτα. Άποψή μου. Μου έχουν αρέσει ταινίες που σε άλλους φάνηκαν πατάτες, δεν τους έδειρα. Γούστα είναι αυτά...

Μπορώ να σου πω ότι μου άρεσε το The Dark Knight και τις θεωρώ από τις αγαπημένες μου ταινίες αλλά δεν την ονομάζω διαχρονική επειδή είναι η καλύτερη μπάτμαν ταινία που βγήκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
btw, οταν λες έγκλημα στο royal express

μήπως εννοείς στο orient express?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν θες να ξέρεις διαχρονικές μπορούν να ονομαστούν ταινίες σαν τον Νονο (The Godfather) και το Shawshank Redemption.

:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
btw, οταν λες έγκλημα στο royal express

μήπως εννοείς στο orient express?

lol ναι..μπερδευτηκα.αυτο εννοουσα.το διορθωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μιας και ακόμα δεν έχει περάσει το κλίμα των Χριστουγέννων προλαβαίνετε να δείτε το The Family Man. Μπορεί να υπάρχουν πιο αστείες Χριστουγεννιάτικες ταινίες, μπορεί να υπάρχουν πιο σοβαρές, αλλά αυτή είναι μια ταινία που πιστεύω ότι αξίζει να δεις.



Δεν είναι τίποτα φοβερό, απλώς ένα viewing αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Μερες που είναι νομίζω ένας Ψαλιδοχέρης επιβάλλεται.Ακόμα και τον έχεις δει 100 φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μερες που είναι νομίζω ένας Ψαλιδοχέρης επιβάλλεται.Ακόμα και τον έχεις δει 100 φορές.

Την έχω κατεβάσει από πέρυσι και δεν την έχω δει ακόμη, λες να την δω σήμερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Την έχω κατεβάσει από πέρυσι και δεν την έχω δει ακόμη, λες να την δω σήμερα?
Είναι η καταλληλότερη στιγμή για το δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
θα προτεινω μια δυνατη 5αδα :
they live ( 1988 ) cult ταινια φοβερη δημιουργια του Carpenter
braindead ( 1992 ) πολυ ωραια ταινια απο τις πρωτες του Peter Jackson με πολυ καλη φωτογραφια και ρακορ
targets ( 1968 ) πολυ καλο σεναριο με ωραια πλοκη
thelma and louise ( 1991 ) δεν νοειται σινεφιλ χωρις να εχει δει το αριστουργημα του Ridley Scott
I wlked with a zombie ( 1943 ) για τους λατρεις του horror
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ταινίες του Tim Burton:
1. The corpse bride
2. The nightmare before Christmas (μέρες που είναι) ;)

Εντάξει, μπορεί να μην είναι με ηθοποιούς αλλά με κούκλες, αλλά είναι υπέροχες :)
Και δανείζουν την φωνή τους Johnny Depp/Helena Bonnam-Carter :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ταινίες του Tim Burton:
1. The corpse bride
2. The nightmare before Christmas (μέρες που είναι) ;)

Εντάξει, μπορεί να μην είναι με ηθοποιούς αλλά με κούκλες, αλλά είναι υπέροχες :)
Και δανείζουν την φωνή τους Johnny Depp/Helena Bonnam-Carter :D

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Για ταινιαες του Tim Burton θα προτεινα :
Ed Wood (1994)

Sleepy Hollow (1999)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
2. The nightmare before Christmas (μέρες που είναι) ;)

Έχει ένα κόλλημα ο αδερφός μου με αυτό... και είναι 7 χρονών!



Εντωμεταξύ τον αδερφό μου τον λένε Γιώργο και σε αυτό το σημείο που λέει Eureka (Γιουρίκα) γελάγαμε μισή ώρα...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top