Προτείνετε ταινίες

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
νομίζω μια ταινία που είδα πρόσφατα "rec" είναι πλ καλη..νομίζεις ότι είσαι εκεί με τον τρόπο που την έχουν γυρίσει..και όλα τα υπόλοιπα μ άρεσαν...οπότε αυτή Rec 1,2..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Σε οσους αρεσουν τα ψυχολογικα θριλερ προτεινω τα εξης:

Εκτος εαυτου
Αποδειξη ενοχης
Ενας αγνωστος αναμεσα μας
Σιωπηλος εφιαλτης
Gothika
Εμμονη
Υποθεση 39 κι αλλα που δεν τα θυμαμαι τωρα:)

κι αυτα:

Φρενοκομειο
Το κυνηγι της ευτυχιας
Ο αορατος
Βαβελ
Das experiment
Die welle(το κυμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Δύο ταινίες που είδα πρόσφατα και τις θεωρώ must για όποιον δεν τις έχει δει:

1. Slumdog Millionaire
2. V for Vendetta
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vicky###

Νεοφερμένος

Η vicky### αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
the godfather trilogy,la haine,in the name of the father,amelie,the fountain,the atonement,the others,the sixth sense,the hours,serpico,το κυμα,το πειραμα,οι ζωες των αλλων,the age of innocence,pride and prejudice,the prestige,taxi driver,v for vendeta,pulp fiction
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Piranha

Νεοφερμένος

Ο Piranha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Butterfly Effect(Μετα το 1 χάλασε ομως :/)
Green Mile
Punisher
God father trilogy
Pulp Fiction(όχι για πουριτανούς)
Cell 211
Scarface
V for vendetta
Matrix Trilogy
EDIT: Die welle!!!!
Και το inception μου άρεσε αρκετα.
Greetings
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν την έχει αναφέρει κανείς, αλλά είναι μία γερμανική ταινία που λέγεται Die Welle (Το Κύμα).

Σε ένα σχολείο ένας μαθητής κατά την διάρκεια του μαθήματος για τον εθνικό σοσιαλισμό και την ναζιστική γερμανία ρωτάει εάν κάτι τέτοιο μπορούσε να συμβεί και στην Αμερική. Ο καθηγητής απαντάει με ένα πείραμα. Από την επόμενη μέρα ξεκινάει ένα πρόγραμμα πειθαρχίας βασισμένο στην φασιστική νοοτροπία, με περιορισμούς ελευθεριών και με σκοπό να λειτουργούν όλοι σαν μια μονάδα. Οι μαθητές ανταποκρίνονται άμεσα, και μέσα σε τέσσερες ημέρες μόνο η καταστάση αρχίζει να ξεφεύγει από τον έλεγχο. Μαθητές καρφώνουν αυτούς που δεν θέλουν να συμμετέχουν ενώ ταυτόχρονα προσπαθούν να το επιβάλλουν με την βία, και το πείραμα εγκαταλείπεται.

Μ' είχε ενθουσιάσει και την προτείνω με 1000:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Piranha

Νεοφερμένος

Ο Piranha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν την έχει αναφέρει κανείς, αλλά είναι μία γερμανική ταινία που λέγεται Die Welle (Το Κύμα).

Σε ένα σχολείο ένας μαθητής κατά την διάρκεια του μαθήματος για τον εθνικό σοσιαλισμό και την ναζιστική γερμανία ρωτάει εάν κάτι τέτοιο μπορούσε να συμβεί και στην Αμερική. Ο καθηγητής απαντάει με ένα πείραμα. Από την επόμενη μέρα ξεκινάει ένα πρόγραμμα πειθαρχίας βασισμένο στην φασιστική νοοτροπία, με περιορισμούς ελευθεριών και με σκοπό να λειτουργούν όλοι σαν μια μονάδα. Οι μαθητές ανταποκρίνονται άμεσα, και μέσα σε τέσσερες ημέρες μόνο η καταστάση αρχίζει να ξεφεύγει από τον έλεγχο. Μαθητές καρφώνουν αυτούς που δεν θέλουν να συμμετέχουν ενώ ταυτόχρονα προσπαθούν να το επιβάλλουν με την βία, και το πείραμα εγκαταλείπεται.

Μ' είχε ενθουσιάσει και την προτείνω με 1000:D.
Aραξε,δεν έγινε και τίποτα που την έβαλες,εσύ έδωσες και μια περιγραφή και αυτό είναι καλο γιατί είναι τρομερή ταινία και κρίμα να μείνει στην αφάνεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν την έχει αναφέρει κανείς, αλλά είναι μία γερμανική ταινία που λέγεται Die Welle (Το Κύμα).

Σε ένα σχολείο ένας μαθητής κατά την διάρκεια του μαθήματος για τον εθνικό σοσιαλισμό και την ναζιστική γερμανία ρωτάει εάν κάτι τέτοιο μπορούσε να συμβεί και στην Αμερική. Ο καθηγητής απαντάει με ένα πείραμα. Από την επόμενη μέρα ξεκινάει ένα πρόγραμμα πειθαρχίας βασισμένο στην φασιστική νοοτροπία, με περιορισμούς ελευθεριών και με σκοπό να λειτουργούν όλοι σαν μια μονάδα. Οι μαθητές ανταποκρίνονται άμεσα, και μέσα σε τέσσερες ημέρες μόνο η καταστάση αρχίζει να ξεφεύγει από τον έλεγχο. Μαθητές καρφώνουν αυτούς που δεν θέλουν να συμμετέχουν ενώ ταυτόχρονα προσπαθούν να το επιβάλλουν με την βία, και το πείραμα εγκαταλείπεται.

Μ' είχε ενθουσιάσει και την προτείνω με 1000:D.


Πολυ ωραια ακουγεται.Δεν εχει σημασια που την προτεινε καποιος ηδη.Καλυτερα ,γιατι εφοσον την προτεινουν πολλα ατομα θα ειναι πολυ καλη οποτε θα σκεφτεται ο αναγνωστης ''Ε,για να την προτεινουν τοσα παιδια κατι θα ξερουν αν την δω κι εγω''.Ασε που γραφεις και την ολη πλοκη.:)Τωρα θελω κι εγω αν τη δω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azwtoo

Νεοφερμένος

Η azwtoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παίδες εγω προτείνω χορεύοντας στο σκοτάδι του Lars von Trier με Μπιορκ,και συντριμια ψυχης του Τζέρεμι Ποντεσουά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Τώρα που είναι και καλοκαιράκι προτείνω 500 days of Summer
Υπόθεση: Αν και ζει στην σύγχρονη, κυνική εποχή, ο Τομ πιστεύει στον κεραυνοβόλο έρωτα. Η Σάμερ δεν πιστεύει ούτε στο ελάχιστο σε οποιαδήποτε μορφή έρωτα, αλλά αυτό δεν σταματάει τον Τομ από το να προσπαθεί αδιάκοπα να κερδίσει την καρδιά της. Και να την πείσει πως υπάρχει το είδος του έρωτα που έχει τη δύναμη να συνταράξει την καρδιά και να συγκλονίσει τον κόσμο ενός ανθρώπου…

Εδώ είναι και το trailer της ταινίας https://www.youtube.com/watch?v=PsD0NpFSADM

εχω δει βαρετες και βαρετες ταινιες, αλλα αυτη ξεπερασε καθε προηγουμενο ! δεν αντεξα να τη δω ολη πραγματικα ! αληθεια την ειδες; μηπως ειδες μονο το trailer ? γιατι κι εμενα ενδιαφερουσα μου ειχε φανει και την κατεβασα, αλλα ΜΑΠΑ τελικα.. βεβαια γουστα ειναι αυτα..

προσφατα ειδα το "amelie" και μ'αρεσε πολυ..εχετε να μου προτεινετε καποια αναλογη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Aν θελετε μια ταινια που οσο και να στειψετε το μυαλο σας δεν θα να καταλαβετε τι συμβαινει τοτε σας προτεινω το Donnie Darko
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Aν θελετε μια ταινια που οσο και να στειψετε το μυαλο σας δεν θα να καταλαβετε τι συμβαινει τοτε σας προτεινω το Donnie Darko

χαχα την εχω δει κι εχεις δικιο.. :P βασικα δεν το ζαλισα και πολυ και μετα δεν μπηκα στον κοπο να την ξαναδω μηπως καταλαβω..παντως το soundtrack ειναι απλα υπεροχο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crown

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγώ θα σου προτείνω την αγαπημένη μου ταινία. Υπόθεση Τομας Κραουν- Thomas Crown Affair (από εκεί πήρα και το όνομα που έχω στο iSchool.) Επίσης και το Sleuth.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Xμμ.Θα δω τον Darko σημερα γιατι μου αρεσε το τραιλερ.Παντως η ταινια inception ειναι το αποκορυφωμα.Κανεις δεν καταλαβενε χριστο εκτος απο μενα:clapup:Ειναι απλα ενα ταξιδι σε τοσους πολλουσ κοσμους μαζι που χανεσε:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
"Gandhi"... ταινιαρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Volver

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Septagram

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Sunshine , Moon , 28 Weeks Later , Training Day , The Insider
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ανήμερα Χριστουγέννων, σήμερα. Είναι η καλύτερη μέρα για να δείτε κάποια ταινία:D

Πιστεύω, ότι η ταινία "
" της
είναι μία από τις καλύτερες χριστουγεννιάτικες ιστορίες!!

Καλά Χριστούγεννα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Ανήμερα Χριστουγέννων, σήμερα. Είναι η καλύτερη μέρα για να δείτε κάποια ταινία:D

Πιστεύω, ότι η ταινία "
" της
είναι μία από τις καλύτερες χριστουγεννιάτικες ιστορίες!!

Καλά Χριστούγεννα

υπεροχο:redface:το ειδα την προηγουμενη εβδομαδα...η ιστορια ειναι πολυ κλασικη και αξιζει να τη διαβασει κανεις και σε βιβλιο στ αγγλικα ή ακομη και στ ελληνικα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell8397

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
twilight, new moon, eclipse (και το breaking down μολις βγει), percy jackson and the olympians, last holiday, queen of the damned! Πολυ wow ταινιες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top