Προτείνετε ταινίες

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Griffin and Phoenix

My Sister's Keeper

Πολύ κλάμα όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
https://www.cinemainfo.gr/exostis/755/deathpenalty/index.html
αυτες ειναι μερικες ακομα ταινιες που μπορεις να δεις σχετικα με την 8ανατικη ποινη!!!
μου προτεινε και την ταινια Capote και αλλη μια του 1993... δε μου αρεσε το σεναριο τους γι' αυτο δεν θα τιςνδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
αυτη ειναι πολυ καλη αν και ξένη(γερμανικη)https://www.imdb.com/title/tt0926762/

και απο hollywood style αυτην μου αρεσει αρκετα αν και εχω καιρο να την δω
https://www.imdb.com/title/tt0425210/:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

anta1996

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
orphan κατά τις 2 το βράδυ!!! τρελή φάση ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Σινεμα Παραδεισος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Just go with it

Πολύ γέλιο... μόλις το είδα

Οντως, μολις την ειδα και εχει αρκετες στιγμες γελιου! Σας την προτεινω και εγώ. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kou_nikos

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
American Beauty (1999) <----> η απομυθοποίηση του αμερικάνικου ονείρου. Ο Κevin Spacey τα σπάει σ'αυτή την ταινία!
Requiem For A Dream (2000) <----> δυνατή ταινία με θέμα τα ναρκωτικά απο τον ανερχόμενο "μεγάλο σκηνοθέτη" Darren Aronofsky!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giota1993

Νεοφερμένος

Η giota1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
εγω προτεινω ελληνικο παλιο κινηματογραφο. ' οι γερμανοι ξαναρχονται' επικαιρο και ολο γελιο ή για οσους θελουν να προβλιματιστουν λιγο περισσοτερο: 'ο ανθρωπος με το γαρυφαλο'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Έχω πάρα πολλές ταινίες να προτείνω, αλλά θα αρκεστώ σε αυτές που σκέφτηκα πρώτες (αργότερα θα ξαναποστάρω αν δω ότι ξέχασα κάτι πολύ καλό!)
Έχουμε και λέμε:
V FOR VENDETTA
DIE WELLE
DORIAN GRAY
SHUTTER ISLAND
LOVE AND DEATH

Αυτά για αρχή - σίγουρα έχω κάτι ξεχάσει οπότε θα επανέλθω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Ped.

Νεοφερμένος

Ο Kostas Ped. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Λοιπον για οσους ψαχνουν κατι το διαφορετικο!1)Shutter Island!!! 2)Inception 3)A Beautiful Mind!!! 4)Sherlock Holmes 5)Pi Movie 6)Cidade de Deus(Η πολη του Θεου) 7)The departed(O Πληροφοριοδοτης) 8)127 Hours 9)The King's speech και τελευταιο και καλυτερο....FIGHTCLUB!!!....Και καποιες κωμωδιες για να προσθεσουμε και λιγο γελιο>>Step Brothers,Ηangover (1,2):);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
και Source Code! Πολύ καλό για όποιον του αρέσουν τα τύπου inception...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιλιαδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
‎...δεν το πιστεύω...αλλά θαύματα γίνονται!!!!!!

https://youtu.be/S6kQhLf9noo
Δεκαπενταύγουστος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Control
https://www.imdb.com/title/tt0421082/
ακομα και αν δεν εισαι fun των joy division λεει η ταινια,ειναι και σε ασπρομαυρο αν και ειναι καινουρια,προσδισει πολυ στυλ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιλιαδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
αγαπώ Joy Division :D..θα την δω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
αγαπώ Joy Division :D..θα την δω


To the centre of the city where all roads meet, waiting for you,
To the depths of the ocean where all hopes sank, searching for you,
I was moving through the silence without motion, waiting for you,
In a room with a window in the corner I found truth....


I did everything, everything I wanted to,
I let them use you for their own ends.....


ποιηση....:music:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Ped.

Νεοφερμένος

Ο Kostas Ped. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Control
https://www.imdb.com/title/tt0421082/
ακομα και αν δεν εισαι fun των joy division λεει η ταινια,ειναι και σε ασπρομαυρο αν και ειναι καινουρια,προσδισει πολυ στυλ;)
Ξεχασα να την βαλω πιο πανω αυτη και αλλες παρα πολλες αλλα μου ηρθαν στο μυαλο οι πιο διαδεδομενες και πολλες τις εχουν αναφερει ηδη αλλοι!Πολυ καλες επισης ειναι και οι δυο γερμανικες Das Leben der Anderen και το Die Welle που νομιζω καποιoι το ειπαν αλλα και η εκπληκτικη ιταλικη ταινια με τον Benini που νομιζω εχει αναφερθει κανα δυο φορες.."Η ζωη ειναι ωραια"!!Πολυ καλη και το Seven αλλα και η προσφατη ταινια με τον Bradley Cooper 'Limitless'!Οι αλλες που εχω στο μυαλο μου εχουν αναφερθει κανα δυο φορες!Επισης νομιζω κανενας δεν ανεφερε το Shawsank Redemption!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.

Η πιο άθλια ταινία που έχω δει.Η ταινία έχει να κάνει με έναν και καλά ορειβάτη που πιάνεται σε μια πέτρα και μένει εκεί για 127 ώρες Ο.ο. Κατά τη διάρκεια λοιπόν αυτής της "ταινίας" βλέπουμε τον άτυχο τυπά να προσπαθεί να βρει τρόπους να απελευθερωθεί, ώσπου στο τέλος τα καταφέρνει κόβοντας το χέρι του με έναν σουγιά. ¨"Αυτήν είναι όλη η ταινία"!!! γαμάτο ε;


Οφείλω πάντως να παραδεχτώ ότι η "ταινία" μεταφέρει ένα οικολογικό μήνυμα : save water , drink your urine :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Η πιο άθλια ταινία που έχω δει.Η ταινία έχει να κάνει με έναν και καλά ορειβάτη που πιάνεται σε μια πέτρα και μένει εκεί για 127 ώρες Ο.ο. Κατά τη διάρκεια λοιπόν αυτής της "ταινίας" βλέπουμε τον άτυχο τυπά να προσπαθεί να βρει τρόπους να απελευθερωθεί, ώσπου στο τέλος τα καταφέρνει κόβοντας το χέρι του με έναν σουγιά. ¨"Αυτήν είναι όλη η ταινία"!!! γαμάτο ε;


Οφείλω πάντως να παραδεχτώ ότι η "ταινία" μεταφέρει ένα οικολογικό μήνυμα : save water , drink your urine :clapup:

χαχα γαματη περιγραφη...παντως συμφωνω και εγω δεν μου αρεσε η ταινια ακομα και αν ηταν πραγματικη ιστορια:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Ped.

Νεοφερμένος

Ο Kostas Ped. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Δεν πιστευω οτι ειχε τοσο ενδιαφερον η πλοκη αυτης της ταινιας παρα το οτι ηταν κατι διαφορετικο που δεν το εχουμε ξαναδει αλλα εκτος απο αυτο το σημειο που την κανει ξεχωριστη ειναι οι σκεψεις που διαδραματιζονται,οι αναμνησεις,οι φαντασιωσεις που εχει καθως και καποια εξωτερικα χαρακτηριστικα οπως η ωραια επιλογη της μουσικης και το ωραιο τοπιο καθως και η τεχνικη που παρουσιαζονται π.χ καποια γρηγορα flashback! Ιδιαιτερα σημαντικα και τα μηνυματα που περναει οπως η διψα του ανθρωπου για επιβιωση,η περιεργεια του ανθρωπου να ανακαλυπτει τη φυση και η αντοχη στο σωματικο πονο και αλλα πολλα!Ειναι κατι σαν ντοκιμαντερ που ταιριαξε ωραια να παρουσιασθει σαν ταινια!Πιστευω ενα αρνητικο ηταν οτι επρεπε να δωθει λιγο περισσοτερο στο ατυχημα και να μην σκηνοθετηθει τοσο προχειρα αλλα να γινε λιγο πιο πολυπλοκο!Προσωπικες αποψεις αυτες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top