Προσέγγιση μέσω facebook, πώς σας φαινεται;

Incredible

Νεοφερμένος

Ο Incredible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
σπουδαζω σε μικρη πολυ, πραγματικα μπορεις να μαθεις τα παντα για τον οποιοδηποτε...
την ειχε δει ενας φιλος μου στη σχολη του τωρα στην εξεταστικη, αυτη ειναι πρωτο ετος, εμεις τεταρτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Τελικα τι θα κανεις? Θα στειλεις στο φβ ή θα κοιταξεις να την πετυχεις εξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
σπουδαζω σε μικρη πολυ, πραγματικα μπορεις να μαθεις τα παντα για τον οποιοδηποτε...
την ειχε δει ενας φιλος μου στη σχολη του τωρα στην εξεταστικη, αυτη ειναι πρωτο ετος, εμεις τεταρτο.

Καλά είσαι 21-22 ετών σου αρέσει μια κοπέλα που μάλιστα μπορείς να την βλέπεις τυχαία αρκετές φορές χωρίς καν να το έχεις κανονίσει και δεν έχεις το θάρρος να πας να της μιλήσεις από κοντά; Σίγουρα από κοντά θα το δει με άλλο μάτι διότι μέσω fb συνήθως όλοι έναν στόχο έχουν, το κρεβάτι. Εγώ λέω να κάνεις μια προσπάθεια να την προσεγγίσεις από κοντά, δεν έχεις να χάνεις κάτι άλλωστε. Τι είχες και τι έχασες, μόνο αν περιμένεις να της μιλήσεις από το φέις μπουκ θα χάσεις τον χρόνο σου. Η κατάλληλη ώρα είναι τώρα. Οταν την ξανά δεις άντε και μίλα της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Μαιρα για προτεινε ενας που θα σε δει στο δρομο κ σε γουσταρει τι μπορει να σου πει για να σε ριξει? για πες καμμια ιδεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Incredible

Νεοφερμένος

Ο Incredible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Τελικα τι θα κανεις? Θα στειλεις στο φβ ή θα κοιταξεις να την πετυχεις εξω?



Καλά είσαι 21-22 ετών σου αρέσει μια κοπέλα που μάλιστα μπορείς να την βλέπεις τυχαία αρκετές φορές χωρίς καν να το έχεις κανονίσει και δεν έχεις το θάρρος να πας να της μιλήσεις από κοντά; Σίγουρα από κοντά θα το δει με άλλο μάτι διότι μέσω fb συνήθως όλοι έναν στόχο έχουν, το κρεβάτι. Εγώ λέω να κάνεις μια προσπάθεια να την προσεγγίσεις από κοντά, δεν έχεις να χάνεις κάτι άλλωστε. Τι είχες και τι έχασες, μόνο αν περιμένεις να της μιλήσεις από το φέις μπουκ θα χάσεις τον χρόνο σου. Η κατάλληλη ώρα είναι τώρα. Οταν την ξανά δεις άντε και μίλα της.

θα κοιταξω να την πετυχω εξω, και να βρω το θαρρος να παω να τη γνωρισω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Για μενα καλυτερα απ το φβ, αλλα ας ακουσουμε κ τη Μαιρα τι προτεινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Παιδάκια, στο cosmopolitan που κυκλοφορεί υπάρχει άρθρο για τις σχέσεις και το φλερτ μέσω facebook. :P

Πηγαίντε διαβάστε το και μη ψάχνετε για συμβουλές σε μαθητικό φόρουμ.:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Θα μπορούσε να πει :

- εε.. γεια εσύ δεν είσαι που πηγαίνεις στην τάδε σχολή;
ετσι εκεινη θα απαντησει πιστευω μετα ολο και κατι θα βρει να ρωτησει, που συχναζει αν μενει μονιμα στην πολη

νομίζω είναι μια καλή αρχή αλλά ντάξει αν προτιμάει μέσω φέις ας κάνει την κίνηση από κει απλά μην περιμένει να του έρθει πρόσκληση για τον γάμο της, μην το καθυστερεί. :P

(alma το πήρες; σκεφτομαι να το παρω αλλά δεν ξερω, ισως να σταματησω αυτη την συλλογή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Θα μπορούσε να πει :

- εε.. γεια εσύ δεν είσαι που πηγαίνεις στην τάδε σχολή;
ετσι εκεινη θα απαντησει πιστευω μετα ολο και κατι θα βρει να ρωτησει, που συχναζει αν μενει μονιμα στην πολη

νομίζω είναι μια καλή αρχή αλλά ντάξει αν προτιμάει μέσω φέις ας κάνει την κίνηση από κει απλά μην περιμένει να του έρθει πρόσκληση για τον γάμο της, μην το καθυστερεί. :P

(alma το πήρες; σκεφτομαι να το παρω αλλά δεν ξερω, ισως να σταματησω αυτη την συλλογή)


Σε στυλ 500 Days Of Summer ξέρωγω;

ναι,το πήρα. καλό τεύχος είναι αυτού του μήνα, το προηγούμενο δυστυχώς δε το πρόλαβα πουθενά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Σε στυλ 500 Days Of Summer ξέρωγω;

ναι,το πήρα. καλό τεύχος είναι αυτού του μήνα, το προηγούμενο δυστυχώς δε το πρόλαβα πουθενά :(

δεν θυμάμαι καν την ταινία, τέλος πάντως αν την προσεγγίσει όπως εκείνος θέλει :P

ντάξει και γω που το πήρα δεν είχε και κάτι το ιδιαίτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δεν θα της μιλήσεις στο δρόμο. Είναι φοιτήτρια σε άλλη σχολή. Θα τη συναντήσεις στο χώρο του πανεπιστημίου. Θα έχεις πρώτα μαζέψει μερικές πληροφορίες για τη σχολή της. Να ένα πρόχειρο παράδειγμα:
-- Να σε ρωτήσω κάτι;
-- Ε; ναι;
-- Είσαι πρωτοετής;
-- Ναι.
-- Στον απειροστικό λογισμό έχετε τον Χ;
-- Ναι, αλλά μαζί με τον Ψ.
-- Πώς είναι ο Χ σαν καθηγητής; Είναι καλός στις παραδόσεις;
-- Χαχα! Για να πω την αλήθεια δεν πηγαίνω και τακτικά.
-- Χαχαχα! Όσο πηγαίνεις τι έχεις καταλάβει;
-- Δεν είναι κακός. Στον πίνακα είναι λίγο ακατάστατος. Γιατί ρωτάς;
-- Μου ζήτησε ένας φίλος να ρωτήσω.
-- Εντάξει, υπάρχουν και καλύτεροι αλλά και χειρότεροι.
-- Χαχα! Αλήθεια! μιλάμε τόση ώρα και δε συστηθήκαμε. Με λένε Γιάνη με ένα νι που είναι της μόδας τώρα.
-- Χαχαχαχαχαχαχαχα!!
-- Εσύ έχεις όνομα; Δε φαντάζομαι να σε φωνάζουν με το ΑΜΚΑ σου.
-- Χαχαχαχα! Μαρία με λένε.
-- Δε μου λες Μαρία, έχουμε συναντηθεί κάπου ξανά;
-- Ξέρω γω; Δε νομίζω.
-- Πας ποτέ στην καφετέρια Τάδε;
-- Νομίζω έχω πάει 1-2 φορές.
-- Τότε μπορεί να σε είδα εκεί.
-- ..................................... (σιωπή)
-- Πρέπει να φύγω τώρα. Σ΄ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
-- Παρακαλώ.
-- Στο facebook είμαι GianisXXXXX, εσύ; Μήπως σου ζητήσω καμιά επιπλέον πληροφορία.
-- MariaΨΨΨΨΨΨ.
-- Χάρηκα για τη γνωριμία.
-- Ο.Κ. Γεια.
-- Γεια χαρά.
Η φαντασία σου και οι συνθήκες θα σου πουν περισσότερα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,829 μηνύματα.
Mετά το Γιάννης με ένα ν, έχει φάει άκυρο από την κοπέλα. Μην σου πω ότι δεν θα έχει προλάβει να πει το αστείο με το ένα ν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Mετά το Γιάννης με ένα ν, έχει φάει άκυρο από την κοπέλα. Μην σου πω ότι δεν θα έχει προλάβει να πει το αστείο με το ένα ν.
Το χιούμορ πάντα βοηθά στη δημιουργία καλού κλίματος. Τώρα, αν κάποιος δεν έχει το θάρρος για να πετύχει έστω και μια απλή γνωριμία, συνεχώς θα βρίσκει δικαιολογίες, θα τα βλέπει όλα αρνητικά και πάντα μόνος θα μένει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Αρχικά θα ποντάρεις στο ότι θα θέλει σκληροπυρηνικούς άντρες οπότε την πετυχαίνεις στον δρόμο και της λες : -Είσαι για μια τσαπού?
Thank me later.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Eπειδη αγχωνεσαι καλυτερα απ το φβ. Μηπως ειναι γραμμενε σε καποια γκρουπακι? ισως πιαστεις απο κει. Ετσι δε θα χεις το αγχος μιας τετατετ συνομιλιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akenef

Νεοφερμένος

Η Νεφέλη Ακεζίδη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εάν όντως η προσέγγιση γίνεται με όχι χυδαίο τρόπο και όχι πιεστικά (πχ κάθε φορά που μπαίνω στο λογαριασμό μου να μου "επιτίθεται" με pm) δεν με ενοχλεί και μπορώ να πω ότι το βρίσκω και χαριτωμένο!

Σε καμία περίπτωση όμως δεν θα ήθελα να νιώσω ότι βρίσκομαι σε στενό κλοιό - αυτό θα με χαλούσε πάρα πολύ ακόμη και αν αυτός ο οποίος με προσέγγιεζε μου είχε δημιουργήσει αρχικά πολύ θετική εικόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Πάντως τα παλιά τα χρόνια οι άνθρωποι γνωρίζονταν και παντρεύονταν με προξενιό και μην μου πείτε όχι γιατί γινόταν κατά κόρον η σημερινή προξενήτρα μπορεί να είναι το Ίντερνετ και γιατί να μην είναι δηλαδή; Άλλωστε η γνωριμία δεν μένει στον υπολογιστή μέσα αλλά βγαίνει από την οθόνη και εκτυλίσσεται μετέπειτα στην «κανονική» ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kozi

Νεοφερμένος

Ο Kozi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Απο τη μικρη μου εμπειρια μεχρι τωρα νομιζω πως η προσεγγιση μεσω του φεισμπουκ ''ξενερωνει'' κατα καποιο τροπο τις κοπελες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ποιος ο λόγος να το κανεις αυτο; Η άμεση επαφή ειναι πάντα προτιμητεα, ασε που απο το fb γίνονται πολλες παρεξηγήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Νομίζω ότι γεγονός που δεν μιλάμε είναι συνέπεια κάποιων πραγμάτων. Αν πας σε μια κοπέλα και μιλήσεις στο άκυρο έφαγες επί τόπου άκυρο. Συν την απρόβλεπτη αντίδρασή της. :hmm:





Ειναι καλυτερα δηλαδη να μη μιλησεις καθολου μονο και μονο για να μη σε στειλει? Ενταξει μπορει να γινει κι αυτο, αλλα δεν οδηγει πουθενα με το να ειναι εμποδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top