Προσέγγιση μέσω facebook, πώς σας φαινεται;

Incredible

Νεοφερμένος

Ο Incredible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Μια ερώτηση κυρίως για τις κοπελες του φορουμ, αλλα γενικα όλων η γνώμη ειναι επιθυμητή.

Πως σας φαίνεται η προσέγγιση μέσω φεισμπουκ για "ερωτικό" σκοπο;

για να γίνω πιο συγκεκριμένος, δε μιλάω για περιπτώσεις όπου είναι έυκολη η άμεση προσωπική επαφή.
αλλά για περιπτώσεις όπου το άτομο αυτό βρίσκεται στον κοντινό σας χώρο (σχολή-πόλη-γειτονιά) αλλά λόγω του ότι δεν έχει κάποιο κοινο γνωστό ή καποιο κοινο σημείο με σας, παρ ότι τυχαίνει να σας συναντήσει έξω, αδυνατεί να βρεί αφορμή να σας μιλήσει και να σας γνωρίσει από κοντά.

έτσι το facebook αποτελεί την πιο εύκολη λύση για μια πρώτη επαφή.

επαναλαμβάνω, οχι κάποιος εντελώς άγνωστος, κάποιος απ το ευρύτερο περιβάλλον σας, που αδυνατεί ή δυσκολεύται να έρθει έτσι στο άκυρο και να πιάσει κουβέντα.

Και η προσέγγιση πάντα με μια διάθεση περεταίρω γνωριμίας, όχι χυδαίο πέσιμο υπονοούμενα κτλ κτλ.


όπως καταλαβαίνεται βρίσκομαι σε μια τέτοια κατάσταση και θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας, θα δεχόσασταν ένα τέτοιο αίτημα φιλίας; θα είχατε διάθεση να ξεκινήσετε μια κουβέντα για να γνωρίσετε έναν άνθρωπο; θα ήθελα να μου πείτε γενικά πως εκλαμβάνεται μια τέτοια κίνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πως σας φαίνεται η προσέγγιση μέσω φεισμπουκ για "ερωτικό" σκοπο;
Παλικάρι μου, μήπως περνάει (έστω και φευγαλέα) από το μυαλό σου, η σκέψη για ζωντανή επαφή πρόσωπο με πρόσωπο; Αλήθεια τι έκαναν εδώ και εκατομμύρια χρόνια, πριν ανακαλυφθεί το ίντερνετ, τα αγόρια και τα κορίτσια; Μάλλον, κάπως τα κατάφερναν και χωρίς αυτό, γιατί διαφορετικά εμείς ίσως και να μην υπήρχαμε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Incredible

Νεοφερμένος

Ο Incredible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
δε ξέρω αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις το ποστ μου...
και αν δε συμφωνουσα μαζι σου δε θα ανοιγα το thread...απλα θα προχωρουσα σε αυτη την πραξη. Αλλα όπως καταλαβαίνεις έχω αμφιβολίες για να το κάνω και γι αυτο ρωτάω γνώμες.

απλά ίσως η τεχνολογία αποτελέσει ένα εργαλείο για να έρθουμε λιιιγο πιο κοντά ώστε να αποκτήσω την δυνατότητα να έχω μια πιο προσωπική επαφή.
δε μπορώ να περιμένω με βάρκα την ελπίδα το πότε και αν θα την ξανασυναντήσω, γιατί μπορει να ναι αύριο, σε μια βδομάδα, σε ένα μήνα....δε γίνεται έτσι


επείσης στο χωρίο μου τα κατάφερναν παλιά και χωρίς ρεύμα, λες να το κόψω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
1) δε ξέρω αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις το ποστ μου...
2) δε μπορώ να περιμένω με βάρκα την ελπίδα το πότε και αν θα την ξανασυναντήσω, γιατί μπορει να ναι αύριο, σε μια βδομάδα, σε ένα μήνα....δε γίνεται έτσι
3) επίσης στο χωρίο μου τα κατάφερναν παλιά και χωρίς ρεύμα, λες να το κόψω;
1) Το διάβασα και επειδή διαπίστωσα έλλειψη θάρρους και την απόλυτη εξάρτησή σου από την τεχνολογία, σου απαντώ έτσι.
2) Φυσικά και δεν θα περιμένεις παθητικά. Θα σκηνοθετήσεις μια τυχαία συνάντηση. Η έκπληξη πάντα είναι ωφέλιμη.
3) Δεν θα είναι πιο ρομαντικό με το φως των κεριών; (Σκέψου το μεταφορικά).


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Incredible

Νεοφερμένος

Ο Incredible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
απόλυτη εξάρτηση δε θα το λεγα, απλα το θεωρω ενα καλό εργαλείο για να γίνει η αρχη.

απλα δεν ειναι έυκολο να σκηνοθετησω μια τετοια συναντηση, γιατι βασιζεται κυριως στην τυχη το ποτε θα την ξαναδω. αλλα και να τη δω, δεν εχω το θαρρος να παω να μιλησω, εκτος αν εχω μια πλ καλη αφορμη, κατι που εξαρταται πολυ απο την στιγμη.

ρομαντικά θα το κανει η καλή παρέα, όχι τα κεριά :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,806 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω το λόγο που είμαστε επιθετικοί στον incredible. Παιδιά, ζούμε σε εποχή νέων τεχνολογιών. Είναι αναπόφευκτο και η επικοινωνία να έχει επηρεαστεί πλέον από το διαδίκτυο. Εδώ γίνονται άλλα και άλλα (ας μη το αναλύσουμε)...η απλή γνωριμία σας πείραξε; Έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γνωριζω νεα ζευγαρια που εχουν γνωριστει μεσω facebook. Καποιοι κατεληξαν σε μια μακροχρονια σχεση , καποιοι οχι. Οι γνωριμιες που ξεκινουν καπως ετσι δεν ειναι οτι καλυτερο, ειδικα οταν αποσκοπουν σε αυτο που προαναφερθηκε, γιατι μπορει να το παρει στραβα ο αλλος και να προσβληθει. Εξαλλου, δεν μπορεις να γνωριζεις την προσωπικη του κατασταση (π.χ. αν ειναι σε σχεση) και να προκαλεσεις προβημα. Γενικα νομιζω οτι οταν βρισκομαστε σε μια τετοια κατασταση ειναι λιγο δυσκολο να προσεγγισουμε τον αλλον αν δεν εχουμε καποιον κοινο γνωστο. Σημαντικο ρολο παιζει η τυχη. Αλλα το πρωτο πραγμα που μας ερχεται στο μυαλο ειναι να βρουμε το ονομα του στο facebook. Πραγματι, ομως, θα ηταν πολυ ωραιο να σταματησουμε να σκεφτομαστε ετσι και να παμε να κανουμε απο μονοι μας τη γνωριμια. Απαιτειται θαρρος ομως ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,806 μηνύματα.
Γνωριζω νεα ζευγαρια που εχουν γνωριστει μεσω facebook. Καποιοι κατεληξαν σε μια μακροχρονια σχεση , καποιοι οχι. Οι γνωριμιες που ξεκινουν καπως ετσι δεν ειναι οτι καλυτερο, ειδικα οταν αποσκοπουν σε αυτο που προαναφερθηκε, γιατι μπορει να το παρει στραβα ο αλλος και να προσβληθει. Εξαλλου, δεν μπορεις να γνωριζεις την προσωπικη του κατασταση (π.χ. αν ειναι σε σχεση) και να προκαλεσεις προβημα. Γενικα νομιζω οτι οταν βρισκομαστε σε μια τετοια κατασταση ειναι λιγο δυσκολο να προσεγγισουμε τον αλλον αν δεν εχουμε καποιον κοινο γνωστο. Σημαντικο ρολο παιζει η τυχη. Αλλα το πρωτο πραγμα που μας ερχεται στο μυαλο ειναι να βρουμε το ονομα του στο facebook. Πραγματι, ομως, θα ηταν πολυ ωραιο να σταματησουμε να σκεφτομαστε ετσι και να παμε να κανουμε απο μονοι μας τη γνωριμια. Απαιτειται θαρρος ομως ε;

Ως προς την τελευταία πρόταση αντιπαραβάλλω την προκατάληψη που υπάρχει εκ μέρους πολλών γυναικών. Δεν είναι το facebook, είναι η νοοτροπία. Τώρα βρήκαμε το facebook και το κοπανάμε. Αντ' αυτού ας δούμε κατά πόσο ορισμένες-οι κάνουν αυτογνωσία. Διότι από τη μια "ενοχλούν" οι δικτυακές γνωριμίες, από την άλλη "ενοχλούν" οι φυσιολογικές γνωριμίες αν δεν υπάρχει έμμεσος δάκτυλος από κοινό γνωστό. Όπως και να έχει υπάρχει πρόβλημα, το οποίο περισσότερο είναι πρόβλημα νοοτροπίας και σκέψης παρά ουσίας. Κολλάμε σε ανούσια θέματα. Όμως τα ωραία γίνονται στο ξεκάρφωτο: μια γνωριμία από το μηδέν...ακόμη και στο μέσο κοινωνικής δικτύωσης. Σ' αυτό ίσως βοηθάει η έλλειψη κόμπλεξ. Εξάλλου μέσα από πολλά προφίλ, μηνύματα, groups,... διαφαίνεται ο "ερωτισμός" με στόχο το παραπάνω όσο και αν δεν το παραδέχεται κανείς. Υπό μια άλλη άποψη: στο διαδίκτυο γνωρίζεις και άτομα που ενδεχόμενα δεν θα γνώριζες ποτέ, σε διαφορετική περίπτωση. Το πρόβλημα όμως δεν είναι το αποτέλεσμα. Το πρόβλημα είναι η αρχή: η μη διάθεση για γνωριμία ακόμη και στην κανονική ζωή. Το διαδίκτυο το βρίσκω μια φθηνή δικαιολογία της κοινωνικής μας αποτυχίας. Δυστυχώς Χρύσα, δεν έχουν όλοι την "ευτυχία" να έχουν δυνατότητες για γνωριμίες με πιθανό ενδεχόμενο τις ερωτικές σχέσεις, για διάφορους λόγους και φυσικά δεν φταίει η αντικοινωνικότητα. Ξαναδιάβασε τι έγραψα, εκεί βρίσκεται η απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Ώρες-ώρες εύχομαι να ζούσα σε μια εποχή που οι άνθρωποι έφερναν τα πάνω-κάτω για να μιλήσουν στο άτομο που τους ενδιαφέρει και δεν θα επαναπαυόταν στο ότι θα του μιλήσουν εκ του ασφαλούς μέσω facebook...
Παρ'όλα αυτά από τη στιγμή που το μέσο αυτό μας έχει "κατσικωθεί" για τα καλά και αφού λες ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος, ναι νομίζω πως αξίζει να το επιχειρήσεις.Απ'το να μη γίνει τίποτα και να χάσεις την κοπελιά μέσα απ'τα χέρια σου καλύτερα να την πλησιάσεις έστω κι απ'το facebook!
Κι εγώ σε κάποια φάση είχα ξεκινήσει να μιλάω με έναν μέσω facebook και τελικά τα φτιάξαμε.Όπως και πολύς κόσμος από τον κοινωνικό μου περίγυρο.
Δεν είναι κι ο καλύτερος τρόπος αλλά αφού έτσι είναι η εποχή μας...ας συμβιβαστούμε!
Πρόσεχε όμως...Μην δείξεις εξ'αρχής ότι της την πέφτεις!Να είσαι φιλικός και να ανοίξεις κουβέντα!
Άντε και καλή τύχη σου εύχομαι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,806 μηνύματα.
Το facebook νομίζω μπορεί να αποτελέσει ένα πρώτο βήμα γνωριμίας. Η κανονική γνωριμία εννοείται ότι συνεχίζεται στην πραγματική ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Θεματοθετη ειναι τελειως αγνωστη η κοπελα? Την βρηκες τυχαια? Ή την εχεις σταμπαρει φυσιογνωμικα κ ξερεις πως τη λενε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Incredible

Νεοφερμένος

Ο Incredible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ισχύει ότι το πρώτο βήμα απ το facebook είναι εύκολη λύση, αλλα διαφορετικά θα πρέπει να γίνουν πολλές συγκυρίες για να της μιλήσω. Δε λέω ότι ερωτεύτικα απλά θέλω σε πρώτη φαση να γνωρίσω την κοπέλα.

την είδα τύχαια έξω στην πόλη που σπουδάζω, είναι απο διαφορετική σχολή και δε ξέρω κανέναν απ το έτος της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,806 μηνύματα.
Incredible οι περισσότερες κοπέλες έχουν την πλάνη και νομίζουν ότι επειδή κάποιος τις προσεγγίζει μέσω διαδικτύου, τις έχει ερωτευτεί κιόλας! Έλεος. Η χαζομάρα τους, δεν έχει όρια. Έχουμε φτάσει σε σημείο να θέλουμε να γνωρίσουμε το αντίθετο φύλο, ανθρώπινα και ωραία μήπως και προκύψει κάτι στο άμεσο μέλλον (με όλα τα ενδεχόμενα, χωρίς κάτι να είναι σίγουρο) και αυτές να νομίζουν ότι από το πρώτο βήμα επικοινωνίας είμαστε ερωτευμένοι! Το άσχημο είναι ότι η ακριβώς ίδια νοοτροπία ισχύει και στην καθημερινή ζωή, πλην κάποιων εξαιρέσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Incredible

Νεοφερμένος

Ο Incredible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Incredible οι περισσότερες κοπέλες έχουν την πλάνη και νομίζουν ότι επειδή κάποιος τις προσεγγίζει μέσω διαδικτύου, τις έχει ερωτευτεί κιόλας! Έλεος. Η χαζομάρα τους, δεν έχει όρια. Έχουμε φτάσει σε σημείο να θέλουμε να γνωρίσουμε το αντίθετο φύλο, ανθρώπινα και ωραία μήπως και προκύψει κάτι στο άμεσο μέλλον (με όλα τα ενδεχόμενα, χωρίς κάτι να είναι σίγουρο) και αυτές να νομίζουν ότι από το πρώτο βήμα επικοινωνίας είμαστε ερωτευμένοι! Το άσχημο είναι ότι η ακριβώς ίδια νοοτροπία ισχύει και στην καθημερινή ζωή, πλην κάποιων εξαιρέσεων.

αυτό ακριβώς ειναι ένα δύσκολο σημείο όταν θες να προσεγγίσεις μια κοπέλα.
οι περισσότερες πιστεύω ότι ειναι προκατειλημμένες με αυτό το θέμα και νομίζουν ότι αμα της πλησιάσεις, αποτελούν απλά μια ακόμα κοπέλα ανάμεσα στις πολλές που θα έχεις προσπαθήσει προσεγγίσει ερώτικα με τον ίδιο τρόπο (όποιος και αν ειναι αυτός).



δε λέω οτι δε γίνεται και αυτό, αλλα μερικές φορες υπάρχει μια απλή διάθεση για γνωριμία σε πρώτη φάση, και μετά βλέπουμε....

τέλος πάντων, σκέφτηκα ότι δε θα ταν τόσο καλός τρόπος να κάνω αντ και να εμφανιστώ απ το πουθενά, καλύτερα θα ήταν να γνωριστούμε κάπως και μετά απ το φεισμπουκ να κρατήσω επαφές με απώτερο σκόπο την πιο τακτική επαφή από κοντά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Παιδια προσωπικα θεωρω οτι ειναι βλακεια η προσεγγιση μεσω facebook. Καθε κοπελα ενθουσιαζεται με το να την πλησιασει καποιος φυσικη παρουσια! Δυστυχως αυτο εχει χαθει στις μερες μας...Βρισκομαστε στον ιδιο χωρο σχεδον καθημερινα...αλλα δε μιλαμε ποτε...Ειναι σιγουρα πιο ευκολο να αρχισει κανεις συζητηση μεσω fb...αλλα ειναι τοσο δυσκολο εκει που απλα κοιτας να πλησιασεις και να πεις:<<Γεια, ειμαι ο...>>. Ισως να ειμαι εγω πολυ ρομαντικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,806 μηνύματα.
Παιδια προσωπικα θεωρω οτι ειναι βλακεια η προσεγγιση μεσω facebook. Καθε κοπελα ενθουσιαζεται με το να την πλησιασει καποιος φυσικη παρουσια! Δυστυχως αυτο εχει χαθει στις μερες μας...Βρισκομαστε στον ιδιο χωρο σχεδον καθημερινα...αλλα δε μιλαμε ποτε...Ειναι σιγουρα πιο ευκολο να αρχισει κανεις συζητηση μεσω fb...αλλα ειναι τοσο δυσκολο εκει που απλα κοιτας να πλησιασεις και να πεις:<<Γεια, ειμαι ο...>>. Ισως να ειμαι εγω πολυ ρομαντικη!

Νομίζω ότι γεγονός που δεν μιλάμε είναι συνέπεια κάποιων πραγμάτων. Αν πας σε μια κοπέλα και μιλήσεις στο άκυρο έφαγες επί τόπου άκυρο. Συν την απρόβλεπτη αντίδρασή της. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Εγώ δεν θεωρώ ότι υπάρχει πρόβλημα με την προσέγγιση μέσω Facebook. Άλλωστε το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να στείλεις ένα αίτημα φιλίας, ίσως και κάποιο μύνημα για να συστηθείς (αλλά μην γράψεις τίποτα βαρύ τύπου μου αρέσεις και τέτοια). Από την αντίδρασή της θα δεις αν είναι δεκτική ή όχι. Καλή τύχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
...σκέφτηκα ότι δε θα ταν τόσο καλός τρόπος να κάνω αντ και να εμφανιστώ απ το πουθενά, καλύτερα θα ήταν να γνωριστούμε κάπως και μετά απ το φεισμπουκ να κρατήσω επαφές με απώτερο σκόπο την πιο τακτική επαφή από κοντά.
Τώρα μιλάς σωστά. Όσο δύσκολο και αν φαίνεται, θα βρεις έναν τρόπο να κάνεις μια πρώτη γρήγορη "διά ζώσης" γνωριμία. Εκεί θα ειπωθεί η μαγική φράση "θα τα πούμε στο fb" και θα συνεχίσεις όπως λες. Ένας ουρανοκατέβατος στο fb μάλλον θα ήταν σίγουρο Χι. Καλή τύχη.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Incredible

Νεοφερμένος

Ο Incredible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εε αυτο σκεφτομαι, οτι αμα ξεκινησεις απ το φουμπου, το ενδεχομενο να μην σε παρει σοβαρα αποκτα πολλες πιναθανοτητες....
ας ελπισουμε οτι θα την συναντησω ξανα....

τωρα το αν θα βρω το θαρρος να μιλησω; θέλω να πιστεύω ότι θα το κάνω γιατί το χρωστάω στον εαυτό μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Θεματοθετη αφου την ειδες τυχαια στην πολη την κοπελα, πως εμαθες το φουμπου της?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top