Προετοιμασία για Proficiency

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
παιδια εχω μια απορια, στο listening στο part 3 οι ερωτησεισ απ το καθε κειμενακι μασ δινονται η οχι??? please ειναι μεγαλη αναγκη να μαθω αμεσα... ευχαριστω εκ των προτερων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
παιδια εχω μια απορια, στο listening στο part 3 οι ερωτησεισ απ το καθε κειμενακι μασ δινονται η οχι??? please ειναι μεγαλη αναγκη να μαθω αμεσα... ευχαριστω εκ των προτερων...


δινονται ! και αφτο ξεκινησε απο τον μαιο του 10 ! οι ερωτησεις δινονται κανονικα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
δινονται ! και αφτο ξεκινησε απο τον μαιο του 10 ! οι ερωτησεις δινονται κανονικα!:)

ουφ!! παλι καλα!! ευχαριστω πολυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Η σειρά Stars and Stripes είναι καλή για προετοιμασία; Τι περιλαμβάνουν τα βιβλία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LYDIA1995

Νεοφερμένος

Η LYDIA1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
:/:και ναι εφτασε η ωρα.....την κυριακη δωδεκα ετοιμαστε την κηδεια μου.....εχω προφορικα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
:/:και ναι εφτασε η ωρα.....την κυριακη δωδεκα ετοιμαστε την κηδεια μου.....εχω προφορικα:(
αντε ζωη σε λογου μας!που ειπες θα γινει η κηδεια?


λοιπον περα απτην πλακα....καλη επιτυχια....ξερεις καμια φορα το αγχος λειτουργει και καπως θετικα....εγω στα προφορικα οταν αγχωνομαι μιλαω και δεν σταματαω...παιρνω φορα...κατηφορα και τι λεω ουτε που καταλαβαινω....μπορει να σου συμβει και εσενα το ιδιο και να σου ερθει εμπνευση!
αντε μακαρι να διαπρεψεις!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LYDIA1995

Νεοφερμένος

Η LYDIA1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ευχαριστω....:)αλλα τουλαχιστον αν μιλαω ασταματητα τουλαχιστον να τα λεω σωστα....:confused::knife::'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αυτοί θέλουν να "πηγαίνει η γλώσσα σου ροδάνι":)

(Τουλάχιστον έτσι είπαν οι μαθητές που ξαναδίνουν proficiency:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Αυτοί θέλουν να "πηγαίνει η γλώσσα σου ροδάνι":)

(Τουλάχιστον έτσι είπαν οι μαθητές που ξαναδίνουν proficiency))
σωθηκαμε:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Για να το λένε αυτοί κάτι θα ξέρουν:P Μπορεί να είναι ο λόγος που δεν πέρασαν την εξέταση. Δε θέτω ως παράδειγμα την προσωπική μου εμπειρία, γιατί δεν έχω εξεταστεί σε επίπεδο proficiency.

Σε επίπεδο lower, όμως, ναι:) Έκανα μερικά λάθη (2-3), αλλά δεν πτοήθηκα. Ακόμη κι αν δεν ήξερα τι να πω, το έσωζα λέγοντας "let me think about it for a while" ή "would you like to let me think about that?" ή "Just a moment, please" και μετά έρχεται η ιδέα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Για να το λένε αυτοί κάτι θα ξέρουν:P Μπορεί να είναι ο λόγος που δεν πέρασαν την εξέταση. Δε θέτω ως παράδειγμα την προσωπική μου εμπειρία, γιατί δεν έχω εξεταστεί σε επίπεδο proficiency.

Σε επίπεδο lower, όμως, ναι:) Έκανα μερικά λάθη (2-3), αλλά δεν πτοήθηκα. Ακόμη κι αν δεν ήξερα τι να πω, το έσωζα λέγοντας "let me think about it for a while" ή "would you like to let me think about that?" ή "Just a moment, please" και μετά έρχεται η ιδέα:P
η αλήθεια είναι οτι ο εξεταστής που σε βαθμολογεί δεν ξέρει σε τι ακριβώς αναφέρεσαι αφού δεν είναι αυτός με τον οποίο συνομιλείς .
Αρα και να μην εισαι και πολυ ακριβης στα λεγόμενά σου ( πχ στην περιγραφή μιας φωτό) δεν θα καταλάβει και πάρα πολλά , Το θέμα ειναι να μην εχεις εχεις πολλα διαλείμματα παύσης,( όπως εεεεεεεεεεεεεεεε, χμμμμμμμμμμμ.... και τα σχετικά :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
η αλήθεια είναι οτι ο εξεταστής που σε βαθμολογεί δεν ξέρει σε τι ακριβώς αναφέρεσαι αφού δεν είναι αυτός με τον οποίο συνομιλείς .
Αρα και να μην εισαι και πολυ ακριβης στα λεγόμενά σου ( πχ στην περιγραφή μιας φωτό) δεν θα καταλάβει και πάρα πολλά
Φυσικά ξέρει σε τι ακριβώς αναφέρεσαι:P Αυτός είναι ο σκοπός, να περιγράψεις ακριβώς την φωτογραφία, και οι εξεταστές τα έχουν μελετήσει, δεν δίνουν στα κουτουρού όποι φώτο να 'ναι!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Βασικά το ίδιο άτομο που σε ακούει, σε βαθμολογεί κιόλας. Τώρα για το proficiency, αν βαθμολογούν και τα δύο άτομα στο δωμάτιο, δεν το ξέρω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Στο proficiency μιλάς μόνο σε κάποιες φάσεις με τον εξεταστή. Απ'όσο θυμάμαι στο τέλος(μόνο?!)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Σωστά!!!

Στο πρώτο και στο τελευταίο μέρος συνομιλείς μαζί τους (Στην αρχή με τον 1ο, μετά με τον 2ο). Όσον αφορά το ECPE:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
σε lower και advanced συνομιλουσα με τον ένα , και ο αλλος βαθμολογουσε ενώ μιλαγα .. στο τέλος με έδιωξαν για να τα πουν:P.. πάντως και στις δύο εξετάσεις ενω μιλούσα αυτή που βαθμολογουσε κοιταζε εξω απο το παραθυρο και εβαζε τικ σε ένα χαρτι..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Δίνω τώρα αυτές τις δύο βδομάδες. Μερικές συμβουλές αν δίνετε το Michigan.
Μη σας αγχώνει το λεξιλόγιο, όπως λέει και η Michigan mama there is plenty of room for error. Μπορείτε να κάνετε πολλά λάθη και να περάσετε άνετα παρόλα αυτά. Να αγχωθείτε όμως για το speaking, είναι αγγούρι.
Όσο για το Cambridge δεν υπάρχει λόγος να βάλετε τον εαυτό σας σε αυτή την διαδικασία. Είναι εφιαλτικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LYDIA1995

Νεοφερμένος

Η LYDIA1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Δίνω τώρα αυτές τις δύο βδομάδες. Μερικές συμβουλές αν δίνετε το Michigan.
Μη σας αγχώνει το λεξιλόγιο, όπως λέει και η Michigan mama there is plenty of room for error. Μπορείτε να κάνετε πολλά λάθη και να περάσετε άνετα παρόλα αυτά. Να αγχωθείτε όμως για το speaking, είναι αγγούρι.
Όσο για το Cambridge δεν υπάρχει λόγος να βάλετε τον εαυτό σας σε αυτή την διαδικασία. Είναι εφιαλτικό...
εχω ενα προβλημα...εχω διαβασει απειρεσ λεξεισ....και οταν γραφω τεστ η΄ θα ειναι οι πιο πολλεσ αγνωστεσ η' θα τισ εχω διαβασει και δεν θα τισ θυμαμαι.....και δινω αυτο το σαββατο:(...τι να κανω....:sick::knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Απλα θετικη σκεψη.Και γω ετσι ημουν και ειχα Ρ στο gcvr!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Waves

Νεοφερμένος

Ο Waves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Λοιπόν,πως τα πήγαμε σήμερα?:Ρ
Ποιός έδωσε το Β form?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top