Προγνωστικά Βάσεων 2022

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.
Εμένα με ενδιαφέρει οι ιατρικές αν ανέβουν. Ούτως ή άλλως για ιατρικές δεν θες 17.
Καλά έχει σημασία και τη θα βάλουν στη φυσική αν πχ βάλουν φυσική αλα χημεία 2019 ξεκάθαρα θα πέσουν
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Εμένα με ενδιαφέρει οι ιατρικές αν ανέβουν. Ούτως ή άλλως για ιατρικές δεν θες 17.
Εφόσον δεν έχουν τελειώσει οι πανελλαδικές δεν μπορεί να βγει κάποια εκτίμηση. Όλα τα υπόλοιπα που λέγονται είναι λόγια του αέρα.
 

GGP

Νεοφερμένος

Η GGP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Νομίζω ότι η έκθεση φέτος ήταν πιο δύσκολη,καθώς η ενότητα ήταν εξειδικευμένη. Αντίθετα ,περσυ δεν υπήρχε θεματική ενότητα όποτε ήταν πιο εύκολο να γράψει κανείς (στο Δ εννοώ) Ίσως παίξει κάποιο ρόλο αυτό
 

evelina23

Νεοφερμένος

Η evelina23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Λέτε να έχουμε δραματική αύξηση βάσεων; Ελπίζω να μην ανέβουν κ να μείνουν ίδια
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Νομίζω ότι η έκθεση φέτος ήταν πιο δύσκολη,καθώς η ενότητα ήταν εξειδικευμένη. Αντίθετα ,περσυ δεν υπήρχε θεματική ενότητα όποτε ήταν πιο εύκολο να γράψει κανείς (στο Δ εννοώ) Ίσως παίξει κάποιο ρόλο αυτό
Δεν έχω ακούσει και τίποτα ακόμη πως πάνε οι διορθώσεις στην έκθεση....τις επόμενες μέρες θα δούμε
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

Παναγιώτης L

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Αν και στην Ιστορία είναι βατα τα θέματα τότε στην θεωρητική μάλλον θα έχουμε κάποια αύξηση...
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

georgem23

Νεοφερμένος

Ο georgem23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμη & Τεχνολογία Υπολογιστών Μακεδονίας. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Πιστεύω ότι στο τέταρτο τουλάχιστον πεδίο θα υπάρχει πτώση των βάσεων, αλλά πρέπει να περιμένουμε.
 

Pen_addict

Νεοφερμένος

Ο Pen_addict αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Περιμένω να πέσουν οι βάσεις (έστω λίγο), δεν ξέρω έχω αυτό το προαίσθημα. Βέβαια όπως είπαν και οι άλλοι ακόμη δεν ξέρουμε τι θα γίνει.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Μακάρι θετική τουλάχιστον να πέσουν...πιστεύω θα εξαρτηθεί και από τη φυσική μεθαυριο
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Δείτε κι εδώ τι λέει
Μακάρι θετική τουλάχιστον να πέσουν...πιστεύω θα εξαρτηθεί και από τη φυσική μεθαυριο
Πάντως οι βάσεις δεν εξαρτώνται μόνο από το πόσο δύσκολο είναι ενα μάθημα. Μπορεί ας πούμε η Χημεία να ήταν αντίστοιχης δυσκολίας με πέρυσι αλλά τα παιδιά να έγραψαν καλύτερα από πέρυσι( οπότε καλύτεροι βαθμοί, ανεβαίνουν οι βάσεις) μπορεί όμως και να έχουν γράψει χειρότερα (χαμηλοτεροι βαθμοί, πέφτουν οι βάσεις).
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.
Δείτε κι εδώ τι λέει
Πάντως οι βάσεις δεν εξαρτώνται μόνο από το πόσο δύσκολο είναι ενα μάθημα. Μπορεί ας πούμε η Χημεία να ήταν αντίστοιχης δυσκολίας με πέρυσι αλλά τα παιδιά να έγραψαν καλύτερα από πέρυσι( οπότε καλύτεροι βαθμοί, ανεβαίνουν οι βάσεις) μπορεί όμως και να έχουν γράψει χειρότερα (χαμηλοτεροι βαθμοί, πέφτουν οι βάσεις).
μεγάλο ρόλο παίζει και η ζήτηση της κάθε σχολής, στη διαμόρφωση των βάσεων
 

evelina23

Νεοφερμένος

Η evelina23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Δείτε κι εδώ τι λέει
Πάντως οι βάσεις δεν εξαρτώνται μόνο από το πόσο δύσκολο είναι ενα μάθημα. Μπορεί ας πούμε η Χημεία να ήταν αντίστοιχης δυσκολίας με πέρυσι αλλά τα παιδιά να έγραψαν καλύτερα από πέρυσι( οπότε καλύτεροι βαθμοί, ανεβαίνουν οι βάσεις) μπορεί όμως και να έχουν γράψει χειρότερα (χαμηλοτεροι βαθμοί, πέφτουν οι βάσεις).
Εγώ βλέπω πολλά παιδιά να μην έχουν γράψει καλά χημεία. Αλλά έχουν γράψει απλά καλύτερα από ότι βιολογία. Η βιολογία χαντάκωσε πολλούς…
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.
Για να υπάρχει πιο σαφής εικόνα διακύμανσης των βάσεων, πρέπει να περιμένουμε και τη συμπλήρωση μηχανογραφικών
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Στις θετικές κατευθύνσεις έχει γίνει μία σφαγή με την έκθεση.

Και στην βιολογία το ίδιο.

Επειδή δεν μπορούν να έχουν ιατρική με 15 χιλιάδες και πολυτεχνείο με 24, θα βάζαν βατά πράγματα στην χημεία (όχι τόσο βατά ώστε να βοηθήσουν πολύ τα παιδιά της θετικής που έχουν σχολές σε διαφορετικές διακυμάνσεις) και φαντάζομαι και στην φυσική θα είναι κάπως μέτρια(στο θετικό η φυσική πιάνει πολύ από ότι είδα) ώστε να διατηρηθούν τα υψηλά μόρια και να επωφεληθούν οι καλά διαβασμένοι.

ΒΕΒΑΙΑ, τα παιδια που προετοιμαζονται για τετοιες σχολες ειναι μια <<ομαδα>> διαφορετική και πιθανότατα να μην επιρρεαζονται απο την γενική κλίμακα

Και τέλος, αυτές είναι δικές μου εικόνες φαντασίας, δεν γνωρίζω τι γίνεται, απλά καταγράφω μια γενική εικόνα όσων βλέπω. Θα ήθελα πολύ να μάθω αν έχω πέσει κάπως μέσα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στις θετικές κατευθύνσεις έχει γίνει μία σφαγή με την έκθεση.

Και στην βιολογία το ίδιο.

Επειδή δεν μπορούν να έχουν ιατρική με 15 χιλιάδες και πολυτεχνείο με 24, θα βάζαν βατά πράγματα στην χημεία (όχι τόσο βατά ώστε να βοηθήσουν πολύ τα παιδιά της θετικής που έχουν σχολές σε διαφορετικές διακυμάνσεις) και φαντάζομαι και στην φυσική θα είναι κάπως μέτρια(στο θετικό η φυσική πιάνει πολύ από ότι είδα) ώστε να διατηρηθούν τα υψηλά μόρια και να επωφεληθούν οι καλά διαβασμένοι.

ΒΕΒΑΙΑ, τα παιδια που προετοιμαζονται για τετοιες σχολες ειναι μια <<ομαδα>> διαφορετική και πιθανότατα να μην επιρρεαζονται απο την γενική κλίμακα

Και τέλος, αυτές είναι δικές μου εικόνες φαντασίας, δεν γνωρίζω τι γίνεται, απλά καταγράφω μια γενική εικόνα όσων βλέπω. Θα ήθελα πολύ να μάθω αν έχω πέσει κάπως μέσα
Επίσης τα μηχανογραφικά ΛΟΓΙΚΑ θα συμπληρωθούν με βάση έναν Μ.Ο του 21-20. Ίσως δεν είναι οι νορμάλ χρονιές αλλά το 19 ειναι πολυ διαφορετικό και σε ύλη και σε εξέταση
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Στην θεωρητική δεν μπορούμε σε καμία περίπτωση να μιλάμε για αύξηση, έκθεση στα ίδια επίπεδα με πέρυσι, αρχαία αισθητά δυσκολότερα και τα λατινικά δεν προσφέρονται για "εύκολο 20ρι", όπως η Κοινωνιολογία. Η ύλη της ιστορίας είναι κατά 30% αυξημένη σε σχέση με πέρυσι, οπότε, ανεξαρτήτως θεμάτων, που πέρυσι ήταν και βατά στην ιστορία, περιμένουμε σταθερότητα με ελαφρά κατιούσα πορεία στις υψηλόβαθμες και διακυμάνσεις στις μεσαίες σχολές του πεδίου. Βέβαια, όλα αυτά συνιστούν εκτιμήσεις και θα γνωρίζουμε με μεγαλύτερη ασφάλεια όταν ανακοινωθούν τα αποτελέσματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pen_addict

Νεοφερμένος

Ο Pen_addict αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Στην θεωρητική δεν μπορούμε σε καμία περίπτωση να μιλάμε για αύξηση, έκθεση στα ίδια επίπεδα με πέρυσι, αρχαία αισθητά δυσκολότερα και τα λατινικά δεν προσφέρονται για "εύκολο 20ρι", όπως η Κοινωνιολογία. Η ύλη της ιστορίας είναι κατά 30% αυξημένη σε σχέση με πέρυσι, οπότε, ανεξαρτήτως θεμάτων, που πέρυσι ήταν και βατά στην ιστορία, περιμένουμε σταθερότητα με ελαφρά κατιούσα πορεία στις υψηλόβαθμες και διακυμάνσεις στις μεσαίες σχολές του πεδίου. Βέβαια, όλα αυτά συνιστούν εκτιμήσεις και θα γνωρίζουμε με μεγαλύτερη ασφάλεια όταν ανακοινωθούν τα αποτελέσματα.
Αναρωτιέμαι για τα αποτελέσματα στην έκθεση.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top