Προγνωστικά Βάσεων 2022

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ratatatatat

Νεοφερμένος

Ο ratatatatat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γειά σας, μέχρι στιγμής με όσους έχω μιλήσει συμπεριλαμβανομένων και καθηγητών, ακόμη και μαθητών που θέλουν να περάσουν σε σχολή πληροφορικής, πιστεύουν πως οι σχολές πληροφορικής του ΕΚΠΑ και πιθανώς και του ΟΠΑ να ξεπεράσουν τα 18000 μόρια. Πιστεύετε πως κάτι τέτοιο είναι όντως πιθανό; Αν ναι που φαντάζεστε πώς θα κινηθούν οι βάσεις των υπολοίπων σχολών πληροφορικής της Αττικής;
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
αποκλειεται να ανεβουν τοσο ειναι ηδη πολυ ψηλα, εκτος και αν βαλουν υπερβολικα ευκολα θεματα
 

ratatatatat

Νεοφερμένος

Ο ratatatatat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
αποκλειεται να ανεβουν τοσο ειναι ηδη πολυ ψηλα, εκτος και αν βαλουν υπερβολικα ευκολα θεματα
Και εγώ αυτό σκέφτομαι αλλά βλέποντας πως τόσα άτομα έχουν αυτή την άποψη είχα επηρεαστεί. Βλέποντας και την υψηλή ζήτηση που έχουν μου φάνηκε κάπως λογικό να φτάσουν εκεί (κυρίως του ΕΚΠΑ).
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Όλα κρίνονται από τα θέματα και από τη ζήτηση. Προγνωστικά δεν υπάρχουν. Υπομονή μέχρι την ανακοίνωση των βαθμολογιών. Τότε θα μπορούν να γίνουν προβλέψεις, αλλά και πάλι με επιφύλαξη.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Όλα κρίνονται από τα θέματα και από τη ζήτηση. Προγνωστικά δεν υπάρχουν. Υπομονή μέχρι την ανακοίνωση των βαθμολογιών. Τότε θα μπορούν να γίνουν προβλέψεις, αλλά και πάλι με επιφύλαξη.
τα θεματα λενε δε θα ειναι δυσκολα για τους καλους, το θεμα ειναι οτι μειωσανε και τις θεσεις των εισακτεων
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και εγώ αυτό σκέφτομαι αλλά βλέποντας πως τόσα άτομα έχουν αυτή την άποψη είχα επηρεαστεί. Βλέποντας και την υψηλή ζήτηση που έχουν μου φάνηκε κάπως λογικό να φτάσουν εκεί (κυρίως του ΕΚΠΑ).
ειναι πολυ δυσκολο να κανεις προβλεψεις και ξερεις γιατι? γιατι ειναι ο συντελεστης βαρυτητας, αν ειναι στις σχολες πληροφορικης το ΑΕΠΠ η το ΑΟΘ για τον χρηματοοικονομικων αντιστοιχα τα υπολογιζουν διαφορετικα, μπορει να εχεις γραψει 16000 και η σχολη να θελει 16100 για παραδειγμα και για τη μια σχολη να ειναι 16.200 και για την αλλη 15.700, οποτε στη μια ευνοεισαι στην αλλη οχι, τωρα τα εχουν κανει πολυ περιεργα γιατι καθε σχολη τα υπολογιζει διαφορετικα οποτε ειναι λιγο μπερδεμα
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Εμένα με απασχολεί πως θα κινηθούν οι βάσεις στις Ιατρικές σχολές. Πέρυσι είχαν συντελεστή τα δύο μαθήματα, φέτος μετράνε όλα το ίδιο.
Όπως όμως λέει κι ο Παναγιώτης προγνωστικά δεν υπάρχουν. Εις αναμονή λοιπόν.....
 

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Λόγω της αυξημένης ύλης σε σύγκριση με προηγούμενα έτη και τις ακόμα δύσκολες υγειονομικές συνθήκες, τα θέματα σίγουρα δεν θα είναι για "δυνατούς" λύτες. Στην περίπτωση που είναι, ωστόσο, λόγω των ολικών χαμηλών βαθμολογιών όλες οι βάσεις θα μειωθούν. Επομένως, μόνο όταν βγουν οι βαθμολογίες θα μπορούμε να ξέρουμε κάτι παραπάνω για τις βάσεις.

Δεν βλέπω τον λόγο για τον οποίο γίνεται συζήτηση περί βάσεων. Ό,τι γράψεις εκείνη τη στιγμή δεν θα αλλάξει στο μέλλον, ανεξαρτήτως των βάσεων.
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Καλησπερα αδερφια! Δεδομενου των τραγικων καταστασεων μεχρι τωρα στις πανελε,πως το βλεπετε;θα ανεβουν η θα πεοσυν οι βασεις;ηταν αρκετα δυσκολα βιολογια μαθηματικα και ακομα και οι καλα προετοιμασμενοι καπου κομπλαραν. Μενει να δουμε.τι θα γινει στα επομενα 2
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Λογικά θα πέσουν...έτσι θέλω να πιστεύω τουλαχιστον
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Καλησπερα αδερφια! Δεδομενου των τραγικων καταστασεων μεχρι τωρα στις πανελε,πως το βλεπετε;θα ανεβουν η θα πεοσυν οι βασεις;ηταν αρκετα δυσκολα βιολογια μαθηματικα και ακομα και οι καλα προετοιμασμενοι καπου κομπλαραν. Μενει να δουμε.τι θα γινει στα επομενα 2
Τραγικών; Εγώ όσους ξέρω και ό,τι έχω ακούσει, όλοι τα πάνε αρκετά καλά. Είμαι θεωρητική βέβαια
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,530 μηνύματα.
Πιο εύκολα ακούγονται τα θέματα φέτος. Τουλάχιστον σχετικά με πέρυσι. Που σημαίνει πως μάλλον θα ανέβουν οι βάσεις.
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Νομίζω πως είναι αρκετά νωρίς για να μπορέσουμε να εκτιμήσουμε την πορεία των φετινών βάσεων. Εκ των πραγμάτων οι εκτιμήσεις είναι επισφαλείς, από τη στιγμή που δεν γνωρίζουμε με ακρίβεια τις προτιμήσεις των υποψηφίων, πόσω μάλλον όταν δεν έχουν ολοκληρωθεί καν οι εξετάσεις και δεν γνωρίζουμε τα θέματα των δύο τελευταίων μαθημάτων για κάθε ομάδα προσανατολισμού.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,530 μηνύματα.
Νομίζω πως είναι αρκετά νωρίς για να μπορέσουμε να εκτιμήσουμε την πορεία των φετινών βάσεων. Εκ των πραγμάτων οι εκτιμήσεις είναι επισφαλείς, από τη στιγμή που δεν γνωρίζουμε με ακρίβεια τις εκτιμήσεις των υποψηφίων, πόσω μάλλον όταν δεν έχουν ολοκληρωθεί καν οι εξετάσεις και δεν γνωρίζουμε τα θέματα των δύο τελευταίων μαθημάτων για κάθε ομάδα προσανατολισμού.
Όντως, μπορεί να πετσοκόψουν Φυσική και Χημεία. Για Θετική και Υγείας.
 

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πιο εύκολα ακούγονται τα θέματα φέτος. Τουλάχιστον σχετικά με πέρυσι. Που σημαίνει πως μάλλον θα ανέβουν οι βάσεις.
τα μαθηματικά μαλλον αποτελούν εξαιρεση σε ότι είπες γτ αν πας και συγκρίνεις φετεινά με περσινά θέματα τα φετεινα ειναι αρκετά δυσκολότερα
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Τραγικών; Εγώ όσους ξέρω και ό,τι έχω ακούσει, όλοι τα πάνε αρκετά καλά. Είμαι θεωρητική βέβαια
Δεν θα συμφωνησω,απο θεωρητικη που εμαθα οντως ηταν ευκολα τα αρχαια(εννοω περιπου αν εχεις διαβασει εννοειται). Απο βιολογια επεσε ασκηση που δεν ειχαμε δει ποτε ουτς φροντ ουτε σχολειο. Μαθηματικα τα πρωτα ακουσα ηταν καθαρη θεωρια,μετα ηθελε προσοχη να τα λυσεις(εμβαδον κτλπ αλλα δεν εχω ιδεα)
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα θεματα μαθηματικων πολυ πιο δυσκολα απο αυτα του 2021. ΑΟΘ και Πληροφορικη λογικα θα κινηθουν στα ιδια επίπεδα ως συνήθως. Οποτε ισως να μειωθούν λιγο οι βάσεις, λογω των μαθηματικών που εχουν και μεγαλους συντελεστές στις σχολες πληροφορικής.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Δεν θα συμφωνησω,απο θεωρητικη που εμαθα οντως ηταν ευκολα τα αρχαια(εννοω περιπου αν εχεις διαβασει εννοειται). Απο βιολογια επεσε ασκηση που δεν ειχαμε δει ποτε ουτς φροντ ουτε σχολειο. Μαθηματικα τα πρωτα ακουσα ηταν καθαρη θεωρια,μετα ηθελε προσοχη να τα λυσεις(εμβαδον κτλπ αλλα δεν εχω ιδεα)
Κι εγώ Βιολογία και Μαθηματικά ακούω ότι δυσκολεύτηκαν. Αρχαία ήταν όντως πιο εύκολα.
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Οι σχολές ψυχολογία θα πέσουν σίγουρα αρκετά κατ’εμέ (χωρίς να έχουν δώσει ακόμη ιστορία κ Λατινικά) για τους εξής λόγους :
Πρώτον , από φέτος αυτή η σχολή έχει μάθημα βαρύτητας την Ν. Γλώσσα & Λογοτεχνία

και δεύτερον, τα νέα Λατινικά είναι κάπως πιο απαιτητικά ως προς την ύλη και τη διαμόρφωση των θεμάτων επομένως δε θα έχουμε τα 100ρια της κοινωνιολογίας ούτε τα 95+ των παλαιών λατινικών .
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Μπορώ να ρωτήσω γιατί οι

archaios19 και​

SlimShady γελανε; τι το αστείο έγραψα;​

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι σχολές ψυχολογία θα πέσουν σίγουρα αρκετά κατ’εμέ (χωρίς να έχουν δώσει ακόμη ιστορία κ Λατινικά) για τους εξής λόγους :
Πρώτον , από φέτος αυτή η σχολή έχει μάθημα βαρύτητας την Ν. Γλώσσα & Λογοτεχνία

και δεύτερον, τα νέα Λατινικά είναι κάπως πιο απαιτητικά ως προς την ύλη και τη διαμόρφωση των θεμάτων επομένως δε θα έχουμε τα 100ρια της κοινωνιολογίας ούτε τα 95+ των παλαιών λατινικών .
Για την Αγγλική Φιλολογία τι γνώμη έχεις;
 

Nikoletaant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoletaant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Σίγουρα πρέπει να περιμένουμε και τα δυο επόμενα, αλλα θα πέσουν οι βάσεις στο 3ο πεδίο λέτε; και εγώ άκουσα ότι δε τα πήγαν καλά... Ουτε εγω περιμένω καλό βαθμό στη Βιολογια.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top