Προβλήματα με τα πιστοποιητικά Γαλλικών

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Καλα μην αγχωνεστε,αυτα αργουνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Τα διπλ. αργούνε από ένα έως δύο χρόνια το πολύ.
Οι βεβαιώσεις δεν αργούν καθόλου. Μπορείς να πας με ταυτότητα και να τις ζητήσεις αυτομάτως στο γαλλικό ινστιτούτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Εμένα πέρσι και πρόπερσι που είχα δώσει Α1 και Α2 το πτυχίο μου είχε έρθει την ίδια χρονιά και σχετικά γρήγορα !!!! Φέτος άργησε !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Τα διπλ. αργούνε από ένα έως δύο χρόνια το πολύ.
Οι βεβαιώσεις δεν αργούν καθόλου. Μπορείς να πας με ταυτότητα και να τις ζητήσεις αυτομάτως στο γαλλικό ινστιτούτο

Ναι!! Το πτυχίο του Α1 και Α2 έχουν κλείσει 2 και 1 χρόνο!!! Στο τέλος θα τα εκατοστήσουν!!!!:lol:
Πάντως το βεβαιωτικό έπρεπε να είχε έρθει!!!:mad::)
Ανεύθυνοι άνθρωποι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Εγώ που πήρα το Β2 μου είπαν ότι χρειάζεται να στείλω γράμμα στο Ινστιτούτο για να μου το στείλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinaki

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Δεν σου ερχεται το πτυχιο σπιτι μονο ενα χαρτι με την βαθμολογια
Για να παρεις το κανονικο χαρτι πρεπει να πας στο Γαλλικο Ινστιτουτο(συνηθως πρεπει να εισαι και εσυ παρων γιατι κατι υπογραφεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν σου ερχεται το πτυχιο σπιτι μονο ενα χαρτι με την βαθμολογια
Για να παρεις το κανονικο χαρτι πρεπει να πας στο Γαλλικο Ινστιτουτο(συνηθως πρεπει να εισαι και εσυ παρων γιατι κατι υπογραφεις)

Μιας φίλης μου της το έστειλαν το πτυχίο δεν πήγε εκείνη!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Ναι!! Το πτυχίο του Α1 και Α2 έχουν κλείσει 2 και 1 χρόνο!!! Στο τέλος θα τα εκατοστήσουν!!!!:lol:
Πάντως το βεβαιωτικό έπρεπε να είχε έρθει!!!:mad::)
Ανεύθυνοι άνθρωποι!!!
όντως...η αναισθησία και η ανευθυνότητα τους δεν έχει όρια....
-----------------------------------------
Τα διπλ. αργούνε από ένα έως δύο χρόνια το πολύ.
Οι βεβαιώσεις δεν αργούν καθόλου. Μπορείς να πας με ταυτότητα και να τις ζητήσεις αυτομάτως στο γαλλικό ινστιτούτο
ναι αλλά δεν είναι βέβαιο πως θα δεχτεί ο εργοδότης τη βεβαίωση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Κάποτε απο οσο ξερω τα στελνανε κανονικα... Σε κάποια φαση ειχε γίνει ενα μπερδεμα μεγάλο σχετικα με την αποστολή και τώρα ειμαστε υποχρεωμένοι να πηγαίνουμε μονοι μας στο Ινστιτουτο για να παρουμε τα πτυχια... Τεσπα... Περσι τον Ιούλιο (αφου ειχα δωσει για Β2 και ειχε ερθει βεβαιωση οτι περασ) πηγα να παρω το Β1 και τους ζητησα και το Β2 αλλα μου ειπαν να παω του χρονου τ καλοκαιρι... Δηλαδη το πτυχιο, που περασα περσι, θα το παραλαβω σε κανενα μηνα... Ελεος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Ε ναι, παντα ενα χρόνο μετά έρχεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinaki

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Μιας φίλης μου της το έστειλαν το πτυχίο δεν πήγε εκείνη!!:P


Αναλογως που μενει...αν εχει την δυνατοτητα να παει στο γαλλικο ινστιτουτο στην αθηνα τοτε πας αλλιως ζηταν και στο φερνουν. Ετσι μου εχουν πει(ή εκτος προβληματων υγειας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Αναλογως που μενει...αν εχει την δυνατοτητα να παει στο γαλλικο ινστιτουτο στην αθηνα τοτε πας αλλιως ζηταν και στο φερνουν. Ετσι μου εχουν πει(ή εκτος προβληματων υγειας)
γενικώς αυτό είναι εφικτό να συμβεί αλλα χρειάζεται κάποια διαδικασία....επίσης γίνεται να παραλάβει το πιστοποιητικό συγγενικό πρόσωπο αρκεί να έχει τη βεβαίωση του υποψηφίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αναλογως που μενει...αν εχει την δυνατοτητα να παει στο γαλλικο ινστιτουτο στην αθηνα τοτε πας αλλιως ζηταν και στο φερνουν. Ετσι μου εχουν πει(ή εκτος προβληματων υγειας)

Και η φίλη μου και εγώ Ωρωπό μένουμε!! Όμως εκείνη δεν τους είπε τίποτα και της το έφεραν!!:) Τέλοσπάντων, τι τα ψάχνουμε τα πράγματα?! Τόσο περίπλοκα και ανοργάνωτα που είναι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Ε, μιλάμε και για χιλιάδες υποψήφιους. όταν παίρνεις το χαρτί όμως τα ξεχνάς όλα. Προσωπικά αυτό που μου τη σπάει είναι η αναμονή για τα αποτελέσματα. Γιατί άμα βγουν παίρνω βεβαιωτικό όποτε θέλω. Το εκτυπώνουν και το παίρνεις στη στιγμή. Το χω κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Ε, μιλάμε και για χιλιάδες υποψήφιους. όταν παίρνεις το χαρτί όμως τα ξεχνάς όλα. Προσωπικά αυτό που μου τη σπάει είναι η αναμονή για τα αποτελέσματα. Γιατί άμα βγουν παίρνω βεβαιωτικό όποτε θέλω. Το εκτυπώνουν και το παίρνεις στη στιγμή. Το χω κάνει.
και στα αγγλικά μιλάμε για περισσότερους υποψηφίους αλλά δεν υπάρχει αυτή η καθυστέρηση....τέσπα...ομολογουμένως είναι ανοργάνωτοι....από εκεί και πέρα επιλογή του καθενός είναι...αν θέλει δε δίνει κάποιος πτυχια του γαλλικού ινστιτούτου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Τα πτυχεία του Γαλλικού Ινστιτούτου είναι τα μόνα που αναγνωρίζονται εύκολα στον ιδιωτικό τομέα. Και στο εξωτερικό. Τα άλλα (τα κρατικά) τα βλέπουν με περιφρόνηση. Μόνο στο δημόσιο αναγνωρίζεται το κρατικό. Καταλαβε το. Μην οδηγείς τους υποψηφιους στην καταστροφη.

Ε, μιλάμε και για χιλιάδες υποψήφιους. όταν παίρνεις το χαρτί όμως τα ξεχνάς όλα. Προσωπικά αυτό που μου τη σπάει είναι η αναμονή για τα αποτελέσματα. Γιατί άμα βγουν παίρνω βεβαιωτικό όποτε θέλω. Το εκτυπώνουν και το παίρνεις στη στιγμή. Το χω κάνει.


βεβαιως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Τα πτυχεία του Γαλλικού Ινστιτούτου είναι τα μόνα που αναγνωρίζονται εύκολα στον ιδιωτικό τομέα. Και στο εξωτερικό. Τα άλλα (τα κρατικά) τα βλέπουν με περιφρόνηση. Μόνο στο δημόσιο αναγνωρίζεται το κρατικό. Καταλαβε το. Μην οδηγείς τους υποψηφιους στην καταστροφη.




βεβαιως
άποψή σου...και επιπλέον πέρα απο το γαλλικό ινστιτούτο υπάρχει και η alliance francaise της οποίας οι εξετάσεις είναι πολύ πιο εξελιγμένες....και στο κάτω κάτω δε θέλουν όλοι ρε παιδί μου να πάνε στο εξωτερικό...δεν τον καταλαβαίνεις?και σχετικά με τον ιδιωτικό τομέα είσαι λάθος...προσωπικά γνωρίζω άτομα που τους ζητήθηκε ΚΠΓ...άλλωστε τώρα τα πτύχία του γαλλικού ινστιτούτου γίνονται πιο εύκολα γιατί τους έτσουξε ο ανταγωνισμός!παράδειγμα αποτελεί η τελευταία εξεταστική...
Υ.Γ.λες και αν έλεγα στους υποψηφίους όπως λες να πάνε να πνιγούν θα πήγαιναν...άσε μας μωρέ!απλώς πρέπει να υπάρχει κάποιος που να διαφωνεί γιατί διαφήμιση το καταντήσατε ορισμένοι...αν δεν θεωρείς αξιόπιστο το ελληνικό υπουργείο άλλωστε δε θέωρείς ούτε τον ίδιο σου τον εαυτό...και τα delf & dalf κρατικά είναι παρεπιπτόντως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
'Ενας ενημερωμένος εργοδότης αδιαφορεί για τα κρατικά πτυχεία. προτιμά και ζητά πλέον τα πτυχεία του Γαλλικού Ινστιτούτου. Το ξέρω από το εμπορικό επιμελλητήριο αλλά και ψάχνοντας για διάφορες δουλειές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
'Ενας ενημερωμένος εργοδότης αδιαφορεί για τα κρατικά πτυχεία. προτιμά και ζητά πλέον τα πτυχεία του Γαλλικού Ινστιτούτου. Το ξέρω από το εμπορικό επιμελλητήριο αλλά και ψάχνοντας για διάφορες δουλειές
κανεις λάθος...ένας ενημερωμένος εργοδοτης αδιαφορεί για το πτυχιο και ζητα συνέντευξη...έτσι γίνεται και στις Η.Π.Α. και στη γαλλια και στη γερμανία και στις σοβαρές εταιρείες στην ελλάδα και παντού άλλωστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
τότε δεν είναι ενημερωμένος. αλλά πίστεψέ οι εργοδότες ξέρουν πολύ περισσότερα από ότι γνωρίζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top