Προβλήματα με τα πιστοποιητικά Γαλλικών

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
τότε δεν είναι ενημερωμένος. αλλά πίστεψέ οι εργοδότες ξέρουν πολύ περισσότερα από ότι γνωρίζουμε.
δηλαδή θεωρείς πως αν πάρω κάποιο πτυχίο τώρα σε 15 χρόνια για παράδειγμα θα μιλάω τα ίδια γαλλικά με κάποιον που το πήρε πρόσφατα άσχετα από ποιον φορέα είναι...ΟΚ...αν δεν είναι αυτό παράλογο τότε ποιο είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
αν πάρεις κρατικό προφανώς και δε θα μιλάς τίποτα. όταν ψάχνεις για δουλεια, δε θα την ψάχνεις για 15 χρόνια. βλέπουν αν εξασκείς τη γλώσσα και με την προυπηρεσία. για να έχεις προυπηρεσία όμως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
αν πάρεις κρατικό προφανώς και δε θα μιλάς τίποτα. όταν ψάχνεις για δουλεια, δε θα την ψάχνεις για 15 χρόνια. βλέπουν αν εξασκείς τη γλώσσα και με την προυπηρεσία. για να έχεις προυπηρεσία όμως....
σε πληροφορώ πως μιλάω και εξασκώ πολύ καλύτερα τη γλώσσα απο κάποιους που έχουν delf b2 και μάλιστα για να το περάσουν έκαναν περισσότερα χρόνια μάθημα...τέσπα...όντας διορατικός και υπολογίζοντας ότι το ΚΠΓ έχει 6 χρόνια ζωής και ότι συγχρηματοδοτείται από την Ε.Ε. πιστεύω πως θα καταλάβεις...τέλος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
εγω το κρατικο το θεωρω μια γελοιοτητα και μιση αλλα οποιος θελει να το σωσει ειναι ελευθερος. στα αγγλικα δεν το δινει σχεδον κανενας. μονο στα γερμανικα το δινουν αρκετοι γιατι του γκετε ειναι πανδυσκολο!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
μη λες ανοησίες ενώ δε ξέρεις...ο μεγαλύτερος όγκος των υποψηφίων είναι για τα αγγλικά!

Στατιστικά Στοιχεία
:

Στο διάγραμμα και στον πίνακα που ακολουθούν αποτυπώνεται ομέσος όρος του ποσοστού επιτυχίας για κάθε εξεταζόμενη στο σύνολο των εξεταστικώνπεριόδων του ΚΠγ (2003-Μάιος 2008) :
ΓΛΩΣΣΑ
ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ % ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ
ΑΓΓΛΙΚΑ
46,82%
ΓΑΛΛΙΚΑ
47,07%
ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ
49,34%
ΙΤΑΛΙΚΑ
45,41%
-----------------------------------------
δεν μπορώ να εμφανίσω τα στοιχεία...τέσπα είναι ένα διάγραμμα που δείχνει ότι ο κύριος όγκος των υποψηφίων είναι στα αγγλικά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Βασικά δε νομίζω ότι κάνει το πτυχίο το μαθητή,αλλά ο μαθητής το πτυχίο.Συμφωνώ ότι η δομή των κρατικών είναι περίπλοκη αλλα δε μπορείς να έχεις ως κριτήριο το αν έδωσε ο άλλος ντελφ ή κρατικό.Ούτως ή αλλως η προετοιμασία ίδια παραμένει,αν εξαιρέσεις την εξάσκηση πανω στα θέματα του πτυχίου που θα δώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
σε πληροφορώ πως μιλάω και εξασκώ πολύ καλύτερα τη γλώσσα απο κάποιους που έχουν delf b2 και μάλιστα για να το περάσουν έκαναν περισσότερα χρόνια μάθημα...τέσπα...όντας διορατικός και υπολογίζοντας ότι το ΚΠΓ έχει 6 χρόνια ζωής και ότι συγχρηματοδοτείται από την Ε.Ε. πιστεύω πως θα καταλάβεις...τέλος....
το κπγ εχει δηλαδη ισχυ μονο για 6 χρονια?ευτυχως που δε το εχω δωσει δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
μη λες ανοησίες ενώ δε ξέρεις...ο μεγαλύτερος όγκος των υποψηφίων είναι για τα αγγλικά

Η απόλυτη πλειοψηφία όμως των υποψηφίων στα αγγλικά δεν δίνει κρατικό:D:D:D αλλά πτυχεία του Βρετανικού Συμβουλίου:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eirini15

Νεοφερμένος

Η Eirini15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αγναντερό (Καρδίτσα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εγω εχω παρει το Β2 2 χρονια τωρα και δεν μου εχει ερθει το πτυχιο (προφανως δεν θα ερθει ...) λετε να το βρω στο ifa ?? και αν ναι τι πρεπει να παρω σαν αποδεικτικο ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
σιγουρα εχει ερθει. αμελησες. παρε την ταυτοτητα σου:)

Η απόλυτη πλειοψηφία όμως των υποψηφίων στα αγγλικά δεν δίνει κρατικό:D:D:D αλλά πτυχεία του Βρετανικού Συμβουλίου:P:P:P

oui
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ναι, κι εγώ έδωσα το C2 τον περασμένο Δεκέμβρη και το πέρασα αλλά χαρτί δε μου έχει έρθει ακόμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
πάρε τηλέφωνο πριν και μετά πήγαινε να το πάρεις με την ταυτότητά σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psipsi

Νεοφερμένος

Η psipsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
κατ'αρχάς, και εμενα αργησαν αρκετά όλα τα πτυχία μου να ερθουν... αλλα οκ ολα τωρα... ξέρετε πότε βγαίνουν ταα αποτελέσματα για Dalf C1 του γαλλικού ινστιτούτου??? Εχω ψιλοαγχωθεί....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim mag

Νεοφερμένος

Ο kost@kos!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
πρεπει να τους τηλεφωνησεις και μαλιστα πολυ γρηγορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
βασικά εγώ έδωσα το μάιο που μας πέρασε το Delf Β1 αλλά η καθηγήτριά μου μου είπε ότι αργούν πολύ να στείλουν τα πτυχία!!μπορεί και ένα χρόνο μετά!αν όμως επείγει να το πάρεις, μπορείς να το ζητήσεις από το γαλλικό ινστιτούτο...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Μια χαρά θα ήταν για το IFA ένας χρόνος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εμενα παιδια,το β2 που εδωσα τον μαιο μου το εστειλαν τον οκτωβρη νομιζω!αλλα γενικα στα πτυχια αργουν η' ανδεν πας να τα παραλαβεις απο το ταχυδρομειο εφοσον δεν τα στελνουν πολλες φορες στα σπιτια,παει πισω αθηνα!να φανταστειτε φετος τον επτεμβρη που πηγα αθηνα,πηγα με την ταυτοτητα να παραλαβω το α2(δεκεμβριος2008) και το β1(μαιος 2009)!αργησα πολυ!γενικα δεν εχω παραπονα απο τα πτυχια η' τον τροπο εξετασης αλλα μαλλον θα πρεπει να μειωσουν εστω και ελαχιστα την δυσκολια στα ακουστικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Παιδιά,τα κρατικά πτυχία δεν έρχονται στο σπίτι.Πας στην τοπική Δευτεροβάθμια και τα παραλαμβάνεις με ταυτότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Παιδιά,τα κρατικά πτυχία δεν έρχονται στο σπίτι.Πας στην τοπική Δευτεροβάθμια και τα παραλαμβάνεις με ταυτότητα.
ναι αλλο τα κρατικα!αν και ειναι καλυτερα ετσι διοτι πολλες φορες τα γαλλικα τα στελνουν τσαλακωμενα απο την αθηνα και ειναι σπαστικο αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gallikou

Νεοφερμένος

Η gallikou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Έχω πάρει το Α1, το Α2 και το Β1 μέχρι στιγμής όμως δεν μου έχει έρθει κανένα πτυχίο!! Μάλιστα στο Β1 ούτε το βεβαιωτικό δεν μου έχει έρθει όμως έχω περάσει γιατί το είδα στο site του ifa. Σε μια φίλη μου έχει δώσει το Α1 και το Α2 και σήμερα της ήρθε το Α2...Τέλοσπάντων τι πρέπει να κάνω; Υπάρχει πρόβλημα;Περιμένω απαντήσεις!:)


ολα τα attestation (βεβαιωσεις) επιτυχιας πανε στα φροντιστηρια σας περιπου ενα μηνα μετα την ανακοινωση των αποτελεσματων.
τα certificat/diplomes για τις εξετασεις του Μαιου πανε στα φροντιστηρια περιπου Νοεμβριο/Δεκεμβριο.
εαν καποιο παιδι δεν λαβει το διπλωμα του οφειλει να ενημερωσει με τον κωδικο υποψηφιου του την υπηρεσια εξετασεων του γαλλικου ινστιτουτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top