Προβλήματα με καθηγητές.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
^^ Κι εμεις φετος ρε φιλε :(... Μονο η φιλολογος ειναι καμμενη αλλα δεν ειναι περιεργη... Normal people everywhere...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενικά ότι και να κάνεις στη ζωή σου θα βρεις παράξενους ανθρώπους που δεν θα τους αρέσει κάτι.Το ίδιο και στο εκπαιδευτικό σύστημα.Ολοι δεν σπουδάζουν για να γίνουν καθηγητές άσχετα αν βρίσκονται σε μία τέτοια θέση,ούτε όλοι δυστυχώς είναι ικανοί να είναι κοντά στα παιδιά.Και η πραγματικότητα είναι οτι πολλές φορές με την όποια παραξενιά τους αδικούν αθώους μαθητές που δεν έχουν καμία ανάμειξη με τους πραγματικούς φταίχτες.Είναι και αυτό μεσα στην παραξενιά και την ανοησία.Μπορεί ο καθηγητής επίσης και χωρίς να κάνει κανένας τίποτα απλά να σε τιμωρήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Πάντως εγω, και το λεω με μισο-περηφανια και μισο-τυψεις, 3 χρόνια τώρα η πλειοψηφία των καθηγητών που είχα ήταν και είναι άριστοι και στην δουλειά τους και στην συμπεριφορά τους. Και όσοι δεν ανήκουν σε αυτήν την πλειοψηφία είναι απλά "καλοί" και "νορμάλ".. Πέρα από μεμονωμένες περιπτώσεις που είναι μετρημένες στα δάχτυλα (του ενός χεριού:pfff:), όλοι οι υπόλοιποι καθηγητες που έχω συναντήσει μου έχουν αφήσει τς καλύτερες εντυπώσεις. Τώρα το τι θα γίνεται στο λύκειο, δεν θέλω να το σκέφτομαι.. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Μια φιλόλογος μας ξεφεύγει ώρες ώρες αλλά κατά τα άλλα όλοι μια χαρά,ευτυχώς δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Εμάς όλοι καλοί είναι... βέβαια, ο Οικιακός Οικονόμος (:P) μας είναι λίγο ηλίθιος. Καλός, αλλά ηλίθιος. Πολύ σπαστικός, φωνάζει, άλλα λέει και άλλα κάνει κ.λ.π. Πάντως γελάμε πολύ μαζί του, γιατί είναι Θεσαλλλλλλλλονικιός και μιλλλλάει Βαριά με πολλλύ τονισμένο το λλλλλ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κυρία,
Όταν είδα την κόκκινη ειδοποίηση να φαίνεται στο προφίλ μου τα πόδια μου μου κόπηκαν. Άνοιξα δειλά-δειλά το μήνυμα που μου είχατε στείλει και ξεκίνησα να διαβάζω. Σε κάθε σειρά θύμωνα όλο και περισσότερο, ένιωσα τα μάτια μου να υγραίνονται και μετά από λίγα δευτερόλεπτα δάκρυα έπεφταν πάνω στο πληκτρολόγιο του υπολογιστή μου. Είχα θυμώσει. Δεν μπορούσα να διανοηθώ πως υπάρχουν ακόμα καθηγητές, που διδάσκουν ξένη γλώσσα και μιλούν τόσο υποτιμητικά και τόσο ρατσιστικά για κάποια άλλη. Μέχρι τώρα, στο μυαλό μου είχα την αγάπη. Την αγάπη που μπορεί να έχει κάποιος για μια γλώσσα, το μεράκι που έχει για να την διδάξει και ομολογώ πως δεν περίμενα ότι οι ξενόγλωσσοι θα αλληλοσκοτώνονταν για την ''επιβίωση'' τους. Οι λέξεις έβγαζαν φωτιά. Ήταν έτοιμες να κάψουν εμένα και άλλους τόσους που αγαπούν την γερμανική γλώσσα. Θα έκαιγαν κάθε παιδί που αγαπά τα γερμανικά και που θέλει να ασχοληθεί με αυτά. Γιατί τόση κακία κυρία; Δεν μπορείτε να φανταστείτε τον θυμό που ένιωσα. Το τρέμουλο των χεριών μου. Γιατί; Γιατί τόσο άσχημα λόγια; Μια ερώτηση μόνο: αν μια μέρα, μέσα στην τάξη σας ένα παιδί σας πει πως θέλει πολύ να μάθει γερμανικά γιατί του αρέσουν οι γερμανικές πόλεις τι θα του πείτε; Θα τον διώξετε; Θα τον πάτε στον διευθυντή; Θα τον βρίσετε; Θα τον αποθαρρύνετε από την απόφασή του αυτή; Τι θα κάνετε; Έχετε αγαπήσει μια γλώσσα και έναν πολιτισμό. Ξέρετε πως είναι. Γιατί; Ο εκπαιδευτικός είναι πάνω από όλα άνθρωπος. Και ο άνθρωπος δεν γονατίζει όποιον έχει διαφορετική γνώμη από εκείνον κυρία. Αγαπάτε τα παιδιά λέτε... Δεν έχετε ιδέα όμως, πόσο πληγώσατε μόλις ένα παιδί. Άνθρωποι που δεν δείχνουν σεβασμό δεν αξίζουν να λέγονται άνθρωποι.
Με όλο το σεβασμό,
η μαθήτρια που αποκαλέσατε φανατισμένη.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Όταν πήγαινα στην πρώτη γυμνασίου είχα καθηγητή έναν γέρο που όλο μας έβριζε χρησιμοποιώντας ονόματα ζώων: "γίδια, γουρούνια, μουλάρια, γαϊδούρια κτλ." Αυτός μας έκανε Όμηρο.

Στο πανεπιστήμιο βέβαια οι ιδιοτροπίες ορισμένων καθηγητών παίρνουν άλλη μορφή. Κάποιοι από αυτούς το παίζουν παντογνώστες και δεν δέχονται διαφορετική γνώμη. Σε μια εργασία μια καθηγήτρια μου είχε βάλει εννέα. Αν και είμαι πολύ επιμελής, δεν έχω κανένα κόλλημα με το άριστα. Ωστόσο, ήθελα να ξέρω από που έχασα τον έναν βαθμό, για να διορθωθώ στην επόμενη εργασία. Όταν ρώτησα την καθηγήτρια, μου είπε: "Κυρία Ηλιού, πολλά λέτε. Δεν θα το συζητήσουμε άλλο το θέμα". Ε, τι να πεις, λοιπόν; Δεν αξίζει να τραβάει κανείς τα άκρα, γιατί στο πανεπιστήμιο οι καθηγητές έχουν πολύ δύναμη και μπορεί να σου κάνουν ζημιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Με όλο το σεβασμό,
η μαθήτρια που αποκαλέσατε φανατισμένη.
[/I]

Μην σκας, φιλενάδα, κι εμένα ένας καθηγητής μου στη σχολή μου είχε πει να ελέγχω τις μαρξιστικές μου εξάρσεις, επειδή είχα χρησιμοποιήσει σε εργασία μου μια βιβλιογραφική πηγή του Μαρξ. Αυτά δεν τελειώνουν.
Όσο για τις ξένες γλώσσες να ξέρεις ότι όλα τα κείμενα του ευρωκοινωβουλιου είναι μεταφρασμένα στα αγγλικά, στα γαλλικά και στα γερμανικά. Αυτό δείχνει ότι οι συγκεκριμένες γλώσσες είναι ισάξιες (όχι πως οι άλλες δεν είναι). Έχεις κάθε δικαίωμα να δείχνεις προτίμηση στη γερμανική γλώσσα και κανένας δεν μπορεί να σε ψέξει γι' αυτό. Σε τελική ανάλυση εκεί έχεις έφεση. Εγώ αν και είμαι της γαλλικής σχολής, θεωρώ ιδιαίτερα αξιόλογη τη γερμανική γλώσσα και με πρώτη ευκαιρία θα μάθω και γερμανικά.

Πάντως αυτό το κακό το το έχουν αρκετοι/ές καθηγητές/τριες, να θεωρούν δηλαδή ότι το δικό τους μάθημα είναι ιδιαίτερα αξιόλογο, ενώ θεωρούν τα άλλα μαθήματα υποδεέστερα.

Πάντως σε ένα γενικότερο πλαίσιο πιστεύω ότι -μαθητές/τριες και φοιτητες/τριες- όταν έχουμε ένα πρόβλημα με κάποιον/α καθηγητή/τρια, καλό είναι να κάνουμε έναν ήρεμο διάλογο μαζί του. Κατά την ταπεινή μου γνώμη, αυτός ο τρόπος είναι ακίνδυνος και αρκετά αποτελεσματικός.

Καλό είναι να αποφεύγουμε να διατυπώνουμε τα αιτήματα ή τα παράπονά μας γραπτά, γιατί ποτέ δεν ξέρουμε πώς θα χρησιμοποιηθεί το γραπτό μας κείμενο, μιας και τα γραπτά μένουν. Και πάλι με συγχωρείς για την παρέμβαση. Σε εκτιμώ πάρα πολύ και το λέω με κάθε φιλική διάθεση από προσωπική κακή εμπειρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

AngelinaYouSuck

Νεοφερμένος

Η AngelinaYouSuck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
γεια σας! πάω τρίτη λυκείου και δεν θα δώσω πανελλήνιες επειδή επιθυμώ να σπουδάσω στο εξωτερικό. είμαι αρκετά καλή μαθήτρια 1Θ+ άλλα αγχώνομαι πάρα πολύ. είναι μία συγκεκριμένη καθηγήτρια ιστορικός και στην κατεύθυνση και στη γενική που είναι αρκετά αυστηρή και καλή στη δουλεία της. όμως δεν φαίνεται να κατανοεί την ψυχολογία των μαθητών. στην κατεύθυνση γράφουμε συχνά και μας εξετάζει. στην γενική όμως μας λέει ότι γράψετε θα πάρετε. αυτό με αγχώνει πάρα πολύ γενικά λόγω της συγκεκριμένης καθηγήτριας νομίζω ότι πάω στο σχολείο μονό για να γράψω ιστορία, έχω κουραστεί είναι απότομη, μας λέει ερωτήσεις λες και την κυνηγούν και αν ρωτήσουμε το λέτε άλλη μία φορά λέει με καθυστερείς, γενικά ποτέ δεν έχω δεχτεί τόση πίεση και θελωκκαλο απολυτήριο γιατί μετράει έξω. σκέφτομαι μέχρι και ναααλλαξω σχολείο! ποία είναι η γνώμη σας? ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Δε θεωρώ πως θα έχεις τραγικό πρόβλημα. Συνήθως από την ιστορία γενικής ούτε τρελές απαιτήσεις παπαγαλίας έχουν, και αυτό το "ό,τι γράψετε θα πάρετε", πολλες φορές το έχω δει σαν απειλή, καμία να εφαρμόζεται. Απλά ρίξε μια καλή επανάληψη πριν πας για το διαγώνισμα και έχε το νου σου να ξέρεις πανω κατω το μαθημα καθε μερα, μηπως χρειαστει να της πεις.

(Ασχετο τωρα, ελπίζω να είσαι σίγουρη οτι θα γινεις δεκτή χωρις πανελλήνιες στο εξωτερικό, γιατί τις πιο πολλές φορές αυτό το "χωρις πανελλήνιες" δεν στέκει (από προσωπική εμπειρία)..απλα να σιγουρευτείς 100%, και οτι κατι τέτοιο ισχύει, και οτι αξίζει.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AngelinaYouSuck

Νεοφερμένος

Η AngelinaYouSuck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ναι, στη συγκεκριμενη χωρα δεν ζητανε ΜΟ πανελληνιων. Οταν πχ μαθαινω τη γλωσσα της χωρας αυτης δεν πιεζομαι καθολου στο μαθημα και αποδιδω 100% και με επιτυχια. Στο σχολειο εχω πιεστει πολυ φετος καθε χρονο και χειροτερα. Εν τω μεταξυ αυτη επιμενει οτι με το να συμπεριφερεται ετσι εχει βοηθησει παιδια και μετα ερχοντουσαν και τις λεγανε "ευχαριστουμε" κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανενας λογος να αγχώνεσαι,όλοι έτσι κάνουν,ότι είναι και καλά αυστηροί και στο τέλος βάζουν 20αρια. Απλά διάβασε όταν είναι να γράψετε διαγωνισμα για να τα πας καλα. Ιστορία γενικής είναι,δεν είναι μάθημα κατεύθυνσης,τι να πουν και αυτοί της θετικοτεχνολογικής που δεν θα έχουν ιδέα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AngelinaYouSuck

Νεοφερμένος

Η AngelinaYouSuck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Χαχαχα σ αυτους εχουν βαλει πιο friendly καθηγητη, να αντεξουν τα παιδακια (θεωρητικη-τεχνολογικη ενωμενοι μαζι :p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο τέλος 20άρι θα σου βάλει. Μην χαλάς τη ζαχαρένια σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γειά Σας! Πάω Τρίτη Λυκείου Και Δεν Θα Δώσω Πανελλήνιες Επειδή Επιθυμώ Να Σπουδάσω Στο Εξωτερικό. .

Θέλεις να πας εξωτερικό να σπουδάσεις και θέλεις ένα άριστο βαθμό πτυχίου. Για πιο λόγο δεν πήγες σε ιδιωτικό σχολείο (σε ένα απλο' όχι τα πολύ ακριβά) για να έχεις εξασφαλισμένο βαθμό και παιδεύεσαι με τους καθηγητές του δημοσίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Ναι, στη συγκεκριμενη χωρα δεν ζητανε ΜΟ πανελληνιων. Οταν πχ μαθαινω τη γλωσσα της χωρας αυτης δεν πιεζομαι καθολου στο μαθημα και αποδιδω 100% και με επιτυχια. Στο σχολειο εχω πιεστει πολυ φετος καθε χρονο και χειροτερα. Εν τω μεταξυ αυτη επιμενει οτι με το να συμπεριφερεται ετσι εχει βοηθησει παιδια και μετα ερχοντουσαν και τις λεγανε "ευχαριστουμε" κτλ κτλ

Αυτό που σου επαναλαμβάνουν και οι υπολοιποι! Μη ψαρώνεις!! Τι λεει η παροιμία;...σκυλος που γαβγιζει δε δαγκωνει... :D
Συγκεντρωσου στα μαθήματα κατεύθυνσης και κανε μια αξιοπρεπή προσπάθεια στα γενικής και μη σκας! Αλλωστε,και στη χειρότερη, δεν πεφτει ετσι απλά ο μέσος όρος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να σας πω κάτι που έμαθα σήμερα και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω
Πριν 6 μήνες στην συνάντηση γονέων η μητέρα μου πήγε να ρωτήσει την φυσικό μου για το πως πάω να πω ότι είναι μια πολύ καλή καθηγήτρια την είχα και πέρσι, λοιπόν αφού μας λέει ότι είμαι Αρίστος μου λέει να πάω λίγο στην άκρη για να πει κάτι στην μητέρα μου νόμιζα ότι θα πει για το άγχος καθώς όλοι οι καθηγητές μου το λένε,αφού φεύγει η μητέρα μου μου λέει ότι της είπε για άγχος μου. Όμως τα πράγματα δεν ήταν έτσι από τότε αυτή η καθηγήτρια άρχισε να μην κου δίνει σημασία να μην με ρωτάει τίποτα και αναρωτιόμουν τι συνέβαινε, όταν η μητέρα μου πήγε να πάρει τους βαθμούς γιατί είναι υπεύθυνη καθηγήτρια η συγκεκριμένη δεν μας μίλησε καν απλά έδωσε τον έλεγχο, μου είχε βάλει 19 ενώ της είχα γράψει 19.6.
Τελος πάντων σήμερα η μητέρα μου μου είπε ότι εκείνη την φορά δεν της είχε πει για άγχος μου αλλα ότι με είχε ακούσει ότι είχα πει σε ένα παιδί ότι βάζει εύκολα βαθμούς και ότι από τότε το τμήμα δεν διάβαζε τίποτα και υπεύθυνος ήμουν εγώ. Πραγματικά απογοητευτικά τόσο πολύ καθώς όλοι πι καθηγητές λένε τα καλύτερα για εμενα καεπισης ποτέ δεν είπα κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να σας πω κάτι που έμαθα σήμερα και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω
Πριν 6 μήνες στην συνάντηση γονέων η μητέρα μου πήγε να ρωτήσει την φυσικό μου για το πως πάω να πω ότι είναι μια πολύ καλή καθηγήτρια την είχα και πέρσι, λοιπόν αφού μας λέει ότι είμαι Αρίστος μου λέει να πάω λίγο στην άκρη για να πει κάτι στην μητέρα μου νόμιζα ότι θα πει για το άγχος καθώς όλοι οι καθηγητές μου το λένε,αφού φεύγει η μητέρα μου μου λέει ότι της είπε για άγχος μου. Όμως τα πράγματα δεν ήταν έτσι από τότε αυτή η καθηγήτρια άρχισε να μην κου δίνει σημασία να μην με ρωτάει τίποτα και αναρωτιόμουν τι συνέβαινε, όταν η μητέρα μου πήγε να πάρει τους βαθμούς γιατί είναι υπεύθυνη καθηγήτρια η συγκεκριμένη δεν μας μίλησε καν απλά έδωσε τον έλεγχο, μου είχε βάλει 19 ενώ της είχα γράψει 19.6.
Τελος πάντων σήμερα η μητέρα μου μου είπε ότι εκείνη την φορά δεν της είχε πει για άγχος μου αλλα ότι με είχε ακούσει ότι είχα πει σε ένα παιδί ότι βάζει εύκολα βαθμούς και ότι από τότε το τμήμα δεν διάβαζε τίποτα και υπεύθυνος ήμουν εγώ. Πραγματικά απογοητευτικά τόσο πολύ καθώς όλοι πι καθηγητές λένε τα καλύτερα για εμενα καεπισης ποτέ δεν είπα κάτι τέτοιο.

Ο καλυτερος τροπος για να λυσεις ενα τετοιο προβλημα ειναι με τον διαλογο.Εγω θα σου προτεινα να πας στην καθηγητρια και να της μιλησεις.Απο την αλλη και τα στραβα ματια να κανεις σιγα δεν χαλασε και ο κοσμος, αφου δεν της προκαλεσες κανενα σοβαρο προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά θέλω να σας πω κάτι που έμαθα σήμερα και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω
Πριν 6 μήνες στην συνάντηση γονέων η μητέρα μου πήγε να ρωτήσει την φυσικό μου για το πως πάω να πω ότι είναι μια πολύ καλή καθηγήτρια την είχα και πέρσι, λοιπόν αφού μας λέει ότι είμαι Αρίστος μου λέει να πάω λίγο στην άκρη για να πει κάτι στην μητέρα μου νόμιζα ότι θα πει για το άγχος καθώς όλοι οι καθηγητές μου το λένε,αφού φεύγει η μητέρα μου μου λέει ότι της είπε για άγχος μου. Όμως τα πράγματα δεν ήταν έτσι από τότε αυτή η καθηγήτρια άρχισε να μην κου δίνει σημασία να μην με ρωτάει τίποτα και αναρωτιόμουν τι συνέβαινε, όταν η μητέρα μου πήγε να πάρει τους βαθμούς γιατί είναι υπεύθυνη καθηγήτρια η συγκεκριμένη δεν μας μίλησε καν απλά έδωσε τον έλεγχο, μου είχε βάλει 19 ενώ της είχα γράψει 19.6.
Τελος πάντων σήμερα η μητέρα μου μου είπε ότι εκείνη την φορά δεν της είχε πει για άγχος μου αλλα ότι με είχε ακούσει ότι είχα πει σε ένα παιδί ότι βάζει εύκολα βαθμούς και ότι από τότε το τμήμα δεν διάβαζε τίποτα και υπεύθυνος ήμουν εγώ. Πραγματικά απογοητευτικά τόσο πολύ καθώς όλοι πι καθηγητές λένε τα καλύτερα για εμενα καεπισης ποτέ δεν είπα κάτι τέτοιο.

Όταν νιώσεις την αδικία στο πετσί σου, ο θυμός και η απογοήτευση θα σε κατακλύσουν. Σταδιακά το μίσος θα φωλιάσει στην ψυχή σου και θα δημιουργηθεί μια ακατάσβεστη δίψα για εκδίκηση. Πρόσεχε μικρέ padawan, διότι βαδίζεις τον δρόμο προς την σκοτεινή πλευρά της Δύναμης.

Όπως είπε και ο έτερος padawan ο καλύτερος τρόπος για να αντιμετωπίσεις την αδικία είναι με ευθύτητα, θάρρος και ειλικρίνεια. Η καθηγήτρια σου πρέπει να λογοδοτήσει για αυτά που είπε, οπότε ζήτα της το λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top