Προβλήματα με καθηγητές.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Λαθος πρωτο δικο σου--->δεν χρειαζεται να διαβαζεις εν ωρα μαθηματος,πραγματα του φροντιστηριου,κατι εχει να σου προσφερει και το μαθημα,εμενα μου προσφερε πολλα το σχολειο.

Λαθος δευτερο δικο σου--->Ενταξει το σεβομαι και το κατανοω οτι εχεις προβλημα με την υγεια σου,πες βρε παιδι μου σε εναν φιλο να σου,να σου πιασει τις σημειωσεις...

Τι πρεπει να κανεις-->Εισαι 18 χρονων,πηγαινε πιασε τον ανθρωπο και ζητα του ενα συγγνωμη,πες του οτι δημιουργηθηκε θεμα απο το τιποτα και δεν θα επαναληφθει.Και αυτος αντεδρασε κομπλεξικα αλλα δωσε τοπο στην οργη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Μην κάνεις βλακείες, μην δημιουργείς επεισόδια. Ο καθηγητής σου είναι ηλίθιος, μ@$@, κομπλεξικός κλπ, αλλά αυτή την στιγμή κρίνεται το μέλλον σου από τον κ@λοβαθμό που θα σου βάλει. Πήγαινε και ζήτα συγνώμη με τους γονείς σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Δηλαδη, αν εγω κοιμαμαι στο μαθημα θα με πεταξει στα σκουπιδια;Απο την στιγμη που δεν ενοχλω στη διεξαγωγη του μαθηματος, ποιο ειναι το προβλημα;
Εγώ αν ημουν καθηγητής και καποιος κοιμοταν στο μαθημα μου δεν θα τον πετουσα στα σκουπιδια, απλα εξω θα τον πετουσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Θα πας να πεις οτι σε απειλησε. Μονο οταν δει αντιδραση θα καταλαβει. Μην αγχωνεσαι, δεν τον κοβω για τοσο αρχιδατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Να το κάνεις θέμα στο σύλλογο γονέων και κηδεμόνων, στο σύλλογο των καθηγητών, μην σου πω και στην δευτεροβάθμια.
Ο τύπος μπορεί να φάει αναφορά που θα είναι όλη δική του!
Και εγώ αυτό θα έκανα. Και ούτε καν θα του ζητούσα να το βγάλει από τον κάδο.

Κάτι τέτοιοι είναι που έχουν εκφυλίσσει τον χώρο της εκπαίδευσης και αξίζουν να μην έχουν καθόλου δουλειά, παρά μέσω της εργασίας τους να καταστρέφουν παιδιά που έχουν όνειρα και φιλοδοξίες.
Εγώ στο λέω ειλικρινά, μην το αφήσεις να περάσει έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Εγώ αν ημουν καθηγητής και καποιος κοιμοταν στο μαθημα μου δεν θα τον πετουσα στα σκουπιδια, απλα εξω θα τον πετουσα...

Ναι και κατι θα καταλαβαινες.Το πολυ-πολυ να καθοταν μεσα και να συνεχιζε τον υπνο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τί μαλακίες κάθεστε και γράφετε ρε τσουτσέκια? Σαν καθηγητής/εκπαιδευτικός οφείλει να είναι διακριτικός..:| που θα της το πάρει να της το πετάξει κιόλας. Εγώ θα του είχα κάνει χοντρή φασαρία...:P
Επίσης η συμπεριφορά αυτή είναι εντελώς ανάρμοστη για τη θέση του και πρέπει οπωσδήποτε να ενημερωθεί η διευθύντρια ...

Μην κάνεις βλακείες, μην δημιουργείς επεισόδια. Ο καθηγητής σου είναι ηλίθιος, μ@$@, κομπλεξικός κλπ, αλλά αυτή την στιγμή κρίνεται το μέλλον σου από τον κ@λοβαθμό που θα σου βάλει. Πήγαινε και ζήτα συγνώμη με τους γονείς σου.
Λόγω του γλυψίματος έφτασε η χώρα εδώ που έφτασε και υπάρχουν ακόμα άχρηστοι σε κυβερνητικές θέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Είναι κομπλεξάρας παιδάκι μου αλλά δε θα σου συμβουλεύσω να το αφήσεις έτσι!Στο σύλλογο γονέων πάνε γιατί δε θα βγάλεις άκρη με τους καθηγητές ο ένας καλύπτει τον άλλον!Απλά και εσύ να ξέρεις ότι το φροντιστήριο και το σχολείο δεν πάνε μαζί...τζιζ κακό!Θα μου πεις όλοι ξέρουν ότι οι μαθητές βοηθιούνται από τα φροντιστήρια...αλλά μάλλον δεν θέλουν να το παραδεχτούν.
Δε σου δίνω άφεση αμαρτιών αλλά μάλλον μπροστά στη δική του υπερβολική αντίδραση δε θα σου πω τίποτα άλλο από το ''Μην το αφήνεις έτσι''Τι την είδε ο κύριος εκεί ''διαίρει και βασίλευε''....?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Λαθος πρωτο δικο σου--->δεν χρειαζεται να διαβαζεις εν ωρα μαθηματος,πραγματα του φροντιστηριου,κατι εχει να σου προσφερει και το μαθημα,εμενα μου προσφερε πολλα το σχολειο.

Λαθος δευτερο δικο σου--->Ενταξει το σεβομαι και το κατανοω οτι εχεις προβλημα με την υγεια σου,πες βρε παιδι μου σε εναν φιλο να σου,να σου πιασει τις σημειωσεις...

Τι πρεπει να κανεις-->Εισαι 18 χρονων,πηγαινε πιασε τον ανθρωπο και ζητα του ενα συγγνωμη,πες του οτι δημιουργηθηκε θεμα απο το τιποτα και δεν θα επαναληφθει.Και αυτος αντεδρασε κομπλεξικα αλλα δωσε τοπο στην οργη.

Συγνώμη,αλλά η κοπέλα νομίζω είπε πως δεν διάβαζε,απλώς είχε το φυλλάδιο τοποθετημένο στο θρανίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Παντως αν ηταν κλς καθηγητης επρεπε μν να το παρει στην εδρα και να σ το δωσει στο τελος της ωρας τελος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Ο σύλλογος γονέων, η δευτεροβάθμια και ο διευθυντής που λέτε, αέρα θα του κάνουν, θα φας και το 5 στο τετράμηνο και άντε γεια. Το καλύτερο είναι να ζητήσεις συγγνώμη, να ζητήσει και αυτός και να το συζητήσετε. Ακραία η συμπεριφορά του, δε λέω. Δεν οδηγούν κάπου οι απειλές και όλα αυτά. Επίσης, θα το μάθει και όλο το σχολείο και θα πέσουν γενικότερα οι βαθμολογίες. Αν ήσουν β' λυκείου θα σου έλεγα να πας κόντρα, αλλά τώρα δεν σε συμφέρει.


Δυστυχώς λίγες οι πιθανότητες να βρεις το δίκιο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Οι καθηγητες λυκειου-γυμνασιου ειναι μια απο τις χειροτερες φαρες στην Ελλαδα. Τετοια ψευτομαγκια, βλαχεια, αμορφωσια (προσοχη δεν λεω αγραμματοσυνη!) και τεμπελοσυνη σπανια συναντας σε τοσους πολλους ανθρωπους.

Ναι,ενω οι μαθητες,ειναι υπεργαματοι,μελλοντικοι βιονικοι ανθρωποι με εμφυτες ηθικες αρχες.Εγω καταλαβα,εμπειρικα τουλαχιστον,οτι οι περισσοτεροι συμμαθητες μου ειχαν αδικο σε θεματα που εμπλεκονταν με καθηγητες,εκτος και αμα πεσεις σε περιπτωση κομπλεξα.

Μετα,εχουν το θρασος,αυτοι που απαξιωνουν τον ρολο του καθηγητη στο σχολειο,,να ομιλουνε και να κραυγαζουν για απαξιωση της δωρεαν παιδειας.Ποιος απαξιωνει ποιον,κυριοι?Ας αναλαβει ο καθεις της συνεπειες των πραξεων του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Μετα,εχουν το θρασος,αυτοι που απαξιωνουν τον ρολο του καθηγητη στο σχολειο,,να ομιλουνε και να κραυγαζουν για απαξιωση της δωρεαν παιδειας.Ποιος απαξιωνει ποιον,κυριοι?Ας αναλαβει ο καθεις της συνεπειες των πραξεων του.

Και ο ρόλος του καθηγητή στο σχολείο είναι να συμπεριφέρεται σαν τελευταίος κόπανος;
Έχουμε νομοθεσία που λέει "στο θρανίο μόνο σχολικό βιβλίο και τετράδιο"; Όχι.
Τον ενοχλούσε στο μάθημα; Όχι.
Είναι κομπλεξαράς; Ναι.

Πάνε παιδάκι μου,μίλα του. Άρχισε ήρεμα και σιγανά και αν το συνεχίζει,τον τραβάς - όπως είπαν και τα παιδιά- και στην δευτεροβάθμια. Α στο διάλο πια με τον καθένα,που νομίζει ότι είναι αυθεντία,μόνο και μόνο επειδή κατέχει μία Χ θέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
χαχαχαχ, μιλαμε για πολυ τρολλινγκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι,ενω οι μαθητες,ειναι υπεργαματοι,μελλοντικοι βιονικοι ανθρωποι με εμφυτες ηθικες αρχες.Εγω καταλαβα,εμπειρικα τουλαχιστον,οτι οι περισσοτεροι συμμαθητες μου ειχαν αδικο σε θεματα που εμπλεκονταν με καθηγητες,εκτος και αμα πεσεις σε περιπτωση κομπλεξα.

Μετα,εχουν το θρασος,αυτοι που απαξιωνουν τον ρολο του καθηγητη στο σχολειο,,να ομιλουνε και να κραυγαζουν για απαξιωση της δωρεαν παιδειας.Ποιος απαξιωνει ποιον,κυριοι?Ας αναλαβει ο καθεις της συνεπειες των πραξεων του.

Οι καθηγητες για εμενα φερουν τεραστιο μεριδιο ευθυνης που εχει καταντησει ετσι το εκπαιδευτικο συστημα της χωρας. Και ναι φυσικα απαξιωνω αυτα τα σκουπιδια (φυσικα δεν μιλαω για ολους αλλα για πολυ μεγαλο μερος τους) που δεν κανουν ουτε το ελαχιστο δυνατον να βοηθησουν τους μαθητες στο σχολειο και τα απογευματα πηγαινουν και κανουν τα ιδαιτερακια τους με 30+ βαλε ευρω την ωρα.

Οσον αφορα την συγκεκριμενη περιπτωση η κοπελα ειπε οτι δεν ελυνε ασκησεις απλα ετυχε να εχει πανω στο θρανιο της ενα φροντιστηριακο φυλλαδιο. Τι το κατακριτεο εκανε? Και δεν προσεξες το σημαντικοτερο που ειπε. Τους ΨΕΥΤΟΜΑΓΚΕΣ που ερχονται με μαξιλαρια και στανταρ θα κανουν την αιθουσα χαβρα ουτε να τους αγγιξει... Τοσο μαγκας ο καθηγητης μας που φοβαται τον κωλο του αλλα στην κοπελα μια χαρα πουλαει τσαμπουκα.

Κανεις δεν ειπε οτι οι μαθητες ειναι υπεργαματοι κτλ Απλα εχουν μαθει να ζουν σε αυτο το συστημα για το οποιο δεν ευθυνονται αλλα το κληρονομησαν απο τις προηγουμενες γενιες. Εγω μεχρι να παω λυκειο δεν ηξερα καν οτι γινονται φροντιστηρια σε σχολικα μαθηματα και αμα το σχολειο μπορουσε να με καλυψει φυσικα και δεν θα πηγαινα. Αμ δε ομως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Και ο ρόλος του καθηγητή στο σχολείο είναι να συμπεριφέρεται σαν τελευταίος κόπανος;
Έχουμε νομοθεσία που λέει "στο θρανίο μόνο σχολικό βιβλίο και τετράδιο"; Όχι.
Τον ενοχλούσε στο μάθημα; Όχι.
Είναι κομπλεξαράς; Ναι.

Πάνε παιδάκι μου,μίλα του. Άρχισε ήρεμα και σιγανά και αν το συνεχίζει,τον τραβάς - όπως είπαν και τα παιδιά- και στην δευτεροβάθμια. Α στο διάλο πια με τον καθένα,που νομίζει ότι είναι αυθεντία,μόνο και μόνο επειδή κατέχει μία Χ θέση.

Οι νομοι δεν ειναι μονο γραπτοι,αλλα και αγραφοι.Και ο σεβασμος καθως και η πολιτισμενη συμπεριφορα,ανηκει,τουλαχιστον στον Δυτικο Πολιτισμο,στους αγραφους νομους.Και εισαι σιγουρη οτι θες να μιλησουμε για νομοθεσια στο σχολειο?Γιατι,αμα την εφαρμοσουμε,θα φυγει ολο το σχολειο με την εξης κατηγορια:
Η με αρ. πρωτ.132328/Γ2/07-12-2006 (σ.σ. ακολουθεί στη συνέχεια) Απόφαση του Υπουργείου Παιδείας που αφορά στη χρήση κινητών τηλεφώνων συμπληρώνεται ως εξής:
1. Οι μαθητές δεν επιτρέπεται να έχουν στην κατοχή τους εκτός από κινητά τηλέφωνα και οποιαδήποτε άλλη συσκευή ή και παιχνίδι που διαθέτει σύστημα επεξεργασίας δεδομένων εικόνας και ήχου (π.χ. ρολόι ή στυλό με κρυφή κάμερα) εντός του σχολικού χώρου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Όλο αυτό μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο, και απαράδεκτη η συμπεριφορά του καθηγητή. Αν κάτι τέτοιο όντως συνέβη,και τα γεγονότα ακριβώς έτσι όπως μας τα περιγράφεις, κι εγώ δεν θα το άφηνα στο ντούκου, γιατί δεν αξίζει να μαστίζει η παιδεία με τέτοιον τρόπο.

Επιπροσθέτως:

Ο καθηγητης του σχολειου μας κατα την διαρκεια του μαθηματος ειδε ενα φυλλαδιο ασκησεων του φροντηστηριου πανω στο θρανιο κατω απο κατι τετραδια και επειδη το αναγνωρισε ηρθε το πηρε και το πεταξε στον καδο λεγοντας οτι αυτα τα σκουπιδια δεν θελει να τα βλεπει....Στο διαλειμμα λοιπον του ζητησα να το βγαλει απο το καδο και να μου το δωσει γιατι λογω θεματων υγειας δεν μπορω να βαλω τα χερια μου εγω μεσα....Αυτος αρνηθηκε και συγκεκριμενα απαντησε '' να ρθουν αυτοι απο το φροντηστηριο να στο παρουν".Το θεμα ειναι οτι μεσα βρισκονταν οι σημειωσεις και οι μεθοδολογιες μου απο τα καλοκαιρινα μαθηματα οποτε πηγα στην διευθυντρια...οι καθαριστριες ομως ειχαν περασει ηδη και ειχαν μαζεψει τα σκουπιδια πετωντας τελειως το φυλλαδιο....Ετσι η διευθυντρια του ειπε οτι ειναι υποχρεωμενος να του φερω το φυλλαδιο και να το λυσει ολο και να μου το δωσει....Τωρα αυτος περνωντας απο τον διαδρομο του σχολειο γυρισε και μου ειπε "κοντρα μου πας κοντρα θα σου παω....θα σου δειξω εγω στον βαθμο!" .Τι μπορω να κανω? Επιτρεπεται τετοια συμπεριφορα απο καθηγητη? Που μπορω να απευθυνθω?

3η ωρα τον ειχα και πηγα στον λυκειαρχη αφοτου μιλησα με τον ιδιο και ειδα οτι δεν ηταν προθυμος ουτε να με ακουσει ουτε να κανει τιποτα

Μόνο εγώ το πρόσεξα; :confused:
Ξέρω, κολλάω σε βλακείες, αλλά το πρόσεξα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomogolo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelomogolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
honey απλα τα πραγματα. αμα σου βαλει κατω απο 15, πασ στισ 1,30 το βραδυ στο σπιτι του και του καις το αμαξι αληθεια just let the flames bring justice
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
honey απλα τα πραγματα. αμα σου βαλει κατω απο 15, πασ στισ 1,30 το βραδυ στο σπιτι του και του καις το αμαξι αληθεια just let the flames bring justice

Καλυτερο θα ειναι να φερει τα ζορικα αγορια (μιας που τους φοβαται αυτους:P) να τον κανονισουν:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Οι νομοι δεν ειναι μονο γραπτοι,αλλα και αγραφοι.Και ο σεβασμος καθως και η πολιτισμενη συμπεριφορα,ανηκει,τουλαχιστον στον Δυτικο Πολιτισμο,στους αγραφους νομους.Και εισαι σιγουρη οτι θες να μιλησουμε για νομοθεσια στο σχολειο?Γιατι,αμα την εφαρμοσουμε,θα φυγει ολο το σχολειο με την εξης κατηγορια:
Η με αρ. πρωτ.132328/Γ2/07-12-2006 (σ.σ. ακολουθεί στη συνέχεια) Απόφαση του Υπουργείου Παιδείας που αφορά στη χρήση κινητών τηλεφώνων συμπληρώνεται ως εξής:
1. Οι μαθητές δεν επιτρέπεται να έχουν στην κατοχή τους εκτός από κινητά τηλέφωνα και οποιαδήποτε άλλη συσκευή ή και παιχνίδι που διαθέτει σύστημα επεξεργασίας δεδομένων εικόνας και ήχου (π.χ. ρολόι ή στυλό με κρυφή κάμερα) εντός του σχολικού χώρου .

Ο σεβασμός κερδίζεται,δεν εννοείται. Και με τέτοια συμπεριφορά δύσκολο,το κόβω,να τον κερδίσει.
Άγραφος νόμος "μονάχα σχολικό βιβλίο,τετράδιο και κασετίνα στο θρανίο" πρώτη φορά το ακούω. Εμένα μπορεί να μου έμεινε ένα βιβλίο κειμένων από προηγούμενη ώρα,θα το πετάξει και αυτό;
Το θέμα δεν είναι για κινητά,οπότε δεν με ενδιαφέρει αυτή την στιγμή,τι λέει η νομοθεσία περί τούτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top