Προβλήματα με καθηγητές.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
θα σου δώσει αποβολή επειδή δεν διαβάζεις?? δεν νομίζω....μήπως κάνεις τίποτα άλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
θα σου δώσει αποβολή επειδή δεν διαβάζεις?? δεν νομίζω....μήπως κάνεις τίποτα άλλο?
Της την έπεσε και τελικά αυτή δεν ενέδωσε και θέλει να τον εκδικηθεί.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
ρε παιδιά για σκεφτείτε λίγο, ε΄ναι αρχή της χρονιάς, ε στην αρχή της χρονιάς όλοι κάναμε πως διαβάζαμε, μετά κάναμε τις πάπιες.... μετά πάντα χαλαρώνουν λίγο οι καθηγητές. τώρα είναι μέχρι να τους γνωρίσεις και να σε γνωρίσουν. ας μην εχουν ασχημη αρχη γτ μετα ο καθηγητης ολο αυτον θα σηκωνει για να πει μαθημα και εκεινος θα απηυδησει πια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Χμ, μάλιστα. Ο καθένας θέτει τις προτεραιότητές του. Πρώτον, όπως μας είπε, είναι μαθητής του 17. Επομένως δεν είναι ότι δεν διαβάζει. Δεν γίνεται να είμαστε καλοί σε όλα, γιατι διαφέρουμε ως προς τον χαρακτήρα, τις ικανότητες κτλπ. Αυτό μπορεί να κάνει το παιδί, τι να κάνουμε, να του ρίξουμε μια 5ημερη αποβολή μπας και στρωθεί; Ο εκφοβισμός είναι μία αναποτελεσματική μέθοδος! Αν ήταν καθηγήτρια με τα όλα της θα ήξερε να κεντρίσει το ενδιαφέρον του μαθητή, εγώ γνώρισα μία τέτοια καθηγήτρια που το κατάφερε.

Σε αυτό συμφωνώ. Η ποινή δεν έχει πάντα αποτέλεσμα. Το θέμα είναι να καταλάβει ότι πάντα στη ζωή σου θα βρίσκεται κάποιος που δε θα σε χωνεύει/ δε θα σε συμπαθεί/δε θα είναι σωστός απέναντί σου/ θα είναι άδικος/ θα είναι αυταρχικός/ θα είναι καταπιεστικός.

Συνέχεια στη ζωή σου θα βρίσκεται αντιμέτωπος με τέτοιους ανθρώπους, γιατί τι να κάνουμε δε ζούμε στο CityVille. Όταν λοιπόν συναντάς μια τέτοια περίπτωση ανθρώπου, εφόσον δεν είναι στο χέρι σου να το αλλάξεις (καλά άμα πάει στο διευθυντή να παραπονεθεί εκείνος/η θα πάρει σίγουρα το μέρος του καθηγητή) προσπαθείς να αντεπεξέλθεις με τις λιγότερες ζημιές για σένα.

Άρα, διαβάζεις και προσπαθείς. Άμα πάει δηλαδή στο στρατό και του κάνουν καψόνια, τι θα κάνει; Όλοι μας είχαμε κάποια στιγμή κάποιον καθηγητή τέτοιο. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Λίγο πολύ θα συμφωνήσω με τους αποπάνω.
Αν είσαι 10000% σιγουρος ότι για κάποιο λόγο δεν σε "χωνεύει" και ο διευθυντής δεν αντιδράσει, τότε θα απευθηνθείς στον σύλλογο γονέων, μετά στην δευτεροβάθμια και πάει λέγοντας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Της την έπεσε και τελικά αυτή δεν ενέδωσε και θέλει να τον εκδικηθεί.:D

χαχα :P εννοώ μήπως κάνει φασαρία μέσα στο μάθημα,δεν αφήνει την καθηγήτρια να παραδώσει,ενοχλεί τους συμμαθητές του κτλ..γιατί και εγώ στα μαθηματικά δεν διάβαζα αλλά κανείς καθηγητής ποτέ δεν μου έδωσε αποβολή αφού καθόμουν στην ακρούλα και έκανα ησυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Ναι, τώρα θα ασχοληθούμε με την γελοία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Σε αυτό συμφωνώ. Η ποινή δεν έχει πάντα αποτέλεσμα. Το θέμα είναι να καταλάβει ότι πάντα στη ζωή σου θα βρίσκεται κάποιος που δε θα σε χωνεύει/ δε θα σε συμπαθεί/δε θα είναι σωστός απέναντί σου/ θα είναι άδικος/ θα είναι αυταρχικός/ θα είναι καταπιεστικός.

Συνέχεια στη ζωή σου θα βρίσκεται αντιμέτωπος με τέτοιους ανθρώπους, γιατί τι να κάνουμε δε ζούμε στο CityVille. Όταν λοιπόν συναντάς μια τέτοια περίπτωση ανθρώπου, εφόσον δεν είναι στο χέρι σου να το αλλάξεις (καλά άμα πάει στο διευθυντή να παραπονεθεί εκείνος/η θα πάρει σίγουρα το μέρος του καθηγητή) προσπαθείς να αντεπεξέλθεις με τις λιγότερες ζημιές για σένα.

Άρα, διαβάζεις και προσπαθείς. Άμα πάει δηλαδή στο στρατό και του κάνουν καψόνια, τι θα κάνει; Όλοι μας είχαμε κάποια στιγμή κάποιον καθηγητή τέτοιο. :/:
Δεν πρέπει όλα να τα δεχόμαστε, όμως. Υπάρχουν άτομα που αντιδρούν σε συμπεριφορές , όπως αυτές που μας περιέγραψες. Τώρα για τον στρατό άλλο θέμα.:P

Απλώς δεν γίνεται να της περάσει της "καθηγήτριας" αυτής, γιατι καθηγήτρια για μένα δεν είναι.:) Και ο διευθυντής φυσικά είναι εξίσου υπεύθυνος, γιατι δεν γίνεται να μην γνωρίζει τίποτα, κάνει τα στραβά μάτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
αν υπάρχει πρόβλημα με όλα τα παιδιά της ταξης μπορείτε να στείλετε το 5μελες στον διευθυντή για να συζητήσει το θέμα σας! Πριν 2 χρονια στο λύκειο ενα διπλανό τμήμα είχε καταφέρει έτσι να διώξει έναν μαθηματικό με τον οποίο είχε αρκετά μεγάλο πρόβλημα κατά την διάρκεια του μαθήματος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
χαχα :P εννοώ μήπως κάνει φασαρία μέσα στο μάθημα,δεν αφήνει την καθηγήτρια να παραδώσει,ενοχλεί τους συμμαθητές του κτλ..γιατί και εγώ στα μαθηματικά δεν διάβαζα αλλά κανείς καθηγητής ποτέ δεν μου έδωσε αποβολή αφού καθόμουν στην ακρούλα και έκανα ησυχία!
Δεν νομίζω πουθενά αλλού να έχουν δώσει αποβολή, επειδή ο μαθητής δεν διάβαζε. Τότε το 2ο τμήμα της τάξης μου θα έπαιρνε συνεχώς αποβολές.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σε αυτό συμφωνώ. Η ποινή δεν έχει πάντα αποτέλεσμα. Το θέμα είναι να καταλάβει ότι πάντα στη ζωή σου θα βρίσκεται κάποιος που δε θα σε χωνεύει/ δε θα σε συμπαθεί/δε θα είναι σωστός απέναντί σου/ θα είναι άδικος/ θα είναι αυταρχικός/ θα είναι καταπιεστικός.

Συνέχεια στη ζωή σου θα βρίσκεται αντιμέτωπος με τέτοιους ανθρώπους, γιατί τι να κάνουμε δε ζούμε στο CityVille. Όταν λοιπόν συναντάς μια τέτοια περίπτωση ανθρώπου, εφόσον δεν είναι στο χέρι σου να το αλλάξεις (καλά άμα πάει στο διευθυντή να παραπονεθεί εκείνος/η θα πάρει σίγουρα το μέρος του καθηγητή) προσπαθείς να αντεπεξέλθεις με τις λιγότερες ζημιές για σένα.

Άρα, διαβάζεις και προσπαθείς. Άμα πάει δηλαδή στο στρατό και του κάνουν καψόνια, τι θα κάνει; Όλοι μας είχαμε κάποια στιγμή κάποιον καθηγητή τέτοιο. :/:

Σαφώς και θα υπάρξουν τέτοιοι τύποι ανθρώπων. (ο κόσμος είναι κακός!)
Όταν συναντάς μια τέτοια ακραία περίπτωση ανθρώπου, δεν συμβιβάζεσαι με τα δικά του ΠΡΕΠΕΙ και ΘΕΛΩ.
Φέρνεις αντίσταση όποια και να είναι η ζημία (εξαιρούνται οι περιπτώσεις που λόγω της αντίστασης, εμφανίζονται κάποια πράγματα που στέκονται εμπόδιο στο μέλλον σου..στη ζωή σου.)

Μη μου αναφέρεις ως παράδειγμα τον στρατό γιατί είναι ΟΤΙ ΠΙΟ TRAGIC υπάρχει (με τον τρόπο που είναι).
Και εξάλλου άλλο στρατιωτική εκπαίδευση και σκληραγώγηση και άλλο ΚΑΨΟΝΙΑ επειδή είναι αγαμ@@@ος κάποιος και επειδή δε γουστάρει τη φάτσα σου. Εκεί δεν έχεις άλλη επιλογή γιατί δε θα βγείς ποτέ απο τον στρατό (λόγω των πολλών ποινών που θα φας---το εμπόδιο που έλεγα πιο πρίν).

Ναι και εγώ είχα στο Γυμνάσιο και γι'αυτό έμεινα σε 2 μαθήματα.
Αλλά, WHO CARES?
Ζήτησα να εξεταστώ με άλλη καθηγήτρια το Σεπτέμβρη και πέρασα.

Το να είσαι άβουλος και να καταπιέζεις τα θέλω σου και πόσο μάλλον τα δικαιώματά σου (επειδή το λένε ΚΑΠΟΙΟΙ) δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ καλό.
Αλλά τι λεω....γι'αυτό έχουμε καταντήσει εδώ.
Κανείς δεν κάνει θυσίες.
Μόνο γλύψιμο , συμβιβασμός και τάμα στην εκκλησία για δουλίτσα με 300ε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Δικαίωμά σου αν θα διαβάσεις ή όχι. Αν δε κάνεις φασαρία και δεν ενοχλείς κανέναν, δεν έχει δικαίωμα να σου δώσει αποβολή.
Και αν τολμήσει δηλαδή, ζητάς να σου δώσουν χαρτί απο το σχολείο οτι πήρες αποβολή, τον λόγο της αποβολής και πας κατευθείαν στη διεύθυνση Δευτ. εκπαίδευσης της περιοχής σου. Πχ αν μένεις Θεσ/νικη, πας στη Μονή Λαζαριστών και μετά αυτοί ξέρουν τι να κάνουν...
Υπάρχει επίσης ο σύλλογος γονέων, που μπορείς να απευθυνθείς για προβλήματα του σχολείου, αν φυσικά έχετε...

Πάντως, δεν έχουν 2 εβδομάδες που άνοιξαν τα σχολεία. Πότε πρόλαβε να σε πιάσει αδιάβαστο 2 φορές; 15 άτομα έχει η τάξη σου;
Ισως το κάνει αυτό η καθηγήτρια για να σας στρώσει στο διάβασμα(και καλά κάνει, αλλά αν δε δώσει αποβολή μη πιστεύεις ο,τι λέει), ίσως είναι όντως στριμμένη, ίσως είναι γεροντοκόρη και θέλει να ξεσπάσει στα παιδιά, ίσως είναι χήρα οπου δικαιολογείται η συμπεριφορά της, ίσως της έκοψαν αρκετά τον μισθό και θέλει να ξεσπάσει, ίσως όταν ήταν μικρή της έκαναν τα ίδια και θέλει να βγάλει το άχτι της.... Εσύ θα μας πεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
αν το ξαναπει και σε παιρνει, ρώτα την "γιατι? ειναι νομιμο κυρία? υπάρχει καμιά σχετική εγκυκλιος?" ή κατι παρόμοιο :P
αλλα μπροστά σε μαθητες και με διπλοματικό, ήρεμο/φιλικο κτλ βλεμμα..
την κόβω όμως και για "τρελη' που μπορει να αρχιζει να φωναζει και να σε "τραβηξει" στο διευθυντη και να του πει ψέματα οτι αντιμηλησες ή οτι την πρόσβαλες.. (εχω δει τετοιες περιπτωσεις)..
αν ξερεις να μιλας "όμορφα", οχι μονο απο λεξιλογιο απλα να διαλεξεις τις λεξεις ωστε να μην την προσβαλεις προσωπικη η δεν ξερω κ εγω τι, αδε και μιλα μόνος σου με τον διευθυντη..
αλλα καμια φορα και λιγο θρασος δεν κανει κακο!
εκτος και αν θες να δοκιμασεις τριτη φορα αδιαβαστος, να δεις αν θα σου δωσει ωριαία αποβολη και μετά να της ζητησεις να πατε στο διευθυντη και να ζητησεις εξηγησεις για τη "νομιμοτητα" των πράξεω της.. μονο μην την αφησεις να ξεφυγει με δικαιολογιες στο διευθυντη..

ετσι κ αλλιως, αν ο ιδιος δεν διαβαζεις ειναι δικο σου προβλημα, δεν ειναι δουλειά σου είναι επιλογή σου
το διαβασμα δεν φέρνει παντα την επιτυχια (στις πανελληνιες π.χ)
αλλα και πάλι, οσο λιγοτεροι αυτοι που διαβαζουν, τοσο καλυτερα για τους διαβαστερους (λιγοτερος διαγωνισμος :P )
απλα να ξερεις οτι μη διαβαζοντας κανεις ενα σχετικο..."κακο" στον εαυτο σου (αν με πιανεις.. η εκφραση δεν πολυστεκει)

εκτοσ και αν προσπαθεις να αποκρυψεις κατι αλλο.. στα 13 δεν έχεις και την καλυτερη κριση.. δεν εισαι σε θεση να διακρινεις ευκολα ουτε τα δικα σου, αλλα ουτε τα δικα της λαθη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisdiamadi

Νεοφερμένος

Ο chrisdiamadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
xristos dimanti στο facebook και σας στέλνω μερικούς νόμους για ένας όχι βαρετούς :D

xristos diamanti sorry
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chrisdiamadi

Νεοφερμένος

Ο chrisdiamadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας!!! τωρα να απαντησω σε μερικα ερωτηματα :D δεν κανω φασαρια ποτε στο μαθημα της!!, με τον προηγουμενο καθηγητη τα πηγαιναμε τελεια!!!!! :P του ελεγα τα παντα δεν φοβομουν.... και γλυψιμο φυσικα χαχαχα αλλα σε αυτην δεν κανεις τιποτααα αφηστε που μας ειρωνευετε συνεχωςςς!!!!!!!! χΔ τρεμουμε (χωρις πλακα) ολοι μας οταν μπαινει μεσα.... :mad: , τελως παντων...

ξερω να μιλαω ομορφα ακομη και στα 13, την μανα μου την εχω πεισει οτι εχω δικιο ;) ( και εχω) και την επομενη φορα που θα εχουμε μαζι της θα της τα πω ενα χερακι με ηρεμοοο τροπο φυσικα!( η μανα μου μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να υπογραψει επειδη ειναι σωστα αυτα που ειχα κανει ) οποτε την εχω στο χερι μου την καθηγητρια ,αλλο αν αυτη με μπερδεψε την τελευταια στιγμηηη :mad:

και δεν θυμαμαι αν το εχω γραψει (:D) εχω ολη την ταξη πισω μου !!!!! και το σχολειοο :) και εχω μερικους νομους για τους ******** καθηγητες που δεν μπορουν να παραβιασουν και επειδη η σελιδα εκλεισε, ευτυχως κατεβασα το word αρχειο :D καντε με φιλο στο facebook ωστε να μπορεσω να το στειλω επειδη εδω δεν μπορω....:( https://www.facebook.com/chris.diamadi (Xristos Diamanti)

* εκεινη δεν εξηγει τιποτα... λοιπον τι λετε τωρα?!?! την πρωτη φορα ειχε δικιο αλλα δεν ειχε εξηγησει και τιποτα.... και να της το πουμε?!?!? κανα 5 στον ελεγχο... παντως αφου καταφερα την μανα μου και να μου βαλει χαλια βαθμο θα της δειξω τους ελεγχουσ μου!! και θα την παω στον διευθυντη... και αν παρει το μερος της θα τους πω καταματα οτι θα παω στην δευτεροβαθμια εκπαιδευση (να μην ακουστει σαν απειλη εννοειτε) ΥΓ ωραια σελιδα να γραφεις τις σεκψεις σου χααχα :D ευτυχως υπαρχει το google και βρισκω τις διευθνησεισ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

chrisdiamadi

Νεοφερμένος

Ο chrisdiamadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δεν πρέπει όλα να τα δεχόμαστε, όμως. Υπάρχουν άτομα που αντιδρούν σε συμπεριφορές , όπως αυτές που μας περιέγραψες. Τώρα για τον στρατό άλλο θέμα.:P

Απλώς δεν γίνεται να της περάσει της "καθηγήτριας" αυτής, γιατι καθηγήτρια για μένα δεν είναι.:) Και ο διευθυντής φυσικά είναι εξίσου υπεύθυνος, γιατι δεν γίνεται να μην γνωρίζει τίποτα, κάνει τα στραβά μάτια.


καλα οτι γνωριζει γνωριζει σιγουρα! γιατι ολο και κατι ακουγεται....:hmm: αλλα εγω δεν θα το αφησω ετσιι!!! εχω πολυυυ θαρρος... γιατι κατι πρεπει να γινει με τους καθηγητες!!!! γιατι την εχουν δει σαν αστυνομικοι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γατέχων

Νεοφερμένος

Ο Γατέχων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Έιμαστε κράτος ασόβαρο δυστυχώς. Πολλοί καθηγητές που ξεκίνησαν από φροντιστήρια και είναι "ψημένοι" εχουν ολες τις προυποθεσεις να ασκήσουν την καλώς εννοουμενη εξουσία στην τάξη.Αν βέβαια σκεφτονται σαν εμποροι και θελουν λχ να ψαρεύουν ιδιαιτερα χρειάζονται αυστηρά μέτρα. Υπάρχουν βεβαια και οι τέως ιδιαιτεράδες που δεν την παλευουν σε επίπεδο τάξης. Ας προσεχαν,λέμε στην Ελλάδα. Προσέχουμε εμείς , λένε στα προηγμενα κράτη οι ιθύνοντες.Βεβαια,υπάρχουν και οι τυχοδιωκτες που σκεφτονται ότι στην ελευθερη αγορά δεν υπάρχουν δουλειές οπότε ας πάμε να διδάξουμε στα σχολεία.έχουν όμως την αναγκαία μεταδοτικότητα;
Η εξουσία,η παιδαγωγική προοδευτικώ τω τρόπω εννοουμενη φθείρει και δημιουργεί ευθύνες ειδικά απέναντι σε προσωπα που βρισκονται ακόμη υπό κηδεμονία. Άλλο οι φοιτητές.Εκεί τα λες και όποιος θέλει μανθάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisdiamadi

Νεοφερμένος

Ο chrisdiamadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
γειαα ειμαι αυτος ο τυπος με την στριμμενη καθηγητρια που ηθελε να μου βαλει αποβολη επειδη δεν διαβασα (δεν εξηγει τιποτα εκεινη, ουτε ο καλυτερος μαθητης του 20 δεν καταλαβαινει χριστο) ακουστε σημερα ημουν αρρωστος,πηγα γιατρο και μου εδσε δικαολογιτικο για 2 ημερεσ!! και τωρα μου λενε οι συμμαθητες μου οτι θα μου βαλει αποβολη και οτι δεν πηγα επειδη ημουν αδιαβαστος!! εε καλα τωρα θα της τα πω ενα χερακιι!! και η μητερα μου συμφωνει...
(βηχας,μπουκωμα,λαιμο,και τετοια εποχη παντα αναπνεω απο το στομα και μερικες φορες με δυσκολια δεν ξερει ουτε η γιατρος γιατι...) τεσπα την δευτερα θα τα ακουσει και θα της τριψω το δικαιολογιτικο στην μουρη της!! γιατι και αυριο καλυπτομαι οποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

highlander21

Νεοφερμένος

Ο highlander21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλησπερα σε ολους!
αντιστοιχο προβλημα με τον panabarbes ειχα κι εγω περσι (Β λυκειου)...
υπαρχει ενας μαθηματικος στο σχολειο ο οποιος απλα δεν εχει αισθηση του τοπου και του χρονου...
στην Α λυκειου σταθηκα τυχερος γτ δεν ειχε την ταξη μου, στην β λυκειου ομως στην κατευθηνση την πατησα! Εκανα το λαθος που πηρα τεχνολογικη και ειχα την τυχη να εχω ολους τους ''καλους'' μαθητες στην ταξη, οποτε επειδη κανενας αλλος καθηγητης δεν επαιρνε το τμημα το εδωσαν σ' αυτον. Και σαν να μην εφτανε αυτο για τον ιδιο ακριβως λογο μας πηρε και ο πιο αθλιος φυσικος του σχολειου οποτε χτυπησαμε 2 σε 1!
Προσπαθισαμε οι 5 (απο τους 19) που διαβαζαμε να μας αλλαξουν τμημα (το αλλο τμημα της τεχνολογικης παρεπιμπτωντως το ειχαν παρει οι πιο καλοι καθηγητες του σχολειου επειδη εκει ηταν ο γιος ενος καθηγητη...) αλλα δεν μας αλλαζαν γιατι επρεπε να βρουμε καποιον να ανταλλαξει μαζι μας και φυσικα δεν ηθελε κανεις...
Η λυση που προτεινω σε ολους ειναι υπομονη και φροντηστιριο, αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα, αλλιως εντατικο διαβασμα στο σπιτι και αν μπορει να βοηθησει και κανας γονιος, ξαδερφος, θειος κ.τ.λ. που ξερει εστω και ελαχιστα το μαθημα (λογω δουλειας η οτιδηποτε αλλο...) θα ειναι χρησιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Και εμεις εχουμε προβλημα με τον φιλολογο... Εχουμε μιλησει στην υπευθυνο μα δεν μας ακουει... Απο οτι εχουμε μαθει και οι υπολοιπες ταξεις εχουν προβλημα μαζι του... Μαι φορα μαλιστα τον πηγαμε στον διευθυντη χωρις κανενα απολυτος αποτελεσμα... Εχετε καμια ιδεα; τ αλλο να κανουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top