Προβλήματα με καθηγητές.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
DIas,ο καθηγητής αυτός μπορεί να είχε γνώσεις παλιότερα,αλλά από ότι έχουμε καταλάβει όχι μόνο οι μαθητές αλλά και οι καθηγητές,έχει παρατήσει τα μαθηματικά και τον έχουν παρατήσει κι αυτά.Είναι σαν αυτόν τον καθηγητή που είπε κάποιος πιο πάνω,ότι δηλαδή καμιά φορά μας ρωτάει πώς λύνεται η άσκηση,όχι για να μας τσεκάρει,αλλά για να μάθει κι αυτός! Για την δε μεταδοτικότητα του,το αφήνω ασχολίαστο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisdiamadi

Νεοφερμένος

Ο chrisdiamadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
λοιπον η καθηγητρια των μαθηματικων ( που δεν την συμπαθει κανεις!!!) μου εχει βαλει 2 φορες να υπογραψει η μανα μου οτι ημουν αδιαβαστος!!!! και ειπε σε ολους οτι με την τριτη (ypografh)θα παρει και μια ολοημερη αποβολη!!!! τραγικοοο και ειμαι καλοσ μαθητης του 17 ισως 16 .... ο παλιος καθηγητης εφυγε και μας ηρθε αυτη (εκανε και σε αλλες ταξεις του σχολειου) εγω τωρα τι να κανω?!?!? κανεις δεν καταλβαινει τιποτα απο αυτην και μας λει να τα μαθουμε στο σπιτι μας '' εγω λεω μονο την θεωρια'' λει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Αν υπαρχει προβλημα απο ολους τους μαθητες γιατι δεν το λετε στην διευθυντρια;; Αυτα τα θεματα πρεπει να τα συζητησετε με το 5 μελες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
προφανως για να σε εβγαλε 2 φορες αδιαβαστο δεν διαβασες.Οποτε καλα σου εκανε και δεν φταιει η καθηγητρια σου εσυ φταις.Κατσε διαβασε για να μην φας την αποβολη...απλο και ωραιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Είναι δυνατόν να αποβάλει μία καθηγήτρια έναν μαθητή επειδή δεν διάβασε; Δεν νομίζω πως είναι νόμιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
λολ και δεν χαιρεσαι; 2 μερες υπνο ρεεεε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Δεν είναι για να χαίρεσαι όταν βλέπεις τέτοιους καθηγητές....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μάλλον για να σε ταρακουνήσει και να διαβάσεις το είπε.
Όπως και να έχει, δεν είναι μόνο η καθηγήτρια η στρίγγλα και η κακιά...και συ ήσουν αδιάβαστος, πώς να το κάνουμε; Ανεξάρτητα με το πόσο νόμιμο είναι να ρίχνεις αποβολή για τέτοιο ευτελή λόγο, εσύ γιατί δεν κάνεις μια προσπάθεια για να μην της ξαναδώσεις αφορμή? :hmm:


p.s. Στείλτε το 5μελές στον/ην διευθυντή/τρια αν είναι γενικευμένο το πρόβλημα. Αν είναι εξειδικευμένο και δεν είναι αυτή περίεργη, στρώσου και διάβασε,
Problem solved.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ο καθένας έχει το δικαίωμα της επιλογής, αν δεν θέλει να διαβάσει με γεια του και χαρά του. Αλλα δεν γίνεται η καθηγήτρια να συμπεριφέρεται έτσι. Ποιά νομίζει πως είναι; Δεν γίνεται να κααχράζεται την "εξουσία" που της προσφέρει η θέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
κάτσε διάβασε. :Ρ

δεν είναι καλός ο τρόπος που εφάρμοσε αλλά και συ, μην προκαλείς την τύχη σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Κατσε διαβασε.....για να το κανει αυτο 2 φορες...σημαινει οτι οντως ησουν αδιαβαστος
Την αποβολη μπορει να τη χρησιμοποιει για φοβο...ωστε να σε κανει να διαβασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ο καθένας έχει το δικαίωμα της επιλογής, αν δεν θέλει να διαβάσει με γεια του και χαρά του.

Φυσικά και να μην διαβάσει αν δεν θέλει, αλλά να είναι σε θέση να υποστεί και τις συνέπειες.
Ξαναλέω ότι αν αυτό είναι γενικευμένο φαινόμενο, μάλλον κάτι δεν πάει καλά με την καθηγήτρια. Αν είναι εξειδικευμένο όμως, προσπαθεί να του δώσει κίνητρο να διαβάσει. Αν δεν ακούει με το καλό, σου λέει, ας ακούσει με το άγριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Φυσικά και να μην διαβάσει αν δεν θέλει, αλλά να είναι σε θέση να υποστεί και τις συνέπειες.
Ξαναλέω ότι αν αυτό είναι γενικευμένο φαινόμενο, μάλλον κάτι δεν πάει καλά με την καθηγήτρια. Αν είναι εξειδικευμένο όμως, προσπαθεί να του δώσει κίνητρο να διαβάσει. Αν δεν ακούει με το καλό, σου λέει, ας ακούσει με το άγριο.
Οι οποιες συνεπειες ειναι η αποβολη;
Εγω αν ημουν στη θεση του παιδιου απο αντιδραση και μονο θα ξαναπηγαινα αδιαβαστος κι αν με εριχνε αποβολη θα την ετρεχα μεχρι και στα δικαστηρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
λοιπον η καθηγητρια των μαθηματικων ( που δεν την συμπαθει κανεις!!!) μου εχει βαλει 2 φορες να υπογραψει η μανα μου οτι ημουν αδιαβαστος!!!! και ειπε σε ολους οτι με την τριτη (ypografh)θα παρει και μια ολοημερη αποβολη!!!! τραγικοοο και ειμαι καλοσ μαθητης του 17 ισως 16 .... ο παλιος καθηγητης εφυγε και μας ηρθε αυτη (εκανε και σε αλλες ταξεις του σχολειου) εγω τωρα τι να κανω?!?!? κανεις δεν καταλβαινει τιποτα απο αυτην και μας λει να τα μαθουμε στο σπιτι μας '' εγω λεω μονο την θεωρια'' λει.....

Μα καλά που βρίσκεται η καθηγήτριά σου; Αποβολή επειδή πηγαίνεις αδιάβαστος; (αν πηγαίνεις). Πολύ υπερβολικό.
Στην ηλικία σου, στα χρόνια μου, αν δεν είχες διαβάσει δεν έτρεχε και τίποτα και δεν νοιαζότανε κανένας. Οι επιπτώσεις φαίνονταν μόνο στα διαγωνίσματα και στους βαθμούς.

Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα και σε συμβουλευω να μην πάρεις πρωτοβουλίες προς κανένα καθηγητή ή διευθυντή γιατί θα απογοητευτείς και λόγω της ηλικίας σου οι καθηγητές έχουν τον τρόπο να σε ψαρώσουν και να σου δημιουργήσουν τύψεις πως τάχα δεν είσαι επιμελής και τα λοιπά. Δεν θα έχεις επιχειρήματα να υπερασπιστείς τον εαυτό σου.
Προσπάθησε να εξηγήσεις στην μητέρα σου πως έχει η κατάσταση και να την πείσεις πως έχεις δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ναι,εσείς πηγαίνατε σε όλα τα μαθήματα όλες τις χρονιές ΠΑΝΤΑ διαβασμένοι.
ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ! ΤΟ'ΧΕΤΕ ΧΑΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ.

ΥΓ1. Αν ήταν έτσι το μισό γυμνάσιο και λύκειο θα έτρωγε συνεχώς αποβολές και θα έμενε απο απουσίες ΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΥΓ2. Εγώ ποτέ δε διάβαζα για το σχολείο. WHO CARES?
Ενοχλώ κανέναν? OXI
Κάνω κακό σε κανέναν? ΟΧΙ
Και στην τελική είδαμε αυτούς που ΠΑΝΤΑ διάβαζαν, που κατέληξαν.

ΥΓ3. Φρόντισε να έχεις γερές βάσεις στα βασικά μαθήματα και απο εκεί και πέρα...χέστηκες τι λέει η κάθε καθηγήτρια και τι βαθμό παίρνεις.
Εγώ έμεινα στη Γ'Γυμνασίου σε 2 μαθήματα (αποφοίτησα με 13) και να που βρίσκομαι τώρα.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Φυσικά και να μην διαβάσει αν δεν θέλει, αλλά να είναι σε θέση να υποστεί και τις συνέπειες.
Ξαναλέω ότι αν αυτό είναι γενικευμένο φαινόμενο, μάλλον κάτι δεν πάει καλά με την καθηγήτρια. Αν είναι εξειδικευμένο όμως, προσπαθεί να του δώσει κίνητρο να διαβάσει. Αν δεν ακούει με το καλό, σου λέει, ας ακούσει με το άγριο.
O μαθητής αξιλογείται στα διαγωνίσματα και στο τετράμηνο με την βαθμολογία! Όσον αφορά αυτές τις περιπτώσεις σαφώς είναι σε θέση να δεχτεί τις συνέπειες των επιλογών του, όπως π.χ. μια χαμηλή βαθμολογία.

Άντε μωρέ να πάρουν πόδι τέτοιοι καθηγητές που την "βρίσκουν" με το να το παίζουν εξουσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ο καθένας έχει το δικαίωμα της επιλογής, αν δεν θέλει να διαβάσει με γεια του και χαρά του. Αλλα δεν γίνεται η καθηγήτρια να συμπεριφέρεται έτσι. Ποιά νομίζει πως είναι; Δεν γίνεται να κααχράζεται την "εξουσία" που της προσφέρει η θέση.

(nerd alert)

Ώπα κάτσε :P
στα 13 τι επιλογή; με τι μυαλό; με τι κρίση; :confused:
Όσο αχώνευτη και στρίγκλα να ήταν η καθηγήτρια, εσένα στα 13 δουλειά σου είναι να διαβάζεις για το σχολείο.
Και εμείς είχαμε έναν μαθηματικό στο γυμνάσιο ο οποίος δε χώνευε ούτε τον εαυτό του, αλλά δεν έδωσα ποτέ αφορμή ώστε να μου πει κάτι. Πάντα ασκήσεις γραμμένες πάντα προσοχή στο μάθημα.
Στους περίεργους και λοξούς καθηγητές η μόνη γιατρειά (έστω για να βγει η χρονιά) είναι να μη δίνεις σε κανέναν δικαίωμα να σου πει οτιδήποτε. Όσο βλάκας, κομπλεξικός, ανυπόφορος και αν είναι ο καθηγητής, αν εγώ είμαι άψογη στις υποχρεώσεις μου, θα κάνει μόκο (έτσι γράφεται το μόκο; :P)

:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Οι οποιες συνεπειες ειναι η αποβολη;
Εγω αν ημουν στη θεση του παιδιου απο αντιδραση και μονο θα ξαναπηγαινα αδιαβαστος κι αν με εριχνε αποβολη θα την ετρεχα μεχρι και στα δικαστηρια.

Συνέπειες και αντίποινα μετά, δεν είπα εγώ να μην αντιδράσει αν γίνει μαλακία (μαλακία το θεωρώ αυτό με την αποβολή, όπως επίσης και λόγια του αέρα).:confused: Να κοιτάξει να εντοπίσει το πρόβλημα του είπα, είτε αυτό σημαίνει να "συμβιβαστεί" και να πάει διαβασμένος, είτε να πάει αδιάβαστος και να δει πού θα βγάλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
FAIL. Πόσο δύσκολα μπορεί να είναι πια τα μαθηματικά της πρώτης/δευτέρας γυμνασίου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ώπα κάτσε :P
στα 13 τι επιλογή; με τι μυαλό; με τι κρίση; :confused:
Όσο αχώνευτη και στρίγκλα να ήταν η καθηγήτρια, εσένα στα 13 δουλειά σου είναι να διαβάζεις για το σχολείο.
Και εμείς είχαμε έναν μαθηματικό στο γυμνάσιο ο οποίος δε χώνευε ούτε τον εαυτό του, αλλά δεν έδωσα ποτέ αφορμή ώστε να μου πει κάτι. Πάντα ασκήσεις γραμμένες πάντα προσοχή στο μάθημα.
Στους περίεργους και λοξούς καθηγητές η μόνη γιατρειά (έστω για να βγει η χρονιά) είναι να μη δίνεις σε κανέναν δικαίωμα να σου πει οτιδήποτε. Όσο βλάκας, κομπλεξικός, ανυπόφορος και αν είναι ο καθηγητής, αν εγώ είμαι άψογη στις υποχρεώσεις μου, θα κάνει μόκο.

:/:
Χμ, μάλιστα. Ο καθένας θέτει τις προτεραιότητές του. Πρώτον, όπως μας είπε, είναι μαθητής του 17. Επομένως δεν είναι ότι δεν διαβάζει. Δεν γίνεται να είμαστε καλοί σε όλα, γιατι διαφέρουμε ως προς τον χαρακτήρα, τις ικανότητες κτλπ. Αυτό μπορεί να κάνει το παιδί, τι να κάνουμε, να του ρίξουμε μια 5ημερη αποβολή μπας και στρωθεί; Ο εκφοβισμός είναι μία αναποτελεσματική μέθοδος! Αν ήταν καθηγήτρια με τα όλα της θα ήξερε να κεντρίσει το ενδιαφέρον του μαθητή, εγώ γνώρισα μία τέτοια καθηγήτρια που το κατάφερε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top