Προβλήματα με καθηγητές.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Μπορεί να συμβάλλουν πολλα όταν υπάρχουν τέτοιες συμπεριφορές. Γενικότερα βλέποντας τα σημερινά παιδιά και τον τρόπο που φέρονται, ντύνονται και η όλη τους συμπεριφορα σε έναν χώρο όπως ειναι το σχολείο, θα λεγα ότι είναι προκλητική. Καμμιά σχέση με μας όταν πηγαιναμε σχολείο...και δεν είμαι και καμμιά μεγάλη...5 χρόνια εχουν περασει αποτοτε που τελειωσα το σχολείο και όμως τα πράγματα έχουν αλλάξει ραγδαία. Είναι η γενικότερη συμπεριφορά πλέον των παιδιών και πιστεύω ότι ακριβώς για τον λόγο του ότι οι καθηγητες τα χουν δει πια ΟΛΑ, προσπαθούν να επιβληθούν με αυτόν το τρόπο.


Καθε πεντε χρονια, ολοι τα ιδια λενε. Οταν ημουν εγω σχολειο ο - κατα 6 χρονια μεγαλυτερος - αδερφος μου ελεγε τα ιδια γα μας, εσυ για τους ακομα πιο μικρους και so on...Απλα αλλαζει ο τροπος που οι μεγαλυτεροι βλεπουν τα πραγματα αλλα φυσικα και η ιδια η κοινωνια. Δεν σημαινει οτι καποια στιγμη ηταν καλυτερα και τωρα ειναι χειροτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συμφωνώ σχεδόν απόλυτα με Insominac (no wonder :P)
Οι υπόλοιποι μου δίνετε την εντύπωση οτι έχετε βάλει τους μαθητές στον τοίχο και τους πυροβολάτε ενώ οι καθηγητές ως μεγαλύτεροι είναι στο απυρόβλητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Ναι αλλά αν συγκρίνεις το θράσσος που έχουν τα σημερινά παιδιά σε σχέση με παλιότερους θα καταλάβεις πολλά. Ναι, εντάξει, δε λέω ότι πρέπει να βλέπουμε τους καθηγητες και να τρομάζουμε -να ο μπαμπούλας έρχεται...θα φάμε τηναποβολή κλπ- αλλά και ο στοιχειώδης σεβασμός πρέπει να υπάρχει. Ξέρεις πόσο προκαλούν τα σημερινά παιδιά;;; Το σχολείο πλέον έχει καταντησει πασαρέλα μοντέλων και αυτό που τους καίει είναι τι χρωμα θα βάψουν το νύχι, τι ρούχο -όσο πιο προκλητικό- θα βάλουν για να δείξουν τα προσόντα τους, πόσο μασκαρα θα βάλουν για να κάνουν ΚΑΓΚΕΛΟ ΤΗΝ ΒΛΕΦΑΡΊΔΑ, πόσο ζελέ θα βάλουν στο μαλλί για να σταθεί το καρφάκι ή η φραντζα η αντρική όπως είναι της μόδας...Δηλαδή περισσότερη ώρα στέκονται στον καθρέφτη παρά που διαβάζουν...Ε τα βλέπουν αυτά οι καθηγητές και τους γυρίζει το μάτι ανάποδα... και δίκιο έχουν...Πρέπει να υπάρχουν κάποια όρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι αλλά αν συγκρίνεις το θράσσος που έχουν τα σημερινά παιδιά σε σχέση με παλιότερους θα καταλάβεις πολλά. Ναι, εντάξει, δε λέω ότι πρέπει να βλέπουμε τους καθηγητες και να τρομάζουμε -να ο μπαμπούλας έρχεται...θα φάμε τηναποβολή κλπ- αλλά και ο στοιχειώδης σεβασμός πρέπει να υπάρχει. Ξέρεις πόσο προκαλούν τα σημερινά παιδιά;;; Το σχολείο πλέον έχει καταντησει πασαρέλα μοντέλων και αυτό που τους καίει είναι τι χρωμα θα βάψουν το νύχι, τι ρούχο -όσο πιο προκλητικό- θα βάλουν για να δείξουν τα προσόντα τους, πόσο μασκαρα θα βάλουν για να κάνουν ΚΑΓΚΕΛΟ ΤΗΝ ΒΛΕΦΑΡΊΔΑ, πόσο ζελέ θα βάλουν στο μαλλί για να σταθεί το καρφάκι ή η φραντζα η αντρική όπως είναι της μόδας...Δηλαδή περισσότερη ώρα στέκονται στον καθρέφτη παρά που διαβάζουν...Ε τα βλέπουν αυτά οι καθηγητές και τους γυρίζει το μάτι ανάποδα... και δίκιο έχουν...Πρέπει να υπάρχουν κάποια όρια.
Σε όλες τις εποχές υπήρχαν μαθητές που δεν διάβαζαν. Αυτό που άλλαξε είναι αυτό που κάνουν όταν δεν διαβάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Σε όλες τις εποχές υπήρχαν μαθητές που δεν διάβαζαν. Αυτό που άλλαξε είναι αυτό που κάνουν όταν δεν διαβάζουν.

α γεια σου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Σε όλες τις εποχές υπήρχαν μαθητές που δεν διάβαζαν. Αυτό που άλλαξε είναι αυτό που κάνουν όταν δεν διαβάζουν.
Δεν άλλαξε μόνο αυτό.Ρώτα κάποιους μεγαλύτερους να σου πουν για το ξύλο που έτρωγαν...
Οι καθηγητές τώρα είναι πολλοί ελαστικότεροι σε σχέση με παλιά.Εδώ όλο το θέμα δημιουργήθηκε επειδή κάποιος ζήτησε από τους μαθητές αυτονόητα πράγματα.Διαφωνεί κάποιος πάνω σ'αυτό?
Πάντως Λία, το θέμα εδώ δεν είναι ποιος είναι μεγαλύτερος.Μήπως φτάνεις στο αντίθετο από αυτό που κατηγορείς?Δηλαδή έχεις τους μαθητές στο απυρόβλητο επειδή είναι μικρότεροι και τους καθηγητές στον τοίχο επειδή είναι μεγαλύτεροι.Έτσι χάνεται η ουσία.Εκτός αν θεωρείς υποδειγματική τη συμπεριφορά των μαθητών και υπερβολικές τις απαιτήσεις των καθηγητών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και ήταν καλό το ξύλο που έτρωγαν???!!?? Τι θα ακούσω ακόμα!!! Ελπίζω να κατάλαβα λάθος!!!
Οι καθηγητές ορθώς είναι ελαστικότεροι, παλιότερα imho ήταν το παράλογο και το λάθος.
Και δεν είπα ποτέ οτι οι μαθητές είναι τέλειοι. Αλλά όταν βλέπω όλους να τονίζετε τα στραβά των μαθητών δεν έχει νόημα να επιμείνω εκεί, οπότε ίσως φαίνεται οτι φτάνω στο άλλο άκρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
οσο εξελισονται οι γενιες τοσο καλυτερα ειναι τα πραγματα και απο πλευρας καθηγητων αλλα και μαθητων.ειναι κατι που λεγεται εξελιξη και προοδος.το ποταμι δε γυριζει πισω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Και ήταν καλό το ξύλο που έτρωγαν???!!?? Τι θα ακούσω ακόμα!!! Ελπίζω να κατάλαβα λάθος!!!
Μπορείς να μου κάνεις quote το σημείο που λέω ότι το ξύλο είναι καλό?Όχι τίποτα άλλο δηλαδή, για να το δω κι εγώ.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπορείς να μου κάνεις quote το σημείο που λέω ότι το ξύλο είναι καλό?Όχι τίποτα άλλο δηλαδή, για να το δω κι εγώ.:confused:
Μα όταν λες οτι τα πράγματα έχουν αλλάξει προς το χειρότερο και μετά αναφέρεις το ξύλο που έτρωγαν παλιά τι συμπέρασμα θες να βγάλω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Μα όταν λες οτι τα πράγματα έχουν αλλάξει προς το χειρότερο και μετά αναφέρεις το ξύλο που έτρωγαν παλιά τι συμπέρασμα θες να βγάλω;
Προφανώς ανέφερα το τί γινόταν παλιότερα για να δείξω ότι είμαστε αχάριστοι.Τους σημερινούς, σαφώς πιο ελαστικούς από ποτέ, καθηγητές, τους κατηγορούμε για τσαμπουκά.Μήπως είμαστε λίγο υπερβολικοί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προφανώς ανέφερα το τί γινόταν παλιότερα για να δείξω ότι είμαστε αχάριστοι.Τους σημερινούς, σαφώς πιο ελαστικούς από ποτέ, καθηγητές, τους κατηγορούμε για τσαμπουκά.Μήπως είμαστε λίγο υπερβολικοί?
Επειδή κάτι είναι λιγότερο χάλια απο παλιά δεν σημαίνει οτι είναι και εντάξει. Θέλουν πολλήηη βελτίωση ακόμα και οι καθηγητές και οι μαθητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Εντάξει, το ξύλο παιδιά είναι υπερβολικό... όπως και το στυλάκι του "εγώ είμαι και άλλος δεν είναι" απο την μεριά των καθηγητων.
Το θράσσος των μαθητών όπως και η αναίδια και ο μη σεβασμός είναι επίσης υπερβολικά από την μεριά των μαθητών.
Επομένως το θέμα είναι να υπάρξει μια μέση οδός για να υπάρχει πάνω απολα επικοινωνία μεταξύ καθηγητη-μαθητή. Πας στο σχολείο για να μάθεις κάποια πράγματα και συμβιβάζεσαι, γιατί αυτό είναι το σωστό, με την συμπεριφόρα που αρμόζει να έχεις. Συμβιβάζεσαι με τις απαιτήσεις των καθηγητών, ακόμη και αν σου βάζουν κάθε βδομάδα ένα απροειδοποίητο....ακόμη και αν ο νόμος λεει ένα διαγώνισμα τριμήνου επιτρέπεται, τι κακό θα συμβεί αν σου βάλει δύο και μοιράσει την ύλη για να διευκολύνει την ποσοτητα που έχει να διαβάσει ένας μαθητής;; Το να δοκιμαζει ένας καθηγητης συχνά τους μαθητές με τεστάκια -είτε προειδοποιημένα ειτε απροειδοποιητα-δε νομίζω ότι το κάνει για να δείξει την υπεροχή του. Το κάνει για να δει την προοδο και το επίπεδο των μαθητών. Νομίζετε πως άλλη όρεξη δεν έχουν απο το να διορθωνουν συνεχως διαγωνίσματα και να τραβάνε τα μαλλιά της κεφαλής τους με αυτά που διαβάζουν;;; Θέλω να καταλήξω στο συμπέρασμα ότι υπάρχουν και καθηγητες- που το πιο πιθανο αποτελουν και την εξαιρεση του κανόνα- που νοιάζονται πραγματικά για τις γνώσεις που θα πάρουν οι μαθητές. Στο χέρι όλων είναι να τηρούν κάποια βασικά πραγματάκια-και για τις δυο πλευρές- για να υπάρχει μια ισορροπία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όπως πολύ σωστά ειπώθηκε και πριν, ο σεβασμός δεν απαιτείται και δεν θα έπρεπε να απαιτείται απο κανέναν για κανέναν. Ο σεβασμός κερδίζεται.
Κι εγώ, παρ'ότι ήμουν μαθήτρια του 19-20, ορισμένους καθηγητές τους σεβόμουν πάρα πολύ και ορισμένους καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Όπως πολύ σωστά ειπώθηκε και πριν, ο σεβασμός δεν απαιτείται και δεν θα έπρεπε να απαιτείται απο κανέναν για κανέναν. Ο σεβασμός κερδίζεται.
Κι εγώ, παρ'ότι ήμουν μαθήτρια του 19-20, ορισμένους καθηγητές τους σεβόμουν πάρα πολύ και ορισμένους καθόλου.

QFE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ο σεβασμος μπορει στην ουσια να κερδιζεται κι ολα αυτα τα ωραια, αλλα σε τετοιες σχεσεις που δε σε παιρνει, κανεις αυτο που πρεπει και εστω σεβεσαι τη δουλεια του αλλου αν οχι τον ιδιο. Στη δουλεια σου μπορει ο αφεντικος να ναι ο χειροτερος που μπορει, αλλα μιλας μεχρι εκει που σου αφηνει το περιθωριο. Ετσι το βλεπω και με τη μαθητοκαθηγητικη σχεση. Ναι μεν, σε πολλα παραπονα εχουν δικιο οι μαθητες, αν και ολα ξερουμε οτι καναμε την τριχα τριχια, αλλα και οι καθηγητες δεν ειναι τερατα. Στο τελος, μιλαμε για ΕΝΑ ατομο που εχει να επιβληθει σε ΤΡΙΑΝΤΑ, ακομα και η απειλη εχει μια βαση.
Τωρα, σ'αυτα που γραφεις στο πρωτο σου ποστ, απορω πως δεν θεωρειτε αυτονοητο οτι το κινητο πρεπει να ναι κλειστο στο μαθημα, τα βιβλια στην τσαντα και να υπαρχει συνεπεια, μια χαρα λογικα ακουγονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κατερίνα αυτό που λες είναι να υποκρίνονται σεβασμό, όχι να σέβονται όντως.
Άρα καλά λέω οτι το υπάρχον σύστημα μαθαίνει στη μάζα την υποκρισία απο πολύ πολύ νωρίς... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εγω θα το ελεγα "συμπεριφορα που αρμοζει στη συγκεκριμενη σχεση", χωρις να βαζω σεβασμο, εκτιμηση και τετοιες εννοιες μεσα.
Αν δεν υπηρχαν αυτα τα ορια θα ειχαμε μαθητες που θα εβριζαν οσους καθηγητες δεν τους εκαναν, και καθηγητες που διαολοστελναν τους μαθητες, αφου κι αυτοι σαν ειλικρινεις ανθρωποι πρεπει να εκφρασουν καπως τα ειλικρινη συναισθηματα τους.. :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγω θα το ελεγα "συμπεριφορα που αρμοζει στη συγκεκριμενη σχεση", χωρις να βαζω σεβασμο, εκτιμηση και τετοιες εννοιες μεσα.
Αν δεν υπηρχαν αυτα τα ορια θα ειχαμε μαθητες που θα εβριζαν οσους καθηγητες δεν τους εκαναν, και καθηγητες που διαολοστελναν τους μαθητες, αφου κι αυτοι σαν ειλικρινεις ανθρωποι πρεπει να εκφρασουν καπως τα ειλικρινη συναισθηματα τους.. :X
Μπερδεύεις την ευγένεια με το σεβασμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Θεωρουν τους εαυτους τους ισους και ομοιους με τους καθηγητες ως προς τι; Γενικα εγω θεωρω τον εαυτο μου ισο με οποιονδηποτε αλλον, ανεξαρτητως ηλικιας και θεσης, μεχρι τουλαχιστον να μου δειξει γιατι οντως αξιζει το σεβασμο μου. (Αυτο φυσικα δεν σημαινει οτι θα ειμαι αγενης ή οτιδηποτε σχετικο, μεχρι να δω κατα ποσο οντως ειναι και αυτος σωστος απεναντι μου) :) Δεν μου φαινεται παραξενο να αναρωτιεται κανεις απο που πηγαζουν και αν ακομα υπαρχουν τα δικαιωματα μιας πραξης καποιου. Ποσο μαλλον οταν στην εν λογω περιπτωση η μια τουλαχιστον πραξη του ειναι παρανομη ;)

Θεωρητικά αυτό ισχύει...και να πιστεύω ότι ο σεβασμός κερδίζεται κλπ αλλά στις επαγγελματικές μας σχέσεις υπάρχουν κάποια όρια τα οποία δεν γίνονται να ξεπερνιούνται! Μπορεί εγώ τον διευθυντή μου να τον θεωρώ τον μεγαλύτερο βλάκα που υπάρχει και να λέω που έμπλεξα οκ; Αυτό όμως δεν μου δίνει το δικαίωμα να μην σέβομαι την θέση την οποία κατέχει... Μπορεί να διαφωνίσω μαζί του αλλά ούτε θα το παίξω μαγκιά, ούτε θα είμαι αγενής, ούτε θα πω με ποιο δικαίωμα μου το λες αυτό από την στιγμή που και η ίδια ξέρω ότι έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει π.χ. να μου απαγορεύσει να πάρω άδεια...

Έτσι είναι και στις σχέσεις καθηγητή - μαθητή... Μπορεί να μην σέβεσαι τον καθηγητή σου αλλά πρέπει να σέβεσαι την θέση την οποία έχει...

Τώρα αν το παράνομο είναι η κατάσχεση του κινητού πίστεψε με ότι ακόμα και αν γίνει θα είναι μέχρι το τέλος της ώρας/ ημέρας .... Ο καθηγητής είναι άνθρωπος και εγώ προσωπικά αν έκανα μάθημα και κάθε τρεις και λίγο βαρούσαν κινητά το ίδιο θα έκανα...παράνομο ή μη! Το να επιβληθείς σε 30 άτομα πίστεψε με είναι πολύ δύσκολο... Όπως είναι αχαριστία εσύ να κοπανιέσαι να τους μάθεις πράγματα κι αυτοί το χαβά τους.... Επίσης ξεκαθάρισε κάποια πράγματα τα οποία εκ των πραγμάτων βοηθούν στη σωστή διεξαγωγή του μαθήματος.... Αν θέλει ο κάθε μαθητής να ψάξει τα δικαιώματά του καλά θα κάνει αλλά να μην ξεχνά και τις υποχρεώσεις που έχει... Γιατί συνήθως ξέρουμε μόνο τα δικαιώματά μας και ξεχνάμε τις υποχρεώσεις μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top