Προβλήματα με καθηγητές.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Ειμαι περηφανη για αυτη την θεση..............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εχμ, εδώ τι να ταιριάζει άραγε;
Κι εις ανώτερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fffppp

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Ευχαριστω......!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Icy Ice

Νεοφερμένος

Η Ελεάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
λολ, τελικα βλέπω πως υπάρχουν και χειρότερα και εμείς παραπονιόμαστε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fffppp

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Εμμμμ.......αλλα στο κατω κατω μια χαρουλα ειμαστε!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicky13

Νεοφερμένος

Η Νικολέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
έλεοςςςςςςςς... εμείς μόνο έναν- δύο περίεργους είχαμε πέρυσι, αλλά εντάξει δεν έφτασαν ποτέ μέχρι τα άκρα...φέτος πήραν σύνταξη και οι δύο και τώρα οι καινούριοι είναι πολύ καλοί!! ευτυχώς....... :ok:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Θα ήθελα να αν ξέρει κάποιος να μου πει που μπορώ να αναφέρω έναν καθηγητή (οποίος μόνο καθηγητής δε είναι )ωστέ να υποστεί κυρώσεις για ανάρμοστη συμπεριφορά.Του έχω μιλήσει προσωπικά οτι έχω πρόβλημα μαζί του αλλά δεν οδηγεί κάπου.
Μια μέρα μάλιστα που είχε πει σε ένα συμμάθητή μου να σηκωθεί να κάνει 20 κάμψεις εν ώρα μαθηματος (ιστορία) για να ηρεμήσει σηκώθηκα και έφυγα απο την τάξη λέγοντας του οτι θα τα πούμε στο διευθυντή (αλλά δε πήγα τελικά :/).Το θέμα όμως είναι οτι οι υπόλοιποι καθηγητές τον βλέπουν άγιο άνθρωπο επειδή αυτός είναι λέκτορας στο ανοικτό Πανεπιστήμιο κτλ κτλ...οποτε δεν βοηθούν.
Δεν είναι δυνατόν να μπαίνει ο κάθε καραγκιόζης στα σχολεία και να κάνει τον εκπαιδευτικό.Φτάνουν οι δημόσιοι υπάλληλοι.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagr97

Νεοφερμένος

Ο panagr97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Φιλολογος ηταν αυτος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Στο αντιστοιχο γραφειο της δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης της περιοχης σου.

Ακομη καλυτερο θα ηταν αν δεν εκανες μονη σου την καταγγελια, αλλα μαζικα ολο το τμημα ή ολη η ταξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killbill

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο killbill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Μου θύμισες ένα περιστατικό από καθηγητή που είχα εγώ στο σχολείο πριν από 20 χρόνια και έκανε το ίδιο σκηνικό με τις κάμψεις!! Τι μικρός που είναι ο κόσμος!

Πάντως ο καθηγητής που σου λέω έκανε απίστευτο μάθημα, ήταν ο καλύτερος καθηγητής του σχολείου, και δεν σου κρύβω ότι και εγώ σήμερα που έγινα με την σειρά μου καθηγητής προσπαθώ να τον μιμηθώ στον τρόπο διδασκαλίας (όχι όμως βάζοντας τα παιδιά να κάνουν κάμψεις!). Ο καθηγητής που σου λέω τις κάμψεις τις έκανε στα πλαίσια του χιούμορ πάντα για να σπάσει και λίγο η μονοτονία του μαθήματος.

Δεν ξέρω, (και δεν μας εξηγείς) με ποιά έννοια βάζει έναν μαθητή να κάνει κάμψεις. Τον ειρωνεύεται; Τον κοροιδεύει; ή εντάξει έκανε μια αθώα πλάκα κάποια φορα και τότε εσύ είσαι η υπερβολική; Στο μάθημα πως είναι; Κάνει καλό μαθημα; Ενδιαφέρεται για τους μαθητές; Συζητάει τις απορίες του ή είναι αδιάφορος και λουφάρει (πχ αργεί να μπει στην τάξη, όλο λείπει, σας βάζει τεστ και εξαφανίζεται κλπ).

Πρέπει να κρίνεις από την συνολική εικόνα του πάντως.

Τώρα για το πως πρέπει να ενεργήσεις, θα πρέπει να τηρήσεις την ιεραρχία. Δηλαδή:
Αρχικά στο τμήμα σου υπάρχει 5μελές και θα πρέπει να ξεκινήσετε από εκεί να το συζητήσετε.
Στην συνέχεια ότι αποφασίσετε το κοινοποιείτε στο 15μελές του σχολείου το οποίο εγγράφως παραδίδει στον Διευθυντή του σχολείου ένα κείμενο με το πρόβλημα που δημιουργήθηκε και το τι απαιτείτε εσείς να γίνει.Το πιο πιθανό είναι να γίνει σύσταση από τον Διευθυντή στον συγκεκριμένο καθηγητή. Αν το πρόβλημα δεν διορθωθεί τότε το φέρνετε στον σύλλογο διδασκόντων όπου έχετε δικαίωμα να παρευρίσκεστε και εσείς (2 μέλη από το 15μελές) την ώρα της συνεδρίασης.
Αν ούτε από κει βγεί κάτι τότε πηγαίνετε στην Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης όπου κοινοποιείτε το πρόβλημα.

Η υπόλοιπη τάξη τι γνώμη έχει για τον συγκεκριμένο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Κοίταξε αν είναι μεμονωμένο το περιστατικό δηλαδή μόνο αυτό με τις κάμψεις ίσως και να το έκανε στα αστεία και ο μαθητής να το πήρε στα σοβαρά ενώ δεν θα έπρεπε.Εξαρτάται βέβαια και το ύφος του καθηγητή εκείνη την στιγμή,πώς το λέει...

Τώρα αν έχει ιστορικό αυτός ο καθηγητής και έχει κάνει και άλλα στο παρελθόν που σας ενόχλησαν και του το είπατε και συνεχίζει να τον αναφέρετε στην δευτεροβάθμια εκπαίδευση για να του κάνουν κάποια επίπληξη.Δεν είναι και σίγουρο βέβαια ότι θα του κάνουν και κάτι...
Anyway εσείς πάτε σαν τάξη και όχι ένα άτομο γιατί πραγματικα αν πάει ένα άτομο δεν θα του δώσουνε σημασία καν..
Αν καταφέρετε να έχετε και κάποια απόδειξη για αυτά που θα πέιτε στην 2ο βάθμια, τραβηγμένη με μορφή βίντεο από τα κινητά σας(αυτά που δεν κουβαλάτε καμιά φορά μαζί σας:P) θα είναι καλύτερα πιστεύω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Τι λες μωρε, τα κινητα απαγορευονται απο εγκυλιο! Δεν θα τους ενδιαφερει ο καθηγητης μετα αλλα η παραβαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχει δίκαιο η Ράνια..

Καλύτερα να πάτε αρκετά παιδιά στον διευθυντή και να του μιλήσετε!
Τα 5μελές, 15μελές αν και τηρούν μια ιεραρχία, θα είναι χρονοβόρα διαδικασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Τι λες μωρε, τα κινητα απαγορευονται απο εγκυλιο! Δεν θα τους ενδιαφερει ο καθηγητης μετα αλλα η παραβαση.

Προτιμας να πας και να δειξεις το βιντεο απο το κινητο σου και ας παρεις 1-2 μερες αποβολη αλλα να γινει η δουλεια σου Η να μην γινει η δουλεια σου και να σας μαμαει ο τρομπακας ολη την χρονια με τα δηθεν αστεια του?
Η επιλογη δικη σου..

1ον αν το βιντεο περιεχει κανονικη αποδειξη δεν θα δωσουν καν σημασια στην παραβαση
2ον δεν ειναι αναγκη να τραβηχτει απο κινητο το βιντεο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killbill

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο killbill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Μπορεί να είναι χρονοβόρα διαδικασία, αλλά για να είσαστε καλυμμένοι και να υποστηρίξετε την θέση σας ότι κάνατε όλες τις απαραίτητες ενέργειες, θα πρέπει να την ακολουθείσετε. Αλλιώς κανείς δεν θα σας δώσει σημασία και το γεγονός θα θαφτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Προτιμας να πας και να δειξεις το βιντεο απο το κινητο σου και ας παρεις 1-2 μερες αποβολη αλλα να γινει η δουλεια σου Η να μην γινει η δουλεια σου και να σας μαμαει ο τρομπακας ολη την χρονια με τα δηθεν αστεια του?
Η επιλογη δικη σου..

1ον αν το βιντεο περιεχει κανονικη αποδειξη δεν θα δωσουν καν σημασια στην παραβαση
2ον δεν ειναι αναγκη να τραβηχτει απο κινητο το βιντεο..
Βασικά νομίζω πως θα τους δωσουν την αφορμή,που ενδεχομένως να ψάχνουν,για να την γλιτώσει ο καθηγητής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Βασικά νομίζω πως θα τους δωσουν την αφορμή,που ενδεχομένως να ψάχνουν,για να την γλιτώσει ο καθηγητής

Ας σκασει η μυτη ολο το τμημα στην δευτεροβαθμια εκπαιδευση με το αποδεικτικο βιντεο και δεν προκειτε να την γλιτωσει...
Ας κανει και μια γυρα το βιντεο στον συλλογο γονεων και κηδεμονων και στην διευθυντρια.
Απο το να μπουνε στην δευτεροβαθμια εκπαιδευση με τα χερια στις τσεπες μη εχοντας καποιο στοιχειο ειναι much better να μπουνε ετσι πως προτεινω εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Προτιμας να πας και να δειξεις το βιντεο απο το κινητο σου και ας παρεις 1-2 μερες αποβολη αλλα να γινει η δουλεια σου Η να μην γινει η δουλεια σου και να σας μαμαει ο τρομπακας ολη την χρονια με τα δηθεν αστεια του?
Η επιλογη δικη σου..

1ον αν το βιντεο περιεχει κανονικη αποδειξη δεν θα δωσουν καν σημασια στην παραβαση
2ον δεν ειναι αναγκη να τραβηχτει απο κινητο το βιντεο..


Η βιντεοσκόπηση έχει απαγορευτεί πλήρως ως αποδεικτικό σε όλες τις δικαστικές υποθέσεις της χώρας...Λες να τη δεχτούν στη δευτεροβάθμια; Μπλεγμένοι θα βρεθούνε, έχει το δικαίωμα να τους κάνει μεγάλη ζημιά αν τυχόν τον βιντεοσκοπήσουν μες την τάξη. Άλλωστε αν ακολουθηθεί η ιεραρχία με 15μελες και 5μελες, συγκεντρωση υπογραφων των τμημάτων που διδάσκει κλπ...δε νομίζω οτι ειναι και τόσο δύσκολο να σας πιστέψουν. Αλλά θα θεωρήσετε σιγουρο οτι θα ρωτήσουν το διευθυντη και τους συναδελφους του, αν αποφασίσουν ν'ασχοληθουν, και φυσικα η δικη τους γνωμη ειναι πιο βαρύνουσα.
-----------------------------------------
Ας σκασει η μυτη ολο το τμημα στην δευτεροβαθμια εκπαιδευση με το αποδεικτικο βιντεο και δεν προκειτε να την γλιτωσει...
Ας κανει και μια γυρα το βιντεο στον συλλογο γονεων και κηδεμονων και στην διευθυντρια.
Απο το να μπουνε στην δευτεροβαθμια εκπαιδευση με τα χερια στις τσεπες μη εχοντας καποιο στοιχειο ειναι much better να μπουνε ετσι πως προτεινω εγω.

Το "όλο το τμήμα" δεν έχει κάποιο θεσμοθετημένο ρόλο...Το 15μελες και τα 5μελη ίσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας:).Είναι κι άλλα παιδια που δε τον θελουν.Μερικοί βέβαια δεν έχουν πρόβλημα να σηκωνονται να κάνουν κάμψεις κ ό,τι άλλο του έρθει εκεινη τη στιγμη.

Λοιπόν απαντώ συνοπτικα σ'αυτα που με ρωτησατε:Το περιστατικό με τις κάμψεις δεν έγινε στα πλαίσια αστείου αλλά στα πλαίσια μιας νεας ''επαναστατικής'' παιδαγωγικής μεθόδου όπως μου εξήγησε αργότερα.Σαν φιλολογος είναι πολύ καλός γνώστης του αντικειμένου του αλλά σαν εκπαιδευτικός έχει αποτύχει ο άνθρωπος.Εκτός των ''επαναστατικών'' παιδαγωγικών μεθοδων του αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι που μας κάνει σε κάθε μάθημα πολιτική κ ιδεολογική ''προπαγάνδα'' (η ιστορία προσφέρεται για κάτι τετοιο κιολας).Κατα τα άλλα δεν μπορώ να τον κατηγορήσω οτι είναι άσχετος στο τομέα του αλλά δεν είμαι υποχρεωμένη το ένα λεπτό να μας λέει οτι είμαστε αναγωγα ζώα και το επόμενο να σηκώνει όποιο παιδί γουστάρει να κάνει καμψεις και να μετράει με υφακι πόσες έχει κάνει σαν να ειμαστε στρατός.Δηλαδή νταξει εμένα νιωθω οτι προσβάλλεται η νοημοσύνη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εχετε μαζευτει να του πειτε τπτ ολοι μαζι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Εσείς γιατι κάνετε ό,τι σας λέει; Αν ήμουν στη θέση σας, όχι μόνο δε θα έκανα κάμψεις αλλά θα του λεγα "κανε εσυ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top