Προβλήματα με καθηγητές.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Το βαρέθηκα το θέμα. Θα απαντήσω μόνο σε ενα σημείο:

οι καθηγητές εκπαιδεύονται για να διδάσκουν και όχι για να επιβάλλουν την τάξη.
Λάθος φίλε μου. Οι καθηγητές είναι και παιδαγωγοί. Εκτός από το να διδάσκουν έχουν υποχρέωση να μάθουν στα παιδιά ήθος και συμπεριφορά, ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥΣ!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Αυτη η μονιμοτητα ριχνει το επιπεδο των καθηγητων.Ο καθε ανεπαρκης περναει μια εξεταση και θα πρεπει να τον ανεχονται για 25 χρονια τοσοι μαθητες.Δεν θα πρεπει να υπαρχει ενα συστημα αξιολογησης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Λάθος φίλε μου. Οι καθηγητές είναι και παιδαγωγοί. Εκτός από το να διδάσκουν έχουν υποχρέωση να μάθουν στα παιδιά ήθος και συμπεριφορά, ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥΣ!!!

Τελείως άσχετο με αυτό που έγραψα εγώ. Είναι παιδαγωγοί, δεν είναι όμως θηριοδαμαστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
παιδαγωγός = θηριοδαμαστής των παιδιών

το ίδιο είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Δεν νομίζω να είναι το ίδιο. Πρώτα απ' όλα, εκπαιδεύτηκαν αυτοί οι καθηγητές για να επιβάλλουν την τάξη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athens18

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Αυτή είναι τελείως άχρηστη και απορώ γιατί δεν την διώχνουνε τελείως. Ο διευθυντής μας είπε ότι θα φροντίσει του χρόνου να φύγει αλλά μας παρακέλεσε φέτος να κάνουμε υπομονή στο κάτω κάτω ιστορία είναι μας είπε και όχι κάτι που θα χρειάζεται για πανελλήνιες. Αυτή για παράδοση μαθήματος κάνει ανάγνωση το βιβλίο και έβαλε διαγώνισμα να γράψουμε ολόκληρο κεφάλαιο. Ευτυχώς είναι τόσο χαζή που αντιγράψαμε όλοι απο το το βιβλίο. Όλη την ώρα γκρινίάζει και μας λέει ότι όλοι οι άλλοι καθηγητές συνομοτούν εναντίον της και ότι είναι αδικημένη και κατακηνυγημένη. Πολλές φορές βάζει τα κλάματα και λέει ασυναρτησίες. Εμείς είπαμε άντε να την ανεχτούμε στην ιστορία και αυτή υποσχέθηκε μεγάλους βαθμούς. Όταν έχουμε μαζί της μπαινοβγαίνουμε από την τάξη όποτε θέλουμε, διαβάζουμε άλλα μαθήματα, ακούμε μουσική και γράφουμε στο κινητό.

Εντάξει ρε συ, απλά δεν έχει μεταδοτικότητα. Σκέφτηκες ότι ίσως κάθε φορά που μπαίνει σε τάξη κομπλάρει και φοβάται να κάνει μάθημα? Και οκ, ναι είναι κακή καθηγήτρια πες, δεν ξέρει να διδάξει. Αλλά είναι ανάγκη να την καταρακώνετε κι εσείς σε κάθε μάθημα? Καταλαβαίνω αυτό που ζητάτε αλλά ας είμαστε και λίγο άνθρωποι. Δε σου κάνω κριτική, κι εμένα πρώτη αντιδραση μου αυτή θα ήταν, απλά δες το λίγο πιο ήρεμα κι από την άλλη πλευρά... Κι επίσης, νομίζω ότι ο διευθυντή σας έχει χάσει λίγο το νόημα του σχολείου. "στο κάτω κάτω ιστορία είναι μας είπε και όχι κάτι που θα χρειάζεται για πανελλήνιες." Σχολείο δε πάμε για να δώσουμε πανελλήνιες. Πάμε για να μάθουμε, να μορφωθούμε να πάρουμε εφόδια κι ερεθίσματα. Και ως διευθυντές κάνουμε πράξεις.

Τελείως άσχετο με αυτό που έγραψα εγώ. Είναι παιδαγωγοί, δεν είναι όμως θηριοδαμαστές.

Πολύ σωστός!!!!! Κι εγώ πέρασα από τα θρανία και μάλιστα ήμουν αρκετά ανησυχή αλλά ποτέ δεν προσέβαλα καθηγητή. Άλλο το ο καθηγητής να είανι ανίκανος να διδάξει άλλο το να είναι κακός άνθρωπος. Αλλά η επιδεικτική περιφρόνηση δεν αξίζει σε κανέναν... Στο κάτω κάτω, τι φταίει αυτό αν εγώ βαριέμαι το αντικείμενο του???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ravenclaw

Νεοφερμένος

Ο Ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Ο σεβασμός εμπνέεται. Αυτή δεν είναι άξια κανενός σεβασμού όταν κατηγορέι τους άλλους καθηγητές. Ο διευθυντής μας εξήγησε ότι νομικά δεν γίνεται να φύγει. Επειδή είναι εντα΄ξει τύπος ο διευθυντής την ανεχόμαστε όσο μπορούμε. Όχι δα και να την σεβαστούμε!!! Αν αυτή σεβόταν τον εαυτό της έπρεπε να παραιτηθεί.

Συγνώμη, αλλά η καθηγήτριά σας αντιμετωπίζει πρφανώς σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα - προφανώς δεν είναι επαγγελματίας, αλλά είναι άρρωστη. Τουλάχιστο θα μπορούσατε να σεβαστείτε την ασθένειά της. Από κει και πέρα, αναφορές μπορούν να γίνουν και στο υπουργείο και στις διευθύνσεις δευτεροβάθμιας ώστε να βρεθεί γι' αυτήν κάποιο άλλο πόστο, εκτός τάξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν νομίζω να είναι το ίδιο. Πρώτα απ' όλα, εκπαιδεύτηκαν αυτοί οι καθηγητές για να επιβάλλουν την τάξη;
φυσικά και εκπαιδεύτικαν. Στις δασκαλίστικες και στις καθηγητικές σχολές υπάρχουν ειδικά μαθηματα (παιδαγωγικής και ψυχοπαιδαγωγικής)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragda55

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ορεστιάδα (Έβρος). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Βασικά νομίζω πως θα τους δωσουν την αφορμή,που ενδεχομένως να ψάχνουν,για να την γλιτώσει ο καθηγητής

Συμφωνω,
και ειναι και παρανομο να βιντεοσκοπεις καποιον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MikeZ

Νεοφερμένος

Ο MikeZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδιά, πραγματικά χρειάζομαι βοήθεια. Δεν είμαι πολύ τυχερός γενικά στους καθηγητές. Πέρσι, είχα μια δασκάλα που ήταν πραγματικά κακιά! Φέτος, έχουμε μια τύπισσα που 1ον τα λέει ΟΛΑ απίστευτα γρήγορα και δεν καταλαβαίνω ΧΡΙΣΤΟ - και όχι μόνο εγώ. Και χάρη στην ταχύτητα δε προλαβαίνουμε να γράφουμε και να σημειώνουμε. Και όταν της λέμε να σταματήσει και να τα ξαναπεί, αυτή σχεδόν μας βρίζει. Είχαμε μαζέψει με όλα τα παιδιά της πρώτης παράπονα και δεν έγινε ΤΙΠΟΤΑ. Πραγματικά αν μπορείτε να βοηθήσετε... :P ;) :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βασιλική22

Νεοφερμένος

Η βασιλική22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
το συζητησατε μαζι της εκτος του μαθηματος?μπορειτε να της πειτε στο διαλειμμα οτι ο ρυθμος της δεν σας επιτρεπει να την ακολουθησετε αν και το θελετε.Αν παρ'ολα αυτα δεν γινει κατι,μη διστασετε να φτασετε μεχρι τη πορτα του διευθυντη.Ελπιζω εκεινος να ειναι περισσοτερο ''ανθρωπος'' και οχι κανενας ''βολεψακιας''!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Πηγαίντε στο γραφείο! Πολλές φορές θυμάμαι θεωρούσαμε βουνό να πάμε στον Διευθυντή αλλά αρκετές φορές βγάζεις άκρη από εκεί που δεν το περιμένεις!
Με το σύλλογο γονέων μπορείτε ή πείτε το της χύμα...

Εγώ το έχω πει ότι όλα τα ψυχολογικά μας τα ξεσπάμε στους καθηγητές και τα δικά τους σε εμάς... (Όχι πάντα ! Ευτυχώς!) Αν όμως τους υποβάλλανε σε τεστ ψυχολογίας όπως κάνανε στο εξωτερικό το μισό διδακτικό προσωπικό θα είχε φάει σουτ! (ευτυχώς, υπάρχουν εξαιρέσεις και χάρη σε αυτούς έγινα άνθρωπος!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MikeZ

Νεοφερμένος

Ο MikeZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου, αλλά δεν νομίζω να πετύχει γιατί η διευθύντρια είναι τρισχειρότερη από την λεγόμενη. Θα προσπαθήσω να πείσω τους άλλους μπας και καταφέρουμε να της μιλήσουμε στο διάλειμμα. Μακάρι να δουλέψει. Όποιος έχει άλλη ιδέα να μου γράψει εδώ...
Καλά Χριστούγεννα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
παιδια θελω την βοηθεια σας! οι δικοι μας καθηγητες ειναι σχετικα καλοι! απλος δεν μου αρεσει που ανακαταβουν τα προσωπικα τους με την δουλεια τους! δεν μπορω αλλο τα ''ερωτικα τριγωνα'' ΑΝΑΜΕΣΑ στους καθηγητες ΜΟΥ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
παιδια θελω την βοηθεια σας! οι δικοι μας καθηγητες ειναι σχετικα καλοι! απλος δεν μου αρεσει που ανακαταβουν τα προσωπικα τους με την δουλεια τους! δεν μπορω αλλο τα ''ερωτικα τριγωνα'' ΑΝΑΜΕΣΑ στους καθηγητες ΜΟΥ!

Εσένα τι σε ενοχλεί;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εσένα τι σε ενοχλεί;:confused:

με ενοχλει διοτι ξεσπαν σε εμας και προσωπικα σε εμενα το εχει κανει μια! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
με ενοχλει διοτι ξεσπαν σε εμας και προσωπικα σε εμενα το εχει κανει μια! :(

Ε εντάξει και σε μας ξεσπάνε για τα προσωπικά τους, αλλά μην δίνεις σημασία!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
παιδια θελω την βοηθεια σας! οι δικοι μας καθηγητες ειναι σχετικα καλοι! απλος δεν μου αρεσει που ανακαταβουν τα προσωπικα τους με την δουλεια τους! δεν μπορω αλλο τα ''ερωτικα τριγωνα'' ΑΝΑΜΕΣΑ στους καθηγητες ΜΟΥ!
Και τί δε θα 'δινα να διαπλέκονταν ερωτικά τρίγωνα ανάμεσα στους καθηγητές μου. Η ζωή στο σχολείο θα είχε περισσότερο σασπένς! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Και τί δε θα 'δινα να διαπλέκονταν ερωτικά τρίγωνα ανάμεσα στους καθηγητές μου. Η ζωή στο σχολείο θα είχε περισσότερο σασπένς! :D

Εγώ νόμιζα ότι σε όλα τα σχολεία υπάρχουν αυτά..
Σε μας γίνεται χαμός με αυτόν που μας κάνει Ιστορία και την πέφτει σε όλες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
να παιδια σας ειπα πως αυτα τα ερωτικα τριγωνα δεν θα ειχαν καλο τελος! φευγει η φιλολογος για να μην στενοχωρησει τον αγαπημενο της και γιατι δεν αντεχει αλλο να τον βλεπει μονο σαν φιλο της... αντε ρε... και ηταν η καλυτερη καθηγητρια! την λατρευα! αρε ΤΣ........ τι μας κανεις τωρα! εξ αιτιας σου ολα αυτα!!!!!! δεν μπρουσες να μην ησουν παντρεμενος με αυτη την ηλιθι@?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top