Πρέπει η συμπεριφορά να συνυπολογίζεται στο βαθμό;

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Το σχολείο και οι καθηγητές καλά θα κάνουν να ασχολούνται με την επίδοση μου και όχι με τη συμπεριφορά μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Φυσικα και οχι. Για τη συμπεριφορα υπαρχει ειδικο πεδιο "Διαγωγη" και ο βαθμος εχει να κανει μονο με την επιδοση.

That.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
εννοειται στοχος της εκπαιδευσης ειναι να σαι κανει καλο ανθρωπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Αυτό είναι ένα μεγάλο θέμα και παρεξηγημένο.Θα με πείτε ξενέρωτο αλλά είναι άποψή μου!

Πρώτον είσαι σχολείο και οφείλεις να σέβεσαι το χώρο.Δε λέω να μην κάνεις πλάκες, όλα στο πρόγραμμα είναι, αλλά μην ξεχνάς πως δεν είσαι στο γήπεδο.
Δεύτερον, δεν είναι υποχρεωμένος ο καθηγητής να ανέχεται τα ξεσπάσματά του κάθε καθυστερημένου επειδή δε φρόντισαν οι γονείς του να του δώσουν αγωγή.Γιατί στο σχολείο την ανέχονται.Στην ζωή έξω όμως και κυρίως στην εργασία ο εργοδότης θα του δώσει πόδι.
Ξανατονίζω δε λέω να μην κάνουμε πλάκες και αστεία.Σε σχολείο είμαστε όχι σε κατηχητικό, αλλά το να κάνεις το σχολείο λαμπόγυαλο και τον καθηγητή τέρας δε συμφέρει κανέναν. Τα ξεσπάσματα τρέλας να τα κάνετε εκεί που σας παίρνουν.Γιατί αυτό που σας κάνουν στο σχολείο είναι ντάντεμα.Δεν πιστέυω κανείς να νομίζει ότι είναι τιμωρίες αυτά που δίνουν.Αν πάτε στο εξωτερικό εκεί θα δείτε τι πάει να πει πειθαρχία.

Τρίτον, όπως λέει και ο έλγχος βαθμολογεί την πρόοδο και την επίδοσή σου δεν λεέι βαθμολόγηση συμπεριφοράς.Και καλώς την έχουν σε ένα σημείο όπου αναφέρει τη διαγωγή σου.Και δεν είναι κακό να υπάρχει...

Τέταρτον, γιατί σας κούρασα, όσα χρόνια είμαι σχολείο δεν έχω διαπυστώσει αδικίες καθηγητών.Πιστεύω πως συνήθως βαθμολογούν με βάση την επίδοση.Αν και κακή συμπεριφορά και καλή επίδοση δεν ταιριάζουν.Συνεπώς όλα είναι κανονικά.

Και τέλος συμπεριφερθείτε σαν παιδια΄της ηλικίας σας και όχι σαν μωρά και μόμολα.Μάθετε πως δε φταίνε οι άλλοι για τα προβλήματά σας.Με άφησε ή με τιμώρησε ή με αδίκησε.Το έκανε γιατί εσύ δε διάβαζες ή εσύ δεν καθόσουν φρόνιμα ή εσύ δεν ήσουν σωστός απέναντί του.
Όταν το μάθετε θα ηρεμήσετε κιόλας.
Μπορεί να σας φάνηκα υπερβολικός ή ξενέρωτος αλλά σκεφτείτε πως αυτή είναι η πραγματικότητα....και καλά θα κάνουν μερικοί να παραδέχονται και καμιά φορά...

Συμφωνείτε ή διαφωνείτε;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
φιλε θανο εκει που λες για ξεσπασματα εχεις απολυτο δικιο .. βλεπω κατι παιδακια στο σχολειο γκαριζουν,κοπανανε τα κεφαλια τους σε καρεκλες,χυνουν το κακαο τους στον τοιχο,πηδανε και κλωτσανε τα θρανια ,αδειαζουν καδους στο πατωμα,βγαζουν αναρθρες κραυγες ( κ δν πλακιζω) και αναρωτιεμαι..βεβαια,δν φταινε αυτοι..η αγωγη τους πανω απο ολα και ο περιγυρος τους που τα εχει πνευματικα αλυσοδεμενα και ετσι ψαχνουν που να ξεσπασουν..ειναι κριμα κατι τετοια φαινομενα..

ελπιζω το "καθυστερημενος" να το ειπες χαριν αστεισμου γιατι αν εννοεις την πνευματικη καθυστερηση ακομα και μεσω εκφρασεων της καθομιλουμενης υποθαλπτεται ενα ειδος ρατσισμου για αυτα τα ατομα που εχουν πραγματικα προβλημα..δεν το λεω προσωπικα,το χω παρατηρησει και στο φορουμ κ γενικα και δεν ειναι δικαιωμα κανενος να χρησιμοποιει ενα ιδιαιτερο χαρακτηριστικο καποιων ανθρωπων ως βρισια για αλλους των οποιων την συμπεριφορα βρισκουμε απαραδεκτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Όχι το καθυστερημένος το 'πα στη συμπεριφορά δεν ήταν ρατσιστικό υπονοούμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Πρώτον είσαι σχολείο και οφείλεις να σέβεσαι το χώρο.Δε λέω να μην κάνεις πλάκες, όλα στο πρόγραμμα είναι, αλλά μην ξεχνάς πως δεν είσαι στο γήπεδο.

Σίγουρα αυτό δεν μου λέει κάτι... Αν κάνω μαλακίες να μου δώσουν αποβολή. Γι αυτό είναι οι αποβολές.

Δεύτερον, δεν είναι υποχρεωμένος ο καθηγητής να ανέχεται τα ξεσπάσματά του κάθε καθυστερημένου επειδή δε φρόντισαν οι γονείς του να του δώσουν αγωγή.Γιατί στο σχολείο την ανέχονται.Στην ζωή έξω όμως και κυρίως στην εργασία ο εργοδότης θα του δώσει πόδι.

Μπορεί τα ξεσπασματα αυτά να είναι και δικαιολογημένα μην το ξεχνάς. Εγώ πολλές φορές "ξέσπασα" όταν άκουγα μαλακίες από καθηγητές.

Ξανατονίζω δε λέω να μην κάνουμε πλάκες και αστεία.Σε σχολείο είμαστε όχι σε κατηχητικό, αλλά το να κάνεις το σχολείο λαμπόγυαλο και τον καθηγητή τέρας δε συμφέρει κανέναν. Τα ξεσπάσματα τρέλας να τα κάνετε εκεί που σας παίρνουν.Γιατί αυτό που σας κάνουν στο σχολείο είναι ντάντεμα.Δεν πιστέυω κανείς να νομίζει ότι είναι τιμωρίες αυτά που δίνουν.Αν πάτε στο εξωτερικό εκεί θα δείτε τι πάει να πει πειθαρχία.

Δεν είπε κανείς να το κάνεις μπουρδελο αλλά και μπουρδέλο να το κάνω να με διώξουν απ το σχολείο. Να με γράψουν ποινολόγιο. Να μου δώσουν αποβολές. Ο βαθμός δεν έχει σχέση.

Τρίτον, όπως λέει και ο έλγχος βαθμολογεί την πρόοδο και την επίδοσή σου δεν λεέι βαθμολόγηση συμπεριφοράς.Και καλώς την έχουν σε ένα σημείο όπου αναφέρει τη διαγωγή σου.Και δεν είναι κακό να υπάρχει...

Συμφωνούμε... Οι βαθμοί για την επίδοση και η διαγωγή για την διαγωγή.

Τέταρτον, γιατί σας κούρασα, όσα χρόνια είμαι σχολείο δεν έχω διαπυστώσει αδικίες καθηγητών.Πιστεύω πως συνήθως βαθμολογούν με βάση την επίδοση.Αν και κακή συμπεριφορά και καλή επίδοση δεν ταιριάζουν.Συνεπώς όλα είναι κανονικά.

Στην δικιά μου περίπτωση δεν συνέβαινε έτσι πάντως... Παρ όλα πιστεύω ότι και σε εσενα αυτοί που εκαναν "φασαρίες" έπαιρναν 8 και αυτοί που δεν έκαναν 12 (έχοντας την ίδια επίδοση). Θα μου πεις μικρό το κακό... Αλλά και πάλι...

Και τέλος συμπεριφερθείτε σαν παιδια΄της ηλικίας σας και όχι σαν μωρά και μόμολα.Μάθετε πως δε φταίνε οι άλλοι για τα προβλήματά σας.Με άφησε ή με τιμώρησε ή με αδίκησε.Το έκανε γιατί εσύ δε διάβαζες ή εσύ δεν καθόσουν φρόνιμα ή εσύ δεν ήσουν σωστός απέναντί του.
Όταν το μάθετε θα ηρεμήσετε κιόλας.

Καλά χαλάρωσε, σίγουρα κανενας δεν φταιει για τα προβλήματα μου αλλά ουτε κι εγώ φταιω για τα προβλήματα/κομπλεξ των καθηγητών...

djohn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Μπορεί τα ξεσπασματα αυτά να είναι και δικαιολογημένα μην το ξεχνάς. Εγώ πολλές φορές "ξέσπασα" όταν άκουγα μαλακίες από καθηγητές.

djohn


πως ξεσπασες ,ομως ? το να δηλωσες την αντιθεση σου και να διεκδικησες το ακουσμα των αποψεων σου φυσικα ειναι σωστοτατο και δεκτο..μη πω απαραιτητο..

αλλα αν αρχισες να σπας θρανια,να ριχνεις φαπες κ να κλωστας καδους μαλλον κατι δεν παει καλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
αλλα οπως ανεφερε και ο Θανος συνηθως ο καλος μαθητης εχει και καλη διαγωγη επειδη εχει συνειδητοποιησει τν χωρο στον οποιο βρισκεται και τν σκοπο για τν οποιο ειναι εκει....τωρα ενταξει τοσα χρονια βρισκομαστε μεσα στα σχολεια και εχουμε συνειδητοποιησει πολλες αδικιες να γινονται..μια απο αυτες ειναι και η διαγωγη..αλλα καθηγητες το λαμβανουν υποψη τους και αλλοι οχι....καλως ή κακως ετσι ειναι....μια πληρη αναδιαμορφωση της παιδειας με αξια καταρτισμενο εκπαιδευτικο προσωπικο θα ηταν η ιδανικοτερη λυση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
πως ξεσπασες ,ομως ? το να δηλωσες την αντιθεση σου και να διεκδικησες το ακουσμα των αποψεων σου φυσικα ειναι σωστοτατο και δεκτο..μη πω απαραιτητο..

αλλα αν αρχισες να σπας θρανια,να ριχνεις φαπες κ να κλωστας καδους μαλλον κατι δεν παει καλα..

Από το σημείο που μου είπε ότι λέω μαλακίες και δεν ξέρω
τίποτα (και κάτι για τους γονείς μου) του απάντησα:

Μήπως η άγνοια σας για κάποια θέματα σας φέρνει σε δύσκολη θέση? Δεν είναι κακό να παραδεχτείτε ότι δεν το ξέρετε.

Και μετά φυσικά (ενώ εκείνος έβριζε), σηκώθηκα, έφυγα από την τάξη και πήγα μόνος μου στο γραφείο να τον "αναφερω"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
μαζι σου,τοτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Σίγουρα αυτό δεν μου λέει κάτι... Αν κάνω μαλακίες να μου δώσουν αποβολή. Γι αυτό είναι οι αποβολές.
Όχι. Δε συμφωνώ μαζί σου.Είσαι στο σχολείο και πρέπει να φέρεσαι ανάλογα. Αυτό είναι δικαιολογία που λες ...Γι'αυτό έβαλαν τις αποβολές.Τίς έβαλαν για να καταλάβεις πως δεν πρέπει να φέρεσαι έτσι.Όχι πως θα κάνεςι βλακείες και θα παίρνεις αποβολές και πάει τέλειωσε. Ατό θα είναι η καθημερινότητα.Και αν νομίζεις πως το σχολείο υπάρχει για να κάνεςι βλακείες και να παίρνεις αποβολές τότε τσάμπα πήγαινοερχόσουν στο σχολείο.Καλύτερα να καόσουν σπίτι σου.

Όταν λες "Βεβαίως και θα ξεσπάω σε καθηγητές που είναι κομπλεξικοί και λενε μαλακίες.."... Συμφωνώ μαζί σου, ότι υπάροχυν και βλάκες, αλλά με το να ξεσπάς δεν καταφέρνεις τίποτα.Δε θα σε πάρει στα σοβαρά, θα σου δώσει αποβολή και ο ηττημένος θα ε΄σιαι εσύ. Ενώ αν φερθείς έξυπνα και θα του πεις αυτό που θες και θα σε πάρει στα σοβαρά.Επίσης δεν αναφερόμουν σε τέτοιες περιπτώσεις αλλά σε περιπτώσεις του...Σπάω θρανία και βρίζω τον καθηγητή και κάνω φασαρία για να πουλήσω μαγκιά.Που μόνο μαγκιά δε πουλά κανείς με αυτά...

Πρέπει να υπάρχει μέτρο.Αν είναι να πηγαίνεις σχολέιο να κάνεςι βλακείες και να τσακώνεσαι με καθηγητές ποιός ο λόγος;;;; Τ΄σαμπα κόπος...
Και πλάκες θα υπάρχουν, και αστεία αλλά και διάλογος από ξεσπάσματα.Ξέρω σου ακούγομαι κάπως...με αυτά που λέω,αλλά έτσι είναι.

Αυτά. Θα χαρώ αν μου πεις που διαφωνείς πάνω σε αυτό djohn.


Από το σημείο που μου είπε ότι λέω μαλακίες και δεν ξέρω
τίποτα (και κάτι για τους γονείς μου) του απάντησα:

Μήπως η άγνοια σας για κάποια θέματα σας φέρνει σε δύσκολη θέση? Δεν είναι κακό να παραδεχτείτε ότι δεν το ξέρετε.

Και μετά φυσικά (ενώ εκείνος έβριζε), σηκώθηκα, έφυγα από την τάξη και πήγα μόνος μου στο γραφείο να τον "αναφερω"

Α! Σε αυτό συμφωνώ μαζί σου και μπράβο σου που το πες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Όχι. Δε συμφωνώ μαζί σου.Είσαι στο σχολείο και πρέπει να φέρεσαι ανάλογα. Αυτό είναι δικαιολογία που λες ...Γι'αυτό έβαλαν τις αποβολές.Τίς έβαλαν για να καταλάβεις πως δεν πρέπει να φέρεσαι έτσι.Όχι πως θα κάνεςι βλακείες και θα παίρνεις αποβολές και πάει τέλειωσε. Ατό θα είναι η καθημερινότητα.Και αν νομίζεις πως το σχολείο υπάρχει για να κάνεςι βλακείες και να παίρνεις αποβολές τότε τσάμπα πήγαινοερχόσουν στο σχολείο.Καλύτερα να καόσουν σπίτι σου.

Σίγουρα είσαι σε σχολείο. Σίγουρα πρέπει να φέρεσαι ανάλογα. Στην περίπτωση όμως που δεν φερθείς κάποια φορά για οποιονδήποτε λόγο, γιατί αυτό να έχει και επίπτωση στην βαθμολογία σου?


Όταν λες "Βεβαίως και θα ξεσπάω σε καθηγητές που είναι κομπλεξικοί και λενε μαλακίες.."... Συμφωνώ μαζί σου, ότι υπάροχυν και βλάκες, αλλά με το να ξεσπάς δεν καταφέρνεις τίποτα.Δε θα σε πάρει στα σοβαρά, θα σου δώσει αποβολή και ο ηττημένος θα ε΄σιαι εσύ. Ενώ αν φερθείς έξυπνα και θα του πεις αυτό που θες και θα σε πάρει στα σοβαρά.Επίσης δεν αναφερόμουν σε τέτοιες περιπτώσεις αλλά σε περιπτώσεις του...Σπάω θρανία και βρίζω τον καθηγητή και κάνω φασαρία για να πουλήσω μαγκιά.Που μόνο μαγκιά δε πουλά κανείς με αυτά...

Σε περιπτώσεις που κάποιος κάνει μαλακιες σαν αυτες που λες εσύ τότε μια 3ημερη θα τον έκανε αμέσως καλά σε δευτερόλεπτα... Αλλά αν μετά αυτός ο μαθητής γράψει 20 στο διαγώνισμα και βλέπεις και ότι είναι πάντα γραμμένος/διαβασμένος θεωρώ αδικο να του στερηθεί το 20.. Θα μου πεις δεν υπάρχουν τετοιες περιπτώσεις να γράφει 20 και να σπάει θρανία.. ΔΕΚΤΟ.

Πρέπει να υπάρχει μέτρο.Αν είναι να πηγαίνεις σχολέιο να κάνεςι βλακείες και να τσακώνεσαι με καθηγητές ποιός ο λόγος;;;; Τ΄σαμπα κόπος...
Και πλάκες θα υπάρχουν, και αστεία αλλά και διάλογος από ξεσπάσματα.Ξέρω σου ακούγομαι κάπως...με αυτά που λέω,αλλά έτσι είναι.

Οι καθηγητές είναι εκεί για να μου μάθουν, ουτε να χαζευουν, ούτε να μην έρχονται, ούτε να κάνουν 10 λεπτά μαθημα κι όλη την υπόλοιπη ώρα χαβαλέ. Γι αυτό πληρώνονται ΑΥΤΟ ΑΠΑΙΤΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΥΣ... Δεν είναι καθολου σωστό να επιδιώκεις να αντιπαρατεθείς/βριστείς/τσακωθείς με κάποιον καθηγητή αλλά όλοι οφείλουμε να το κάνουμε αν δούμε ότι ΔΕΝ κάνει σωστά την δουλειά του...

Αυτά. Θα χαρώ αν μου πεις που διαφωνείς πάνω σε αυτό djohn.

Δεν υπάρχει κάποιο σημείο που να διαφώνησα, απλά επισήμανα κάποια πράγματα...

Α! Σε αυτό συμφωνώ μαζί σου και μπράβο σου που το πες...

tnx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Σε αυτό συμφωνώ σε όλα μαζί σου! Οκ.Έχεις απόλυτο δίκιο.Άμα τίθεται θέμα θα τσακωθείς με τους καθηγητές οι οποίοι δε δουλεύουν....Ναι! Ουσιαστικά λέγαμε το ίδιο πράγμα με διαφορετικά παραδείγματα.
Αυτό που ήθελα να τονίσω ήταν ότι μας συμφέρει αν μιλήσουεμ μαζί τους από το να τσακωθούμε.Γιατί είναι άδικο αν την πληρώνουν οι μαθητές. Γαι παράδειγμα εγώ τσακώθηκα με τη ΘΕολόγο φέτος.Αλλά αντί να της δώσω αφορμή να μου δώσει αποβολή που το 'χε άχτι.Έκατσα και της μίλησα.Και μετά ούτε λόγο είχε να μου δώσει αποβολή μιας και διάλογο έκανα δεν έσπασα τίποτα και έφαγε τα λύσακά της γιατί περίμενε να αντιδάρασω αλλιώς για να με αποβάλει...ΑΠλώς λέω να φερόμαστε έξυπνα...γιατί μερικοί νομίζουν πως έγιναν καθηγητές και να κάθονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danaoula8

Νεοφερμένος

Η danaoula8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ναι ρε αλλα μαθημτικα π.χ. μπορει να λυνεις ανετα τριτοβαθμιες εξισωσεις (λεω εγω τωρα) και να εισαι ΕΞΩ ΑΠΟ το μαθημα ο χειροτερος χαρακτηρας τη τον νοιαζει το καθηγητη τη κανεις ΕΞΩ απο το μαθημα του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μέχρι και το τέλος του Λυκείου δεν υπάρχει διδασκόμενη μέθοδος επίλυσης γνησίως τριτοβάθμιων εξισώσεων. :P
(Βασικά για να λύσεις μια τριτοβάθμια ακόμη και στη Γ λυκείου κάνεις παραγοντοποίηση πολυωνύμου και στην ουσία τη μετατρέπεις σε γινόμενο πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας και κατόπιν τη λύνεις.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μέχρι και το τέλος του Λυκείου δεν υπάρχει διδασκόμενη μέθοδος επίλυσης γνησίως τριτοβάθμιων εξισώσεων. :P
(Βασικά για να λύσεις μια τριτοβάθμια ακόμη και στη Γ λυκείου κάνεις παραγοντοποίηση πολυωνύμου και στην ουσία τη μετατρέπεις σε γινόμενο πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας και κατόπιν τη λύνεις.)
Κανεις Horner και μετα αυτο που λες... :P Η ξανα παραγοντοποιεις την β'βαθμια και εχεις 3 πρωτοβαθμιες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Παραγοντοποίηση είναι ο Horner.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παραγοντοποίηση είναι ο Horner.
Ναι μωρε, απλα ειναι ο τροπος παραγοντοποιησης που με βολευει περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλο! :P

(πιο off-topic δεν γινεται :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
ναι ρε αλλα μαθημτικα π.χ. μπορει να λυνεις ανετα τριτοβαθμιες εξισωσεις (λεω εγω τωρα) και να εισαι ΕΞΩ ΑΠΟ το μαθημα ο χειροτερος χαρακτηρας τη τον νοιαζει το καθηγητη τη κανεις ΕΞΩ απο το μαθημα του

ναι τον καθηγητη δεν τον νοιαζει τι κανεις ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ και οχι απο το μαθημα...γτ καλα κανουν και συνηπολογιζουν την συμπεριφορα στον βαθμο...και εγω δεν μιλαω σε ολους τους καθηγητες ωραια αλλα τους σεβομαι εννοειται και αν και ποτε δεν εχω παρει κακο βαθμο για καποιες συμπεριφορες μου αν παρω καλα μα παθω...
αυτο ενδιαφερει τον καθηγητη...τι κανεις μεσα στο μαθημα και στο σχολειο...και οχι εξω απο το σχολειο...μπορει να εισαι ''ξερολας'' αλλα η συμπεριφορα σου να ειναι χυδαια και απρεπης...τοτε τι?θα αξιζεις καλο βαθμο?εννοειται πως οχι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top