Γενικό -  Πού είστε στην ύλη;

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ναι :P 8 μαθηματα .. Θα ξεκινησω μαθημα ομως ενα μηνα πριν και προς το παρον μονο κανα τεστακι στο ιντερνετ γιατι τα εχω ξεχασει!!

Για ποια σχολή θα σου χρειαστούν τα αγγλικά ως επιπλέον μάθημα; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ναυτιλιακα ..που δεν θα πιασω αλλα η προσπαθεια μετραει :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ναυτιλιακα ..που δεν θα πιασω αλλα η προσπαθεια μετραει :/

Α μάλιστα, πολύ ωραία. :) Όχι ηττοπάθειες!
Που το βρίσκεις το κουράγιο για 8 μαθήματα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Στον Διαφορικο Λογισμο στις συνεπεις του Θεωρηματος Μεσης Τιμης
Στον Ολοκληρωτικο Λογισμο στο αοριστο ολοκληρωμα
Στην φυσικη νομιζω οτι σε λιγο μπαινω στασιμα κυματα
Στον Προγραμματισμο καναμε ενα μαθημα στους πινακες
Στο αοδε καπου στο 1ο κεφαλαιο παλευω:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
μαθηματικα: θεώρημα fermat
φυσική: μπαίνω ενεργειακά εργαλεία (θμκε, αδμε, αδε)
χημεια: μπαίνω οργανική
βιολογία: χρωμοσωμικές μεταλλάξεις
βιολογία γεν: τώρα μπήκα 2ο κεφάλαιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Μαθηματικα
Αρχισαμε συνεπειες θμτ και με τον αλλο μπαινουμε ολοκληρωματα
Φυσικη
Με τον εναν θα μπουμε στασιμο με τον αλλον ειμαστε στις κινησεις στερεων σωματων
Χημεια
Ογκομετρηση
Βιολογια
Τελος 5ου ( ειμαστε πισω)
Βιολογια γενικης
Ερημοποιηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζήνων

Νεοφερμένος

Ο Ζήνων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδια,κατι ακυρο,σε ποια ενοτητα ειστε μαθηματικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Είμαι Θ.Μ.Τ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Tελευταία παράγραφο του διαφορικού λογισμού αυτο με την χάραξη γραφικης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Μαθηματικά: Συνέπειες Θ.Μ.Τ.
Φυσική: Κύλιση τροχού
Έκθεση: (ασχολίαστο) :whistle:
ΑΟΔΕ: Θεωρία του A.Maslow
ΑΕΠΠ: Στη θεωρία πριν τα προγράμματα
Βιολογία Γενικής: Ρύπανση των Υδάτων

Απ' ότι συμπεραίνω από τα υπόλοιπα posts, μόνο στο ΑΕΠΠ (και ίσως Βιολογία) είμαι σχετικά μπροστά :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Παιδάκια που είστε στο ΑΕΠΠ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εγώ μπήκα αυτή την εβδομάδα στους Πίνακες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ μπήκα αυτή την εβδομάδα στους Πίνακες!

Εγώ είμαι μονοδιάστατους. (Στοίβα-Ουρά)
Απλά αγχώθηκα επειδή ο μπούφος που μας κάνει στο σχολείο, μας έχει πάει δυσδιάστατους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konnag

Νεοφερμένος

Η Konnag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Μαθηματικά Κατ: Μπηκαμε ολοκληρωματα
Έκθεση: έχουμε κάνει όλη την θεωρία και τις μισές θεματικές ενότητες
Φυσική: στροφική κίνηση
ΑΟΔΕ: στις ομάδες
ΑΕΠΠ: στου δισδιάστατους πίνακες
Μαθηματικά Γεν: πιθανότητες
ΑΟΘ: μπήκαμε στο τέταρτο κεφάλαιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Μαθηματικά κατ. : τοπικά ακροτατα
Φυσική κατ: τελειώνω ηλεκτρικές από ταλαντώσεις και στο στερεό ΘΝΣΚ(κάνουμε ταυτόχρονα 1ο,3ο για να προλάβουμε να βγάλουμε την ύλη)
Αοδε:παρακίνηση
ΑΕΠΠ: δομή ακολουθίας ( το παλεύω μόνη μόνη μου και ελπίζω να προλάβω να βγάλω τα βασικά. Πιστεύετε πως θα προλάβω; )
Έκθεση:δεν ξερω... Κανουμε διάφορα θέματα :-P
Μαθηματικά Γεν: στατιστική , μετά την ομαδοποίηση
Αοθ: θα μπούμε 4ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εγώ είμαι μονοδιάστατους. (Στοίβα-Ουρά)
Απλά αγχώθηκα επειδή ο μπούφος που μας κάνει στο σχολείο, μας έχει πάει δυσδιάστατους.

Εγώ είμαι δυσδιάστατους.

Αλλά δυσκολεύομαι πάρα πολύ ασκήσεις λύνω με το ζόρι,οι πιο πολλές δεν βγαίνουν.Το χειρότερό μου μάθημα.Λέω στο σχολείο πως μου φαίνεται το πιο δύσκολο μάθημα σε σχέση με τα άλλα και όλοι με δουλεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Εγώ είμαι δυσδιάστατους.

Αλλά δυσκολεύομαι πάρα πολύ ασκήσεις λύνω με το ζόρι,οι πιο πολλές δεν βγαίνουν.Το χειρότερό μου μάθημα.Λέω στο σχολείο πως μου φαίνεται το πιο δύσκολο μάθημα σε σχέση με τα άλλα και όλοι με δουλεύουν.

Να κατεβάσεις τον διερμηνευτή γλώσσας και να γράφεις εκεί τους αλγορίθμους/προγράμματά σου. Θα σε βοηθήσει να καταλάβεις καλύτερα πού κάνεις λάθος. Eπίσης,πάντα να σχεδιάζεις το πινακάκι που σου ζητάει το πρόβλημα,για να καταλαβαίνεις ποιες γραμμές/στήλες ζητάς, τι πρέπει να κάνεις,ποιος δείκτης πρέπει να πάει πού,κτλ. Kαι τέλος, αν θες να βάλεις πολλές επαναλήψεις μεσα σε μια άλλη επανάληψη, να γράφεις πιο μέσα για να ξέρεις πότε πρέπει να κλείσεις κάποια επανάληψη και να μην μπερδεύεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Παιδιά μήπως θα έπρεπε να ξεκινήσω βιολογία κατ από την β λυκείου ?επειδή όλοι που έχω ρωτήσει τότε ξεκίνησαν. Πότε βγαίνει η ύλη περίπου αν ξεκινήσω το καλοκαίρι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Παιδιά μήπως θα έπρεπε να ξεκινήσω βιολογία κατ από την β λυκείου ?επειδή όλοι που έχω ρωτήσει τότε ξεκίνησαν. Πότε βγαίνει η ύλη περίπου αν ξεκινήσω το καλοκαίρι?

Δεν ήταν αναγκαίο.Έτσι κι αλλιώς αν την άρχιζες μόνος σου θα είχες πολλές απορίες ιδιαίτερα στο τέλος του 1ου κεφαλαίου(στάδια δημιουργίας καρυότυπου,κεντρομερίδιο κλπ) αλλά και στα περισσότερα κομμάτια του 2ου κεφαλαίου.

Είχα ξεκινήσει κι εγώ καλοκαίρι(περίπου τέλη ιούνη) και την είχα βγάλει μέσα μάρτη,είχαμε καθυστερήσει λίγο στο 5ο-6ο κεφάλαιο

Το καλύτερο είναι να βγει η ύλη περιπου μέσα φλεβάρη αντε τελη για να κάνεις πολλές επαναλήψεις

Αα αν καταφέρεις να τελειώσεις περίπου τοτε(φλεβάρη) σου προτείνω αναμφισβήτητα να συμμετέχεις στο πανελλήνιο διαγωνισμό βιολογίας(σε εμας νομίζω ήταν περίπου των τριών ιεραρχών) ,θα το δείς σαν μια γενική επανάληψη που θα σε βοηθήσει να τα ''περάσεις'' ολα μια φορά και να καλύψεις τυχόν κενά.

Αυτά από εμένα! Εύχομαι ολόψυχα καλή σταδιοδρομία σε ότι και αν κάνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Αν έκανα από την β λυκείου θα έκανα κανονικά σε φροντιστήριο όχι μόνος μου.Απλά τώρα που θα την ξεκινήσω το καλοκαίρι φοβάμαι ότι δεν θα την τελειώσω εγκαίρως .Θα κάνω 3 ώρες .
Πάντως ευχαριστώ πολύ φίλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top