Ποτά για ανηλίκους

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρος ούτε εγώ.:emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Άμα μεγαλοδείχνεις σου σερβίρουν αλλιώς φοβούνται ότι άμα μπει κάποιος του νόμου και δει το 5χρονο με tequila στο χέρι... το μαγαζί την γάμησε.
Ε και κοιτάνε και από τον άνθρωπο, άμα φαίνεται πρωτάρης και του δώσει να πιει και να μεθύσει μπορεί να έρθει η χωριάτισσα η μάνα του που θα νομίζει ότι φταίει το μαγαζί που ο γιος της μέθυσε.
Όσο για ποτά που θα μπορούσες να πάρεις: Sahara, Bloody Mary, Blue Lagoon (πες του Βότκα μπλε άμα είναι χαζός ο άλλος), Limonello και vodka και tonic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gogoulinos21

Νεοφερμένος

Ο gogoulinos21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Άμα μεγαλοδείχνεις σου σερβίρουν αλλιώς φοβούνται ότι άμα μπει κάποιος του νόμου και δει το 5χρονο με tequila στο χέρι... το μαγαζί την γάμησε.

Το θεμα ειναι ο μπαρμαν να εισαι σωστος ανθρωπος και να μην σερβιρει με δικια του πρωτοβουλια..
Οχι για το μαγαζι..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Πήγες στα μπουζούκια με ποιον; Έχει μεγάλη σημασία...ασχέτως του ότι άλλο μπουζούκια κι άλλο κλαμπ, στα μπουζούκια δεν πας κάθε Σάββατο.

Α, και βασικά αν καταφέρει μια παρέα ανήλικη να ΜΗ φάει πόρτα σε καλό κλαμπ, δεν ειναι σίγουρο οτι αν ζητήσει φιάλη ή ατομικό ποτό πχ. ένα Chivas ή μια Stolichnaya, θα του το φέρουν. Το πιθανότερο ειναι να φάνε "πόρτα" απ'τη σερβιτόρα όταν ζητήσει ταυτότητες. Αν ζητήσει βεβαια κατι πιο ελαφρυ σε στυλ Ursus Rotter παιζει και να πιει. Ειδικά αν ειναι πάρτι σχολείου ή φροντιστηρίου. Κι αυτό που προτείνω...άλλωστε ρωτάει για "ποτά για ανήλικους" κι επειδη τετοιο πράγμα δεν υπάρχει, το εκλαμβάνω ως "ενα ποτο που αν το ζητησω ως ανηλικος δεν θα αρνηθει να μου το φέρει". Βέβαια υπάρχουν κι οι βλαμμένες...Προχθές ημουν σε μπαρ (ουτε καν κλαμπ) και ζήτησα μπύρα βαρέλι χύμα και ηταν η μόνη μέρα που δεν κρατούσα ταυτότητα-δίπλωμα (επειδή θα οδηγούσε άλλος) και μου το παιξε και ζόρικη μέχρι να την πείσω να με σερβίρει..."Εγω σε πιστευω, αλλα παιζει προστιμο, μα, μου κλπ"...Αλλά εντάξει, αν φαινομουν και για δεκαπεντάρης δεν υπήρχε περίπτωση να με σερβιρει ουτε καν μπύρα.


με άλλα έξι παιδία στην ηλικία μου, ίσως επειδή θεώρησαν πως αφού είχαμε κλεισμένο τραπέζι θα είμασταν ενήλικοι? δν ξέρω

δεν ξέρω τι γίνεται κάτω πάντως εδώ ότι ζητάς παίρνεις ειδικά μετά της 23.00 23.00 κ κάτι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IQfreak

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
εγω συνηθως πινω κανα gordon's space,bacardi, μπυρα.
Να σας διηγηθω και μια ιστορια.
Οταν ειχαν ερθει τα ξαδερφια απο Βελγιο,πηγα με καποιους φίλους μου και τον ξαδερφο μου (15 ετων)σε ενα μαγαζι.Εκει παραγγειλαμε πρωτα πρωτα ενα κοκτειλ ο καθενας.Ο ξαδερφος μου μολις το ειπιε αρχισε να κανει κατι παραξενα(μεθυσε:lol:).Μετα ο σερβιτορος μας κερασε και ενα σφηνακι ρακι(κρητη ειν' αυτη)το καθενα.Ο ξαδερφος μου το βρηκε παρα πολυ δυνατο και ηπια εγω και τα δυο.Μαλλον δεν εχουν συνηθησει το πιοτο εκει πανω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
επιτελουσ να πιουμε και εμεις λιγο αντε πια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
πιες κανενα χυμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
επιτελουσ να πιουμε και εμεις λιγο αντε πια

λιγο μικρος δν εισαι?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Βαριέμαι να τα διαβάζω όλα και δεν ξέρω αν σου απάντησε κανείς. Οπότε τα ξαναλέω:P
Gordon's, malibu(με ανανά είναι πολύ νόστιμο, μπύρα(πες μια πράσινη:P), και όλα τα συναφή, συνήθως τα δίνουν. Παρόλα αυτά. Άμα ζητήσεις ένα από αυτά, και σου ζητήσουν ταυτότητα μην συνεχίσεις με τα υπόλοιπα. Ζήτα: shark ή redbull που είναι αρκετά ωραία, δεν έχουν αλκόολ και φέρνουν και πατατάκια μαζί. Και άμα σε συμπαθήσει ο σερβιτόρος στα ξαναγεμίζουν κι όλας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
με άλλα έξι παιδία στην ηλικία μου, ίσως επειδή θεώρησαν πως αφού είχαμε κλεισμένο τραπέζι θα είμασταν ενήλικοι? δν ξέρω

δεν ξέρω τι γίνεται κάτω πάντως εδώ ότι ζητάς παίρνεις ειδικά μετά της 23.00 23.00 κ κάτι..

Δηλαδή πήρατε και κλείσατε για 6 άτομα δύο τραπέζια με δύο φιάλες; Μου φαίνεται λίγο περίεργο...Καθόλου περίεργο, βέβαια, αν πήγες με σχολείο/δεκαπενταμελές/φροντιστήριο όπου εκει συνηθως το τι θα πιεις το κανονίζει αυτός που κανονίζει και την εκδήλωση. Κατα τ'αλλα δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι κάνατε κράτηση τραπέζι 6 16ρηδες και δεν σας την είπανε στην υποδοχή μόλις σας είδαν...Κρατώ κάποιες επιφυλάξεις για το μπαρ του μαγαζιού, εκεί ίσως είναι λίγο πιο λάσκα το πράγμα και δεν χρειάζεται και κράτηση...Σε ποιο μαγαζί πήγατε, αν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Βαριέμαι να τα διαβάζω όλα και δεν ξέρω αν σου απάντησε κανείς. Οπότε τα ξαναλέω:P
Gordon's, malibu(με ανανά είναι πολύ νόστιμο, μπύρα(πες μια πράσινη:P), και όλα τα συναφή, συνήθως τα δίνουν. Παρόλα αυτά. Άμα ζητήσεις ένα από αυτά, και σου ζητήσουν ταυτότητα μην συνεχίσεις με τα υπόλοιπα. Ζήτα: shark ή redbull που είναι αρκετά ωραία, δεν έχουν αλκόολ και φέρνουν και πατατάκια μαζί. Και άμα σε συμπαθήσει ο σερβιτόρος στα ξαναγεμίζουν κι όλας:P


εγω σε οσα μαγαζια παω αν εισαι κατω τν 18 δεν σου δινουν ποτο που να περιεχει αλκοολ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
λιγο μικρος δν εισαι?:P

Δεν είναι τόσο μικρός, εγώ και άλλα 2 παιδιά (και γενικά ξέρω πολλούς) μαζί δοκιμάσαμε μπύρες (2 ο καθένας) στα 11. Κάναμε κοπάνα από το σχολείο σπαταλήσαμε όλο το χαρτζιλίκι σε αμστελ, κλέψαμε τσιγάρα από την οικοδομή καθίσαμε σπίτι μου και τα ήπιαμε όλα, εγώ έφτιαξα υπέροχο κεφάλι, του άλλου του τα σκάσε σε γέλιο και ο τελευταίος ήταν κυριλέ.
Μετά από μερικούς μήνες δοκίμασα 2 σφηνάκια βότκα στο καπάκι και από τότε έπινα συχνά πυκνά και δεν μπορούσα να μεθύσω ποτέ έτσι ώστε να μην μπορώ να σηκωθώ όσο και αν έπινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
παρά ήσουν μικρός.... δλδ τώρα τι πίνεις?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Τα ίδια απλά μεγαλύτερες δόσεις ή και άλλα κόλπα, δλδ έχω να πιω τεκίλα κανονικά πολύ καιρό όλο μέσα από την μύτη την πίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
Τα ίδια απλά μεγαλύτερες δόσεις ή και άλλα κόλπα, δλδ έχω να πιω τεκίλα κανονικά πολύ καιρό όλο μέσα από την μύτη την πίνω.

μέσα από που?! :!::!::!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Μυτιές μωρέ, δεν τις ξέρεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Στην ηλικία σου πιστεύω πως ναι αλλά δεν χάνεις και τίποτα, απλά σπαταλάς λιγότερη τεκίλα για τα ίδια effects.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
καλά γενικότερα δεν πίνω οπότε κλάιν...

αλλά 11 χρονών κ τεκίλες... παρα πάει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top