Πολυήμερες σχολικές εκδρομές

Πού θα πάτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Μιλάνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Ρώμη

    Ψήφοι: 8 11.1%
  • Πράγα

    Ψήφοι: 7 9.7%
  • Βαρκελώνη

    Ψήφοι: 5 6.9%
  • Βιέννη

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Λονδίνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Παρίσι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βερολίνο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μένουμε Ελλάδα

    Ψήφοι: 36 50.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 11 15.3%
  • Πουθενά

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 1.4%

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εννοώ πως και δεν θα έχουμε πρόβλημα με την γλώσσα σε εκδρομή στην Ελλάδα και θα είναι καλύτερη η νυχτερινή ζωή + λογικά θα ναι και φθηνότερα.

Κανενα απ'αυτα που λες δεν ισχυει...προβλημα με την γλωσσα δεν θα εχεις ισα ισα θα πουλας τρελα,:P νυχτερινη ζωη θα υπαρχει μιας και θα εισαι με αλλα σχολεια(εμεις στα μαγαζια ημασταν με 3-4 λυκεια ;)) και οι τιμες ειναι καλυτερες απο ενα ελληνικο νησι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
4ημερη στο CERN το Φλεβάρη :D :D
Δεν σας χάλασε καθόλου!
Εννοώ πως και δεν θα έχουμε πρόβλημα με την γλώσσα σε εκδρομή στην Ελλάδα και θα είναι καλύτερη η νυχτερινή ζωή + λογικά θα ναι και φθηνότερα.

Αυτό με την γλώσσα δεν ισχύει. Δεύτερον εγώ τα κλαμπ και αυτά δεν τα πολύ πάω οπότε δεν έχω κανένα πρόβλημα. Επίσης Ελλάδα δεν σημαίνει και φθηνότερα το αντίθετο θα έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Τελικά η τιμή για Ρώμη οδικώς και με πλοίο έπεσε στα 315 και μάλλον θα πάμε αυτήν.
Ταλαιπωρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ταλαιπωρία.

Κατα την γνώμη μου, ελάχιστη. 4-5 ώρες μέχρι Ηγουμενίτσα, 8-10 στο πλοίο που δεν νομίζω να είναι και τόσοι μεγάλη η ταλαιπωρία μιας και θα είμαστε σε καμπίνες και μετά άλλες 6-7 ώρες μέχρι την Ρώμη.

Για μένα η κούραση θα είναι από την Ανκόνα μέχρι την Ρώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Επειδή πήγαμε και εμείς έτσι...ταλαιπωρία?ΟΥΤΕ ΚΑΝ:)

Μιας και πήγαται και εσείς έτσι για πες λεπτομέριες σχετικά με το ταξίδι. Πιο πολύ με ενδιαφέρει γαι το πλοίο και ειδικότερα οι τιμές σε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Κατα την γνώμη μου, ελάχιστη. 4-5 ώρες μέχρι Ηγουμενίτσα, 8-10 στο πλοίο που δεν νομίζω να είναι και τόσο μεγάλη η ταλαιπωρία μιας και θα είμαστε σε καμπίνες και μετά άλλες 6-7 ώρες μέχρι την Ρώμη.

Για μένα η κούραση θα είναι από την Ανκόνα μέχρι την Ρώμη.
Δεν ξέρεις αν θα είναι στην ώρα του το πλοίο. Συν ότι χάνετε χρόνο σε επιβίβαση κλπ.
Δε θυμάμαι ακριβώς τις ώρες, αλλά ήταν πολλές. Νομίζω 10+. Οι μηχανές είναι σπάσιμο νεύρων. Ναι στις καμπίνες αναφέρομαι.
Ανκόνα- Ρώμη 7 ώρες, αν θυμάμαι καλά. Βέβαια κάνει στάσεις. Άλλες τόσες μέχρι Φλωρεντία.
Τέλος η Ιταλία έχει τόσα να δεις, όλη μέρα στο πόδι θα είστε. Χώρια οι απίστευτες ουρές, σου τρώνε πόσες ώρες.

Υγ. Προσοχή κλέβουν πολύ. Ειδικά περιοχή Άγιου Πέτρου και στις πλατείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Τα ταξίδια ποτέ δεν είναι ανούσια ;), αλλά για να μην θες θα έχεις τους λόγους σου, οπότε κατανοητό. :)
κοίτα,ως η μεγαλύτερη fan των ταξιδιών,στο λέω πως το συγκεκριμένο το βρίσκω ανούσιο..λάθος χρόνος,λάθος άτομα..εννοώ αν θέλω να πάω διακοπές,όπως και όλοι μας,γιατί να μην του δώσουμε να καταλάβει και μετά τις πανελλήνιες; ;)

Δεν πηγαίνεις κάθε μέρα εξωτερικό!Κυρίως με την υπάρχουσα οικονομική κατάσταση και το αβέβαιο μέλλον....που ξες αν θα σου δοθεί η ευκαιρία να ξαναπάς?ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ!
δεν το ξέρουμε αν θα πάμε εξωτερικό..αναποφάσιστοι είμαστε ακόμα..κοίτα,όπως το είπες..με τους ΦΙΛΟΥΣ μου,όχι με ολόκληρο τσούρμο άκυρα άτομα! :)

Συμμαθητές δε σημαίνει πάντα φίλοι!!!!:/:
το επιασε το νοημα η σκαρλετ :D

Αν οντως δεν υπαρχει οικονομικο προβλημα ή προβλημα με την παρεα τοτε καλυτερα να πας...
Αυτο με την αποδιοργανωση που λες ειναι μεγαλη βλακεια,το ταξιδι αυτο θα σε αναζωογονησει,για 5 μερες δεν θα σκεφτεσαι καθολου τις πανελληνιες και οι μπαταριες σου θα γεμισουν με ενεργεια για την δυσκολη συνεχεια...ετσι κι αλλιως ολοι χρειαζονται ενα "διαλειμμα"
όχι,πρόβλημα δεν έχω ούτε οικονομικό,ούτε με την παρέα...βασικά μία κολλητή έχω και ήταν να έρθει μία ακόμα κοπέλα στο δωματιο που εχει περισσοτερη οικειοτητα με την κολλητη μου,ωστοσο τη συμπαθω κι εγω...δεν υπαρχει θεμα εκει,ειναι καθαρα δικη μου επιλογη..ο μπαμπας μου παντως μου ξεκαθαρισε,αν θελω να παω δεν υπαρχει θεμα,το ιδιο κι η μαμα μου..για διακοπες εχω ολον το χρονο μετα..επειτα ειναι και στο χαρακτηρα μου..θα παρω αερα και θα αποδιοργανωθω,κατι ξερω που στο λεω..και τελος,δε χρειαζεται να περασω 5 μερες με ενα ματσο ατομα που ουτε στο σχολειο εχω καλα καλα ορεξη να τα αντικριζω :P διακοπες μπορω να παω και με την κολλητη μου μετα τις πανελληνιες ανετα =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μιας και πήγαται και εσείς έτσι για πες λεπτομέριες σχετικά με το ταξίδι. Πιο πολύ με ενδιαφέρει γαι το πλοίο και ειδικότερα οι τιμές σε αυτό.

δεν θυμάμαι τίποτα δυστυχώς..αλλά ίσως οι ώρες στο κατάστρωμα να ήταν οι καλύτερες της εκδρομής:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
δε χρειαζεται να περασω 5 μερες με ενα ματσο ατομα που ουτε στο σχολειο εχω καλα καλα ορεξη να τα αντικριζω
Έχεις απόλυτο δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ άκουσα ότι βρήκαν για Ρώμη-Φλωρεντία 300 ευρώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
Εγώ άκουσα ότι βρήκαν για Ρώμη-Φλωρεντία 300 ευρώ..

παντως εχω ακουσει οτι η ρωμη ειναι υπεροχη μακαρι να πατε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Eιχα παει Ιταλια-Ελβετια με το σχολειο στη Β λυκειου...αξιζει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
παντως εχω ακουσει οτι η ρωμη ειναι υπεροχη μακαρι να πατε
Ναι έτσι λένε.. αλλά είναι και ακριβή :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ναι έτσι λένε.. αλλά είναι και ακριβή :/

Πραγματικά νομίζεις ότι μπορείται να βρείτε εκδρομές που να είναι φθηνές. Εμάς η φθηνότερη προσφορά που είρθε ήταν 290ευρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
Ναι έτσι λένε.. αλλά είναι και ακριβή :/

ναι ειναι ακριβη δεν λεω αλλα αξιζει και σου λεω μακαρι να πατε θα ειναι φοβερη εμπειρια:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ναι ειναι ακριβη δεν λεω αλλα αξιζει και σου λεω μακαρι να πατε θα ειναι φοβερη εμπειρια:):):)
Μακάρι να πάμε! Αλλά έχουμε ακόμα θα δούμε..
Πραγματικά νομίζεις ότι μπορείται να βρείτε εκδρομές που να είναι φθηνές. Εμάς η φθηνότερη προσφορά που είρθε ήταν 290ευρά.
Δεν λέω για το ποσό που θα δώσουμε. Λέω ότι είναι ακριβή χώρα η Ιταλία και θα είναι αρκετά τα λεφτά που θα χρειαστεί να πάρουμε μαζία μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Δεν λέω για το ποσό που θα δώσουμε. Λέω ότι είναι ακριβή χώρα η Ιταλία και θα είναι αρκετά τα λεφτά που θα χρειαστεί να πάρουμε μαζία μας.

Οκ σε αυτό συμφωνούμε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Οκ σε αυτό συμφωνούμε. ;)
Ε ναι. Κατά τα άλλα θέλω να πάω και γουστάρω τη φάση που θα είμαστε στο πλοίο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ε ναι. Κατά τα άλλα θέλω να πάω και γουστάρω τη φάση που θα είμαστε στο πλοίο :P

Όντως θα'χει φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top