Πολυήμερες σχολικές εκδρομές

Πού θα πάτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Μιλάνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Ρώμη

    Ψήφοι: 8 11.1%
  • Πράγα

    Ψήφοι: 7 9.7%
  • Βαρκελώνη

    Ψήφοι: 5 6.9%
  • Βιέννη

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Λονδίνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Παρίσι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βερολίνο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μένουμε Ελλάδα

    Ψήφοι: 36 50.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 11 15.3%
  • Πουθενά

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 1.4%

SW-Estel

Νεοφερμένος

Η SW-Estel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Εμάς σήμερα πέσανε 4 προσφορές στο τραπέζι:
1) Ρώμη - 7 ημέρες - Οδικώς και πλοίο με επίσκεψη στην Πομπηία και ημερίσια στην Φλωρεντία 360-380ευρώ (για μένα η καλύτερη επιλογή αλλά η πιο ακριβή δυστηχώς)

2) Ρώμη - 5 ημέρες - Αεροπορικώς μάλλον με τσάρτερ μαζί με ένα άλλο σχολείο και πιθανότατα και ημερίσια στην Φλωρεντία 290ευρώ

3) Βουδαπέστη - 7 ημέρες - Οδικώς με διανυκτέρευση στο Βελιγράδι 310ευρώ (εμένα δεν μου αρέσει αυτή επιλογή γιατί θα πείξουμε στο λεοφορείο 11 ώρες μέχρι το Βελιγράδη και μετά άλλες 4-5 μέχρι την Βουδαπέστη)

4) Μπάνσκο -5 ημέρες- Η πιο άκυρη επιλογή απ'όλες.

Για τώρα είμαστε δυχασμένη ανάμεσα στην 2 και 3 με την 2 να υπερτερεί.



Μην κάνετε χαζομάρες βρε παιδιά. Αν πάτε μέχρι τα τέλη Φεβρουαρίου δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα. Μην χάνετε αυτήν την ευκαιρία για βλακείες.

Το αεροπλάνο βγαίνει πιο φθηνό από το λεωφορείο και το πλοίο?:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athanasia_mgs

Νεοφερμένος

Η Athanasia_mgs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Μην κάνεις βλακείες. Πήγαινε στην εκδρομή. Είναι ευκαιρία να ξεκουραστείς, να ξεφύγεις λίγο και μετά τα κεφάλια μέσα και διάβασμα.

Μην το χάσεις, είναι ωραία εμπειρία.

Εμάς σήμερα πέσανε 4 προσφορές στο τραπέζι:
1) Ρώμη - 7 ημέρες - Οδικώς και πλοίο με επίσκεψη στην Πομπηία και ημερίσια στην Φλωρεντία 360-380ευρώ (για μένα η καλύτερη επιλογή αλλά η πιο ακριβή δυστηχώς)

2) Ρώμη - 5 ημέρες - Αεροπορικώς μάλλον με τσάρτερ μαζί με ένα άλλο σχολείο και πιθανότατα και ημερίσια στην Φλωρεντία 290ευρώ

3) Βουδαπέστη - 7 ημέρες - Οδικώς με διανυκτέρευση στο Βελιγράδι 310ευρώ (εμένα δεν μου αρέσει αυτή επιλογή γιατί θα πείξουμε στο λεοφορείο 11 ώρες μέχρι το Βελιγράδη και μετά άλλες 4-5 μέχρι την Βουδαπέστη)

4) Μπάνσκο -5 ημέρες- Η πιο άκυρη επιλογή απ'όλες.

Για τώρα είμαστε δυχασμένη ανάμεσα στην 2 και 3 με την 2 να υπερτερεί.


Μην κάνετε χαζομάρες βρε παιδιά. Αν πάτε μέχρι τα τέλη Φεβρουαρίου δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα. Μην χάνετε αυτήν την ευκαιρία για βλακείες.

Και εγω αυτο σκέφτομαι... Θα είναι μοναδική εμπειρία αν και λίγο κουραστική γιατι θα είμαστε στο λεωφορείο 15-16 ώρες... Αλλα δεν πειράζει... Φάση θα έχει :P

Πάντως Μπανσκο μην πάτε με τίποτα γιατι πήγε η περσινή Τρίτη λυκειου και ήταν άθλια εκδρομή... Δεν είχε και πολλα πράγματα να κάνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Το αεροπλάνο βγαίνει πιο φθηνό από το λεωφορείο και το πλοίο?:eek:

Ναι, γιατί απ'όσο ξέρω θα πάμε με τσαρτερ low cost εταιρείας και θα είμαστε και 2 σχολεία. ;)

Πάντως Μπανσκο μην πάτε με τίποτα γιατι πήγε η περσινή Τρίτη λυκειου και ήταν άθλια εκδρομή... Δεν είχε και πολλα πράγματα να κάνουν...

Και εγώ αυτό τους λέω. Το Μπάνσκο δεν είναι για πάνω απο 4 μέρες και αυτό εάν κάνεις σκι/σνοουμπορτ. Και σιγά μην μας αφήσουνε στην πίστα να σπάσουμε και κανένα πόδι να μας τρέχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SW-Estel

Νεοφερμένος

Η SW-Estel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ναι, γιατί απ'όσο ξέρω θα πάμε με τσαρτερ low cost εταιρείας και θα είμαστε και 2 σχολεία. ;)

Πολύ καλή περίπτωση και οικονομική. Προσπαθήστε να μην τη χάσετε.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Παιδιά, να σας ρωτησω κάτι? εσείς θα πάτε 5ημερη η όχι λόγω μαθημάτων? εγω ρώτησα τους καθηγητές και είπαν στη φυσικη μόνο ότι δεν μπορει να μου κάνει κάποια ώρα μάθημα για να αναπληρώσω... Σε όλα τα υπόλοιπα δεν υπάρχει πρόβλημα.. Αλλα και πάλι αυτές οι 3-4 μερες χωρίς σχολείο είναι ευκαιρία για να διαβάσεις καλα... Εσείς τι θα κάνετε??
Αυτά είναι χαζομάρες και απορώ αν τα αυτοί που τα υποστηρίζουν, τα πιστεύουν κιόλας. Εφόσον όλη τη χρονιά να είσαι επιμελής και έχεις βάλει πρόγραμμα, η 5ήμερη θα σε ωφελήσει γιατί θα βγεις απο τη ρουτίνα και θα ξενοιάσεις και λίγο πριν το τελικό "ντου". Αν, από την άλλη, όλη τη χρονιά κωλοβαράς, δε σε σώζουν όχι 5, αλλά ούτε 15 μέρες συνεχές διάβασμα στο τέλος της χρονιάς. Οπότε δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην πας 5ήμερη απλώς για να ξαναδιαβάσεις τα ίδια και τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Σε εμάς τελικά ακυρώθηκε η πενθήμερη γιατί δεν μαζεύτηκε ο απαιτούμενος αριθμός συμμετοχών. Είπαν ότι θα δουν τώρα για τριήμερη αλλά δεν τη βλέπω κι αυτή να γίνεται...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε εμάς πάλι λένε για πενθήμερη στα Γιάννενα ;) αλλά παίζει να ακυρωθεί, γιατί πολλοί λένε ότι δε θα πάνε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Γιατί τέτοια μανία με το εξωτερικό; :\
Λίγοι θέλουν να πάνε 5ημερη κάπου στην Ελλάδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Γιατί τέτοια μανία με το εξωτερικό; :\
Λίγοι θέλουν να πάνε 5ημερη κάπου στην Ελλάδα...
Ειναι εμπειρια ζωης φιλε,αλλο να στο λεω και αλλο να την ζησεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εμάς σήμερα πέσανε 4 προσφορές στο τραπέζι:
1) Ρώμη - 7 ημέρες - Οδικώς και πλοίο με επίσκεψη στην Πομπηία και ημερίσια στην Φλωρεντία 360-380ευρώ (για μένα η καλύτερη επιλογή αλλά η πιο ακριβή δυστηχώς)

2) Ρώμη - 5 ημέρες - Αεροπορικώς μάλλον με τσάρτερ μαζί με ένα άλλο σχολείο και πιθανότατα και ημερίσια στην Φλωρεντία 290ευρώ

3) Βουδαπέστη - 7 ημέρες - Οδικώς με διανυκτέρευση στο Βελιγράδι 310ευρώ (εμένα δεν μου αρέσει αυτή επιλογή γιατί θα πείξουμε στο λεοφορείο 11 ώρες μέχρι το Βελιγράδη και μετά άλλες 4-5 μέχρι την Βουδαπέστη)

4) Μπάνσκο -5 ημέρες- Η πιο άκυρη επιλογή απ'όλες.

Για τώρα είμαστε δυχασμένη ανάμεσα στην 2 και 3 με την 2 να υπερτερεί.

Τελικά η τιμή για Ρώμη οδικώς και με πλοίο έπεσε στα 315 και μάλλον θα πάμε αυτήν.

Και η προτίμηση για εσωτερικό είναι λίγη επειδή άλλη είναι η εμπειρία του εξωτερικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Και η προτίμηση για εσωτερικό είναι λίγη επειδή άλλη είναι η εμπειρία του εξωτερικού.
Δεν νομίζω να ναι και καλύτερη όμως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athanasia_mgs

Νεοφερμένος

Η Athanasia_mgs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Το εξωτερικό είναι μια διαφορετική εμπειρία, αλλα και ευκαιρία γι αυτούς που δεν έχουν ταξιδέψει ποτε εκτός Ελλάδας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Εμείς ως υποψήφιους είχαμε τους προορισμούς :
Κωνσταντινούπολη-Σμύρνη (αποκλείστηκε όμως,δεν το προτίμησαν)
Βουδαπέστη (ηταν η πιο οικονομικη)
Ρωμη (για εκει το βλεπω)
Πατρα
Κρητη (ιδια τιμη με τη Ρωμη μας βγηκε -300 ευρω-,αλλα θα την προτιμουσα)
Βουκουρεστι (αλλα ουτε και για εκει ψηνονται)..

Έπειτα από μια σύσκεψη που έκανα με τον εαυτό μου πάντως,κατέληξα στο ότι δε θέλω τελικά να πάω.Δεν έχω απολύτως καμία διάθεση,πραγματικά.Χώρια που όλο αυτό θα με αποδιοργανώσει στο τέλος.Έπειτα,παρά το ότι οι γονείς μου δεν έχουν κανένα πρόβλημα να πάω,προτιμώ να μην τους επιβαρύνω κι άλλο φέτος.Περιττά έξοδα χωρίς ουσιαστικό λόγο (για εμένα πάντα)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Περιττά έξοδα χωρίς ουσιαστικό λόγο (για εμένα πάντα)...
Τα ταξίδια ποτέ δεν είναι ανούσια ;), αλλά για να μην θες θα έχεις τους λόγους σου, οπότε κατανοητό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
4ημερη στο CERN το Φλεβάρη :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Έπειτα,παρά το ότι οι γονείς μου δεν έχουν κανένα πρόβλημα να πάω,προτιμώ να μην τους επιβαρύνω κι άλλο φέτος.Περιττά έξοδα χωρίς ουσιαστικό λόγο (για εμένα πάντα)...

Δεν πηγαίνεις κάθε μέρα εξωτερικό!Κυρίως με την υπάρχουσα οικονομική κατάσταση και το αβέβαιο μέλλον....που ξες αν θα σου δοθεί η ευκαιρία να ξαναπάς?ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εμείς ως υποψήφιους είχαμε τους προορισμούς :
Κωνσταντινούπολη-Σμύρνη (αποκλείστηκε όμως,δεν το προτίμησαν)
Βουδαπέστη (ηταν η πιο οικονομικη)
Ρωμη (για εκει το βλεπω)
Πατρα
Κρητη (ιδια τιμη με τη Ρωμη μας βγηκε -300 ευρω-,αλλα θα την προτιμουσα)
Βουκουρεστι (αλλα ουτε και για εκει ψηνονται)..

Έπειτα από μια σύσκεψη που έκανα με τον εαυτό μου πάντως,κατέληξα στο ότι δε θέλω τελικά να πάω.Δεν έχω απολύτως καμία διάθεση,πραγματικά.Χώρια που όλο αυτό θα με αποδιοργανώσει στο τέλος.Έπειτα,παρά το ότι οι γονείς μου δεν έχουν κανένα πρόβλημα να πάω,προτιμώ να μην τους επιβαρύνω κι άλλο φέτος.Περιττά έξοδα χωρίς ουσιαστικό λόγο (για εμένα πάντα)...

Αν οντως δεν υπαρχει οικονομικο προβλημα ή προβλημα με την παρεα τοτε καλυτερα να πας...
Αυτο με την αποδιοργανωση που λες ειναι μεγαλη βλακεια,το ταξιδι αυτο θα σε αναζωογονησει,για 5 μερες δεν θα σκεφτεσαι καθολου τις πανελληνιες και οι μπαταριες σου θα γεμισουν με ενεργεια για την δυσκολη συνεχεια...ετσι κι αλλιως ολοι χρειαζονται ενα "διαλειμμα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εννοώ πως και δεν θα έχουμε πρόβλημα με την γλώσσα σε εκδρομή στην Ελλάδα και θα είναι καλύτερη η νυχτερινή ζωή + λογικά θα ναι και φθηνότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top