Πολιτικές Επιστήμες

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Στην αρχή θέτεις υποψηφιότητα για δήμαρχος και μετά από προϋπηρεσία 10 χρόνων στον δήμο,ίσως και 1 μεταπτυχιακό, έχεις γερές βάσεις να πραγματοποιήσεις το παιδικό σου όνειρο. Να γίνεις βουλευτής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
ααααχ ειχαμε μια υπεροχη σχολη και τωρα δε ξερουμε (ναι ακομη δε ξερουμε) τι ακριβως θα γινει... Οσο για το ερωτημα τι βγαινεις απο ενα τμημα π.ε., θα απαντησω: αναλογα με τις κατευθυνσεις που εχει το τμημα.. Εγω ας πουμε που εχω επιλεξει κατευθυνση διοικητικης επιστημης, μπορω να απασχοληθω με οτι εχει να κανει με διοικηση, χωρις να μου απαγορευει κανεις να παω στη διπλωματικη ακαδημια ή να γινω πολιτικη αναλυτρια, απλως ειναι αυτονοητο οτι τα παιδια των αλλων κατευθυνσεων εχουν σαφες προβαδισμα λογω διαφορετικων μαθηματων και γνωσεων σ αυτους τους τομεις... Ειδαλλως, αν εχεις πολυμπριζο ή συγγενεια, ως πολιτικος συμβουλος σε πολιτικο γραφειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Έλενα συγνώμη αλλά η συγχώνευση θα επηρεάσει και εμάς που είμαστε ήδη μέσα; Γιατί από ότι είδα στο ΦΕΚ εμείς παίρνουμε κανονικά πτυχίο η νέα φουρνιά θα υποστεί τις όποιες αλλαγές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
τυπικά δεν επηρεαζόμαστε.. γιατί αν το καλοσκεφτείς, ουσιαστικά όταν θα πας στην αγορά εργασίας με ένα πτυχίο που θα γράφει "κοινωνικής διοίκησης" ή εγώ με ένα πτυχίο "πολιτικών επιστημών" του δπθ, θα σου πουν δεν υπάρχει αυτό το τμήμα και θα πρέπει να μπεις στη διαδικασία (λογικά μιλώντας πάντα) να θεωρήσεις (;) το πτυχίο σου στο νέο τμήμα... στο μόνο που δεν επηρεαζόμαστε εμείς είναι στο πρόγραμμα σπουδών, που όντως παραμένει ίδιο για τα έτη που φοιτούν ήδη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Στην αρχή θέτεις υποψηφιότητα για δήμαρχος και μετά από προϋπηρεσία 10 χρόνων στον δήμο,ίσως και 1 μεταπτυχιακό, έχεις γερές βάσεις να πραγματοποιήσεις το παιδικό σου όνειρο. Να γίνεις βουλευτής.
:whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
χελοου !
τρολλαρει !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilithenia

Νεοφερμένος

Η lilithenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ας ξανα ρωτησω. για το τμημα στη κόρινθο δεν ξερει κανεις κατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Θα σου απαντήσω εγώ. Πιστεύω ότι είναι ένα καλό τμήμα, αν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειές υπάρχει σχετικό θρέντ στο στέκι ψάξτο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Μπορει να μου πει καποιος σχετικος για το τμημα της θεσσαλονικης πως παει απο κλιμα,καθηγητες,εντυπωσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Μπορει να μου πει καποιος σχετικος για το τμημα της θεσσαλονικης πως παει απο κλιμα,καθηγητες,εντυπωσεις;

Έχει κανείς καμια πληροφορία σχετικά? Ενδιαφέρει κι εμένα, κι άμα ξέρει και σε σύγκριση με το τμήμα της Κομοτηνής ακόμα καλύτερα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Έχει κανείς καμια πληροφορία σχετικά? Ενδιαφέρει κι εμένα, κι άμα ξέρει και σε σύγκριση με το τμήμα της Κομοτηνής ακόμα καλύτερα :D
Δεν βλεπω κανεναν προθυμο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael18

Νεοφερμένος

Ο michael18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημερα σε ολους τους συναδελφους ειμαι στο στμημα πολ.επιστημης ρεθυμνου.Μπαινω 3ο ετος.Μεχρι τωρα μπορω να πω οτι πηγαινω καλα εκτος το πρωτο εξαμηνο που με χαντακωσε..τεσπα..θα ηθελα να ρωτησω γενικα ποσο θεωρειται ενας αρκετα καλος μ.ο πτυχιου και απο εκει και περα τι μεταπτυχιακα μπορω να κανω που να εχουν εστω και μια μικρη ζητση στην αγορα εργασιας.Με ενδιαφερουν οι διεθνεις σχεσεις ενω αποφευγω πολ.θεωριες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, ξέρει κανείς αν ξεκίνησαν οι εγγραφές στο ΑΠΘ; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detp

Νεοφερμένος

Ο Detp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ανδόρρα (Ευρώπη). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Για το ΑΠΘ δεν έχω ακούσει, έδωσε τις λίστες με τους διοικητικούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω ιδέα. :P

(Δε ρωτάω για εμένα, αλλά για μια φίλη μου. :flowers:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φανταζομαι θα γραφει εδω https://www.polsci.auth.gr/index.php :)

Απ' όσο ξέρω δεν το λέει. :P Αφού η κοπέλα αναγκάστηκε να πάρει τηλέφωνο υψηλόβαθμο μέλος του τμήματος. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απ' όσο ξέρω δεν το λέει. :P Αφού η κοπέλα αναγκάστηκε να πάρει τηλέφωνο υψηλόβαθμο μέλος του τμήματος. :redface:

Kαι το υψηλοβαθμο μελος δεν ηξερε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top