Ποιoς γνωρίζει γερμανικά;

maleD.

Νεοφερμένος

Η Μαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ποιοί από εσάς μιλάνε γερμανικά ή μαθαίνουν? :)

τα γερμανικά ειναι η μητρική μου γλώσσα και τα ελληνικά η πατρική :P
έχω μάνα γερμανίδα,να 'ναι καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
εγώ έχω ζήσει 7 χρόνια εκεί έτσι ξέρω να τα μιλάω αρκετά καλά μπορώ να πω:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Εγώ έκανα 2 χρόνια γερμανικά και παρόλο που ήμουνα αρκετά καλή τα σταμάτησα γιατί με κέρδισαν τα γαλλικά για ακόμη μια φορά...Ίσως τα ξαναπιάσω όμως κάποτε,όχι γιατί μου αρέσουν ιδιαίτερα,αλλά γιατί είναι αδιαμφησβήτητα μια πολύ ισχυρή γλώσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
Εγώ έκανα 2 χρόνια γερμανικά και παρόλο που ήμουνα αρκετά καλή τα σταμάτησα γιατί με κέρδισαν τα γαλλικά για ακόμη μια φορά...Ίσως τα ξαναπιάσω όμως κάποτε,όχι γιατί μου αρέσουν ιδιαίτερα,αλλά γιατί είναι αδιαμφησβήτητα μια πολύ ισχυρή γλώσσα.
Συμφωνώ τα γαλλικά είναι πολύ πιο ωραία:iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanesa

Νεοφερμένος

Η Vanesa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
εγω και παλι περα απο τα αγγλικά προτιμω τα γερμανικα!!μ αρεσουν παρα πολύ!!
μια φορά πηγα γερμανια πέρσι με το σχολείο(Βερλιν)και περασα τελεια!!
μακαρι να ξαναπηγαινα!γνωρισα πολλά άτομα τα οποία μου λένε να ξαναπάω και ν μ φιλοξενήσουν αυτά!!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
το προβλημα ειναι οτι σταματησα Νοεμβριο του 07 και τωρα τα εχω ξεχασει κατα ενα μεγαλο βαθμο,παρολο που περασα και το β2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanesa

Νεοφερμένος

Η Vanesa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
τωρα τον ιουνιο δινω το Β1 κ δεν εχω προβλημα..το θεωρω πολύ πολύ εύκολο κ γενικα ειμαι πολυ καλη αλλα τωρα τελευταια με εχει πιασει φοβερη αγωνία κ φοβαμαι..οι περισσοτεροι βλεπω το εχουν δωσει..ευκολα δεν ηταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Εγώ έκανα 3 χρόνια αλλά δυστυχώς επειδή έκανα πολλά χρόνια αγγλικά επικεντρώθηκα σε εκείνα τα διπλώματα με αποτέλεσμα να μην έχω δώσει τίποτα ακόμα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
τωρα τον ιουνιο δινω το Β1 κ δεν εχω προβλημα..το θεωρω πολύ πολύ εύκολο κ γενικα ειμαι πολυ καλη αλλα τωρα τελευταια με εχει πιασει φοβερη αγωνία κ φοβαμαι..οι περισσοτεροι βλεπω το εχουν δωσει..ευκολα δεν ηταν?

Κι ένας μαθητής μου δίνει τον Ιούνιο το Β1...Μην αγχώνεσαι, είναι βατό πτυχίο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanesa

Νεοφερμένος

Η Vanesa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
ας ελπισουμε!γτ γενικα με πιανει αυτο το αγχος πριν δωσω εξετασεις!!
η κυρια μου μού λεει οτι θα σκίσει το διπλωμα αν δεν το παρω εγω!!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
ας ελπισουμε!γτ γενικα με πιανει αυτο το αγχος πριν δωσω εξετασεις!!
η κυρια μου μού λεει οτι θα σκίσει το διπλωμα αν δεν το παρω εγω!!:xixi:
Εμένα η κυρία μου, μου είχε πει πως αν πάρω το προφ(απειδή την είχα πρίξει) δν θα μου το δώσει.Εγώ τελικά το πείρα αλλά λέτε αυτή στο τέλος που τα δίνει τα πτυχία να μην μου το δώσει...???Πλακα θα έχει...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
ας ελπισουμε!γτ γενικα με πιανει αυτο το αγχος πριν δωσω εξετασεις!!
η κυρια μου μού λεει οτι θα σκίσει το διπλωμα αν δεν το παρω εγω!!:xixi:

Να μην αγχώνεσαι για το Β1....

Από το Β2 και μετά δυσκολεύουν τα πράγματα, αλλά και πάλι εδώ δεν θέλει άγχος. Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να λέω στους μαθητές μου να μην αγχώνονται γιατί αυτό μπορεί να τους κάνει να μην τα πάνε καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanesa

Νεοφερμένος

Η Vanesa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
μου ηρθε το χαρτι για τις εξετασεις!!
αχ...
20 ιουνιου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeLLiNo

Νεοφερμένος

Η Evangelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
οτι δυσκολεύουν τα πράγματα μετα το β2 δυσκολεύουν.....εχω πήξει με την προετοιμασια για γ1 αλλά τα λατρεύω τα γερμανικα...υπάρχει πιθανότητα να συνεχίσω και για Kleines !!!
αλλα η καθηγητρια μου διδάσκει 20 χρόνια και μόνο ένα κορίτσι προχώρησε τόσο πολύ.. όμως το πηρε!!! Και ενώ είναι επιφυλακτική γι αυτο το βήμα με παροτρύνει να συνεχίσω !!
Μακάρι να αντέξω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
οτι δυσκολεύουν τα πράγματα μετα το β2 δυσκολεύουν.....εχω πήξει με την προετοιμασια για γ1 αλλά τα λατρεύω τα γερμανικα...υπάρχει πιθανότητα να συνεχίσω και για Kleines !!!
αλλα η καθηγητρια μου διδάσκει 20 χρόνια και μόνο ένα κορίτσι προχώρησε τόσο πολύ.. όμως το πηρε!!! Και ενώ είναι επιφυλακτική γι αυτο το βήμα με παροτρύνει να συνεχίσω !!
Μακάρι να αντέξω ;)

Κι εγώ όταν μαθητής μου θέλει να συνεχίσει και σε επόμενα πτυχία, πάντα παροτρύνω να συνεχίσει γιατί πάνω απ' όλα πιστεύω στις δυνατότητές του!! Οπότε καλό θα ήταν να συνεχίσεις και ό,τι γίνει!! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εγω εχω παρει το Β1 και τον Φεβρουαριο δινω Β2.Μακαρι να το παρω.Εχω ριξει το διαβασμα της ζωης μου αλλα δεν πειραζει γιατι τα λατρευω τα γερμανικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ πήρα τώρα τον Σεπτέμβριο το Β1 και συνεχίζω για B2!:)
Μου αρέσουν πολύ τα γερμανικά και έχω πάει και στην Γερμανία με πρόγραμμα ανταλλαγής μαθητών.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εγώ πήρα τώρα τον Σεπτέμβριο το Β1 και συνεχίζω για B2!:)
Μου αρέσουν πολύ τα γερμανικά και έχω πάει και στην Γερμανία με πρόγραμμα ανταλλαγής μαθητών.:D


Αληθεια?!:(
Τι τυχερη που εισαι!Σου αρεσε εκει?
Εγω σκεφτομαι να ζησω για καποιο χρονικο διαστημα στην Γερμανια αργοτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Αληθεια?!:(
Τι τυχερη που εισαι!Σου αρεσε εκει?
Εγω σκεφτομαι να ζησω για καποιο χρονικο διαστημα στην Γερμανια αργοτερα!

Ναι, ήταν πολύ καλή εμπειρία! :)
Πάρα πολύ ωραία ήταν, τέλεια τα κτίρια ειδικά...Πήγαμε Βερολίνο,Αμβούργο και μέναμε στο Lubeck.
Και εγώ θα ήθελα να σπουδάσω εκεί...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
εγω πηρα β1
θα δωσω β2 του χρονου
θα παω και για γ2
...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top