Ποιoς γνωρίζει γερμανικά;

superairy

Νεοφερμένος

Η superairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ποιοί από εσάς μιλάνε γερμανικά ή μαθαίνουν? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
Εγώ μαθαίνω ήδη 5 χρόνια!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-vela

Νεοφερμένος

Η e-vela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Εγώ έκανα γερμανικά απο πέμπτη δημοτικού μέχρι τα μισά της Α Λυκείου..και έχω φτάσει μέχρι και το Mittelstuffe.Αυτά...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimatesr

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εγώ έκανα 4 χρόνια και έχω πάρει το Β1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Εγώ είμαι καθηγήτρια Γερμανικών, απόφοιτη της Γερμανικής Φιλολογίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nagini

Νεοφερμένος

Η Σταματίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εγώ τα παλεύω με ιδιαίτερο εδώ και δυο χρόνια, αλλά μια διακοπή εδώ, μια διακοπή εκεί, ένα μάθημα χάνεται από δω, ένα από κει... ακόμα το Ping Pong 1 κάνω.:P:P Και να φανταστείτε ότι μαθαίνω γρήγορα..:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
κανω εδω και τρια χρονια.πηρα το β1 και το μαη δινω β2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Εγώ κάνω από την πρώτη Γυμνασίου και τελειώνω την τρίτη.:]
..αλλά τα σιχαίιιινομαιιιι!!:jumpy:
:p:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Εγω κανω απο τη τεταρτη δημοτικου,μεχρι περυσι και τον Ιανουαριο που μας περασε πηρα το Β2.. Και σκεφτομαι να τα συνεχισω και του χρονου στο Γ1, αν και δυσκολο!! Μου αρεσουν πααααααρα πολυ τα γερμανικα, εχω παει και στη Γερμανια αρκετες φορες και τα λατρευΩ!!:);)


DAS MÜNCHEN IST WUNDERBAR WIE GENAUSO DIE GANZE DEUTSCHLAND!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superairy

Νεοφερμένος

Η superairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
πως σας φαίνονται γενικά σαν γλώσσα?? δύσκολη ή εύκολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
πως σας φαίνονται γενικά σαν γλώσσα?? δύσκολη ή εύκολη?

Εμένα προσωπικά δεν με δυσκόλεψε τόσο...Ειδικά τώρα που την έχω σπουδάσει και ασχολούμαι επαγγελματικά μου φαίνεται "παιχνίδι".

Πιστεύω ότι καμία ξένη γλώσσα δεν είναι εύκολη ή δύσκολη. Σημασία έχει αν σου αρέσει και η διάθεση να ασχοληθείς. Γιατί αν μια γλώσσα δεν σου αρέσει καθόλου και δεν έχεις την όρεξη να τη μάθεις, σίγουρα θα σου φανεί πάααααααααααααρα πολύ δύσκολη και λογικό είναι να την πάρεις με κακό μάτι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinymouse!

Νεοφερμένος

Η tinymouse! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Εγώ πήρα το Σεπτέμβρη που μας πέρασε το B1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω μιλαω και τα σταματησα τη δευτερα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά δεν με δυσκόλεψε τόσο...Ειδικά τώρα που την έχω σπουδάσει και ασχολούμαι επαγγελματικά μου φαίνεται "παιχνίδι".

Πιστεύω ότι καμία ξένη γλώσσα δεν είναι εύκολη ή δύσκολη. Σημασία έχει αν σου αρέσει και η διάθεση να ασχοληθείς. Γιατί αν μια γλώσσα δεν σου αρέσει καθόλου και δεν έχεις την όρεξη να τη μάθεις, σίγουρα θα σου φανεί πάααααααααααααρα πολύ δύσκολη και λογικό είναι να την πάρεις με κακό μάτι! :)

κακα τα ψεματα η γραμματικη της δεν ειναι και παρα πολυ ευκολη,αλλα γενικοτερα μου αρεσαν περισσοτερο απο οτι τα αγγλικα,ηταν πιο διασκεδαστικα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω προτιμω τα αγγλικα απο τα γερμανικα παντως.μου αρεσουν τα αγγλικα.ενω τα γερμανικα τα βρισκω πιο δυσκολα,αγρια :P.δεν καταλαβαινω χριστο και οταν μιλαει κιαποιος γερμανος(ο ρεχαγκελ ας πουμε :D)και με ρωτανε οι γονεις να μεταφρασω,απο πολυ μικρη θυμαμαι οτι δεν καταλαβαινα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos05

Νεοφερμένος

Ο manos05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εγώ κάνω κάμποσο καιρό και μου φαίνονται εύκολα!!για να δολυμε στην πορεία τι θα βγει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Εγώ κάνω κάμποσο καιρό και μου φαίνονται εύκολα!!για να δολυμε στην πορεία τι θα βγει...

Αν έχεις διάθεση να μάθεις δεν θα δυσκολευτείς καθόλου ακόμα κι όταν προχωρήσεις παρακάτω σε πιο δύσκολα πραγματάκια...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nagini

Νεοφερμένος

Η Σταματίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
τα γερμανικα τα βρισκω πιο δυσκολα,αγρια :P.

Απεναντίας, είναι πανέμορφη γλώσσα! Μιλάς και γεμίζει το στόμα σου, το φχαριστιέσαι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Γεμιζει τοσο που πας να πνιγεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
++++
και μετά πονάει ο λαιμός σου από το πολύ γγγγγγγγγγ.....(στην προφορά αναφέρομαι)
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top