Γενικό -  Ποιο κατά τη γνώμη σας είναι το δυσκολότερο μάθημα στην Α' Λυκείου;

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Οχι εγώ είχα πολύ καλές σχέσεις με την γεωμετρία ειδικά απο το γυμνάσιο αλλά φέτος ειναι πολύ πιο δύσκολα. Πρέπει ,δηλαδή,το μυαλό σου να είναι συνεχώς σε εκγρήγορση και να μην αφαιρήσαι καθόλου από το μάθημα. Και όσο γι αυτό που λες αν είμαστε μπροστά ή οχι δε διαβεβαιω εγώ ο ίδιος οτι την προηγούμενη εβδομάδα μπήκαμε στα τρίγωνα και δεν κάναμε καθόλου επανάληψη από την περσινή γεωμετρία.:readrules:

Ε καλά τότε ο καθηγητής σας θα 'ναι χαζός...:sΠώς μπορεί να προσπερνά μαθήματα εξίσου σημαντικά και να προχωράει στα επόμενα;; Αφού υπάρχει σχέση μεταξύ τους!!!!! Τι να πω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarakiG

Νεοφερμένος

Η MarakiG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
νομίζω αλγεβρα και γεωμετρία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Παιδιά εγώ μεχρι στιγμής το πιο δύσκολο μάθημα που έχω συναντησει ειναι η γεωμετρία. Εσείς τι λέτε ?

συμφωνώ επειδή το βιβλίο έχει δύσκολες ασκήσεις
-----------------------------------------
και εγώ τα αρχαία λέω...

αυτές οι 6 ώρες δεν περνάνε

εμείς 3 ώρες την εβδομάδα κάνουμε :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maniana

Νεοφερμένος

Η Άννα-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Φυσική με τα χίλια το πιο δύσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
εμείς 3 ώρες την εβδομάδα κάνουμε :jumpy:

:!:Not fair!!!!:P
Ποιος όμως μετά θα τρέχει να προλάβει την ύλη;:fss:
Οπότε καλύτερα έτσι:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Ιστορια...κακογραμμένο βιβλίο,βαρετο,θρύαμβος της παπαγαλίας και παραδίδεται από καθηγήτρια αγγλικών...η οποί βέβαια προσπαθει πάρα πολύ αλλά όπως και να το κάνουμε δεν μπορεί να αντικαταστήσει τον ιστορικό....:(Μετά τα αρχαία...αυτες οι καταραμένες 6 ώρες δεν περνάνε με τίποτα!!!Το περίεργο παντως με εμένα, είναι πως έχω βρεί τη φυσική πιο εύκολη σε σύγκριση με άλλες χρονιες!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ιστορια...κακογραμμένο βιβλίο,βαρετο,θρύαμβος της παπαγαλίας και παραδίδεται από καθηγήτρια αγγλικών...η οποί βέβαια προσπαθει πάρα πολύ αλλά όπως και να το κάνουμε δεν μπορεί να αντικαταστήσει τον ιστορικό....:(Μετά τα αρχαία...αυτες οι καταραμένες 6 ώρες δεν περνάνε με τίποτα!!!Το περίεργο παντως με εμένα, είναι πως έχω βρεί τη φυσική πιο εύκολη σε σύγκριση με άλλες χρονιες!!:P


Καλά εγώ φυσική, με τον καθηγητή που έχουμε....άστα να πάνε.....:(
Κυριολεκτικά βαριέται να κάνει μάθημα!!!Μάλιστα μας συμβούλεψε να κάνουμε τις κοπάνες όταν έχει καλό καιρό!!!! Δεν πάει καλά ο άνθρωπος....:wow::s
Α και επίσης δεν μας δίνει να διαβάσουμε από το βιβλίο αλλά από αυτά που γράφουμε στο τετράδιο!Και τα 'χει και ανακατεμένα και μετά μας βάζει ασκήσεις από το βιβλίο!....:down::ee:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
γεωμετρια -αλγεβρα....(δεν την παλεθω με αθτα τα 2):mpam::whatever::adv::stars::ee::read::rucrazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jasiu

Νεοφερμένος

Ο Jasiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Αρχαία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Καλά εγώ φυσική, με τον καθηγητή που έχουμε....άστα να πάνε.....:(
Κυριολεκτικά βαριέται να κάνει μάθημα!!!Μάλιστα μας συμβούλεψε να κάνουμε τις κοπάνες όταν έχει καλό καιρό!!!! Δεν πάει καλά ο άνθρωπος....:wow::s
Α και επίσης δεν μας δίνει να διαβάσουμε από το βιβλίο αλλά από αυτά που γράφουμε στο τετράδιο!Και τα 'χει και ανακατεμένα και μετά μας βάζει ασκήσεις από το βιβλίο!....:down::ee:

Πλάκα κανεις!!!Είναι σοβαρός ο ανθρωπος????:mad:Η φυσική της Α' λυκείου θα σου χρειαστει και θα την βρίσκεις μπροστά σου σε όλο το Λύκειο!!Ο,τι κατεύθυνση και να πάρεις!!!Καλά δεν το συζητώ,πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις ιδιαίτερα αν δεν αλλάξει σύντομα αυτή η κατάσταση!!:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πλάκα κανεις!!!Είναι σοβαρός ο ανθρωπος????:mad:Η φυσική της Α' λυκείου θα σου χρειαστει και θα την βρίσκεις μπροστά σου σε όλο το Λύκειο!!Ο,τι κατεύθυνση και να πάρεις!!!Καλά δεν το συζητώ,πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις ιδιαίτερα αν δεν αλλάξει σύντομα αυτή η κατάσταση!!:!:

Θα δούμε....Πολύ απλά προς το παρόν θα διαβάζω από το βιβλίο κι ας λέει ό,τι θέλει!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Δυσκολότερο κανένα, πολύ βαρετά κανά δυο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M-A-R-I-A

Νεοφερμένος

Η M-A-R-I-A αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Φυσική-Άλγεβρα-Γεωμετρία.Αυτά κατά τη γνώμη μου έιναι τα πιο δύσκολα.
Και παιδιά όντως,τα βιβλία εχουν δύσκολες ασκήσεις.Το είπα μάλιστα στην
καθηγήτριά μου και +μφώνησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifika!

Νεοφερμένος

Η fifika! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Θα έλεγα ότι η άλγεβρα και η γεωμετρία ειναι δύσκολα μαθήματα λόγω του άχρηστου καθηγητή μου.:mad: Αν δεν τον είχα θα μου φαίνινταν πιο εύκολα... Επίσης στην φυσική υπάρχουν κάποιες δύσκολες ασκήσεις και τα αρχαία πιστεύω ότι είναι πιο απαιτητικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M-A-R-I-A

Νεοφερμένος

Η M-A-R-I-A αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Μην το λες!!Κι εμάς οι καθηγητές που είναι πολύ καλοί στη δουλειά τους,
μας φαίνονται πολύ δύσκολα!Και είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*school_brick*

Νεοφερμένος

Η *school_brick* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Φυσική-Άλγεβρα-Γεωμετρία.Αυτά κατά τη γνώμη μου έιναι τα πιο δύσκολα.
Και παιδιά όντως,τα βιβλία εχουν δύσκολες ασκήσεις.Το είπα μάλιστα στην
καθηγήτριά μου και +μφώνησε.


+φωνω:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vslk_

Νεοφερμένος

Η dn gnwrizw dn apantw! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Εκάλη (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
η φυσικη για εμενα 8ελει αρκετο διαβασμα!ειδικα με τν κα8ηγητη που εχουμε....μας 8ελει αριστους σε 8εωρια και ασκησεις....το κακο ειναι ομως πως στην παραδοση αντι να 3εκινησει με το γενικο και στη συνεχεια να παει στο πιο ειδικο κανει ακριβως το αντι8ετο με αποτελεσμα πολλες φορες να μας μπερδευει!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifika!

Νεοφερμένος

Η fifika! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
μας 8ελει αριστους σε 8εωρια και ασκησεις....
Και ο δικός μου καθηγητής το κάνει αυτό. Πρέπει όλοι να είμαστε τέλειοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
η φυσικη για εμενα 8ελει αρκετο διαβασμα!ειδικα με τν κα8ηγητη που εχουμε.......το κακο ειναι ομως πως στην παραδοση αντι να 3εκινησει με το γενικο και στη συνεχεια να παει στο πιο ειδικο κανει ακριβως το αντι8ετο με αποτελεσμα πολλες φορες να μας μπερδευει!:xixi:

Μήπως θες το φυσικό μας (χειρότερος από τον δικό σας δεν παίζει να 'ναι); Στον χαρίζουμε:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Εμείς έχουμε ένα φυσικό αστέρι!!!!!! Άλλο πράγμα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top