Γενικό -  Ποιο κατά τη γνώμη σας είναι το δυσκολότερο μάθημα στην Α' Λυκείου;

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Αρχαία....Άφηστε που είναι και 6 ώρες την εβδομάδα :sick:

Και η άλγεβρα είναι δύσκολη, αλλά αν είσαι πορωμένος (βλέπε djimmakos),δε σε νοιάζει τίποτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
για μενα τα αρχαια ειναι η ωρα της ξεκουρασης... πραγματικα ειναι πλ πιο ευκολα απο περσυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
για μενα τα αρχαια ειναι η ωρα της ξεκουρασης... πραγματικα ειναι πλ πιο ευκολα απο περσυ...
συμφωνω ειναι πολυ ευκολα για εμας τους....Προχωρημενους:P:P:P


(τεσπα..δν μου φαινονται δυσκολα..αντιθετως πολυ ευκολα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy

Νεοφερμένος

Η Νάνσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εμένα πάλι η φυσική με δυσκολεύει λίγο....:'( όλα τα άλλα είναι πραγματικά γελοία!!!!Ειδίκα η τριγωνομετρία και η άλγεβρα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εμένα πάλι η φυσική με δυσκολεύει λίγο....:'( όλα τα άλλα είναι πραγματικά γελοία!!!!Ειδίκα η τριγωνομετρία και η άλγεβρα!!!!!


Κάνετε εσείς τριγωνομετρία και δεν κάνουμε εμείς; :p

Εκτός αν λες το κεφάλαιο με τα τρίγωνα στην γεωμετρία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
τη γεωμετρια θα εννοει... απλα ολοι μπεδευονται και τη λενε τριγωνομετρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*tingerbel*

Νεοφερμένος

Η *tingerbel* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
το δυσκολοτερο πιστευω οτι ειναι η φυσικη...
και η αλγεβρα γιατι ο καθηγητης μας ειναι τελειως ασχετος και βλακας!:down::down::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
τοτε πως εγινε καθηγητης...;:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meteojim

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ πάλι πιστεύω πως η Φυσική είναι με διαφορά το δυσκολότερο....

Γενικά η Α' Λυκείου δεν είναι τόσο εύκολη όσο πίστευα....

Το Γυμνάσιο το έβγαλα με 18 (17,11 για την ακρίβεια)...

και φέτος μέχρις στιγμής οι βαθμοί μου είναι οι εξής>>

Εγχειρίδιο Αρχαίων :11 , 18

Χημεία: 18

Αγγλικά: 15

Αρχές Οικονομίας: 17,6

Άντε να δούμε τι μου επιφυλάσσει η συνέχεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thrasos

Νεοφερμένος

Ο thrasos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αλγεβρα γεωμετρια φυσικη:'(:(:iagree::mad::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick_the_greek

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Συμερίζομαι την πόρωση του djimmakos στην Άλγεβρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanuella

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Αρχαία το δυσκολότερο !!!

Δεν το αντεεεεχω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Τα αρχαία, τόσο λόγω της φύσεώς τους, όσο και των πολλών ωρών που τους αναλογούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Τα αρχαία, τόσο λόγω της φύσεώς τους, όσο και των πολλών ωρών που τους αναλογούν.


βσκ ταρχαία αυτά καθαυτά δν είναι τόσο δύσκολα όμως όταν τν παρασκευή έχεις 2ωρο 1η και τελευταία ώρα τι περιμένεις????ύπνος βαθύς ύπνος γλυκός!τι προγράμματα ρε παιδιά φέτος δν ξέρω γ σας αλλά εμείς από θεωρητικό σε θετικό κι αντίστροφα τρέχουμε!!!!im begging u for mercy(yeah yeah)):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Νομίζω ότι τα μαθηματικά είναι δυσκολότερα φέτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
τα θετικά μαθηματα είναι πιο ενδιαφέροντα καθώς μαθαίνεις το πως προήλθε ο τύπος και δεν τον παπαγαλίζεις απλά///...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω ότι η ιστορία (δεν έχω προβλημα με το βιβλίο, με την ύλη το έχω) είναι η πιο ασχημη από όλες τις τάξεις. Η πιο ωραία αντίθετα είναι η σύγχρονη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Συμφωνώ Ίριδα..
Καλά, ανέκαθεν μισούσα την Ιστορία (όχι απαραίτητα το μάθημα αυτό καθαυτό, αλλά κυρίως τον τρόπο με τον οποίο διδάσκεται), αλλά φέτος παράγινε το πράμα! :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Οι περισσότεροι λένε ότι η Φυσική είναι τ πιο δύσκολο μάθημα της 1ης(απ'όσο έχω ακούσει τουλάχιστον)...
Προσωπικά πιστεύω ότι το βιβλίο ευθύνεται κυρίως γι' αυτό (πολλές φορέσ και ο καθηγητής βέβαια κ έτσι πολλά παιδιά πατώνουν στ μάθημα)..
Με συστηματικό διάβασμα κ τν απαιτούμενη προσοχή κατά την παράδοση όλα είναι εφικτά:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top