Ποιο είναι το 6ο μάθημα που επιλέξατε;

Ποιο από τα 4?
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 74)

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Οσοι δεν θελετε 5ο πεδιο ΜΗΝ παρετε Μ.Γ ,τζαμπα κοπος. με φυσικη θα παρετε ενα ευκολο 19αρακι. η με τν βιολογια

Ας μην πέφτουμε όμως σε αυτήν την παγίδα. Επειδή βάλανε φέτος δύσκολα θέματα στα Μαθηματικά δε σημαίνει ότι θα βάλουν και του χρόνου. Πριν από τρία χρόνια όλοι λέγανε να μην πάρουμε Φυσική Γενικής Παιδείας γιατί βάζουν δύσκολα θέματα και κανείς δε γράφει. Έτσι είχαμε το δίπτυχο Βιολογία-Μαθηματικά. Φέτος που βάλανε εύκολα θέματα Φυσικής έχουμε το δίπτυχο-Βιολογία-Φυσική και τα Μαθηματικά στη μπάντα. Μέχρις ώτου να ξαναχτυπήσουν τη Φυσική και να γυρίσουμε στα Μαθηματικά. Αυτός ο συλλογισμός δεν έχει λογική. Το ζητούμενο είναι να πάρουν οι μαθητές μάθημα επιλογής, στο οποίο πιστεύουν ότι θα γράψουν καλά, ανεξάρτητα από τη δυσκολία των θεμάτων. Ο μοναδικός "κανόνας" τον οποίο μπορώ κατά κάποιο τρόπο να υποστηρίξω είναι τα παιδιά της θετικής και της θεωρητικής να προτιμούν να πάρουν βιολογία και μόνο όσοι ενδιαφέρονται για 5ο πεδίο να πάρουν μαθηματικά γπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Οσοι δεν θελετε 5ο πεδιο ΜΗΝ παρετε Μ.Γ ,τζαμπα κοπος. με φυσικη θα παρετε ενα ευκολο 19αρακι. η με τν βιολογια
Βασικά και η φυσική θεωρητικά πάντα θα μπορούσε να γίνει αρκετά δύσκολη :hmm:Εγώ αν δεν είχα στην άκρη του μυαλού μου το 5ο πεδίο θα διάλεγα μάλλον φυσική, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είναι εύκολο μάθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Naevan

Νεοφερμένος

Ο Naevan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ας μην πέφτουμε όμως σε αυτήν την παγίδα. Επειδή βάλανε φέτος δύσκολα θέματα στα Μαθηματικά δε σημαίνει ότι θα βάλουν και του χρόνου.

οτι προτιμας. Εγω πηρα μαθηματικα και εγραψα 18,2. Δεν λεω μια χαρα,αλλα 3 φιλοι ,μου πηραν φυσικη,εκαναν μαθημα οποτε τους καπνιζε (δλδ οχι εβδομαδιαια ) 1 ωρα και στον χαλαρο με απλο διαβασμα ολοι 19+,ενω εγω επρεπε να ξερω βασικα μαθηματικα απο ολο το λυκειο + τα φετινα και να αντιμετωπισω θεματα 20πλασιας δυσκολιας και μεγεθους. δικη σου επιλογη..

και του χρονου θα μπουν ακομα πιο δυσκολα,trust me :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
οτι προτιμας. Εγω πηρα μαθηματικα και εγραψα 18,2. Δεν λεω μια χαρα,αλλα 3 φιλοι ,μου πηραν φυσικη,εκαναν μαθημα οποτε τους καπνιζε (δλδ οχι εβδομαδιαια ) 1 ωρα και στον χαλαρο με απλο διαβασμα ολοι 19+,ενω εγω επρεπε να ξερω βασικα μαθηματικα απο ολο το λυκειο + τα φετινα και να αντιμετωπισω θεματα 20πλασιας δυσκολιας και μεγεθους. δικη σου επιλογη..

και του χρονου θα μπουν ακομα πιο δυσκολα,trust me :whistle:

Θέμα τύχης, trust me. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Naevan

Νεοφερμένος

Ο Naevan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Βασικά και η φυσική θεωρητικά πάντα θα μπορούσε να γίνει αρκετά δύσκολη :hmm:Εγώ αν δεν είχα στην άκρη του μυαλού μου το 5ο πεδίο θα διάλεγα μάλλον φυσική, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είναι εύκολο μάθημα...

ρε παιδια δεν υποβιβαζω την φυσικη γενικης. σε ολα τα μαθηματα μπορουν να σου βαλουν αγγουρια και να γραψεις χαλια :P
ειναι δυσκολο μαθημα.

το θεμα ειναι ομως οτι δεν βαζουν δυσκολα . με αυτες τις μαλακιες το μονο που θα καταφερουν ειναι παλι να εχουμε το 60% φυσικη και το 10 μαθηματικα.

Τα παιδια παντως που διαλεξαν φυσικη ηξεραν οτι δεν θα τους βαλουν δυσκολα θεματα. για αυτο την πηραν...
και ακομη και αν βαλουν δυσκολα,εχει πολυ μικρη υλη η φυσικη.

δικη σας η αποφαση φυσικα,απλα εγω λεω και τα δικα μου αποτι μικρη εμπειρια ειχα αυτο το χρονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
ρε παιδια δεν υποβιβαζω την φυσικη γενικης. σε ολα τα μαθηματα μπορουν να σου βαλουν αγγουρια και να γραψεις χαλια :P
ειναι δυσκολο μαθημα.

το θεμα ειναι ομως οτι δεν βαζουν δυσκολα . με αυτες τις μαλακιες το μονο που θα καταφερουν ειναι παλι να εχουμε το 60% φυσικη και το 10 μαθηματικα.

Τα παιδια παντως που διαλεξαν φυσικη ηξεραν οτι δεν θα τους βαλουν δυσκολα θεματα. για αυτο την πηραν...
και ακομη και αν βαλουν δυσκολα,εχει πολυ μικρη υλη η φυσικη.

δικη σας η αποφαση φυσικα,απλα εγω λεω και τα δικα μου αποτι μικρη εμπειρια ειχα αυτο το χρονο...
Εντάξει, σωστό είναι αυτό, βέβαια αν το πάρουμε έτσι η Βιολογία είναι ακόμα πιο εύκολη :P
Άσχετο, πώς γίνεται να είσαι 18 χρονών, να έχεις δώσει Πανελλήνιες απ'ό,τι κατάλαβα και να είσαι μαθητής β γυμνασίου; :P
Τρολλάρω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Naevan

Νεοφερμένος

Ο Naevan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Θέμα τύχης, trust me. ;)

καλα οτι πεις τυχη ειναι. η δυσκολια στις πανελαδικες ειναι κλιμακωτη. δεν μπαινει μια χρονια ευκολο μια δυσκολο. ειτε θα δυσκολευουν,ειτε θα γινονται πιο ευκολα. και εχω λυσει αρκετα past papers απο αλλα ετη και στο λεω. μονο στην εκθεση δεν ισχυει. σ'ολα ταλα,αυτο εχω δει. οταν ερθει η ωρα να λυσεις και εσυ στην επαναληψη θεματα παλαιων ετων θα δεις.

εσυ παρε μ.γ. Και καλη τυχη απο το βαθος της καρδιας μου σοβαρα δεν εχω τρεφω καμια κακια. πολλοι γραψαν 20 φετος.

Εντάξει, σωστό είναι αυτό, βέβαια αν το πάρουμε έτσι η Βιολογία είναι ακόμα πιο εύκολη :P
Άσχετο, πώς γίνεται να είσαι 18 χρονών, να έχεις δώσει Πανελλήνιες απ'ό,τι κατάλαβα και να είσαι μαθητής β γυμνασίου; :P
Τρολλάρω :P

οκ δεν τρεχει τιποτα
στικουδι signature ftw :P
δεν ξερω γιατι με βγαζει ετσι:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
καλα οτι πεις τυχη ειναι. η δυσκολια στις πανελαδικες ειναι κλιμακωτη. δεν μπαινει μια χρονια ευκολο μια δυσκολο. ειτε θα δυσκολευουν,ειτε θα γινονται πιο ευκολα. και εχω λυσει αρκετα past papers απο αλλα ετη και στο λεω. μονο στην εκθεση δεν ισχυει. σ'ολα ταλα,αυτο εχω δει. οταν ερθει η ωρα να λυσεις και εσυ στην επαναληψη θεματα παλαιων ετων θα δεις.

εσυ παρε μ.γ. Και καλη τυχη απο το βαθος της καρδιας μου σοβαρα δεν εχω τρεφω καμια κακια. πολλοι γραψαν 20 φετος.

Και εγώ έδωσα και γι'αυτό σ'το λέω. Σκοπός που γράφω σε αυτό το νήμα είναι να βοηθήσω παιδιά -ειδικά θετικής κατεύθυνσης-, τα οποία δίνουν φέτος. Όπως σου εξήγησα, οι Πανελλαδικές δεν είνα προβλέψιμο παιγνίο, οπότε δεν μπορώ να καταλάβω πως οι φίλοι σου προέβλεψαν πως φέτος η Φυσική θα είναι εύκολη. Τα παιδιά, ας κάνουν τις επιλογές τους. Εγώ την άποψη μου την είπα. :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Naevan

Νεοφερμένος

Ο Naevan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Και εγώ έδωσα και γι'αυτό σ'το λέω. Σκοπός που γράφω σε αυτό το νήμα είναι να βοηθήσω παιδιά -ειδικά θετικής κατεύθυνσης-, τα οποία δίνουν φέτος. Όπως σου εξήγησα, οι Πανελλαδικές δεν είνα προβλέψιμο παιγνίο, οπότε δεν μπορώ να καταλάβω πως οι φίλοι σου προέβλεψαν πως φέτος η Φυσική θα είναι εύκολη. Τα παιδιά, ας κάνουν τις επιλογές τους. Εγώ την άποψη μου την είπα. :yes:

ειδαν οτι τα λαστ 5 χρονια βαζουν ευκολα,κ ρωτησαν παιδια π ειχαν δωσει 2 φορες κ τν πρωτη ειχαν παρει μαθ κ τν 2η φυσικη

ναι ρε δοντ γυορι και γω τν αποψη μ λεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Μαθηματικά Γενικής + Αρχές Οικονομικής Θεωρίας για 5ο πεδίο, αν και Θεωρητικός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Μαθηματικά Γενικής + Αρχές Οικονομικής Θεωρίας για 5ο πεδίο, αν και Θεωρητικός...

Σου εύχομαι τη καλύτερη δυνατή επιτυχία!!!
Και να θυμάσαι , μη παραμελήσεις τη κατεύθυνση για χάρη των μαθηματικών.Λατινικά και ιστορία μπορείς να φτάσεις το 100/100.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Σου εύχομαι τη καλύτερη δυνατή επιτυχία!!!
Και να θυμάσαι , μη παραμελήσεις τη κατεύθυνση για χάρη των μαθηματικών.Λατινικά και ιστορία μπορείς να φτάσεις το 100/100.

Σε ευχαριστώ πολύ, πράγματι πρέπει να στηριχθώ σε τέτοια μαθήματα για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
θα διαλέξω βιολογία. Αν και το 2003 που είχα δώσει πανελλήνιες είχα στα μαθηματικά 19.4 και βιολογία γύρω στο 18.5 (βέβαια δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με την βιολογία όλη την χρονιά) δεν νομίζω να μπορώ να ξαναμπώ αυτήν την στιγμή στην λογική των μαθηματικών ενώ είναι σίγουρα ένα πολύ πιο ενδιαφέρον μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Φυσική Γενικής πήρα γτ Μ αρέσει η φυσική και η συγκεκριμένη είναι πολύ εύκολη :-D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Ρε παιδιά ..μόνο εμένα με εκνευρίζει το γεγονός ότι για να απαντήσεις στη βιολογία γενικής , ερώτηση σχετικά με ένα διάγραμμα πρέπει να γράψεις συχνά ολόκληρο κατεβατό ; Γιατί οκ , την αντέχω την παπαγαλία , αλλά όχι και να πηγαίνω μεσώ Τουρκίας για κάτι που πρακτικά είναι δύο γραμμές (π.χ. ποια καμπύλη είναι τα αντιγόνα και ποια τα αντισώματα) . Είναι φορές που ξανασκέφτομαι την επιλογή μου να δώσω αυτό το μάθημα αντί για φυσική ή μαθ. γεν... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tipotas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tipotas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Μαθηματικά Γενικής για τον πολύ απλό λόγο: η ύλη είναι πάρα πολύ μικρή(αφού το πρώτο κεφάλαιο το κάνουμε στην κατεύθυνση και τις πιθανότητες τις κάναμε στην πρώτη λυκείου) και είναι και πολύ εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Βιολογία Γ.Π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Mαθηματικά Γ.Π.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a.tsikaderis

Νεοφερμένος

Ο a.tsikaderis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Μαθηματικά φυσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billie perrakis

Νεοφερμένος

Ο billis p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
βιολογια :D το εχω σιγουρο το 20 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top