Γενικό - Ποιο είναι το δυσκολότερο μάθημα Γενικής Παιδείας;

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Παιδια εσεις ποιο θεωρειτε πιο δυσκολο μαθημα στην Β΄λυκειου?? Μιλαμε παντα βεβαια για γενικης....:D:D

Λοιπον ξεκιναω εγω...

Εγω μισω την ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Γεωμετρία... Δεν έμαθα σχεδόν τίποτα. Έγραψα και 12, ενώ στην Α' είχα μόνο 20ρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ιστορία.Η πρώτη χρονιά που τη μίσησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
κ για μένα η γεωμετρία!!την αντιπαθώ πάρα πολύ από τώρα...σιχαίνομαι να την διαβάζω,γιατί βαριέμαι αμέσως!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Αντιγόνη γιατί αυτή που έχουμε μας βάζει κάθε φορά 5 σελ. εισαγωγή και 2-3 ρήματα αλλά και μετάφραση. :P


Τώρα σοβαρά πιστεύω η Άλγεβρα γιατί αν την αφήσεις από την αρχή θα τα βρεις σκούρα στη συνέχεια. ( γι'αυτό και δεν υπάρχει μια μέρα που να μην κάνω τουλάχιστον 1 άσκηση άλγεβρας. Έχω φοβία από πέρσι που τα παράτησα ) :P

Αλλά πιστεύω ότι είναι τελείως υποκειμενικό. Για κάποιον μπορεί να είναι ένα μάθημα αλλά για άλλον ένα άλλο μάθημα. Απλά η άλγεβρα και γενικώς τα θετικά μαθήματα θέλουν συνεχώς τριβή με το αντικείμενο κατά τη γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
'Αλγεβρα και Γεωμετρία!!!Απλά απαίσια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Για πιο δύσκολο δεν μπορώ να πω πως κάποιο με δυσκολεύει ιδιαίτερα(όλα φυσικά θέλουν το διάβασμα τους). Αλλά από τα πιο μισητά τα θεωρητικά(κείμενα ειδικά....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τίποτα δεν είναι δύσκολο αν το διαβάζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εμεις:
-γεωμετρια μολις μπηκαμε
-χημεια δεν εχουμε κανει καθολου,δεν υπαρχει στο προγραμμα μας
-αλγεβρα δυσκολη(αλλα μεχρι κι εγω που εγραψα 02 περσυ δεν τη βλεπω παλουκι)
-φυσικη μαλακια αλλα οχι δυσκολη πολυ

μαλλον γεωμετρια μου,σαν κινεζικα ειναι ( 幾何-->γεωμετρια λεει :P)

ρε ιστορια που λετε δυσκολη,εγω διχαινομαι τη βυζαντινη αλλα αυτη ειναι πανευκολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
φυσικη και γεωμετρια
και με τα δυο εχω χρονια τωρα τρελο μισος... -_-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Γεωμετρια και αλγεβρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo 93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Κείμενα και ονοματολογία οργανικών ενώσεων στη χημεία γενικής. Με διαφορά το χειρότερο μέρος της χημείας που έχω κάνει μέχρι τώρα!

Όσο για τα κείμενα, φέτος μου φαίνονται αρκετά πιο δύσκολα από πέρσι μπορεί λόγω της καθαρεύουσας.

Η γεωμετρία άρχισε να μου αρέσει από πέρσι μάρτιο και και προσπαθώ να μην τη μισήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ello

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
το δικαιο ειναι το χειροτερο...τουλαχιστον οπως το κανουμε εμεις...μας βαζει να μαθαινουμε απ'εξω με νομικη ορολογια καποιες ερωτησεις και δεν θα χρησιμοποιησουμε το βιβλιο ολη τη χρονια ..:s
..η αστρονομια ειναι επισης δυσκολη αλλα παραμενει ενδιαφερουσα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
άλγεβρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νατσοπουλος βιλη

Νεοφερμένος

Ο Νατσοπουλος βιλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
αντιγονη!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Ιστορία..
γκρρρ.. τη συχαινόμουν, τη συχαίνομαι και θα τη συχαίνομαι μέχρι να αποφοιτήσω..:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Μα είναι πανεύκολη φέτος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
χμμ μάλλον κανένα...με διάβασμα τίποτα δεν είναι δύσκολο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Κείμενα και ονοματολογία οργανικών ενώσεων στη χημεία γενικής. Με διαφορά το χειρότερο μέρος της χημείας που έχω κάνει μέχρι τώρα!

τι λες ρε η χημεια ειναι τελεια και πανευκολη...:heart:
και η αντιγονη ειναι δυσκολη η μυξοπαρθενα!
[να φανταστειτε,πηγαινω θεωρητικη:P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evaki93

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Βιολογία :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top