Ποιο άθλημα είναι το "καλύτερο";

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
φιλε αν θελεις να γυμναστεις καλα ελα κωπηλασια. στην κωπηλασια μπορεις να αρχισεις απο οποια ηλικια θελεις. εγω ξεκινησα φετος μετα απο 6 χρονια μπασκετ και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. κανουμε πολυ καλη γυμναστικη. κανουμε βαρη στο γυμναστηριο, τρεξιμο στην παραλια κτλ. με την κωπηλασια αποκτας πολλη ωραιο σωμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Οκ τοτε γιατι σε τετοια ηλικια ειναι λιγο δυσκολο να ξεκινησεις πρωταθλητισμο στην κολυμβυση
-----------------------------------------
φιλε αν θελεις να γυμναστεις καλα ελα κωπηλασια. στην κωπηλασια μπορεις να αρχισεις απο οποια ηλικια θελεις. εγω ξεκινησα φετος μετα απο 6 χρονια μπασκετ και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. κανουμε πολυ καλη γυμναστικη. κανουμε βαρη στο γυμναστηριο, τρεξιμο στην παραλια κτλ. με την κωπηλασια αποκτας πολλη ωραιο σωμα...

Σαν το σωμα του κολυμβυτη οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
Σαν το σωμα του κολυμβυτη οχι


ακριβως...:cool:
κωπηλασια εχει εδω στην θεσσαλονικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Το τένις είναι μακράν ό,τι καλύτερο από την άποψη του συνδυασμού δημιουργίας σώματος και εξάσκησης του μυαλού. Παίζω 4 χρόνια και δεν το έχω παρατήσει ακόμα....... Κάνει κοιλιακούς φέτες αν το συνδυάσεις με λίγο γυμναστήριο !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Θα ήθελα να έπαιζα τέννις αλλά μου έχουν πει ότι είναι επικίνδυνο για τους αγκώνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal-Militiaman

Νεοφερμένος

Ο Metal-Militiaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
μακρά είναι η άρση βαρών, μιλάμε για πολύ γυμναστική και ιδρώτα δεν έχει μηχανήματα και όργανα γυμναστικής μόνο ελεύθερα βάρη δηλαδή έχεις μια μπάρα μεγάλη(όχι σαν αυτές τις μούφες των γυμναστηρίων) και βάρη(weight plates) των 2,5-5-10-20-25 κιλών για να την φορτώνεις και να κάνεις δύσκολες ασκήσεις λίγων επαναλήψεων.Αν και το άθλημα είναι πολύ βρόμικο πιστεύω πως μέσα από αυτό μπορείς να ελένξεις και να τεστάρεις πλήρως τις σωματικές σου δυνάμεις.
Ξεκίνησα άρση βαρών πέρσυ (β λυκείου) αλλά λόγω των μαθημάτων και του φορτωμένου προγράμματος της γ λύκείου σταμάτησα , κλασσικά στη (μ)αμημένη γ λυκείου παρατάμε τα πάντα και ξεκινάμε φροντιστήρια.Όμως για ένα ολόκληρο χρόνο που έκανα θα σας πω τα εξής:
Μ.Ο. 2,5 ώρες προπόνηση καθημερινά εκτός κυριακής και καμιά φορά Πέμπτης
προπόνηση αποκλειστικά και μόνο με βάρη ακόμη κοιλιακούς και ραχέους με βάρη
κάθε 2 βδομάδες θα σε εμφανιζόταν σε ένα σημείο του σώματος ελαφρής ή λιγάκι έντονος πόνος, κυρίως καρπούς , μέση και γόνατο βέβαια εξαρτάται και με τις αναλογίες του αθλήματος ο κάθε τραυματισμός , για παράδειγμα εγώ ήμουν στην κατηγορία των 62 κιλών (συνηθως ήμουν 2 πάνω και τα έχανα λίγο πριν τους αγώνες)και είχα ύψος 1,76 έτσι ήμουν πιο ευάλωτος σε μικρο-τραυματισμούς.Κοπιαστική προπόνηση δηλαδή όταν έφευγα ένιωθα τα πόδια σφυγμένα και τα χέρια μουδιασμένα.Μέτα από κάθε προπόνηση έχανα 1,200 κιλά.
Σε γενικής γραμμές είμαι ικανοποιημένος γιατι μέσα σε ένα χρόνο κατάφερα να γίνω σωματικά πιο δυνατός ειδικά στα πόδια.Ελπίζω φέτος που θα έιμαι φοιτητής να μπορέσω να ξαναρχίσω προπονήσεις.
Άρση βαρών κατά τη γνώμη μου το πιο δύσκολο και κουραστικό άθλημα...που θα οδηγήσει όμως σε θαυμαστά αποτελέσματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Για μενα παντως το καλυτερο αθλημα ειναι ο στιβος.Οσο για την αρση βαρων προσωπικα δεν με ελκυει και τοσο.Και με τον στιβο φτιαχνεις τα καλυτερα ποδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Το καλυτερο ο στιβος και η κολυμβηση !!!!!!
σε θεαμα ειναι πολλα οπως το ποδοσφαιρο ,το μπασκετ ,το βολει αλλα και αλλα πολλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Κολύμβηση & στίβος αν θες κοιλιακούς. Ο πιο γρήγορος τρόπος όμως είναι να συνδυάσεις τρέξιμο & βάρη & καλή διατροφή. Μην περιμένεις να έχεις πλακάκια αν τρως πίτσες/τούρτες/μπουγάτσες/παγωτά κτλ. :P Βέβαια υπάρχουν άνθρωποι που έχουν κοιλιακούς από μικροί και όσο και να τρώνε δεν τους χάνουν. Παρ' όλα αυτά αυτοί είναι τσιλιμπίθρες.. δηλαδή 1.85 ύψος και 62 κιλά. Τέτοιο στυλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Κολύμβηση & στίβος αν θες κοιλιακούς. Ο πιο γρήγορος τρόπος όμως είναι να συνδυάσεις τρέξιμο & βάρη & καλή διατροφή. Μην περιμένεις να έχεις πλακάκια αν τρως πίτσες/τούρτες/μπουγάτσες/παγωτά κτλ. :P Βέβαια υπάρχουν άνθρωποι που έχουν κοιλιακούς από μικροί και όσο και να τρώνε δεν τους χάνουν. Παρ' όλα αυτά αυτοί είναι τσιλιμπίθρες.. δηλαδή 1.85 ύψος και 62 κιλά. Τέτοιο στυλ.

Μπα μην το λες.Εγω ειμαι 1,68 -170 και 55.57 κιλα και εχω καλους κοιλιακους.Εκτος αν ξεμηναν απο τοτε που εκανα στιβο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

W4What

Νεοφερμένος

Ο W4What αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Θελω να ξεκινήσω ή κολύμβιση ή κάτι αλλο τώρα το καλοκαίρι για να κάνω κοιλιακούς..........μπορείτε να μου πειτε κανα καλο άθλημα????

Δοκιμασε τον υπνο,μετα τα γελια και τελος συνεχισε γυμναζοντας το μεγαλο σου δαχτυλο με το τηλεκοντρολ....εγω ειμαι τελιως φετες μονο με αυτο το προγραμμα...:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petunia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Κολυμβηση Μονο Αυτο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antreas95

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
αν σου αρέσει η κολυμβηση κάνε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κατά τη γνώμη μου, τα καλύτερα αθλήματα είναι η Ιστιοπλοία και η Κολήμβηση (και στα δύο γυμνάζεις όλο το σώμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Ο Στιβος ειναι το καλυτερο μαλιστα ακομα καλυτερο ειναι αν εισαι και 200σαρης ή 400σαρης!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
για μενα μπασκετ και ταε-κβο-ντο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena___*

Νεοφερμένος

Η elena___* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
μπασκετ και παλι μπασκετ!!! εκτος αν εισαι μοναχικος τυπος. εμενα μου αρεσουν τα ομαδικα αθληματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Πολεμικές τέχνες ή κωπηλασία αν θες να γυμνάσεις όλο σου το σώμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
αυτό

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superplayer

Νεοφερμένος

Ο superplayer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
λοιπόν αγαπητοί μου φίλοι.. ένα πράγμα θα σας πω. μ.π.α.σ.κ.ε.τ για πάντα. αυτό το άθλημα είναι τόσο ανατρεπτικό και τόσο ενδιαφέρον. εγώ ασχολούμαι χρόνια και πάω για πρωταθλητισμό..σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα:up::gym:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top