Γενικό -  Ποιος ήταν ο βαθμός σας; [τετράμηνο, φροντιστήριο, διαγωνίσματα,τεστ]

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Ο βαθμός στο ελληνικό λύκειο είναι για να σκουπίσετε τα buttlocks σας. Πόσο μάλλον η τιμή που κάνουν στον “καλύτερο” να του δίνουν το απουσιολόγιο (άλλη βλακεία αυτή… Για το απουσιολόγιο πανεύκολα στοχοποιήται ο άριστος μαθητής και το ελληνικό σχολείο κοιτάει απέναντι).

Κοιτάξτε να αυτοβελτιωθείτε και να ανοίξετε τους ορίζοντές σας. Εσένα φίλε φώτη, από το 20 στα θρησκευτικά θα σε βοηθούσε πολύ περισσότερο να διαβάσεις ένα καλό βιβλίο ή να ασχοληθείς με κάποιο άθλημα (λέω εγώ τώρα). Και φυσικά, να ανεξαρτητοποιηθείς λίγο από τους γονείς σου που έχουν μπει για τα καλά σε αυτό το τρυπάκι της βαθμοθηρίας του ελληνικού συστήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosXen

Νεοφερμένος

Ο GiorgosXen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Φώτη, εσύ δεν είπες απλά τους βαθμούς σου, δήλωσες ότι για σένα είναι "τα πάντα". Χωρίς να θέλω να γίνω επιθετικός, αντιπαθής κλπ μόνο διαβάζοντας στα προηγούμενα post όσα περιγράφεις για την οικογένεια σου, θα περιέγραφα την κατάσταση ως παθολογική και θα σε συμβούλευα να αλλάξεις μυαλά, και να προσπαθήσεις να αλλάξεις τη γνώμη των γονέων σου ως προς το συγκεκριμένο θέμα γιατί τα πράγματα είναι σε ακραία κατάσταση και μην ξεχνάς πως το λύκειο στην Ελλάδα είναι αγώνας αντοχής και όχι ταχύτητας. Εσύ επιδιώκεις να νικήσεις αγώνας 100 μέτρων ενώ τρέχεις μαραθώνιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,797 μηνύματα.
Παιδια το ξερω δεν τα εβαλα μαζι σας ξερω οτι οι γονεις μου ειναι σκευτονται λαθος.Επισης κανω και αλλες δραστηριοτητες γιατι παω πιανο 4 χρονια και μπασκετ 7 χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Παιδιά, ηρεμίστε λίγο με την επίθεση στον Φώτη. Και γω στην αρχή τα είχα πάρει που έγραφε όσα έγραφε για τους βαθμούς, όμως πολλές φορές τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως φαίνονται. Εντάξει, ίσως οι γονείς του είναι λίγο πιεστικοί, αλλά δεν βοηθάτε με όσα λέτε. Ντάξει, εύκολο να λέτε ανεξαρτητοποιήσου από τους γονείς σου και άλλαξέ τους μυαλά, αλλά δεν είναι έτσι εύκολα και στην πράξη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,797 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ ειδη εχω αρχισει να σκευτομαι πως θα πεισω τους γονεις μου να αλλαξουν τον τροπο σκεψης τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,797 μηνύματα.
Παιδια ειναι δυσκολη η β λυκειου .Επισης φετος παρατηρω μια κουραση απο τα παιδια και μια στροφη προς τα μαθηματα καταυθυνσης και λιγοτερο ενδιαφερον για τα γενικης παιδειας.Ακομα και εγω ειναι η πρωτη χρονια απο την α γυμνασιου που κουραζομαι με το απουσιολογιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Παιδια ειναι δυσκολη η β λυκειου .Επισης φετος παρατηρω μια κουραση απο τα παιδια και μια στροφη προς τα μαθηματα καταυθυνσης και λιγοτερο ενδιαφερον για τα γενικης παιδειας.Ακομα και εγω ειναι η πρωτη χρονια απο την α γυμνασιου που κουραζομαι με το απουσιολογιο

δύσκολη εξαρτάται από το πόσο διαβάζεις και τι θες να πετύχεις στο τέλος.
αν θες να έχεις το απουσιολόγιο φέτος και του χρόνου δε το λες και εύκολο αν
1. υπάρχουν νέα άτομα που δε ξέρεις πόσοι καλοί είναι και
2ον αν είσαι σε δυνατό τμήμα.
ναι αυτό με τα μαθήματα κατεύθυνσης ισχύει θα δεις λίγα παιδιά να διαβάζουν τα μαθήματα γενικής παιδείας (μπορεί και 0)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,797 μηνύματα.
κοιτα το τμημα μου ειναι αρκετα καλο
ειμαι εγω με 19.8
ο δευτερος εχει 19.5
ο τριτος 18.7
και ο τεταρτος 18.3
ο χαμηλοτερος βαθμος ειναι το 12.4.Βεβαια στο τμημα μου απο τα 16 ατομα οι 13 ειναι θετικη και απο αυτα οι 7-9 οπως και εγω ειμαστε για οικονομικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
κοιτα το τμημα μου ειναι αρκετα καλο
ειμαι εγω με 19.8
ο δευτερος εχει 19.5
ο τριτος 18.7
και ο τεταρτος 18.3
ο χαμηλοτερος βαθμος ειναι το 12.4.Βεβαια στο τμημα μου απο τα 16 ατομα οι 13 ειναι θετικη και απο αυτα οι 7-9 οπως και εγω ειμαστε για οικονομικα

ωραία από τους 16 θα ανταγωνίζεσαι (δλδ ίδια θέματα και αυτά τους 9) οι υπόλοιποι 7 είναι ανάλογα με την κατεύθυνση και τους καθηγητές που θα έχουν αλλά εσύ τον στόχο να τον έχεις οπότε διάβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
GiorgosXen ταυτίζομαι.

Οι βαθμοί δεν έχουν καμία πρακτική αξία πέραν της ψευτοαξίας που δίνει το σχολείο για να προωθήσει υποτίθεται την αριστεία (σημαία, απουσιολόγιο κλπ). Μπούρδες, μη πέφτετε σε αυτή τη παγίδα. Ίσα ίσα καμιά φορά μπορεί να σας φέρουν σε μια θέση να ανταγωνίζεστε χωρίς λόγο τους.. Φίλους σας! Εκμεταλλευτείτε το βαθμό εφόσον υπάρχει, μόνο για να βελτιώνεστε προσωπικά, να βοηθάτε τους άλλους που υστερούν και να συνεχίζετε να μαθαίνετε, ακόμα κι όταν φτάσετε στο 20, όπου ο βαθμός γίνεται πλέον ανασταλτικός παράγοντας για τη βελτίωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,797 μηνύματα.
Εγω θα συνεχισω στο στοχο μου απλα το ειπα γιατι βλεπω παιδια που ηταν καλοι μαθητες π.χ το αγορι στην ταξη μου με το 18.7 να μην κανουν τιποτα φετος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosXen

Νεοφερμένος

Ο GiorgosXen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Nα θυμίσω πως τα σχολεία έχουν ανοίξει 2 βδομάδες εδώ καλα καλα δεν εχουμε γνωρισει τους καθηγητές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Εγω θα συνεχισω στο στοχο μου απλα το ειπα γιατι βλεπω παιδια που ηταν καλοι μαθητες π.χ το αγορι στην ταξη μου με το 18.7 να μην κανουν τιποτα φετος

Το 18.7 στην α λυκείου δεν δείχνει τίποτα απολύτως. Γνωρίζω παιδιά που ήταν άριστοι μέχρι α-β λυκείου και τα βρόντηξαν στη γ με αποτέλεσμα να μην περάσουν εκεί που ήθελαν.
Ας σοβαρευτούμε, όλοι πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι στον τελικό μας στόχο, όσον αφορά τη β-βάθμια εκπαίδευση, όχι στους βαθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,797 μηνύματα.
Γεια σας παιδια ηθελα να σας πω οτι η β λυκειου ειναι πολυ δυσκολη ταξη μεχρι τωρα εχω γραψει αλγεβρα 20 ιστορια 20 αλλα στο τεστ της φυσικης κατευθυνσης που ειναι το ποιο δυσκολο μαθημα εγραψα μονο 17,4 και να φανταστειτε οτι μετα ηταν ενα 15 και ενα 12,4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Λοιπόν, πρώτη λυκείου έχουμε γραψει 2 τεστ στα αρχαία
Στο πρώτο 15.3 (είναι κ ακριβής πανάθεμα τον) :P :P
και στο 2ο 17.3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,797 μηνύματα.
μια χαρα εισαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,797 μηνύματα.
Μέχρι τωρα καλά πάω
Χημεία τεστ 18
ΠΠ διαγώνισμα 20
Βιολογία διαγώνισμα 20
Άλγεβρα 2 τεστ 20 και 18
Ιστορία τεστ 18
Αγγλικά τεστ 20
Μαθηματικά τεστ κατεύθυνσης 16 χάλια το ξέρω
Έκθεση διαγώνισμα 20 υπερβολικό το ξέρω
Πληροφορική τεστ 19.2
Γεωμετρία τεστ 19
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,797 μηνύματα.
Καλά σήμερα στην γεωμετρία πάτωσα κάνενα 15-16 να έγραψα άφησα μια άσκηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,871 μηνύματα.
Καλά σήμερα στην γεωμετρία πάτωσα κάνενα 15-16 να έγραψα άφησα μια άσκηση
Ε βέβαια, είναι γνωστό τοις πάσι ότι το 15-16 είναι για κλαματα.
Είσαι σοβαρός βρε αγόρι μου; Ηρέμησε λίγο..δεν είναι καθόλου άσχημος βαθμός. Πόσο μάλλον για το συγκεκριμένο μάθημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Καλά σήμερα στην γεωμετρία πάτωσα κάνενα 15-16 να έγραψα άφησα μια άσκηση

απαπαπα
αθλιαααα
θα χαντακωθεί ο μέσος όρος σου..
πάει και η σημαία και το απουσιολόγιο...άλλοι θα τα ''χαρούν''...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top