Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;

Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Αγγλικά

  • Γαλλικά

  • Γερμανικά

  • Ισπανικά

  • Άλλη (παρακαλώ διευκρινίστε)

  • Ιταλικά

  • Ρώσικα

  • Κινέζικα

  • Αραβικά

  • Σουηδικά

  • Νορβηγικά

  • Καμία


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θέλω να μάθω ρώσικα για αρχή μου φαίνεται και εμένα ενδιαφέρουσα και ωραία γλώσσα αλλά λόγω του ότι θέλω να πάω Κωνσταντινούπολη στο μέλλον και επειδή είναι γειτονική χώρα και θα ήθελα να ασχοληθώ με την γλώσσα της τα τούρκικα :whistle: ...Άλλωστε χρησιμοποιούμε πολλές τούρκικες λέξεις στο καθημερινό μας λεξιλόγιο(αν και τώρα κόλλησα και δεν μου έρχονται αρκετές στο μυαλό:P) μακάρι να είχαμε καθηγήτρια εδώ ή κάποιον να μας κάνει μάθημα αλλά που τέτοια τύχη :/:
Μπαμπα:P
Ταμάμ:P:redface:

Εγώ θέλω να μάθω ρώσικα, πολωνικά-αν και μετά απο μια προσπάθεια να τα μάθω μόνη μου τα έχω φτύσει και δε θέλω να ξανακούσω για πολωνία:P- και ίσως γερμανικά και τούρκικα. να μη το ακούσει η μάνα μου! :Ρ
σου εχω πει ποσο σε αγαπω; :hmm::hmm: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ισπανικά αν και ξέρω λίγα, ρώσικα και ιταλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
σου εχω πει ποσο σε αγαπω; :hmm::hmm: :inlove:


Είπα ίσως, δεν κόβομαι.:P
Πάντως με τίποτα δε θα ήθελα γαλλικά, τα μισώωω.
Και ας ξέρω κάτι λίγα απ'το σχολείο και καταλαβαίνω απο ιταλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Είπα ίσως, δεν κόβομαι.:P
Πάντως με τίποτα δε θα ήθελα γαλλικά, τα μισώωω.
Και ας ξέρω κάτι λίγα απ'το σχολείο και καταλαβαίνω απο ιταλικά.

:pfff: το ισως να γινει θα
να μην κανεις γαλλικα κοριτσαρα στο λεω εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τώρα τελευταία με έχει κολλήσει να μάθω γερμανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Hürrem Sultan

Νεοφερμένος

Η Hürrem Sultan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
έχω το Proficiency στα Αγγλικά
σπουδάζω Γαλλική φιλολογία
Ιταλικά έχω φτάσει περίπου Β1 (διέκοψα για λίγο και θέλω να ξαναρχίσω...)
και μετά θέλω να μάθω Ισπανικά :) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Ισπανικά!! Είναι η μητρική γλώσσα 27 χωρών περιπου και αν όχι ενός δις,σίγουρα 500 εκατομμυρίων ανθρώπων και πάνω..Και θεωρείται η πιο σημαντική,μετά τα αγγλικά..Και φυσικά,είναι πολύ ωραία γλώσσα.. ;)
Επίσης.θα ήθελα να μάθω και ιταλικά... Δε θα ήθελα να μάθω με τίποτα, γαλλικά,κινέζικα και γερμανικά..Ειδικά γερμανικά,τα σιχαίνομαι.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Σουηδικά και Ιαπωνικά αλλά περισσότερο Σουηδικά και δεν έχει πουθενά κοντά μου φροντιστήριο ρε γαμώτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Γερμανικά και Αραβικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Σουηδικά και Ιαπωνικά αλλά περισσότερο Σουηδικά και δεν έχει πουθενά κοντά μου φροντιστήριο ρε γαμώτο.

Μπορεις να πας στο διδασκαλειο ξενων γλωσσων του ΕΚΠΑ ,τα μαθηματα γινονται στην λεσχη στην ιπποκρατους, οποτε σταματας μετρο πανεπιστημιο και εισαι διπλα. Αλλα βασικα δεν ειμαι σιγουρος αν γινονται μαθηματα σε μη φοιτητες, ψαξτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Μπορεις να πας στο διδασκαλειο ξενων γλωσσων του ΕΚΠΑ ,τα μαθηματα γινονται στην λεσχη στην ιπποκρατους, οποτε σταματας μετρο πανεπιστημιο και εισαι διπλα. Αλλα βασικα δεν ειμαι σιγουρος αν γινονται μαθηματα σε μη φοιτητες, ψαξτο
Γίνονται, απ' ό,τι έχω διαβάσει στην ιστοσελίδα του ΕΚΠΑ.

**σε ενήλικες πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστοτέλης100

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Θα ήθελα να μάθω να μιλάω κινέζικα και ρώσικα αφενός, γιατί αυτές οι δύο γλώσσες διαδίδονται ταχύτατα σήμερα,αφετέρου, γιατί μαθαίνοντας τη γλώσσα ενός λαού, μπορείς μ' αυτόν τον τρόπο να γνωρίσεις και τον πολιτισμό του και θα ήθελα πολύ να γνωρίσω καλύτερα αυτές τις δύο χώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Dutch
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Ισπανικά και Αραβικά. Για σύντομο μέλλον,ένα φρεσκάρισμα και βελτίωση στα Γαλλικά. ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θέλω να μάθω γαλλικά. Έκανα παλιά και πήρα και c1 τρωμάρα μου δεν έχω ιδέα. ντιπ για ντιπ. Θέλω να τα "ξαναρχίσω". Οπότε για απ'του χρόνου λέω να πάρω το c2.

Για μετά σκέφτομαι ρώσικα αλλά και τα αραβικά δεν ακούγονται άσχημα... Τι προτείνετε;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εγώ πάντως μιλάω ήδη αγγλικά(έχω το λόουερ), γαλλικά θα δώσω το β2(το αντίστοιχο του λόουερ δηλαδή) το δεκέμβριο και γερμανικά με βλέπω για β2 του χρόνου.Θέλω να μάθω σουηδικά, νορβηγικά, ισλανδικά, φινλανδικά, ολλανδικά και δανέζικα (όλα τα σκανδιναβικά).Τα ιταλικά και τα ισπανικά δεν τα μπορώ τα κινέζικα τα σιχαίνομαι αλλά θέλω να δοκιμάσω ιαπωνικά(αφού πρώτα τελειώσω με όλα τ' άλλα)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top