Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;

Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Αγγλικά

  • Γαλλικά

  • Γερμανικά

  • Ισπανικά

  • Άλλη (παρακαλώ διευκρινίστε)

  • Ιταλικά

  • Ρώσικα

  • Κινέζικα

  • Αραβικά

  • Σουηδικά

  • Νορβηγικά

  • Καμία


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

himforlife

Νεοφερμένος

Η himforlife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Φινλανδικααα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Geork7

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Κυρίως νότιες γλώσσες. Ισπανικά,Ιταλικά και Πορτογαλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The little musician boy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Γερμανικά και Κινέζικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Βασικα την γλωσσα που ηθελα ΤΟΟΟΣΟΟ πολυ να μαθω απο μικρη την εμαθα... τωρα θελω και ισπανικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Swedish and Spanish :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Russian! μόνο να τα διαβάζω ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Τουρκικα και τα πολυαγαπημενα μουυυ Ισπανικα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Θελω πραγματικα να μαθω Ισπανικα...αλλα δεν εχω την οικονομικη ευχέρεια.Οποτε διαβαζω και μαθαινω μονος μου με οτι blogs υπαρχουν που μπορουν να βοηθησουν.Οικονομικα και ανεξοδα!!!:P(να δουμε τι θα καταφερω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Θελω πραγματικα να μαθω Ισπανικα...αλλα δεν εχω την οικονομικη ευχέρεια.Οποτε διαβαζω και μαθαινω μονος μου με οτι blogs υπαρχουν που μπορουν να βοηθησουν.Οικονομικα και ανεξοδα!!!:P(να δουμε τι θα καταφερω)

δεν ξερω για γραμματικη αλλα σιγουρα θα μαθεις πολλες λεξεις!!!!αν τυχει και πας ισπανια θα μπορεις να συννενοηθεις πιστευω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eskl1nd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Ισπανικα θα'θελα να μαθω....μου 'χουν πει οτι ειναι πολυ καλο να ξερεις εφοσον ασχολεισαι με τα ναυτιλιακα , αλλα κι οτι μαθαινεις σε 1-2 χρονια , κι οχι οπως στις αλλες γλωσσες που σου παιρνει ποσο χρονια.....
Επισης , Γερμανικα θα ηταν καλο να τα συνεχισω......αλλα ποτε δεν μ'αρεσαν κιολας για να πω την αληθεια...:(
Τωρα , μονο και μονο για την κ@βλα μου , θα 'θελα να μαθω ιαπωνικα....θα γουσταρα καποια στιγμη να παω καποιο ταξιδι απο Ιαπωνια μερια......αλλα μου φαινεται και πολυ δυσκολη γλωσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαφνη300

Νεοφερμένος

Η Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ποια γλωσσα για εσας ειναι πιο δημοφιλης; Αγγλικα,γερμανικα,ισπανικα ή γαλλικα;Για εμενα 2 ειναι οι γλωσσες οι οποιες μου αρεσουν τα αγγλικα και τα γαλλικα !Αγγλικα κανω εδω και χρονια και μου αρεσουν παρα πολυ!Γαλλικα αρχισα φετος στο σχολειο και μου τραβηξαν αμεσως το ενδιαφερον!Αν και εχω καποια προβληματα με την προφορα!Τελος παντων εκτος απο την δημοσκοπηση πανω θα ηθελα να σχολιασετε με μνμ παρακατω γιατι ειναι η αγαπημενη σας γλωσσα και γιατι!Ευχαριστω..καλη διασκεδαση:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Για μένα είναι τα ισπανικά και τα αγγλικά :) Τα αγγλικά τα έχω αγαπήσει από μικρή και τα ισπανικά έχω συνηθίσει να τα ακούω,καθώς είναι η γλώσσα της μητέρας μου :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Για μένα είναι τα ισπανικά και τα αγγλικά :) Τα αγγλικά τα έχω αγαπήσει από μικρή και τα ισπανικά έχω συνηθίσει να τα ακούω,καθώς είναι η γλώσσα της μητέρας μου :happy:

η γλωσσα της μαμα σου; Αληθεια;:eek:
ον: Για εμενα τα γερμανικα... Τα γερμανικα ειναι ενδιαφερουσα γλωσσα με την οποια ασχολουμε εδω και αρκετα χρονια και τα εχω μεεεσα στην καρδουλα μου:redface::D δεν εχω κανενα προβλημα με προφορες κλπ.... Μια αλλη γλωσσα την οποια σκεφτομαι να αρχισω μεσα σε καποιο χρονικο διαστημα ειναι τα Ολλανδικα! Μοιαζουν πολυ με τα γερμανικα και πιστευω πως θα ειναι κι αυτα μια ενδιαφερουσα και ομορφη γλωσσα:)
υ.γ ασχολουμε με τις γλωσσες του βορρα κυριως
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetawaves

Νεοφερμένος

Ο Thetawaves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Θέλω να κάτσω να μάθω Γερμανικά αλλά κανείς φίλος μου δεν θέλει να γραφτεί για παρέα να περνάει και λίγο πιο ευχάριστα η ώρα... Ή ξέρουν ήδη ή δεν θέλουν να μάθουν με την καμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θέλω να κάτσω να μάθω Γερμανικά αλλά κανείς φίλος μου δεν θέλει να γραφτεί για παρέα να περνάει και λίγο πιο ευχάριστα η ώρα... Ή ξέρουν ήδη ή δεν θέλουν να μάθουν με την καμία.

γιατι; πρεπει να εχεις και παρεα για να μαθεις μια γλωσσα; εμενα ολοι οι συμμαθητες-φιλοι μου σιχαινονται τα γερμανικα εγω τα λατρευω τι να μην μαθαινα επειδη δεν ηταν κανεις μαζι μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ρώσικα :redface: μου αρέσουν πολύ, πέρασε η κολλητη μου Βαλκανικών Σπουδών και το έχουν ως μάθημα. μου έχει πει αρκετά και μου έχει κάποια πράγματα...αν και "βαριά " γλώσσα , μπορώ να πω πως... μου αρεσει :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Θα ήθελα να μάθω Εσπεράντο, αλλά δεν ξέρω κανέναν που να κάνει μαθήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Θέλω να μάθω ρώσικα για αρχή μου φαίνεται και εμένα ενδιαφέρουσα και ωραία γλώσσα αλλά λόγω του ότι θέλω να πάω Κωνσταντινούπολη στο μέλλον και επειδή είναι γειτονική χώρα και θα ήθελα να ασχοληθώ με την γλώσσα της τα τούρκικα :whistle: ...Άλλωστε χρησιμοποιούμε πολλές τούρκικες λέξεις στο καθημερινό μας λεξιλόγιο(αν και τώρα κόλλησα και δεν μου έρχονται αρκετές στο μυαλό:P) μακάρι να είχαμε καθηγήτρια εδώ ή κάποιον να μας κάνει μάθημα αλλά που τέτοια τύχη :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Άλλωστε χρησιμοποιούμε πολλές τούρκικες λέξεις στο καθημερινό μας λεξιλόγιο(αν και τώρα κόλλησα και δεν μου έρχονται αρκετές στο μυαλό:P) μακάρι να είχαμε καθηγήτρια εδώ ή κάποιον να μας κάνει μάθημα αλλά που τέτοια τύχη :/:

Ταμάμ:P:redface:

Εγώ θέλω να μάθω ρώσικα, πολωνικά-αν και μετά απο μια προσπάθεια να τα μάθω μόνη μου τα έχω φτύσει και δε θέλω να ξανακούσω για πολωνία:P- και ίσως γερμανικά και τούρκικα. να μη το ακούσει η μάνα μου! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top