Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;

Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Αγγλικά

  • Γαλλικά

  • Γερμανικά

  • Ισπανικά

  • Άλλη (παρακαλώ διευκρινίστε)

  • Ιταλικά

  • Ρώσικα

  • Κινέζικα

  • Αραβικά

  • Σουηδικά

  • Νορβηγικά

  • Καμία


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

chara

Νεοφερμένος

Η chara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
λοιπόν...εγώ κάνω κινέζικα,γαλλικά και αγγλικά...αλλά η γλώσσα που θα ήθελα πραγματικά να μάθω είναι ιταλικά...τρελένομαι...η μαμά μου ήταν καθηγήτρια ιταλικών αλλά πλέον δεν έχει χρόνο για να μου μαθαίνει... :(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
εγω παλι καμια.αλλα θα ηθελα να μαθω πολλες για να εχω καλυτερη προσβαση σε επαγγελματικο τομεα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara

Νεοφερμένος

Η chara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω παιδια θελω να μαθω κατι δυσκολο κινεζικα.....και τα γιαπωνεζικα δεν με χαλανε ισως και αραβικα αλλα να γραφεις αναποδα ειναι καπως σπαστικο....

που να δεις τα κινέζικα...
όχι μόνο γράφουν από τα δεξιά προς τα αριστερά...αλλά γράφουν και κάθετα...(σαν κολώνες δηλαδή)...

[ https://www.gutenberg.org/files/13181/13181-h/images/chinese.png ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisini

Νεοφερμένος

Η Χρυσινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ισπανικα με τρελα!Μολις παρω το προφισενσι στα αγγλικα θα παω να μαθω οποσδηποτε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΗ_Π

Νεοφερμένος

Η ΕΥΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Θέρμη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΘΑΙΝΩ ΙΣΠΑΝΙΚΑ Η ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΚΕΤΙΝΩ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΟΥ.
ΓΙΑ ΔΩΣΤΕ ΚΑΜΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ!
ΚΑΙ ΩΣ 'ΓΙΑΓΙΑ' ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ, ΜΙΛΑΩ ΗΔΗ ΑΓΓΛΙΚΑ, ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ, ΛΙΓΑ ΓΑΛΛΙΚΑ (ΟΣΑ ΘΥΜΑΜΑΙ) ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΙΤΑΛΙΚΑ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΛΕΣ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiMiTRouLa

Νεοφερμένος

Η dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
κι εγω ιταλικα θελω παρα πολυ να μαθω...ειναι τελεια γλωσσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimishr1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Όσο περίεργο και αν ακούγεται, θέλω να μάθω............ Ιρλανδικά!! Η Ιρλανδία είναι μία από τις αγαπημένες μου χώρες και λατρεύω τον ιρλανδικό - κέλτικο πολιτισμό.. Βέβαια έχω μάθει κάποιες φράσεις μέσω Ιντερνετ όπως : Dia dhuit (που σημαίνει γεια) ή το Slan agat (Που σημαίνει αντίο)...

Εξάλλου τα ιρλανδικά θεωρούνται και επίσημη γλώσσα τις Ευρωπαϊκής Ένωσης...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Όσο περίεργο και αν ακούγεται, θέλω να μάθω............ Ιρλανδικά!! Η Ιρλανδία είναι μία από τις αγαπημένες μου χώρες και λατρεύω τον ιρλανδικό - κέλτικο πολιτισμό.. Βέβαια έχω μάθει κάποιες φράσεις μέσω Ιντερνετ όπως : Dia dhuit (που σημαίνει γεια) ή το Slan agat (Που σημαίνει αντίο)...

Εξάλλου τα ιρλανδικά θεωρούνται και επίσημη γλώσσα τις Ευρωπαϊκής Ένωσης...;)

Νόμιζα ότι μιλούσαν Αγγλικά:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimishr1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Μιλάνε Αγγλικά. Όμως ένα μεγάλο μέρος του πληθυσμού μιλάει τα ιρλανδικά και επιπλέον είναι και επίσημη γλώσσα του κράτους μαζί με τα αγγλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blu3Th1nk3r

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Τα Ισπανικά!!!!!!!!!!!!Είναι η αγαπημένη μου γλώσσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Μιλάνε Αγγλικά. Όμως ένα μεγάλο μέρος του πληθυσμού μιλάει τα ιρλανδικά και επιπλέον είναι και επίσημη γλώσσα του κράτους μαζί με τα αγγλικά

Α οκ τότε. Γιατί θυμόμουν ότι μιλούσαν Αγγλικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Θα ήθελα να μάθω Γαλλικά(μου αρέσουν,πολλές καλές ταινίες είναι γαλλικής παραγωγής κ.α) και Ισπανικά(τα μιλάει αρκετός κόσμος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Ρώσικα και ισπανικά . Αν ξέρεις γαλλικά τα ισπανικά και τα ιταλικά γίνονται πολύ εύκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Choco

Νεοφερμένος

Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
εγω εκτος απο φινλανδικα θελω να μαθω γαλλικα και ιταλικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savior

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ισπανικα και Ιταλικα παρακαλω....μπορω? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joannaki25576

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εμένα με τρελάινουν τα ρωσικα..:). πάρα πολύ όμως!!
και τα κινέζικα όμως δεν με χαλάνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ22136

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ιταλικά!!! Νομίζω πως μετά τα λατινικά που κάναμε στην κατεύθυνση, δε θα μου φανουν τόσο δύσκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofo

Νεοφερμένος

Ο Mitsaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ξέρω Αγγλικά στο ανώτατο επίπεδο, Γερμανικά πάω για το δεύτερο επίπεδο και θέλω να μάθω και Ιταλικά και Ολλανδικά.
Πολύ καλές γλώσσες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ιαπωνικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! θα ήθελα να μάθω ^^'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αναθεωρησα... θα θελα να μαθω λατινικα παρολο που δν μιλιουνται λογω των ιστορικων βιβλιων της εποχης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top