Ποια μαθήματα μισείτε φέτος;

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
1)ΧΗΜΕΙΑΑΑ +ο(
2)ΦΥΣΙΚΗΗΗ -ιιχ
3) ΑΝΤΙΓΟΝΗΗ (ο καθηγητής είναι μια χαρά παρ'όλα αυτά,αλλά το μάθημα είναι πιο δύσκολο από άποψη συντακτικού ιδίως κι από τα αρχαία κατεύθυνσης..προσωπικά τη θεωρώ την αντιγόνη τσάμπα σπατάλη χρόνου..)

απ'τα γενικής παιδείας πάντως αγαπώ φέτος ειδικά τα μάλα την άλγεβρα <3 λατρεία μου <3 παρόλο που είμαι θεωρητική ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaterinakiGLIKA

Νεοφερμένος

Η KaterinakiGLIKA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
δικαιο και μαθηματικα κατευθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NeNoOz95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NeNoOz95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
1)ΧΗΜΕΙΑΑΑ +ο(
2)ΦΥΣΙΚΗΗΗ -ιιχ
3) ΑΝΤΙΓΟΝΗΗ (ο καθηγητής είναι μια χαρά παρ'όλα αυτά,αλλά το μάθημα είναι πιο δύσκολο από άποψη συντακτικού ιδίως κι από τα αρχαία κατεύθυνσης..προσωπικά τη θεωρώ την αντιγόνη τσάμπα σπατάλη χρόνου..)

απ'τα γενικής παιδείας πάντως αγαπώ φέτος ειδικά τα μάλα την άλγεβρα <3 λατρεία μου <3 παρόλο που είμαι θεωρητική ;)
αχχχ πόσο συμφωνώ μαζί σου !!! το συντακτικό της αντιγόνης δεν έχει καμία σχέση με της κατεύθυνσης και σε κάποια σημεία και η μετάφραση της είναι δυσκοληηη :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Εμάς Αντιγόνη μας κάνει απόφοιτος του ΦΠΨ. Δεν κατακρίνω το τμήμα εν γένει, αλλά όποτε κάνουμε συντακτικό / γραμματική φαίνεται να ξέρει λιγότερα από τα παιδιά της θεωρητικής (ειδικά στη γραμματική). Όσον αφορά στα διάφορα ερμηνευτικά, είναι απλώς καλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Το δίκαιο αφού η καθηγήτρια μου σπάει τα νεύρα και δεν έχει καθόλου κατανόηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Το δίκαιο αφού η καθηγήτρια μου σπάει τα νεύρα και δεν έχει καθόλου κατανόηση

όντως, το δίκαιο είναι το πρώτο μάθημα που μου έρχεται στο μυαλό για το πιο βαρετό μάθημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leclef

Νεοφερμένος

Η leclef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Φέτος έχουμε πολύ καλούς καθηγητές και γενικότερα το σχολείο μου ειναι αρκετά καλό.. Αντιπαθώ τα Μαθηματικά....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Το δίκαιο αφού η καθηγήτρια μου σπάει τα νεύρα και δεν έχει καθόλου κατανόηση

όντως, το δίκαιο είναι το πρώτο μάθημα που μου έρχεται στο μυαλό για το πιο βαρετό μάθημα :P
Παρόλα αυτά το δίκαιο είναι το μόνο μάθημα που χρησιμεύει πραγματικά σε όλους ανεξαρτήτως κατευθύνσεων και μελλοντικών επαγγελμάτων παρέχοντας βασικές και απαραίτητες γνώσεις για την καθημερινή ζωή... Κριμα που κάποιοι δεν το διδάσκουν σωστά και ακόμα πιο κρίμα που αντί να ενισχυθεί νομίζω από του χρόνου καταργείται. Εγώ ευτυχώς έχω πολύ καλή καθηγήτρια και μπορώ να πω ότι έχω μάθει πολλά πράγματα!:clapup: Από τη γενική παιδέια είναι το μόνο μάθημα που γίνεται κανονικό μάθημα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SilverLining

Νεοφερμένος

Η SilverLining αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Γεωμετρία- Άλγεβρα. Να αυτοκτονήσω μου 'ρχεται κάθε φορά ._.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Χημεία μπλιάχ:P δεν την μπορώ καθόλου έχουμε και έναν καταπιεστικό καθηγητή βάσανο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενη_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
αλγεβρα γενικης... γενικα σχεδον ολα τα μαθηματα γενικης που ειναι τοσο ειδικευμενα. εχουμε τοσο διαβασμα για την κατευθυνση, που πιστευω η γενικη επρεπε να ειναι πιο ευκολα μαθηματα και να μην τα θεωρουν οι καθηγητες τα πιο σημαντικα του κοσμου:whistle:!! και το αποκορυφωμα ειναι οτι παιρνουμε ΚΑΙ βαθμους!!! και μαλιστα οι καθηγητες (ειδικα στη γενικη κατα εναν περιεργο τροπο) προσπαθουν να σε εκδικηθουν στους βαθμους για ολη τη χρονια... πως περιμενεις καλε μου κυριε να ειμαι αριστη μονο στο μαθημα σου ενω εχω αλλα τοσα για τη γενικη ΣΥΝ την κατευθυνση???? :sick:
εγω ενα ξερω: δεν παει καλα ο κοσμος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelicaa

Νεοφερμένος

Η Angelicaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
1. ΦΥΣΙΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!:devil::kill: Τη συχαινομαιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!! Ποτε δεν μου αρεσε, αλλα ειχα ενα 16-17. Φετος ειχα 13! Κι εχουμε κι εναν καθυστερημενο φυσικο που εμας της Θεωρητικης μας αντιμετωπιζει λες και ειμαστε ηλιθιοι!:beating:

2. Αλγεβρα:closed:. Δεν εχω καταλαβει γρι απο ολο το βιβλιο! (ειδικα τωρα που μπηκαμε σε λογαριθμους, νιωθω οτι μαθαινω κινεζικα κ οχι μαθηματικα!):book:
Η Γεωμετρια μου αρεσει, παντως!

3. Αντιγονη:P. Αν και ειμαι Θεωρητικη κατευθυνση και λατρευω τα Αρχαια, την αντιγονη δεν τη μπορω με τιποτα! Ειναι αλλα αρχαια, λυρικα. Και πολυ δυσκολα για γενικη παιδεια. Πιο ευκολα ειναι τα κειμενα που κανουμε στα Ρητορικα κατευθυνσης. Ειναι πιο απλα!
Ασε που εχουμε και μια στριγκλα ψυχοπαθη φιλολογο στην αντιγονη που το μονο που κανει ειναι να διαβαζει το κειμενο......:rant:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Παρόλα αυτά το δίκαιο είναι το μόνο μάθημα που χρησιμεύει πραγματικά σε όλους ανεξαρτήτως κατευθύνσεων και μελλοντικών επαγγελμάτων παρέχοντας βασικές και απαραίτητες γνώσεις για την καθημερινή ζωή... Κριμα που κάποιοι δεν το διδάσκουν σωστά και ακόμα πιο κρίμα που αντί να ενισχυθεί νομίζω από του χρόνου καταργείται. Εγώ ευτυχώς έχω πολύ καλή καθηγήτρια και μπορώ να πω ότι έχω μάθει πολλά πράγματα!:clapup: Από τη γενική παιδέια είναι το μόνο μάθημα που γίνεται κανονικό μάθημα...:P
Σύμφωνο το δίκαιο είναι πράγματι ένα πολύ καλό μάθημα και είναι πολύ χρήσιμα αυτά που μαθαίνουμε αλλά εμάς η καθηγήτρια είναι τρελή ψυχοπαθής (μάλλον υπερβάλω :whistle:) και το μάθημα της δεν γίνεται σωστά κατά την ταπεινή μου άποψη:P

off Το μάθημα δεν καταργείται αλλά από ότι κατάλαβα γίνεται μάθημα επιλογής στην θεωρητική κατεύθυνση που θα επιλεγεί ανάμεσα σε φιλοσοφία και δίκαιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna00

Νεοφερμένος

Η ioanna00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αντιγόνη, πρέπει να καταργηθεί !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo_13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Έκθεση... Πάντοτε, παντού και πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
την Αντιγονη την βρισκω ενδιαφερουσα μιας και κανουμε με μια πολυ καλη καθηγητρια παρ ολα αυτα τ μαθημα που ευχομαι να μην υπαρχει πια ειναι η ηλιθια ΦΥΣΙΚΗ δεν παλευεται με τιποτα ουτε και οι ΦΥΣΙΚΟΙ
οσο για την κατευθυνση τα ρητορικα κειμενα ειναι πολυ πιο ευκολα να δειδαχθουν σε παιδια τεχνολογικης και θετικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valentina18

Νεοφερμένος

Η valentina18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Και εγώ συμφωνώ πως, η φυσική είναι το χειρότερο μάθημα, ειδικά όταν είσαι θεωρητική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Είμαι θεωρητική και μισώ...την Αντιγόνη! Όχι, λάθος, η Αντιγόνη είναι μια χαρά, η Λυρική Ποίηση κατεύθυνσης δεν αντέχεται, ειδικά με τις εισαγωγές και την ακατανόητη μετάφραση. :verymad: μακριά από από τους δυσνόητους ομηρικούς και ιωνικούς τύπους που δεν μπορείς να βγάλεις παράγωγα! :mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
εμεις ευτυχως στο σχολειο μου δεν καναμε λυρικη ποιηση και την γλυτωσαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Γιατί ρε παιδιά; Η λυρική ποίηση είναι υπέροχη! :D Μακράν καλύτερη από τις μόνότονες αγορεύσεις των ρητόρων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top