Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

μάστερ2

Νεοφερμένος

Ο μάστερ2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ρε παιδια.. για να λεμε την αληθεια σχεδον κανενα επαγγελμα δν θα εχει μελλον στην Ελλαδα ετσι που μας καταντησαν για αυτο καλυτερα να σπουδασεις κατι που σου αρεσει παρα να κανεις κατι μονο και μονο για τα λεφτα και να μην εισαι χαρουμενος στο τελος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μάστερ2

Νεοφερμένος

Ο μάστερ2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
παιδια θελω τη βοηθεια σας.Σκεφτομαι για οικονομολογος και λεω να παω απο θεωρητικη.Αν περασω στη σχολη ομως θα εχω πολλα κενα στα μαθηματικα?Το λεω αυτο επειδη η θετικη και η τεχνολογικη εχει μαθηματικα κατευθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
μην το κανεις φιλε.στο πανεπιστημιο θα εχεις χιλια ζορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μάστερ2

Νεοφερμένος

Ο μάστερ2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
μην το κανεις φιλε.στο πανεπιστημιο θα εχεις χιλια ζορια
ναι ε...το φοβομουν αυτο,εισαι σιγουρος ομως?Ξερω 1 παιδι που πηγε απο θεωρητικη και πηρε και υποτροφια για Γερμανια,αλλα γενικα μερικοι λενε οτι δν θα εχεις κενα αλλοι μου λενε οτι θα εχεις και δεν ξερω τι να κανω.....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
ναι ε...το φοβομουν αυτο,εισαι σιγουρος ομως?Ξερω 1 παιδι που πηγε απο θεωρητικη και πηρε και υποτροφια για Γερμανια,αλλα γενικα μερικοι λενε οτι δν θα εχεις κενα αλλοι μου λενε οτι θα εχεις και δεν ξερω τι να κανω.....:worry:

Αν πας θετική/τεχνολογική είσαι σίγουρος ότι θα καταφέρεις να περάσεις οικονομολόγος? Αν ναι, τότε πάνε θετική/τεχνολογική για να μην έχεις και κενά αργότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ναι ε...το φοβομουν αυτο,εισαι σιγουρος ομως?Ξερω 1 παιδι που πηγε απο θεωρητικη και πηρε και υποτροφια για Γερμανια,αλλα γενικα μερικοι λενε οτι δν θα εχεις κενα αλλοι μου λενε οτι θα εχεις και δεν ξερω τι να κανω.....:worry:
Αυτός που ξέρεις μπορεί να γούσταρε απίστευτα αυτό που σπούδαζε και να κατάφερε επειδή το΄θελε πολύ.
Η αδερφή μου έχει τελειώσει ΑΣΟΕ (αν δεν κάνω λάθος) στη σχολή γνώρισε μία κοπέλα η οποία μπήκε στη σχολή από θεωρητική.Της ήταν αρκετά δύσκολο να ανταποκριθεί σε κάποια από τα μαθήματα.
Εγώ αυτή την ιδιοτροπία δεν την καταλαβαίνω. Όταν πχ σου λένε ότι η τάδε σχολή είναι προσβάσιμη από την Α(πχ) κατεύθυνση και από την Β (πχ) κατεύθυνση με ειδικό μάθημα και γνωρίζεις ότι η σχολή αυτή έχει μαθήματα βαρύτητας της Α κατεύθυνσης είναι χαζομάρα να πας στην Β κατεύθυνση.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Η αδερφή μου έχει τελειώσει ΑΣΟΕ (αν δεν κάνω λάθος).

Δεν ξέρεις που σπούδασε η αδερφή σου ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δεν ξέρεις που σπούδασε η αδερφή σου ;;;
Damn.
Έχουμε 14 χρόνια διαφορά και την βλέπω 2 φορές το χρόνο.
Θες να το συζητήσουμε;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Damn.
Έχουμε 14 χρόνια διαφορά και την βλέπω 2 φορές το χρόνο.
Θες να το συζητήσουμε;:P

Δεν το είχα σκοπό , αλλά όταν λέμε και συμβουλέουμε κάποιον καλό είναι να γνωρίζουμε τί του λέμε ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δεν το είχα σκοπό , αλλά όταν λέμε και συμβουλέουμε κάποιον καλό είναι να γνωρίζουμε τί του λέμε ...
Θυμάμαι σίγουρα ότι έχει τελειώσει Οικονομικά στον Πειραιά.
Την ΑΣΟΕ την είχα ακούσει να το λέει μιλώντας στο μπαμπά μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Θυμάμαι σίγουρα ότι έχει τελειώσει Οικονομικά στον Πειραιά.
Την ΑΣΟΕ την είχα ακούσει να το λέει μιλώντας στο μπαμπά μου.:)
Η ΑΣΟΕ είναι Πατήσια αν δεν κάνω και εγώ λάθος!! ΠΑΠΙ δεν είναι στον Πειραιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Η ΑΣΟΕ είναι Πατήσια αν δεν κάνω και εγώ λάθος!! ΠΑΠΙ δεν είναι στον Πειραιά;

Πατησιων (αρχη) ειναι οχι πατησια. Βικτωρια ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εγω παρολο που δεν εχω τελειωσει το γυμνασιο λεω να παω στην Β' θετικη γιατι λενε οτι στην Β τεχνολογικη δεν γινεται μαθημα, και μετα στην Γ το αλλαζω σε τεχνολογικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
H Γ' Λυκείου πιάνεται; Με τα μπούνια θετική...Λατρεύω βιολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Δεν ειναι δυσκολη η θετικη?? :hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Τρία πουλάκια κάθονται, έχω να δηλώσω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Δεν ειναι δυσκολη η θετικη??
είναι δύσκολη, όπως όλες οι κατευθύνσεις αλλά τρομερά ενδιαφέρουσα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μάστερ2

Νεοφερμένος

Ο μάστερ2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Μη νομιζεις οτι ειμαι 100% σιγουρος για τη κατευθυνση...Σκεφτομαι και για θετικη επειδη μου ανοιγει πολλα πεδια και δεν ειμαι ασχετος στα θετικα μαθηματα απλα μου αρεσουν πιο πολυ τα θεωρητικα μαθηματα και μαλλον θεωρητικη θα επιλεξω.Εκτος απο δικηγορος σκεφτηκα και για οικονομολογος απο θεωρητικικη κατευθυνση αλλα εμαθα οτι μπορει να εχω πολλα κενα στα μαθηματικα για αυτο φοβαμαι λιγακι.Ελπιζω να ειμαι 100% σιγουρος συντομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Μη νομιζεις οτι ειμαι 100% σιγουρος για τη κατευθυνση...Σκεφτομαι και για θετικη επειδη μου ανοιγει πολλα πεδια και δεν ειμαι ασχετος στα θετικα μαθηματα απλα μου αρεσουν πιο πολυ τα θεωρητικα μαθηματα και μαλλον θεωρητικη θα επιλεξω.Εκτος απο δικηγορος σκεφτηκα και για οικονομολογος απο θεωρητικικη κατευθυνση αλλα εμαθα οτι μπορει να εχω πολλα κενα στα μαθηματικα για αυτο φοβαμαι λιγακι.Ελπιζω να ειμαι 100% σιγουρος συντομα...
Νομιζω οτι δεν ειναι πολυ καλη επιλογη οικονομολογος απο θεωρητικη,εδω λογιστικη περνανε και κανουν δεκα χρονια για να τελειωσουν.Αλλα,γιατι το παλευεις ακομη;Αφου λες οτι θες να γινεις δικηγορος,την θετικη γιατι την σκεφτεσαι;Μονο για τα πεδια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

μάστερ2

Νεοφερμένος

Ο μάστερ2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Νομιζω οτι δεν ειναι πολυ καλη επιλογη οικονομολογος απο θεωρητικη,εδω λογιστικη περνανε και κανουν δεκα χρονια για να τελειωσουν.Αλλα,γιατι το παλευεις ακομη;Αφου λες οτι θες να γινεις δικηγορος,την θετικη γιατι την σκεφτεσαι;Μονο για τα πεδια;
Γενικα επειδη ειμαι καλος μαθητης οι πιο πολλοι μου λενε θετικη.Φετος ειχα πολυ καλους βαθμους στα μαθηματα και των 2 κατευθυνσεων αλλα ειχα πιο καλους βαθμους στα θεωρητικα μαθηματα παρα στα θετικα και βαριομουν λιγακι τα μαθηματικα, ειδικα τη γεωμετρια και τη χημεια.Αυτη τη χρονια για καποιο λογο αρχισαν να μου αρεσουν τα Αρχαια,εγινε το αγαπημενο μου μαθημα!Στο γυμνασιο το μισουσα αλλα στο λυκειο ηταν εντελως διαφορετικα.Για αυτο αρχισα να σκεφτομαι επαγγελματα θεωρητικης κατευθυνσης οπως το δικηγορου το οποιο πιστευω οτι μου αρεσει αλλα σκεφτομαι πολυ,τι επαγγελματικη αποκατασταση μου προσφερει το καθε επαγγελμα αργοτερα,για αυτο αγχωνομαι.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top