Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 59 32.8%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.6%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.7%

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Παιδια η θεωριτικη με την θετικη ειναι δυσκολες κατευθυνσεις.Ευκολη ειναι η Τεχνολογικη!
Your opinion.^^

Κάποιος που δε συμπαθεί τα μαθηματικά έχε αντίθετη άποψη.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Εγώ έτσι και αλλιώς σιχαίνομαι τα μαθηματικά οπότε :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Θεωριτικη τοτε Vasia...Αληθεια ποια η γνωμη σας για την Τεχνολογικη κατευθυνση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinaki13

Νεοφερμένος

Η Katerinaki13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
θετικηηηηη η αγαπημενη μου !!! τι 8α εκανα χωρις βιολογια και χημεια ??? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Εγώ έτσι και αλλιώς σιχαίνομαι τα μαθηματικά οπότε :/

Vassia...μαζί σου ολοταχώς!!!!;):P Απεχθάνομαι Φυσική,Μαθηματικά και Χημεία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Αν και τα μέχρι τώρα σχέδια έλεγαν Θετική, νομίζω ότι θα καταλήξω στην θεωρητική (εξαιτίας της Νομικής, που θέλω να περάσω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Αν καταφέρνεις να πάρεις 16 φυσική με λάθη τύπου 10/2 = 2 και ατσουμπαλίες λοιπές, και χημεία 16 χανοντας 2 μονάδες από θεωρία , πάει να πει:

1) Είσαι υπερβολικά στόκος για να είσαι στο λύκειο.
ή
2) Πρέπει να αφήσεις τα όνειρα για θετική και να κοιτάξεις τεχνολογική (αν και εφόσον γράψεις καλά μαθ.) ή θεωρητική (στην περίπτωση που σκατώσεις ΚΑΙ τα μαθ. ) ?

Θενξ,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mc08071

Νεοφερμένος

Ο 22160717181518 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
μαλλον παει να πει πως η μπροστινη σου ειναι κουκλα. περα απο την πλακα, σου συμβαινει συνεχεια αυτο, 50-50, η σπανια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Συμβαίνει από το δημοτικό, παρά το οτι έχω μια σχετική ικανότητα να αφομοιώνω το οτιδήποτε γρήγορα, κάνω κουτουραδολάθη.
Επίσης , συμβαίνει μόνο όποτε διαβάζω σχετικά έως πολύ σοβαρά (1-2 ώρες συνολικά). Στη φυσική πιχι έκανα ολόσωστες εξισώσεις, δικαιολογήσεις, εμβαδά , αναλύσεις γραφημάτων , περιγραφές κινήσεων και το λάθος που μου στοίχισε 3 μονάδες ήταν που ενώ το γράφημα επιτάχυνσης - χρόνου είχε "γραμμή" στα αρνητικά του a , όταν κλήθηκα να το μετατρέψω σε γράφημα u-t αντί να κάνω την ταχύτητα να μειωνεται λογω επιβραδυνσης, την έκανα να επιταχύνει προς τα αρνητικά! Με συνέπεια να βγουνε προσημα και πραξεις λαθος και να κατρακυλησουν τα 3/8 της άσκησης. Η άλλη μια μονάδα ήταν από 10/2 = 2 :P.

Χημεία έσκισα σε ιοντικές και ομοιοπολικές ενώσεις, έκανα σωστά τις εξισώσεις για την εύρεση αριθμού οξείδωσης, όλες οι ενώσεις μου σωστές , κι έχασα 2 μονάδες επειδή έγραψα παπάρες στις ιδιότητες ιοντικών ενώσεων (και ντράπηκα , πρώτη φορά μου είπε καθηγητής για έλλειψη κριτικής σκέψης :/ ) 1 επειδη μπέρδεψα ομάδες με περιόδους ( :whistle: ) και μία επειδή εμπλεξα τα μπούτια μου με τις ατομικές ακτίνες, πράγμα που αποτέλεσε και το μοναδικό λόγο που έχασα βαθμούς λόγω ανικανότητας και όχι λόγω αδυναμίας στην αποστήθιση ή κουταμάρας.

Περιμένω να δω και τα μαθηματικά , περί το τέλος του μήνα. Θα βάλω ψηλά στανταρς στον εαυτό μου, θα διαβάσω πολύ , κι αν τα καταφέρω δε θα έχω καμία αμφιβολία. Σε αντίθετη περίπτωση, θα αρχίσω να σκέφτομαι πολύ σοβαρά το ενδεχόμενο να αλλάξω τον προσανατολισμό μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερ!να

Νεοφερμένος

Η κατερ!να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Παιδια κ γω πρωτη παω...θελω να μπω στην κτηνιατρικη γιατι ειναι το ονειρο μου απο οταν ημουνα 4ων....Ομως στα μαθηματικα δεν τα παω και πολυ καλα...βασικα ξερω να κανω προσθεση αφαιρεση πολλαπλασιασμο και εξισωσεις 1ου βαθμου...οποτε καταλαβαινετε...Στο γυμνασιο και οι 3 καθηγητες μαθηματικων που ειχαμε ηταν χωρις υπερβολες για το ψυχιατρειο...γιαυτο και δεν μπορουσα να τα μαθω...Ο φετινος καθηγητης πολυ καλος αλλα οπως ολοι το εχει δεδομενο οτι ξερουμε ο,τι μαθαμε στο γυμνασιο γιαυτο δεν τα εχουμε αναλυσει καθολου...
Στη φυσικη παω φροντηστηριο και χημεια σκοπευω γιατι μ'αρεσει πολυ και χρειαζεται...μαθηματικα ομως δεν παω...πιστευετε οτι αν δεν παω θα τα καταφερω να περασω? εγω ειμαι σιγουρη πως οχι αλλα μπορει να μου πει καποιος εμπειρος τη γνωμη του? ειμαι διατεθειμενη να διαβασω πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Παιδια κ γω πρωτη παω...θελω να μπω στην κτηνιατρικη γιατι ειναι το ονειρο μου απο οταν ημουνα 4ων....Ομως στα μαθηματικα δεν τα παω και πολυ καλα...βασικα ξερω να κανω προσθεση αφαιρεση πολλαπλασιασμο και εξισωσεις 1ου βαθμου...οποτε καταλαβαινετε...Στο γυμνασιο και οι 3 καθηγητες μαθηματικων που ειχαμε ηταν χωρις υπερβολες για το ψυχιατρειο...γιαυτο και δεν μπορουσα να τα μαθω...Ο φετινος καθηγητης πολυ καλος αλλα οπως ολοι το εχει δεδομενο οτι ξερουμε ο,τι μαθαμε στο γυμνασιο γιαυτο δεν τα εχουμε αναλυσει καθολου...
Στη φυσικη παω φροντηστηριο και χημεια σκοπευω γιατι μ'αρεσει πολυ και χρειαζεται...μαθηματικα ομως δεν παω...πιστευετε οτι αν δεν παω θα τα καταφερω να περασω? εγω ειμαι σιγουρη πως οχι αλλα μπορει να μου πει καποιος εμπειρος τη γνωμη του? ειμαι διατεθειμενη να διαβασω πολυ...
Bασικα πρεπει να πας φροντηστηριο και να κανεις τα μαθηματα της κατευθυνσης σου ωστε να θεσεις βασεις για τις Πανελλαδικες.Εαν δεν κανεις,τοτε δεν θα ειναι και τοσο κατανοητα γιατι αν δεις θεματα των Πανελλαδικων ηταν πολυ δυσκολα τα μαθηματικα.Στην Α' Λυκειου ευκολα ειναι στην αρχη αλλα στη Β και Γ Λυκειου κατευθυνσης δυσκολευουν,για αυτο το λογο θελει και σωστη προετοιμασια.Στο φροντηστηριο σου παρεχουν περισσοτερες σημειωσεις και ασκησεις που ελεγχουν τη γνωση πραγμα το οποιο δε νομιζω να γινεται στο σχολειο.Στο σχολειο απλως παραδιδουν το μαθημα και βαζουν 2-3 ασκησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eumorfia95

Νεοφερμένος

Η eumorfia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
πιστευω οτι χρειαζεσαι επιγοντως ιδιαιτερα ή φροντιστηριο ειδικα στα μαθηματικα!!!! και εμενα το ονειρο μου απο παντα ειναι να περασω κτηνιατρικη!!!! ειναι αρκετα δυσκολα και εαν δεν παρεις τα μαθηματικα με καλο ματι δεν μπορεις να συνεχισεις!!!! και εγω εχω ενα προβλημα στην αλγεβρα με την οποια δεν εχω και τελεια σχεση!!! μπορω να τα καταλαβω ολα αλλα οταν μου ζητησουν να λυσω ανησωσεις ''κολλαω''!!!! πειτε μου ειναι φυσιολογικο αυτο??:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερ!να

Νεοφερμένος

Η κατερ!να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ναι και γω αυτο παθαινω...Στη θεωρια ολα οκ αλλα οταν παω να λυσω μια ασκηση τα βρισκω οχι σκουρα, μαυρα...κατραμι....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ ακριβώς το ανάποδο, αν αποφύγω το γελοίο λάθος δυσκολεύομαι να αποστηθίσω θεωρίες. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερ!να

Νεοφερμένος

Η κατερ!να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
παιδια οταν λετε οτι η βιολογια εχει ασκησεις, τι ειδους ασκησεις?? μπορειτε να κανετε ενα παραδειγμα?? επισης (ειμαι ασχετη) αν θες να περασεις κτηνιατρικη πας θετικη. μετα την τριτη που τελειωνεις το σχολειο τι κανεις?? ξερει κανεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
παιδια οταν λετε οτι η βιολογια εχει ασκησεις, τι ειδους ασκησεις?? μπορειτε να κανετε ενα παραδειγμα?? επισης (ειμαι ασχετη) αν θες να περασεις κτηνιατρικη πας θετικη. μετα την τριτη που τελειωνεις το σχολειο τι κανεις?? ξερει κανεις??
Δες τα θέματα των πανελλαδικών. :D

https://edu.klimaka.gr/edufiles/PANE...KES-2010-LYKEIA-VIOLOGIA-THETIKHS-KLIMAKA.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Cri du Cha (κλάμα της γάτας).:D (πολύ μου άρεσε αυτή η ασθένεια)



χαχαχαχαχα!Να δεις αυτοί που την έχουν,πόσο τους αρέσει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

:redface:
(Τα μωράκια με αυτό το σύνδρομο είναι πολύ γλυκούλια πάντως). Δυστυχώς δημιουργεί κάποια προβλήματα στην ανάπτυξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
το κλάμα της γάτας το έχουν και κάποιες Ελληνίδες, αγαθές και παρθενοπιπίτσες κοπέλες απροσδιορίστου ηλικίας...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Θ Ε Ω Ρ Η Τ Ι Κ Η ΟΛΛΛΕΕΕΕΕΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top